Jak hrát sálový fotbal

Sálový fotbal může být zábavný, fyzicky náročný sport. Ačkoli sdílí základní koncept venkovního fotbalu, existuje mnoho rozdílů, včetně velikosti hřiště, určitých pravidel a herních technik. Tento tutoriál vám ukáže, jak hrát a zlepšovat se v sálovém fotbalu.

ortéza na loketní tendonitidu

Část 1 ze 4: Naučit se pravidla halového fotbalu

 1. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 1

  1 Pochopte cíl hry. Fotbal je relativně jednoduchá hra, jejímž cílem je jednoduše dostat míč do brankové brány opačného týmu. Když se míč dostane do branky, získá tým jeden bod a je znám jako gól.
  • Ve fotbalovém zápase jsou dva týmy, které stojí proti sobě na hřišti, přičemž pole s brankami jsou umístěna na opačných koncích hřiště. Hráči proto musí soutěžit o získání míče na území opačného týmu a nakonec jej vystřelit do branky, aby získali bod.
  • Typická hra spočívá v tom, že jeden tým dribluje (běží s míčem u nohou) a míří míč po hřišti mezi sebou, aby se dostal dostatečně blízko, aby jeden hráč mohl střílet gól. Opačný tým se také pokouší zmocnit se míče, takže se míč často pohybuje po obou stranách pole.


 2. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 2

  2 Znát primární pravidla. Snad nejdůležitějším pravidlem fotbalu je, že hráči (s výjimkou brankáře) se nemohou dotknout míče rukama nebo pažemi, když je míč ve hře.
  • Hráči také nemohou bojovat se svými protivníky, tlačit na ně, zasahovat nebo je jinak úmyslně zranit či sabotovat.
  • Pokud míč zmizí z pole, tým, který míč způsobil, ztratí míč a druhý tým může kopnout nebo hodit míč zpět do hry. Sálový fotbal se však v tomto ohledu liší, protože v závislosti na místě konání je často nemožné, aby míč vypadl z pole, protože se jednoduše odráží zpět od stěn.
 3. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 3

  3 Znát různé polohy. Každý fotbalový tým je zhruba rozdělen na obranu a útok, přičemž různí hráči mají specifické cíle, jako je střelba míčem nebo bránění. U sálového fotbalu je mezi hráči menší diferenciace, takže ačkoli jim jsou přiřazeny následující pozice, mají větší flexibilitu a pohybují se po hřišti volněji než ve venkovním fotbale.
  • V obranné pozici jsou přiděleni dva lidé a pomáhají brankáři zabránit soupeřovu týmu ve vstřelení gólu.
  • Dva další hráči začínají tím, že stojí několik stop před obránci a jsou známí jako útočníci. Jsou v ofenzivě, což znamená, že pracují tak, aby zahráli míč na opačnou stranu pole a vstřelili gól.
  • Jedna osoba hraje záložníka a začíná úplně vpředu a uprostřed strany svého týmu. Tato osoba hraje podle potřeby útočníka i obranu.
  • Stejná pravidla platí pro každého hráče bez ohledu na jeho pozici, jedinou výjimkou je brankář (také známý jako brankář). Brankář je poslední obrannou linií proti týmu soupeře a smí rukama zachytit nebo zablokovat míč, aby se nedostal do brankoviště.
 4. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 4

  4 Pochopte, jak hra začíná a končí. Fotbalové utkání začíná výkopem a končí po stanoveném časovém období, přičemž tým má nejvíce gólů do konce určeného jako vítěz. Profesionální fotbalový zápas je 90 minut dlouhý, ale doba se může lišit v závislosti na typu, ať už jeden tým skóroval nebo ne, atd.
  • Výkop je, když oba týmy zaujmou své pozice na svých polovinách hřiště s míčem ve středu pole a dvěma hráči na obou stranách. Jakmile rozhodčí povolí hru do hry, pokusí se oba hráči nejprve zmocnit míče. Výkop začíná hru a také ji restartuje po obdržení gólu.
 5. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 5

  5 Pochopit roli rozhodčího. Rozhodčí je zodpovědný za dohled nad hrou a za to, že hráči dodržují pravidla. Rozhodčí také signalizuje začátek a konec hry a dává konečný signál tomu, kdo vyhraje.
  • Rozhodčí mohou rozdávat různé karty, když někdo porušil pravidla hry, což je známé jako „faul“. Když rozhodčí uvidí hráče faulovat (například tlačením jiného hráče), může dát hráči žlutou kartu, která označuje varování.
  • Pokud hráč dostane dvě žluté karty, je vyloučen ze hry a tým musí hrát dál bez náhradního hráče. Pokud rozhodčí rozhodne, že se hráč dopustil několika faulů nebo těch, které svědčí o extrémně špatném sportovním chování, může dát hráči červenou kartu, která je automaticky vyřadí ze hry.
  reklama

