Iga Swiatek zakončí rok na čísle 1 poté, co porazil Jessicu Pegula a vyhrál finále WTA

Dvaadvacetiletá hráčka si vysloužila svůj první titul na okruhu WTA Finals a první místo na konci roku, když porazila Jessicu Pegulaovou 6-1, 6-0 v posledním ze série dominantních výkonů.CANCUN, Mexiko (AP) – Ihned poté, co se před dvěma měsíci vzdal první pozice v žebříčku, Každý Swiatek nemohl si pomoct a musel se obávat, že se ho pokusí získat zpět.

'Je těžké na takové věci nemyslet,' vysvětlila.A pak si Swiateková uvědomila, že je lepší nechat takové věci stranou a místo toho se jednoduše soustředit na to, aby hrála svůj nejlepší tenis – a ten nejlepší je v tuto chvíli lepší než kdokoli jiný. Swiatek si ji vysloužil jako první finále WTA titul a drtivým vítězstvím si zajistil první místo na konci roku Jessica Pegula 6-1, 6-0 v pondělí v posledním ze série dominantních výkonů.

„Dnešek byl jako vrchol tohoto mentálního (přístupu) – jen být úzkoprsý, přemýšlet jen o správných věcech,“ řekl Swiatek, 22letý Polský rodák, který je nejmladší šampionkou WTA Finals od doby, kdy byla Petra Kvitová. 21 v roce 2011.

kompresní ortéza pro tendonitidu lokte

Swiatek šla 5-0 na turnaji, který ukončil sezónu, vyhrála všech 10 setů, které odehrála, a postoupila celkem jen 20 her. To je nejméně o vítězku na akci pro osm nejlepších žen v tenise od návratu formátu round-robin v roce 2003.Iga Swiatek zakončí rok na čísle 1 poté, co porazil Jessicu Pegula a vyhrál finále WTA
/

'Očividně to pořadí opravdu chtěla,' řekl Pegula. 'Chci říct, dalo se to poznat podle toho, jak tady soutěžila... Jako dnes drtila lidi.'

Swiateková prodloužila svou vítěznou sérii na 11 zápasů a v roce 2023 se šesti trofejemi zlepšila na 68:11, včetně jejího čtvrtého grandslamového titulu v kariéře na French Open v červnu.

Pegula to nazval „úžasným rokem“.Toto vítězství umožňuje Swiatekové vrátit se na číslo 1, místo, které držela od dubna 2022 do letošního září, kdy ji po US Open předstihla Aryna Sabalenková. v Cancúnu, Swiatek porazil Sabalenkovou v semifinále, které začalo v sobotu, bylo přerušeno deštěm a skončilo v neděli.

živé vysílání seahawks vs rams

Pegula, 29letý Američan, při vstupu do pondělí neztratil ani set.

Poražením č. 1 Sabalenkové a č. 4 Eleny Rybakinové ve skupinové fázi, vyřazení svého deblového partnera , třetí Coco Gauffová, v semifinále a proti druhé Swiatekové se Pegula stala první ženou, která se od začátku žebříčku WTA v roce 1975 utkala s každou ze čtyř nejlepších hráček světa na jednom turnaji.

Devítizápasovou vítěznou sérii Peguly ale důrazně zastavil Swiatek.

Swiatek skončil s více vítězi, 9-6, a mnohem méně nevynucenými chybami, 23-6. Pětkrát brejkla Pegulu, přičemž sama čelila pouze jednomu brejkovému bodu – a ten přišel, když Swiatek podával na zápas v poslední hře.

Swiatek získal v prvním setu 25 z 36 bodů a ve druhém 26 z 36 bodů.

tenisový twist podání

'Byl to jeden z těch dnů, kdy jsem měl pocit, že toho jdu moc,' řekl Pegula. 'A ona prostě hrála super solidně.'

Když to skončilo, Swiatek jí klesl na záda, pak se posadil a zakřičel. Někteří diváci mávali červenobílými polskými vlajkami. Během předávání trofeje ji fanoušci zasypali skandováním 'Iga!'

Finále se hrálo pod převážně modrou oblohou a za mnohem menšího větru, než se kterým byli hráči nuceni zápasit po celý týden. A hlavně nepršela ani kapka.

Laura Siegemundová z Německa a Vera Zvonarevová z Ruska vyhrály titul ve čtyřhře, když porazily Nicole Melichar-Martinezovou z USA a Ellen Perezovou z Austrálie 6-4, 6-4.

Titulové zápasy dvouhry a čtyřhry byly původně naplánovány na neděli, poté byly odloženy po sérii přeháněk, které ovlivnily hru.

'Pro nikoho z nás to nebyl nejlehčí týden,' řekl Pegula davu.

Populární Problémy

Co očekávat letos při losování žen ve Wimbledonu? Zde je názor odborníků Sportskeeda.

Jak rozpoznat rané příznaky poruch učení. Pojem „porucha učení“ může v rodičích malých dětí vyvolat strach. Ve skutečnosti však většina dětí s poruchami učení má normální (nebo dokonce nad normální) ...

Proto Roger Federer inspiruje tolik tenisových fanoušků a dalších po celém světě.

Novak Djokovic, polekaný sérií porážek Federera a Nadala a jednou konkrétní ztrátou v roce 2010, to téměř vzdal. Srb po tomto nízkém bodě stiskl tlačítko reset a od té doby se rozplakal.

Jak provést masáž nohou. Poskytnout někomu masáž nohou může být způsob, jak pomoci zmírnit bolest nohou způsobenou věcmi, jako je nadměrné namáhání. Pomozte osobě najít pohodlnou polohu a poté se propracujte od nohou nahoru. Pokud je bolest nohou ...