Jak naplánovat společensky vědomé líbánky

Líbánky jsou zábavné a vzrušující chvíle pro vás a vašeho partnera. Začínáte svůj společný život a podnikáte výlet na oslavu. Pokud je však pro vás společenské uvědomění důležité, existuje několik věcí, které byste měli udělat, abyste zajistili, že vaše líbánky odpovídají vašim hodnotám. Při vytváření základů si promluvte s ekoturistickými cestovními kancelářemi a ujistěte se, že si rezervujete zelené hotely a plánujete aktivity, jako je kempování. Pokud jde o dopravu, jeďte vlakem nebo autobusem, pokud je to možné. Měli byste také použít veřejnou dopravu. Když si užíváte místo určení, dodržujte místní zákony a zvyklosti.

jak stahovat na & t tv na firestick

Část 1 ze 3: Vytvoření základů pro vaši cestu

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 1

  1 Rozhodněte se pro líbánkový registr. Registrace svatby může mít za následek, že získáte spoustu hmotného zboží, které nepotřebujete. To může vést k plýtvání. Chcete -li být na svatební cestě společensky uvědomělí, začněte s plánováním svatby. Místo toho mějte registr líbánek. Můžete požádat o dary na cestu nebo o položky, které skutečně použijete.
  • K přijímání darů můžete použít webové stránky, například Honeyfund a Buy Our Honeymoon. Dejte hostům vědět, že byste tomu dali přednost před fyzickými dary.
  • Pokud máte registraci dárku, zkuste požádat o dárky, které skutečně použijete na svatební cestě. Požádejte například o věci jako fotoaparáty a turistické boty. Tímto způsobem položky, které obdržíte, nezmizí.


 2. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 2

  2 Seznamte se s ekoturistickou cestovní kanceláří. Zatímco cestovní kanceláře jsou poněkud zastaralé, ekoturistické cestovní kanceláře jsou verzí cestovních kanceláří, které jsou stále kolem. Ekoturistická cestovní agentura vám a vašemu partnerovi může pomoci naplánovat výlet, který minimalizuje vaši uhlíkovou stopu.
  • Pokud ve své oblasti nemůžete najít agenta, použijte jej online. Díky videohovorům je snadné naplánovat cestu pomocí agenta přes internet.
  • Sdělte agentovi konkrétní způsoby, jak chcete být sociálně uvědomělí. Kromě minimalizace škod na životním prostředí mluvte také o tom, jak respektovat místní kulturu a podporovat také místní podniky.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 3

  3 Přemýšlejte o líbánkách někde lokálně. Dát zpět své vlastní komunitě je velmi sociálně uvědomělé. Také pokud nebudete cestovat příliš daleko, nespotřebujete tolik fosilních paliv. Jako bonus navíc vám místní líbánky mohou ušetřit peníze.
  • Přemýšlejte o tom, co vás ve vašem městě baví, ale často na to nemáte čas. Možná nikdy nevyužijete například místní turistické stezky. Líbánky doma vám mohou dát tuto příležitost.
  • Na svatební cestu však nemusíte zůstat doma. Pokud chcete mít pocit, že jste opravdu na dovolené, zůstaňte v místním hotelu. To podpoří místní podniky ve vaší komunitě, když si dáte něco dobrého.
 4. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 4

  4 Podívejte se na možnosti, jako je kempování. Pokud jste venku, kempování může být skvělý způsob, jak mít líbánky na společenské úrovni. Nebudete muset utrácet peníze a prostředky za hotel a můžete si užívat skvělé venku.
  • Podívejte se, jestli bydlíte poblíž národních parků, a zkontrolujte kempingové předpisy. Vy a váš partner byste mohli vyrazit na výlet do parku a užívat si dlouhé túry každý den.
  • Při výběru potřeb pro kempování si vždy přečtěte seznam materiálů. Ujistěte se, že nekupujete zásoby vyrobené s velkým použitím plastů nebo chemikálií.
 5. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 5

  5 Zarezervujte si správná místa. Na tom, kde se rozhodnete zůstat, záleží, pokud jde o společenské vědomí. Ujistěte se, že vybíráte hotely a další místa k pobytu, která dbají na sociální povědomí.
  • Podporujte místní podniky, kdykoli je to možné. Místo pobytu v řetězcovém hotelu například hledejte místní nocleh se snídaní.
  • Pokud nakonec půjdete po hotelové trase, zkontrolujte, zda je hotel šetrný k životnímu prostředí. Webové stránky jako treehugger.com a greenhotels.com poskytují pokyny pro výběr ekologických hotelů na různých místech.
  reklama

Část 2 ze 3: Volba možností ekologické dopravy

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 6

  1 Cestujte vlakem nebo autobusem. Letadla mají obrovský dopad na životní prostředí. Pokud chcete cestovat způsobem, který minimalizuje vaši uhlíkovou stopu, rozhodněte se pro dopravu, jako jsou vlaky a autobusy. Dlouhá jízda vlakem s vaším partnerem se může cítit romanticky a útulně, na rozdíl od stresu z letiště a letu.
 2. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 7

