Jak cvičit na klavír bez klavíru

Může to vypadat neintuitivně, ale ve skutečnosti je prospěšné cvičit na klavír mimo svůj nástroj. Procvičujte prsty poklepáním na desku stolu, jako byste udeřili do kláves. Když klepnete, proveďte cvičení rytmických prstů nebo si přehrajte celou skladbu. Pokud si potřebujete zapamatovat skladbu, prostudujte si skóre po 1 taktu a klepněte na část každé ruky na desce stolu. Postupně vytvářejte díly a tyče, dokud nepracujete s celou skladbou. Ať už hrajete na pokročilé úrovni, nebo teprve začínáte, můžete také zkusit použít řadu užitečných cvičných aplikací.Metoda 1 ze 3: Cvičení prstů

 1. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 01

  1 Procvičujte si správný tvar ruky. Když hrajete na klavír, musí být vaše ruce zaoblené a uvolněné. Zkuste držet míč nebo položit ruce na kolena. Všimněte si, jak se vaše prsty jemně zakřivují, a procvičujte si držení prstů v tomto tvaru.
  • Když se vaše prsty zakřivují ve správném tvaru pro klavír, neměly by být ohnuté ani napnuté. Měli byste vidět všechny 3 klouby prstů na každém prstu. Udržujte zápěstí také uvolněná.
 2. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 02

  2 Procvičujte váhy na desku stolu. Zapracujte na koordinaci prstů hraním váhy na stole, jako by to byl skutečný klavír. Když vystupujete po stupnici pravou rukou, procvičte si překřížení palce a zahrajte čtvrtou notu stupnice. Poté sestupte po stupnici a procvičte si zkřížení prostředního prstu a zahrajte šestou notu.
  • Když stoupáte po stupnici levou rukou, zkřížte prostředníček a zahrajte šestou notu. Při sestupu levou rukou zahrajte třetí notu palcem.
 3. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 03

  3 Proveďte cvičení rytmu prstů. Počínaje palcem a konče malíčkem klepněte na všech 5 prstů, jako byste klepali na klávesy od středního C do G. Každým třetím klepnutím extra silně vytvoříte akcentní rytmus.
  • Stoupejte a sestupujte, nebo poklepejte od palce k malíčku, poté od růžové k palci. Klepněte tak rychle, jak můžete, při zachování rytmu přízvuku. Přepínejte intervaly, ve kterých kladete důraz, a přidávejte kombinace, jako například zdůrazňování každého druhého a čtvrtého klepnutí.
 4. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 04

  4 Zkuste kombinované kohoutky. Očíslujte prsty 1 až 5 od palce k malíčku. Vyberte si kombinaci čísel, například 1, 2 a 5. Procvičujte klepání palcem, ukazováčkem a malíčkem v uvedeném pořadí.
  • Přepněte své kombinace a udělejte je složitějšími. Zkuste klepat tak rychle, jako vy, aniž byste dělali chyby.
 5. Obrázek s názvem Cvičte na klavír bez klavíru Krok 05

  5 Věnujte více času cvičení své nedominantní ruce. Cvičení vah a cvičení s nedominantní rukou vám může pomoci zlepšit koordinaci a obratnost. Kromě procvičování byste si mohli vyzkoušet čištění zubů, česání vlasů a jiné nedominantní ruce provádět další úkoly.
 6. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 06

  6 Hrajte celou skladbu na stole, jako by stůl byl klavír. Můžete si procvičit hraní figurky na stole buď z partitury, nebo z paměti. Zkuste si představit, že byste to hráli co nejživěji. Udělejte vše pro to, abyste slyšeli každou notu a cítili, jak vaše prsty narážejí na klávesy klavíru.
  • Hraní na stole je skvělé pro vaši svalovou paměť. I když nejste u klavíru, stále budete pomáhat trénovat prsty, abyste sledovali rytmus skladby.
 7. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 07

  7 Procvičte si používání online video průvodců. Když nejste u klavíru, sledujte a cvičte spolu s video lekcemi. Můžete zapracovat na obratnosti prstů, oprášit poznámky, měřítka a další základy nebo získat odbornou výuku pokročilejších technik.reklama

Metoda 2 ze 3: Zapamatování skóre

 1. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 08

  1 Studijní noty 1 ruka a 1 takt najednou. Začněte tím, že si přečtete melodii pravé ruky pro první takt dílku. Pečlivě si to prostudujte a poté pokračujte ve hře na desce stolu, když věříte, že jste si ji zapamatovali.
  • Pokud potřebujete notový záznam, rychlé online vyhledávání přinese webové stránky a aplikace, které poskytují skóre pro desítky tisíc skladeb. Můžete si také koupit tištěné nebo digitální knihy online nebo v hudebním obchodě.
 2. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 09

