Jak pohladit kočku

Mazlení kočky může znít jednoduše, ale pro děti nebo lidi, kteří s kočkami netrávili mnoho času, je důležité vědět, co dělat a co nedělat, když se ke kočce přiblížíte a dotknete se jí. Mazlení na špatném místě nebo použití příliš velké síly nebo rychlosti může některé kočky rozrušit a způsobit jim kousnutí nebo poškrábání. Odborníci doporučují nechat to proběhnout za podmínek kočky: požádejte o povolení se jich dotknout a nechte kočku mít kontrolu nad interakcí. Existuje několik míst, kde je těžké se pokazit: oblasti, kde mají kočky pachové žlázy, jsou ideální pro mazlení. Šíření jejich vůně naplňuje jejich prostředí známou vůní, díky čemuž se cítí šťastní a spokojení. Vědět, kde se dotýkat a kdy se držet stranou, vám pomůže zajistit, že si oba užijete trochu kontaktu kočka-člověk.

Část 1 ze 3: Zaměření na oblasti s vonnými žlázami

 1. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 1

  1 Začněte měkkým škrábancem na bradě. Prsty nebo nehty jemně promněte bradu, zejména tam, kde se čelist spojuje s lebkou. Je možné, že kočka bude tlačit do vašeho tahu nebo vyčnívat z jeho brady, obě známky radosti.
 2. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 2

  2 Zaměřte se na oblast mezi ušima nebo za nimi. Použijte polštářky prstů a jemně zatlačte. Základna uší je dalším místem značení vůně pro kočky.
  • Pokud na vás narazí hlavou (nazývá se „strnad“), označí vás za svou.


 3. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 3

  3 Pohladit kočičí tváře těsně za vousy. Pokud se to kočce líbí, může otočit své vousy dopředu a efektivně požádat o více.
 4. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 4

  4 Zezadu rukou jemně přejděte po straně obličeje. Jakmile je kočka zahřátá, prostředníčkem hladte kočičí knír (těsně nad horními rty), obepněte celý jeho obličej a palcem hladte temeno hlavy. Kočka je tvoje.
 5. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 5

  5 Pohlaďte kočku od čela k ocasu. Pohladit čelo, pak přejet rukou od čela ke spodní části ocasu, opakovaně od hlavy k ocasu. Jemně masírujte jeho svaly krku. Jemným tlakem proveďte plynulý a pomalý pohyb. Pracujte pouze v jednom směru (čelo k ocasu), protože některé kočky nemají rády tahy zezadu dopředu.
  • Nedotýkejte se ocasu ani nepohybujte rukou do strany.
  • Pokud se kočce líbí, co děláte, vykloní se a přidá vám na ruce větší tlak. Když přivedete ruku zpět na místo, kde jste začali, kočka si může pevně otřít čelo o ruku, aby vás povzbudila, abyste to udělali znovu. Pokud kočka položí uši zpět, krčí se od vaší ruky nebo jen odejde, přestaňte se mazlit.
  • Můžete jemně poškrábat, když dáte ruku dolů po kočičích zádech, ale nezastavujte se na jednom místě a škrábejte tam. Držte ruku v pohybu.
  • Trochu zatlačte na spodní část ocasu, i když opatrně. Toto je další oblast pachových žláz a existují kočky, které se rády poškrábou právě tady. Jiní však mají ve zvyku, když už mají dost, najednou vám lusknou zuby o ruku.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Pokud si kočka užívá, jak ji hladí od čela k ocasu, co udělá?

Oblouk záda.

Ano! Pokud kočka vyklenuje záda, zatímco ji hladíte od čela k ocasu, je to jisté znamení, že si mazlení užívá. Důvod, proč vyklenuje záda, je zvýšit tlak mazlení a získat větší kontakt. Přečtěte si další kvízovou otázku.

je to tenisová raketa nebo raketa?
Vystrčte mu bradu.

