Jak naplánovat tah

Bez ohledu na to, jak to krájíte, stěhování je velký problém. Zahrnuje to spoustu práce a, upřímně řečeno, může to být skutečná bolest. Existují však strategie, které můžete použít k odstranění potíží s pohybem a jeho co nejhladší zvládnutí. Nečekejte na poslední chvíli a začněte svůj přesun plánovat předem tím, že budete sbírat zásoby, udržovat si pořádek a používat chytré strategie balení.

tenisová ortéza

Metoda 1 ze 3: Organizace přesunu

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 1

  1 Poznamenejte si do kalendáře oficiální datum stěhování. Stanovte si konečné datum stěhování, kdy potřebujete naložit jedoucí kamion a vydat se na cestu do nového domova. Použijte oficiální datum stěhování k naplánování a organizaci vašeho setkání o balení a dodávkách. Napište datum tučně do nástěnného kalendáře nebo si jej přidejte do aplikace kalendáře v telefonu nebo e -mailu.
  • Vyhněte se čekání do poslední minuty, než začnete organizovat svůj tah. Plánováním dopředu si můžete ušetřit spoustu problémů a bolestí hlavy!


 2. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 2

  2 Zavolejte své společnosti poskytující veřejné služby a zorganizujte přepnutí služeb. Jakmile nastavíte datum stěhování, obraťte se na všechny své energetické společnosti, včetně elektřiny, vody a internetu. Dejte jim vědět, že se stěhujete, a naplánujte si v den stěhování přepnutí služby. Tak bude ve vašem novém domově vše v pořádku.
  • Zajistěte, aby vašemu starému domu přerušili službu, abyste za něj nemuseli platit.
  • Mnoho společností poskytujících veřejné služby vám umožní snadné přepnutí bez přerušení provozu.
  • Pokud se stěhujete do oblasti s jiným poskytovatelem služeb, prozkoumejte a vyberte společnost, kontaktujte je a naplánujte si nastavení nástrojů.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 3

  3 Vytvořte si seznam položek, které potřebujete k přesunu z domova. Projděte si inventář procházením každé místnosti ve vašem domě a vytvořte si seznam všeho, co v ní je. Zapište si konkrétní položky, jako je nábytek a výzdoba, a spojte dohromady obecné položky, například oblečení a nádobí.
  • Položky můžete také zobecnit, aby bylo jednodušší provést inventuru. Můžete například napsat „knihy“ nebo „dětské hračky“.
  • Možná budete překvapeni, kolik věcí musíte přesunout, a také kolik věcí ve skutečnosti nepotřebujete nebo nepoužíváte.
 4. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 4

  4 Pomocí seznamu se zbavte nechtěných nebo nepotřebných položek. Projděte si svůj inventář a označte položky, které chcete rozdat, darovat nebo se jich zbavit. Poté projděte svůj domov a odblokujte co nejvíce věcí, které vám usnadní pohyb.
  • Pokud existuje položka, na kterou máte hezké vzpomínky, ale nejste si jisti, zda se jí chcete zbavit, vyfoťte ji, abyste si ji mohli zapamatovat a předat ji někomu, kdo ji může použít.
  • Čím více položek se můžete zbavit, tím méně se musíte hýbat!
 5. Obrázek s názvem Plan a Move Krok 5

  5 Najměte si profesionální stěhovací společnost na stěhovací den, pokud si to můžete dovolit. Nejsnadnějším způsobem, jak načíst a přesunout všechny své položky, je najmout si na to stěhovací společnost. Pokud máte možnost najmout si profesionální společnost, hledejte online někoho ve svém okolí a kontaktujte je a naplánujte si, aby vám pomohl s datem stěhování.
  • V závislosti na tom, jak daleko se musíte pohybovat, může profesionální společnost stát pronájem od 400 do 1 210 $.
  • Mnoho stěhovacích společností také poskytuje vlastní nákladní automobily a vyloží vaše položky ve vašem novém domově.
 6. Obrázek s názvem Plan a Move Krok 6

  6 Pronajměte si vozidlo a požádejte o pomoc v den stěhování, pokud se plánujete přestěhovat sami. Pokud se stěhujete sami, vyhledejte ve svém okolí půjčovnu pohybujících se nákladních vozidel a naplánujte si vyzvednutí na datum stěhování. Oslovte přátele a členy rodiny a zeptejte se jich, zda vám mohou pomoci v den stěhování, aby si to mohli naplánovat.
  • Stěhování je spousta práce a velká laskavost, o kterou se musíte zeptat, takže možná budete chtít jako poděkování dostat něco jako pizzu a nápoje pro své pohyblivé kamarády.
 7. Obrázek s názvem Plan a Move Krok 7