Část 2 ze 4: Rozlišování pravidel pro vnitřní a venkovní fotbal

 1. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 6

  1 Znát různé polohy. Sálový a venkovní fotbal se v některých zásadních ohledech liší (většinou kvůli menší velikosti hřiště pro malý fotbal), včetně různých pozic, ve kterých mohou hráči být. U sálového fotbalu je v každém týmu pouze 6 hráčů, včetně brankáře .
  • Hráči, kteří by normálně byli považováni za obranu nebo útočníka, mají ve svých rolích větší flexibilitu a mohou hrát jak útočné, tak obranné role. V zásadě mají všichni hráči (včetně brankáře) větší volnost pohybu v aréně a jsou méně vázáni na jednu konkrétní funkci ve hře.
 2. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 7

  2 Naučte se pravidla specifická pro fotbal. Protože se malý fotbal hraje v menší, uzavřené oblasti, existují určitá pravidla, která se liší od venkovního fotbalu. Mnoho z těchto pravidel je podobných jiným arénovým sportům.
  • Hráči mohou být vystřídáni v kterémkoli bodě hry.
  • Například u malého fotbalu hra pokračuje bez jakýchkoli trestů nebo přerušení, pokud míč zasáhne zdi obklopující hřiště. Hra jednoduše pokračuje tak, že každý hráč spěchá, aby se zmocnil míče. Tato praxe je známá jako „hraní ze zdí“.
  • Pouze v případě, že míč přejde přes zdi a úplně ven z pole, dojde k přerušení a týmu, který míč nevyškrtl, je dovoleno hodit ho nebo jej vrátit zpět (jako ve venkovním fotbale). Některé halové arény však mají stěny, které zcela uzavírají oblast, v takovém případě je nemožné, aby míč šel mimo hřiště.
 3. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 8

  3 Zjistěte, která pravidla jsou stejná jako u venkovního fotbalu. Ačkoli existuje mnoho rozdílů mezi sálovým a venkovním fotbalem, celkový cíl a způsoby hraní jsou si více podobné, než se liší. Znalost podobností vám proto pomůže rychleji si osvojit mechaniku sálového fotbalu.
  • Například u sálového fotbalu platí standardní pravidla bez kontaktu. Během hry nemůžete bít, úmyslně kopat nebo jinak fyzicky překážet jinému hráči.
  • Stejný je i způsob vstřelení gólu. Aby hráč vstřelil gól, musí kopnout míč do brankoviště soupeřova týmu, přejít přes brankovou čáru, mezi tyče a pod břevno.
  • Pokud rozhodčí zavolá faul za porušení pravidla (například použitím rukou), platí stejné pravidlo volného kopu na straně druhého týmu.
 4. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 9

  4 Rozhodněte o délce zápasu. Profesionální zápasy malého fotbalu se hrají po šedesáti minutách v krocích po čtvrtinách se třemi minutami odpočinku mezi každou čtvrtinou a patnáctiminutovou přestávkou v poločase. V neformálních hrách a neprofesionálních ligách se však doba hraní a přestávky liší, takže buď to zjistíte předem, nebo, pokud vytváříte vlastní hru s přáteli, se předem rozhodněte, jak rozdělit dobu hraní.
  • Pokud je remíza profesionálního sálového fotbalu, mohou nastat dva další patnáctiminutové poločasy hry se souhlasem, že hru vyhrává tým, který jako první vstřelí gól.
  reklama

Část 3 ze 4: Přizpůsobení se hraní uvnitř

 1. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 10

  1 Získejte správné vybavení. Stejně jako u venkovního fotbalu budete potřebovat chrániče holení, dlouhé ponožky a boty. Místo kopaček pro venkovní použití však budete potřebovat pár sálových kopaček, které se liší plochou podrážkou.
  • Lehké tenisky nebo běžecké boty mohou také fungovat ve špetce, ale nebudete mít stejnou rychlost a snadnost pohybu.
 2. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 11

  2 Procvičte si hru s míčem uvnitř. Pokud jste venkovním fotbalistou přizpůsobujícím se hraní uvnitř, věnujte nějaký čas tomu, abyste si zvykli žonglovat s míčem uvnitř. Ať už hrajete na astroturfu nebo na tvrdém, hladkém povrchu, míč bude mít mnohem menší trakci a pravděpodobně budete muset pohybovat nohama rychleji, abyste mohli ovládat míč přes hřiště.
 3. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 12

  3 Hrajte rychle. Sálový fotbal je rychlejší než venkovní, což vás udrží ve formě a také vylepší vaše herní schopnosti, ale na rychlé tempo si budete muset zvyknout.
  • Soustřeďte se na rychlé přihrávky a malé, kontrolované pohyby nohou, dokud nebude rychlejší hraní přirozené.
  • Buďte více verbálně komunikativní. Protože je hra tak rychlá a jste v uzavřeném prostoru, počítejte s tím, že budete více mluvit se svými spoluhráči. Přihrávku můžete často doručit pouze proto, abyste se ocitli na skvělém místě, abyste mohli míč znovu získat. V těchto chvílích je nejlepší křičet „projít“ nebo jinak dát svým spoluhráčům vědět, kde jste.
  reklama