Téměř! Když kočka vystrčí bradu, je to známka toho, že si užívá mazlení. To se však většinou stává, když si třete bradu. Brada není zapojena do tahu čelem k ocasu, takže kočka ji během takového mazlení nevystrčí. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Zploštit uši.

Zkus to znovu! Pokud si kočka zploští uši, zatímco si ji hladíte od čela k ocasu, přestaňte ji hned mazlit. Zploštělé uši jsou známkou toho, že je kočka podrážděná nebo jinak agresivní, takže byste ji měli nechat na pokoji. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Část 2 ze 3: Nechte kočku přijít k vám

 1. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 6

  1 Nechte kočku, aby vás očichala, než si ji pohladíte, aby si s vámi mohla udělat pohodlí. Natáhněte ruku nebo prst a nechte kočku, aby se dotkla vašeho nosu.
  • Pokud o vaši ruku nejeví zájem nebo se na ni jen podezřele dívá, přehodnoťte svůj záměr pohladit ji. Zkuste někdy jindy, když bude mít kočka jinou náladu.
  • Pokud kočka přičichne k vaší ruce, mňouká a poté si o ni otře bradu nebo hlavu, nebo se o vás otře stranou těla, je pravděpodobné, že je otevřený dotyku. Otevřete dlaň a jemně se dotkněte jejího těla.
 2. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 7

  2 Počkejte, až kočka narazí na vás. Když kočka narazí hlavou do vaší ruky, je to signál, že chce pozornost. Pokud jste v tuto chvíli zaneprázdněni, alespoň jednou nebo dvakrát ji pohlaďte, aby kočka věděla, že ji neignorujete.
 3. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 8

  3 Jednou si pohlaďte kočku, pokud vám skočí do klína a lehne si. Podívejte se, jestli se vrtí. Pokud to udělá, je možné, že tam chce jen ležet a relaxovat, protože lidé jsou skvělým zdrojem tělesného tepla. Pokud se nehýbe, můžete pokračovat v lehkém hladení jeho páteře nebo v místech popsaných v části 2.
 4. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 9

  4 Pohlaďte kočku, když je na její straně. Kočky milují mazlení, když jsou na boku. Lehce pohlaďte stranou, která směřuje nahoru. Pokud mňouká nebo vrní, může to být sdělování radosti.
  • Vyhněte se však bříšku (viz část 3, krok 3).
 5. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 5

  5 Pochopte, jak vaše kočka komunikuje. Kočka vydává slabé slyšitelné zvuky (nazývané vrnění). Purring je jedním ze způsobů, jak kočka signalizuje, že se cítí společenská a chce pozornost. Když je doprovázejí kyčelní boule, kotníky nebo narážky do hlavy, znamená to, že vaše kočka chce, abyste si ji právě teď pohladili. Někdy kočka potřebuje jen jeden tah, například podání ruky nebo pozdrav, než dlouhé objetí a přitulení se.
  • Hlasitost kočičího vrnění udává úroveň jeho štěstí. Čím hlasitěji vrní, tím je kočka v danou chvíli šťastnější. Měkké předení znamená, že je spokojené, hlasité předení znamená velkou radost. Příliš hlasité vrnění znamená přílišné štěstí, které se někdy může rychle změnit na mrzutost, takže buďte opatrní.
 6. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 11

  6 Sledujte náznaky, že kočka už nechce být mazlena. Někdy se dokonce i mazlení, které je kočce příjemné, může stát příliš stimulující nebo dráždivé, zvláště pokud se opakuje. Pokud nevěnujete pozornost, znamení zastavení může přijít v podobě měkkého, potlačeného kousnutí nebo poškrábání. Často však kočka dává několik jemných signálů před kousáním že už se nechce mazlit. Podívejte se na tato předběžná varování, a pokud je uvidíte, přestaňte mazlit:
  • Zploštění uší proti hlavě
  • Škubání ocasem
  • Vrtění
  • Vrčení nebo syčení
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Pokud vám kočka leží na klíně, ale nechce se mazlit, jak sdělí, že ji poprvé pohladíte?