  7 Zkuste začít balit 2–3 týdny před denním pohybem. Pravděpodobně budete muset zabalit více věcí, než si uvědomíte, takže se vyhněte čekání na poslední minutu, než začnete balit. Několik týdnů před stěhováním spusťte proces shromažďování a balení vašich věcí.
  • Vyhraďte si pár hodin o víkendech nebo večer, abyste si zabalili nějaké své věci.
 8. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 8

  8 Pořiďte si pohyblivé boxy, velké odpadkové pytle a bublinkovou fólii. Pokud chcete nové stěhovací boxy, zakupte je v místním obchodě s krabičkovými potřebami. Pokud chcete ušetřit na krabicích, obraťte se na místní obchody s potravinami a stěhovací společnosti a zeptejte se, jestli nějaké mají. Vezměte si nějaké velké odpadkové pytle na věci, jako je oblečení a přikrývky. Pořiďte si bublinkovou fólii na ochranu křehkých předmětů.
  • Bublinkovou fólii najdete v obchodech s řemeslnými potřebami a obalech.
  • Můžete také napsat příspěvek na sociální média a zeptat se přátel, zda mají nějaké staré stěhovací boxy, které nepotřebují.
 9. Obrázek s názvem Plan a Move Krok 9

  9 Vytvořte balící stanici, která bude balit efektivněji. Shromážděte si krabice, balicí pásku, bublinkovou fólii a odpadkové pytle a dejte je do místnosti nebo rohu, který doma tak často nepoužíváte. Udržujte své obalové materiály v jedné oblasti, abyste mohli efektivněji zabalit každou místnost ve svém domě.
  • Udržování všeho obsaženého snižuje nepořádek a nepořádek při balení.
 10. Obrázek s názvem Plan a Move Krok 10

  10 Naplánujte vyzvednutí pošty k odeslání vašich knih. Pokud máte hodně knih, může být těžké zabalit a zabrat místo. Navíc pokud používáte stěhovací společnost, často účtují za libru. Navštivte webové stránky pošty, kde najdete ceny dopravy, platby za poštovné a naplánování vyzvednutí.
  • Naplánujte si doručení knih v den příjezdu do nového domova.
  • Je mnohem snazší a často mnohem levnější zaplatit knihy zaslané poštou než stěhováky.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Balení pro přesun

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 11

  1 Začněte balením věcí, které denně nepoužíváte. Sbalte si doma nejméně používané místnosti, jako jsou pokoje pro hosty nebo garáž, abyste nemuseli vytahovat věci, jakmile budou zabaleny. Jako poslední se propracujte do běžně používaných místností, jako je váš obývací pokoj a kuchyň.
  • Můžete také nejprve zabalit předměty, jako je umění, šperky a upomínkové předměty, protože je nepoužíváte tak často.
 2. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 12

  2 Vyplňte krabice podobně velkými položkami podle toho, kam patří. Projděte místnost a uspořádejte podobně velké předměty. Opatrně je vložte do krabic a poté krabice zalepte páskou, takže když je otevřete, dostanou se do stejných oblastí.
  • Uchovávejte například knihy s knihami, dráty s dráty a další podobné položky pohromadě.
  • Na lehčí předměty nepokládejte těžší předměty.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 13

  3 Než zabalíte křehké předměty, zabalte je do bublinkové fólie. Oddělte křehké nebo rozbitné předměty od těžkých, hromadných předmětů. Pomocí bublinkové fólie vytvořte kolem položky ochrannou vrstvu. Zajistěte bublinkovou fólii balicí páskou, aby se neodlepila. Poté zabalte položku do krabice s podobně velkými položkami.
  • Můžete také použít ručníky nebo oblečení k zabalení předmětů, jako je nádobí nebo sklo, když je zabalíte do krabic.
 4. Obrázek s názvem Plan a Move Krok 14

  4 Malé, volné nebo rozlité předměty ukládejte do plastových sáčků. Malé předměty, jako jsou dráty, šrouby a další elektronika, držte pohromadě tak, že je vložíte do plastových sáčků, aby se neztratily. Zabalte si také toaletní potřeby do plastových sáčků, aby se daly snadno přesouvat a mohli jste je v novém domově rychle vyložit.
  • Zabalte pytle drátů a elektroniky do krabice s dalšími položkami ze stejné místnosti.
 5. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 15