  2 Kdykoli je to možné, používejte veřejnou dopravu. Když jste v cíli, podívejte se na možnosti místní hromadné dopravy. To vám pomůže snížit vaši uhlíkovou stopu na cestách.
  • Podívejte se na věci jako autobusové trasy a trasy metra.
  • Pokud je oblast vhodná pro chodce, projděte se, kdykoli můžete. Můžete si užít každý den několik mil chůze, a to vám pomůže zůstat fit na dovolené.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 8

  3 Půjčte si místo auta kolo. Pokud nakonec někam letíte, zeptejte se sami sebe, zda opravdu potřebujete auto. Mnoho velkých měst se snadno pohybuje na kole. Pokud řekněme strávíte líbánky v Paříži, zkuste si půjčit pár kol na prohlídku města. To je levnější než pronájem auta nebo taxi.
  • Ujistěte se, že na kolech procvičujete základní bezpečnost. Přečtěte si pravidla pro jízdu na kole na ulici ve vašem cíli a vždy noste přilbu.
 4. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 9

  4 Hledejte trasy, které minimalizují vaši uhlíkovou stopu. Vždy dávejte pozor na trasy, které nevyžadují mnoho uhlíkové energie. Podívejte se například na to, zda můžete místo taxíku využít kyvadlovou dopravu nebo vlak z letiště. Pokud je místo určení v rozumné docházkové vzdálenosti, místo nástupu do autobusu jděte pěšky. Několik drobných vylepšení tu a tam může minimalizovat vaši závislost na fosilních palivech během vaší cesty. reklama

Část 3 ze 3: Bavte se sociálně vědomým způsobem

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 10

  1 Při aktivitách používejte ekologické výrobky. Vždy byste měli zajistit, aby výrobky, které používáte, byly ekologické. Hledejte udržitelné, organické materiály, kdykoli je to možné.
  • Vezměte si s sebou výrobky šetrné k životnímu prostředí. Vezměte si například ekologický opalovací krém, mýdlo, oblečení atd.
  • Pokud si na cestě potřebujete něco koupit, sledujte, kde nakupujete. Podívejte se na obchody s volným obchodem, které prodávají místní organické produkty.
 2. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 11

  2 Rozhodněte se pro aktivity související s větrem a lidmi. Vyhněte se činnostem, které přispívají k emisím uhlíku. Držte se věcí poháněných větrem nebo lidmi. Můžete vyzkoušet věci jako plachtění, šnorchlování nebo pádlování.
  • Venku si také můžete užít turistiku a pozorování hvězd.
  • Místo taxíku pro veřejnou dopravu si zkuste vzít taxi po městě.
  • Rozhodněte se pro pěší výlety po autobusových.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 12

  3 Respektujte místní zvyky a zákony. Při cestování si uvědomte svou kulturu. Nechcete urazit ty, kteří žijí v oblastech, které navštěvujete. Než se vydáte na cestu, přečtěte si místní zvyky a zákony.
  • Přečtěte si o místní kultuře předem. Na Googlu si prohlédněte oblast, kterou navštěvujete, a také slova jako „zvyky a kultura“.
  • To je zvláště důležité, pokud cestujete do jiné země. Obejmout lidi na některých místech může být považováno za neslušné nebo zvláštní a některé oděvy mohou být urážlivé.
 4. Obrázek s názvem Naplánujte si společensky vědomé líbánky Krok 13

  4 Jezte lokálně. Kdykoli je to možné, podpořte komunitu, kterou navštěvujete. Zastavte se na místních farmářských trzích a nezávislých obchodech s potravinami. Jezte v místních restauracích místo řetězců. Nejen, že to podpoří místní kulturu, ale budete moci vyzkoušet řadu nových kuchyní. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Buďte opatrní při nákupu suvenýrů. Zajistěte, aby nepoužívali produkty z ohrožených druhů. Kdykoli je to možné, měli byste také nakupovat suvenýry z místních zařízení.
 • Kdykoli je to možné, promluvte si s místními cestovními průvodci a průvodci. Mohou vám poskytnout nejlepší návod, jak respektovat komunitu, kterou navštěvujete.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Když přemýšlíte o dobrovolnictví v útulku pro zvířata, můžete přemýšlet o venčení psů nebo kartáčování koček. Existuje však mnoho dalších pracovních míst! Útulky obvykle potřebují dobrovolníky pro kancelářskou práci, adopční akce, úklid nádobí ...

Jak získat práci ve sportovním managementu. Sportovní management se zabývá obchodními a komerčními aspekty sportu a rekreace. Zatímco mnoho sportovních nadšenců touží vstoupit do profesionálního aspektu sportu, zaměstnání může být ...

Andy Murray byl druhý nejlepší za lví podíl na své kariéře, ale časy se mění!.

Jak zvětšit zadek. Touha po větším zadku je společným cílem a možná toho dosáhnete tvrdou prací a odhodláním. Zvětšení zadku vyžaduje čas a úsilí, ale můžete dosáhnout výsledků. Aby byl váš zadek větší, ...

Boris Becker nedávno přemýšlel o postoji svého bývalého svěřence Novaka Djokoviče, který nikdy neřekl. Becker počítá s tím, že Djokovič má neuvěřitelnou schopnost bojovat, dokud se nehraje poslední bod.

Raketa Wilson's Spin Effect: měnič her nové generace.