Měkké kousání nebo škrábání.

Ne tak docela! Kočka, které je špatně z mazlení, může jemně kousnout nebo poškrábat, aby dostala zprávu. Ale téměř vždy nejprve poskytne jiné ukazatele své nálady, takže pokud budete dávat pozor, nebude se muset uchýlit ke kousání. Zkus to znovu...

páskový pásek tendonitidy
Vrtění.

Že jo! Pokud se kočka na klíně vrtí, když ji začnete mazlit, přestaňte. Slušně vám signalizuje, že si chce jen odpočinout na klíně, není nutné mazlení. Pokud budete pokračovat, přejde to na věci jako syčení nebo dokonce kousání. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Syčící.

Nepřesně! Líbání (nebo vrčení) určitě signalizuje, že kočka nechce být mazlena. Dobře socializovaná kočka však nejprve poskytne jiný indikátor a až poté bude syčet, pokud to nebudete dodržovat. Existuje lepší možnost!

staré tenisové rakety, které stojí za cokoli
Ve skutečnosti se vám kočky stočí na klín, jen když se chtějí mazlit.

Ani náhodou! Zatímco se vám kočka může kroutit na klíně, protože se chce mazlit, může místo toho mít zájem pouze o vás jako o zdroj tepla. Ujistěte se tedy, že hledáte známky toho, že chce být na klíně, aniž byste se nechali hladit. Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 3: Naučte se, čeho se vyvarovat

 1. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 12

  1 Udržujte své mazlení od hlavy k ocasu a neměňte směry. Některé kočky nemají rády, když se hladí od ocasu k hlavě.
 2. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 13

  2 Nepoklepávejte kočku. Některé kočky to baví, ale některé ne, a pokud nejste zvyklí být kolem koček, raději neexperimentujte, pokud nechcete riskovat kousnutí nebo poškrábání.
 3. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 14

  3 Drž se dál od břicha. Když jsou kočky uvolněné, mohou se převalit na záda a odhalit břicho. Neberte to vždy jako pozvání na potření bříška, protože to se mnoha kočkám vůbec nelíbí. Důvodem je, že kočky v přírodě musí být opatrné, aby se chránily před potenciálními predátory (na rozdíl od psů, kteří jsou v tomto ohledu sebevědomější - a milují škrábání břicha). Žaludek je zranitelnou oblastí, kde se nacházejí všechny životně důležité orgány, takže spousta koček instinktivně odhalí zuby a drápy, pokud se jich dotknete.
  • Některým kočkám se to líbí, ale vykládají si to jako pozvání hrát hru nebo zápasit s popadáním a škrábáním drápy. Ovinou si drápy kolem ruky nebo paže, ukousnou je a energicky do nich poškrábají předními a zadními tlapkami. Nejde vždy o útok; takhle zápasí některé kočky. '
  • Pokud vás kočka chytne tlapkami, držte se a nechte kočku uvolnit drápy. Je -li to nutné, natáhněte druhou ruku a jemně zatáhněte tlapku dozadu, abyste uvolnili drápy. Kočky se často škrábou hluboko, když nemají v úmyslu, pokud se jim drápy zaseknou. Používají drápy k uchopení a uchopení, takže když je pro vás zpráva, že přestanete hýbat rukou, zastaví se, pokud přestanete.
 4. Obrázek s názvem Pet a Cat Krok 15

  4 Přistupujte k nohám opatrně. Nehrajte si s kočičími nohami, pokud kočku dobře neznáte a nevíte, že si s ní rád hraje. Začněte tím, že kočku pomazlíte, aby se uvolnila, a poté požádejte o povolení pohladit ji po chodidlech tak, že se jednou dotknete jedné nohy prstem.
  • Mnohým kočkám se vůbec nelíbí, jak se s nimi manipuluje, ale lze je vycvičit na činnosti, jako je stříhání drápů pomalým, postupným systémem odměn.
  • Pokud kočka nic nenamítá, lehce ji hladit jedním prstem ve směru srsti (od zápěstí směrem k prstům). V každém okamžiku kočka odtáhne nohu, zasyčí, zploští uši nebo odejde, přestaňte.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Co byste měli dělat, když vás kočka chytí za drápy, když jí třete břicho?

tenisová raketa na trávník
Odtáhněte ruku.