  5 Uložte si boty do kufrů, abyste ušetřili místo. Vaše kufry mohou sloužit jako stěhovací boxy, protože si je stejně musíte vzít s sebou! Naplňte je botami a dalšími nerozbitnými předměty a zavřete je, abyste je mohli naložit na nákladní vůz.
 6. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 16

  6 Na měkké nerozbitné předměty používejte odpadkové pytle. Naplňte velké odpadkové pytle předměty, jako jsou oblečení, ručníky, ložní prádlo a další měkké předměty, které se nedají zlomit nebo poškodit. Uzavřete sáčky zavřeným zavazováním, až budou plné.
  • Odpadkové pytle jsou užitečné pro měkké předměty, protože se mohou vtěsnat do nepříjemných prostor, když je zabalíte do jedoucího kamionu.
  • Do pytlů na odpadky můžete také ukládat předměty, jako jsou dětské hračky nebo jiné pevné a lehké předměty.
 7. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 17

  7 Položky ponechejte v zásuvkách, aby se snadněji přesunovaly. Nechte oblečení v komodách, abyste je mohli jednoduše naložit do jedoucího kamionu a vyložit v novém domově, a budou připraveny. Pokud máte stoly s položkami v zásuvkách, nechte je na místě, abyste si nemuseli dělat starosti s jejich zabalením.
  • Pokud se zásuvky otevřou, snadno zabalte vnější stranu stolu nebo komody do igelitu, aby se neotevřely.
 8. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 18

  8 Dokončete balení 1 místnosti úplně, než přejdete do jiné. Zaměřte se na 1 místnost najednou a sbalte všechny položky. Nechte krabice v místnosti a přesuňte se do jiné. Pracujte v místnostech svého domova, dokud nebude vše zabaleno a připraveno jít.
 9. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 19

  9 Krabice označte a zalepte balící páskou. Jakmile dokončíte balení, pomocí značky napište, co je uvnitř krabice. K uzavření krabice použijte hnědou balicí pásku, aby se neotevřela, když jedete do nového domova.
  • Napište, pro kterou místnost je box také, abyste si vykládku usnadnili.
  • Označování vám při vykládce značně usnadní přesun krabic do správných místností.
 10. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 20

  10 Označte pole zásadními položkami, které budete muset nejprve otevřít. Sbalte si krabici s věcmi, o kterých víte, že je budete potřebovat, jakmile se dostanete do nového domova, jako jsou zubní kartáčky, převlékání nebo nabíječka telefonu. Udělejte na něm speciální označení, abyste věděli, že ho musíte nejprve vyložit, abyste měli vše, co potřebujete.
  • Vybalení všech vašich věcí v novém domově může trvat několik dní, ale je užitečné mít při příjezdu své základní věci.
  • Na krabici vložte hvězdu nebo speciální označení, abyste ji mohli snadno identifikovat.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Making the Move

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 21

  1 Před naložením do jedoucího nákladního vozu nábytek rozeberte. Pomocí šroubováku nebo imbusového klíče rozeberte nábytek, jako jsou postele a stoly, aby se snáze nakládaly a zabíraly méně místa v kamionu. Začněte rozebírat položky, než budete mít jedoucí kamion, aby byly připraveny k naložení, až ho budete mít.
  • Šrouby a kusy nábytku vložte do plastového sáčku, abyste o ně nepřišli.
 2. Obrázek s názvem Plan a Move Krok 22

  2 Nejdříve naložte nejtěžší předměty do jedoucího kamionu. Nejtěžší boxy a kusy nábytku umístěte jako první, aby byl nákladní vůz vyvážený. Zatlačte je na zadní stěnu bez mezer mezi nimi, aby zabíraly méně místa.
  • Pokud nakládáte kamion sami, nechte si od přítele pomoci zvedat těžší boxy a předměty.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 23

  3 Omotejte kolem nábytku deky a ručníky, abyste je chránili. Deky a ručníky používejte jako polstrování mezi krabicemi a kolem nábytku, lamp a uměleckých děl, aby byly chráněny. Přilepte přikrývky a ručníky kolem předmětů, aby při přepravě nespadly.
  • Vrstva polstrování pomůže zabránit oděrkám a škrábancům.
 4. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 24