Část 4 ze 4: Stát se skvělým halovým hráčem

 1. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 13

  1 Nacvičujte si střelbu přesně. Ve sálových fotbalových arénách jsou branky obecně zapuštěny do zdí a jsou také menší. Z tohoto důvodu je důležité střílet co nejpřesněji.
  • Trénujte střelbu sami nebo s kamarádem. Vyzkoušejte různé střely, například vždy mířte těsně pod břevno (vyžaduje, aby brankář skočil, aby jej zablokoval).
 2. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 14

  2 Využijte stěny ve svůj prospěch. Asi největším rozdílem mezi sálovým a venkovním fotbalem je, že můžete hrát ze zdi. Profesionální hráči sálového fotbalu využijí zdi ve svůj prospěch tím, že kopnou míčem o zeď, aby se dostali přes postupujícího soupeře.
  • Trénujte úmyslné kopání míče o zeď, abyste ho někomu přihrál, nebo abyste se dostali přes opačné družstvo. Buďte však trpěliví sami se sebou, protože se jedná o velmi komplexní dovednost, která bude časem vyžadovat spoustu praxe.
 3. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 15

  3 Dostat se do formy. Sálový fotbal je fyzicky mnohem náročnější než venkovní, protože hry jsou rychlejší a každý hráč je v průběhu hry zapojen víceméně neustále.
  • Běh (včetně sprintů), zvedání závaží a jiné cviky, které budují vaše svaly a také zvyšují vaši rychlost, vám pomohou zlepšit se jako malý fotbalista.
 4. Obrázek s názvem Play Indoor Soccer Krok 16

  4 Naučte se malé tahy, abyste oklamali opačný tým. Malé pohyby jsou u sálového fotbalu životně důležité, protože chcete mít neustále navrch tím, že předstíráte druhý tým. Když budete mít v rukávu sadu triků, stanete se lepším fotbalistou a zvýšíte svému týmu náskok.
  • Například při střelbě na míč zkuste kopnout do špičky. Vzhledem k tomu, že vzdálenost není tak důležitým faktorem při střelbě, vystřelení míče pomocí prstů způsobí, že míč náhle vyskočí nahoru, což může přimět brankáře, aby jej včas nezablokoval.
  • Namísto předávání míče přímo na místo, kde stojí týmový hráč, přihrajte míč do prostoru, kde se hráč s největší pravděpodobností zmocní. Hráč bude moci vidět kurz míče a pravděpodobně se tam dostane včas, aby se zmocnil, než soupeřův tým může ukrást míč.
  • Další skvělou dovedností je Drag Back. Chcete -li provést přetažení, vraťte míč zpět pod nohu (na rozdíl od driblování dopředu) a přibližte jej k sobě. Tímto způsobem chráníte držení a také si dáváte více příležitostí buď přesunout míč jiným směrem, nebo provést rychlou přihrávku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Liší se to od fotbalu na trávě? Sálový fotbal se trochu liší od běžného fotbalu - sálový fotbal má stěny na vnější straně hřiště a někdy jsou sítě a pole menší. Míč můžete odrazit od stěn a obejít obránce. Také téměř všechna hřiště pro malý fotbal mají umělou trávu, ale pouze některá venkovní hřiště mají umělou trávu.
 • Otázka Existuje způsob, jak hrát bez správné obuvi a vybavení a bez týmu? Pokud chcete hrát fotbal, měli byste mít správné vybavení. Kopačky a míč, se kterým budete cvičit, by měly být vše, co potřebujete, pokud právě začínáte. Hledejte místní týmy, ve kterých byste mohli hrát.
 • Otázka Proč se fotbal hraje s 11 lidmi? Protože 11 je dokonalé množství lidí s průměrným polem. Pokud by nebylo dost hráčů, bylo by těžké pole rozšířit a hráči by se opravdu rychle unavili. Pokud by bylo příliš mnoho hráčů, pak by se hřiště zaplnilo a bylo by těžké hrát.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Chrániče holení
 • Tým
 • Dresy (pro rozlišení týmů)
 • Správná obuv
 • Míč

Populární Problémy

Texans a Chiefs v neděli bojují v divizním kole AFC. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Jak přimět chlapce na střední škole, aby vás měl rád. Sledujete toho okouzlujícího chlapce? Tak to máš štěstí! Tento wikiHow vám ukáže, jak přimět chlapce na střední škole, aby vás začal mít rád. Mějte na paměti, že i když nemůžete někoho udělat ...

Předpremiéra ženského čtvrtfinále na Australian Open 2020, které se hraje mezi Simonou Halepovou a Annet Kontaveitovou.

Akce radnice Fox News Juliana Castra začíná dnes večer v 18:30. ET. Kliknutím sem získáte informace o tom, jak jej streamovat online.

Nováček Scottie Barnes a Raptors se v neděli utkají s akcí Knicks in Summer League. Zde je několik způsobů, jak můžete sledovat živý přenos ze hry.

Zjistit, kdo jste a jaké je vaše místo ve světě, je celoživotní úkol. Ale nemusí to být děsivé ani zastrašující. Jakmile si uvědomíte, že nalezení sebe sama je pokračující proces, ne nějaký cíl, kterého musíte dosáhnout, uvědomíte si ...