Nepřesně! Máte pravdu, že kočka nechce, abyste ji pořád hladili na břiše. To znamená, že i když odtáhnete ruku, kočka vás může omylem poškrábat hlouběji, než by to znamenalo. Hádej znovu!

Držte ruku v klidu.

Absolutně! Kočka se vám snaží říct, abyste přestali hýbat rukou, takže pokud to uděláte, pravděpodobně si sama odstraní drápy. Můžete také jemně odtáhnout tlapky druhou rukou, ale v obou případech přestaňte hladit její břicho. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Pokračujte v tření břicha kočky.

Ani náhodou! Pokud vás kočka při tření břicha popadne drápy, říká vám, že nemá ráda, když se jí někdo takhle dotýká. Pokud se budete i nadále pokoušet pohladit ho na břiše, poškrábete se. Hádej znovu!

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Lze kočky vycvičit? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Veterinární expert Odpověď Ano, mohou. Musíte najít pamlsek, který kočka opravdu miluje a je připravena pracovat. Poté použil tréninkovou metodu založenou na odměně, učil málo, ale často
 • Otázka Jak docílíte toho, aby vás kočka měla ráda? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Veterinární expert Odpověď Méně je více. Vyhněte se upřenému pohledu na kočku. Místo toho se tiše posaďte a rozházejte pár pamlsků poblíž svých nohou. Počkejte, až k vám kočka přijde, a pak jí pusťte další pamlsky. Natáhněte ji, abyste ji pohladili, až bude dostatečně sebevědomá, aby narazila hlavou o vaše nohy nebo ruku.
 • Otázka Kde se kočky rády mazlí? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře To závisí na kočce, protože všechny mají různá oblíbená místa. Některým se líbí drhnutí ucha, jiným tření brady, ale nejbezpečnější oblastí, pokud konkrétní kočku neznáte, je jemné hladení po zádech, ve směru, kterým srst leží.
 • Otázka Jak se vám hraje s kočkou? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Veterinární odborná odpověď Kočky milují hry, které napodobují lovecké chování. Nejlepší hry zahrnují kočku skákat, vrhat se a plavat. Skvělou možností jsou hračky na provázku (kroutit jím, aby se pohybovalo jako myš) nebo pingpongové míčky, které můžete jemně švihnout po podlaze.
 • Otázka Proč kočky zvedají zadek, když je hladíte? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Kočky jsou velmi hmatová stvoření a milují pocit mazlení, zvláště přes zadek. Můžete si také všimnout, že když zvedne zadek, skloní hlavu a otře se o vás. To má rozšířit její vůni a „prohlásit“ vás za její.
 • Otázka Neměli byste mazlit kočičí ocas? To závisí na kočce. Některé kočky utečou na dotek ocasu, ale jiné kočky to zvládnou. Jen buďte opatrní, když se učíte, jak vaše kočka reaguje Pokud zatáhnete za ocas, doslova taháte za část páteře kočky, což ji může opravdu bolet.
 • Otázka V nejvyšším patře mého domu je toulavé kotě. Kdykoli se k ní přiblížím, přiblíží se ke mně opravdu pomalu. Vypadá to, že prosí o lásku. Co bych měl dělat? Mohu si ji nechat? Solidní způsob, jak pozdravit kočku, aby k vám přišla, je mírně se naklonit a dát jí gesto podobné tomu, jako když jí podáte ruku. Kočka za vámi může přijít, aby vyjádřila sociální chování. Nedělejte náhlé pohyby nebo zvuky. Ačkoli se chov kočky může zdát milý, může mít nemoc, kterou lze rozšířit na jiné kočky v domě. Toulavá zvířata mohou také někomu patřit; pokud chcete pomoci kotěti, vezměte ho k veterináři, aby zkontroloval, zda není nemocný, nebo případně i identifikační čip vložený jeho majitelem. Pokud si ho necháte, ujistěte se, že jste připraveni na kotě; přečtěte si články na wikiHow o péči o koťata.
 • Otázka Co mám dělat, když se toho bojím a pokusí se mě kousnout při přibližování/mazlení? Chovejte se, jako byste se nebáli. Pokud k tomu budete přistupovat bojácně, kočka se vás bude bát a nedůvěřovat vám a pravděpodobně kousne, protože je to kruh strachu. Buď sebevědomý a ubohé zvíře uklidni. Použijte talenty, kterými vás pokročilý mozek obdařil!