  4 Umístěte delší předměty k bokům jedoucího kamionu. Udržujte delší předměty, jako jsou matrace, rámy postelí a pohovky, u boků stěny nákladního vozu, aby nepřekážely a zabíraly méně místa. Umístěte je do nákladního vozu vzpřímeně a opřete je o stěny, aby se nepřevrhly.
  • Snažte se ponechat pruh ve středu nákladního vozu otevřený, abyste mohli přesunout více věcí dozadu.
 5. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 25

  5 Lehčí boxy naskládejte na těžší kamiony. Vyvažte boxy umístěním těžších na dno, abyste vytvořili silnou základnu, která sníží pohyb během jízdy. Poté na sebe naskládejte lehčí boxy, aby nebyly rozdrceny těžšími. Přidejte všechny krabice do kamionu.
  • Zajistěte, aby byly hromádky stabilní a během jízdy se nepřevrhly.
 6. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 26

  6 Po krabicích přidejte do nákladního vozu zbývající položky. Jakmile je vše načteno, může vám zůstat pár zvláštních nebo lehkých předmětů, které jste nemohli vrátit do krabic nebo jsou příliš křehké na krabice. Přidejte je do nákladního auta, aby nebyly rozmačkány a budete je moci snadno vyložit.
  • Možná budete chtít umístit krabice se základními položkami také dopředu, abyste k nim měli přístup.
  • Pokud jsou položky křehké, ujistěte se, že jsou dobře zabaleny do bublinkové fólie.
 7. Obrázek s názvem Plan a Move Krok 27

  7 Připevněte lana a popruhy k bočním kolejnicím, abyste zajistili předměty. Jakmile jste všichni naloženi, připojte provázek, lano nebo popruhy k bočním kolejnicím uvnitř jedoucího nákladního vozu. Utáhněte je přes krabice a předměty a připojte je k kolejnici na opačné straně nákladního vozu, aby se předměty neposouvaly nebo nespadly.
  • Zavazování krabic pomůže zabránit jejich převrácení.
 8. Obrázek s názvem Naplánujte si krok Krok 28

  8 Jeďte opatrně do cíle. Brzděte dříve, než obvykle, když řídíte auto, aby kamion mohl zpomalit jemněji a zabránit posunutí položek. Směrovky používejte včas a zatáčejte doširoka a opatrněji, abyste předešli nehodám.
  • Dodržujte rychlostní limit a dávejte si pozor na oblasti s nižšími rychlostními limity i pro kamiony.
  • Pokud používáte stěhovací společnost, sledujte pohybující se kamion na cestě do nového domova.
 9. Obrázek s názvem Plan a Move Step 29

  9 Vyložte krabice a předměty do určených místností. Když přijedete do nového domova, začněte vykládat kamion, ale nebojte se s vybalením krabic, dokud nebude vše vyloženo. Zkontrolujte štítky na krabici a vložte je do místností, kam patří, abyste je mohli snadněji vybalit.
  • Krabice s nádobím dejte například do kuchyně a ty s filmy do obývacího pokoje.
  • Pokud používáte stěhovací společnost, dohlížejte na stěhováky, abyste mohli odpovídat na všechny jejich otázky při vykládce nákladního vozu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Porovnejte ceny několika stěhovacích společností, pokud plánujete najmout jednu, abyste našli nejlepší cenu.
 • Zaměřte se na to, abyste do svého nového domova dostali vše. Máte spoustu času na vybalení a nastavení!

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Podívejte se, jak sledovat nový televizní pořad NBC The Enemy Within online prostřednictvím přímého přenosu.

Charlotte a Gardner-Webb ve čtvrtek zahájily sezónu 2019 na hřišti McColl-Richardson Field. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.

Plinko je populární hra o štěstí, kterou hraje The Price Is Right. I když je to jednoduchá hra, možná budete mít jen štěstí, že ji zahrajete a vyhrajete velké peníze! Hádejte ceny různých položek a získejte žetony. Cena je správná, soutěžící ...

Andre Sa, vedoucí styčného hráče Tennis Australia, nedávno hovořil o důvodech rozhodnutí Rogera Federera odstoupit z Australian Open 2021.

Jak vyrobit Skordalia. Skordalia (také známá jako skorthalia) je dip nebo omáčka řeckého původu. Skordalia, která se tradičně konzumuje společně se smaženou rybou nebo pečenou řepou, svítí také jako dip k chlebu nebo jako omáčka k dalším hlavním chodům. ...