 • Otázka Proč mě moje kočka kousne a uteče, když ji hladím u kořene ocasu? Měl jsem spoustu koček a žádná z nich to nikdy neudělala. Některé kočky prostě nemají rády, když se mazlí u ocasu. Pokud je vaše kočka žena a není kastrovaná, může to interpretovat jako sexuální zálohu. V této oblasti by mohla být také zraněna; zvažte, že ji vezmete k veterináři, abyste se ujistili, že je vše v pořádku.
 • Otázka Nelíbí se kočkám, když se na ně nadměrně dívají? Kočky nemají rády zírání, protože zírání je znakem agrese.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud masírujete nebo škrábete kočku, když leží, může se natáhnout (pokud ještě není), aby ukázala, že jí to, co děláte, vyhovuje. To je často doprovázeno vrněním. Kočka se také může 'usmívat' a přimhouřit oči. To je známkou toho, že si vaše kočka užívá aktuální pozornost od vás.
 • Purring není vždy známkou toho, že je kočka šťastná, takže nedělejte chybu, když si myslíte, že vrnící kočka nebude luskat ani kousat. Mnozí věří, že vrnění je známkou toho, že kočka komunikuje „věnujte pozornost tomu“, což může být způsobeno tím, že je kočka šťastná, ale může to také znamenat obtěžování.
 • Některým kočkám se líbí, když mu třete ucho. Pokud jemně masírujete dva záhyby ucha dohromady, pravděpodobně si to užijí. Buďte opatrní, některým kočkám se to nelíbí.
 • Kočkám se líbí, když mu jemně poškrábete tváře. Některým se také líbí, když je jemně hladíte prstem po nose.
 • Pokud vám kočka zatne hlavu, nebojte se. Chce to hrát!
 • Ke kočce byste se měli vždy přibližovat pomalu a nízko k zemi. Většina koček nemá ráda, když vypadáte větší než oni.
 • Pokud jste kočce cizí, mějte trpělivost. Někdy kočky tolerují své majitele, kteří jsou jim známí, ale ne noví lidé.
 • Pokud vidíte, jak kočičímu ocasu tluče, uši mu blikají dopředu a dozadu, zvětšené zornice nebo napjaté tlapky, přestaňte ho hladit, protože kočka začíná být podrážděná a může vás kousnout nebo poškrábat!
 • Mazlení s kočkou vám i vaší kočce udělá radost a pohodlí.
 • Uvědomte si, zda vaše kočka miluje mazlení, hlazení nebo škrábání, a vězte, zda se vaše kočka necítí dobře, když se mazlíte nebo škrábáte.
 • Pokud chcete kotě, měli byste vědět, že ačkoli jsou roztomilá, jejich kousnutí a škrábance jsou bolestivější než kousnutí a škrábání dospělých.
 • Některé kočky mňoukají, když chtějí, abyste přestali, a některé mňoukají, když chtějí, abyste se hůř mazlili. Nízké mňoukání může svědčit o hněvu. Obecně je dobré se zastavit, jen pro případ.
 • Mnoho koček nemá rádo mazlení u ocasu. Chcete -li zjistit, zda to vaše dělá, nebo ne, pohlaďte je tam a pokud nepříjemně nebo naštvaně sebou cukají, syčí nebo mňoukají, je to varování, abyste přestali. Nedotýkejte se kočky poblíž této oblasti a varujte hosty, aby udělali totéž.
 • Některé kočky milují, když je někdo vyzvedne, zatímco jiné ne. Pokud se kočka pokusí vyskočit z vašich rukou, je to signál, že v tu chvíli nechce být držen.
 • Pokud je to vaše kočka, se kterou se mazlíte, je dobré být citlivý na změny v její reakci na zavedenou rutinu mazlení. Oblast, která je normálně vhodná pro mazlení, může být pro kočku bolestivá kvůli nějaké nové ráně nebo jinému zdravotnímu stavu. Vaše kočka může mňoukat nebo se stahovat - nebo dokonce škrábat nebo kousat - pokud se mazlíte s nově citlivou oblastí. Venkovní kočky jsou obzvláště náchylné k abscesům kvůli setkání s jinými kočkami. Pokud objevíte bolestivou oblast nebo absces, vezměte kočku k veterináři.
 • Mazlení s kočkou může uvolňovat relaxační hormony snižující stres, snižovat váš krevní tlak a snižovat vaše šance na infarkt nebo mrtvici.

reklama

Varování

 • Pokud máte alergii, kočku nepohladkejte.
 • Pokud jste zraněni kvůli vážnému kousnutí nebo poškrábání, důkladně omyjte postižené místo antibakteriálním mýdlem a naneste antiseptikum. Poté vyhledejte lékařskou pomoc. Hluboké bodné rány vyžadují lékařskou pomoc kvůli riziku vážné infekce.
 • Při mazlení kočky by měly být děti pečlivě sledovány. Mohou ho/ji snadno rozrušit, což způsobí, že kočka kousne nebo poškrábe. Kočky, které jsou přátelské k dospělým, nejsou vždy přátelské k dětem. Dávejte si obzvlášť pozor, aby si děti nedostaly obličej příliš blízko ke kočce.
 • Pokud je mu to nepříjemné, nepohladkejte si kočku.
 • Pokud kočka vypadá agresivně, držte se stranou, protože může způsobit zranění kousnutím a škrábanci.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Podívejte se na náš kompletní seznam nejlepších značek tenisových raket, včetně Babolat, Wilson, Head, Prince a Dunlop, které vám pomohou při nákupu další rakety.

Dračí síla „Through the Fire and Flames“ z alba skupiny Inhuman Rampage z roku 2006 není jen nejtěžší písní na Guitar Hero III - je o hodně náročnější v celé sérii. Více než cokoli jiného, ​​přežít ...

Jak posílit lýtkové svaly. Svaly na zadní straně bérce, táhnoucí se mezi kotníkem a kolenem, jsou souhrnně označovány jako lýtka. Tato svalová skupina slouží mnoha různým funkcím, včetně pomoci vašim ...

Dlahy zápěstí často používají lidé zabývající se syndromem karpálního tunelu (CTS), revmatoidní artritidou (RA) a různými dalšími příčinami bolesti zápěstí, ztuhlosti nebo slabosti. Přicházejí v mnoha tvarech, velikostech a materiálech, ale spadají do dvou ...

Předloktí nebo loketní berle mají manžetu, která obklopuje vaše předloktí, a rukojeť, které se držíte. Slouží k podpoře při chůzi. Pokud vám lékař poskytne berle, věnujte pozornost jejich radám, jak ...

Princeton se snaží vymazat sérii dvou proher, když se v sobotu utká s Pennem ve finále základní části. Zde je návod, jak hru sledovat.