  2 Zahrajte si melodii pravé ruky lišty. Po prostudování části pravé tyče první tyče začněte hrát na desce stolu, jako by to bylo piano. Zkuste si část zahrát 4 nebo 5krát, aniž byste se dívali na skóre. Při cvičení se snažte živě si představit zvuk melodie a pocit, jak prsty udeří do kláves.
 3. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 10

  3 Procvičte si levou část tyče. Přejděte na akordy nebo melodii levé ruky, pokud jste si jisti, že máte pravou část první tyče uloženou v paměti. Pečlivě si prostudujte skóre a poté si procvičte hru levou rukou z paměti.
 4. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 11

  4 Spojte obě ruce a postupně přidávejte další tyčinky. Když vám levá ruka vyhovuje, procvičte si hraní oběma rukama. Opakujte postup, abyste si zapamatovali další lištu, pak postupně stavte díly a tyče, dokud nepracujete celým dílem.
 5. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 12

  5 Zkontrolujte skóre a ujistěte se, že hrajete správné noty. Každou chvíli si při hraní skladby přečtěte skóre a ujistěte se, že si melodii pamatujete správně. Nechtěli byste nechtěně dostat do paměti špatné poznámky.
 6. 6 Představte si zvuk, který chcete vytvořit. Přemýšlejte o tom, jaký zvuk chcete, aby klavír produkoval a jaký tvar dáváte každé frázi. Tento typ mentální praxe vám může ve skutečnosti umožnit změnit způsob, jakým přistupujete ke klavíru, k lepšímu, a pomoci vám přijít s přesvědčivou nebo jedinečnou interpretací skladby.
  • Mentální cvičení bez fyzických pohybů může být velmi užitečné pro středně pokročilé nebo pokročilé hráče.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Používání klavírních cvičných aplikací

 1. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 13

  1 Zkuste použít aplikaci, která učí základní klavírní dovednosti. Pokud právě začínáte, zkuste použít bezplatnou aplikaci pro začátečníky, jako je JoyTunes Piano Maestro. Obsahuje interaktivní cvičení a hry a sleduje váš postup a poskytuje zpětnou vazbu na základě vašeho hraní.
 2. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 14

  2 Stáhněte si aplikaci pro čtení zraku. Čtení na dálku, neboli čtení a hraní partitury na první pohled, je základní dovednost, ale zvládnout ji může být těžké. Vyzkoušejte aplikace, jako je Read Ahead a SightRead4Piano, abyste si prohloubili schopnosti čtení zraku. Obě aplikace mají bezplatné ukázkové postupy, ale za přístup k dalším úrovním budete muset zaplatit.
 3. Obrázek s názvem Cvičení na klavír bez klavíru Krok 15

  3 Sledujte, jak virtuální klavír hraje notu po notě. U neznámých nebo složitých skladeb může být užitečné zjistit, jak by měly klávesy vypadat, když jsou zasaženy během záludných rytmů. Aplikace Plern Piano vám umožňuje nahrávat hudbu a vytvářet reprezentaci kláves, na které se udeří při posouvání hudby po stránce.
  • Plern Piano vám také umožňuje skládat a prakticky hrát skladby od nuly.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete se naučit hrát na klavír na klavír? Michael Noble, PhD
  Profesionální klavírista Michael Noble je profesionální koncertní klavírista, který získal doktorát z oboru klavírní hry na Yale School of Music v roce 2018. Je předchozím současným hudebníkem belgické americké vzdělávací nadace a účinkoval v Carnegie Hall a na dalších místech po celém světě. USA, Evropa a Asie. Michael Noble, PhD Profesionální klavírista Expertní odpověď Ano, můžete se naučit hrát na klavír pomocí klávesnice. Je vhodnější, pokud se jedná o váženou klávesnici.
 • Otázka Potřebujete mít na hodiny klavír? Michael Noble, PhD
  Profesionální klavírista Michael Noble je profesionální koncertní klavírista, který získal doktorát z oboru klavírní hry na Yale School of Music v roce 2018. Je předchozím současným hudebníkem belgické americké vzdělávací nadace a účinkoval v Carnegie Hall a na dalších místech po celém světě. USA, Evropa a Asie. Michael Noble, PhD Profesionální klavírista Expertní odpověď Naučit se hrát je mnohem snazší, pokud máte doma klavír, na kterém můžete cvičit.
 • Otázka Mohu se naučit hrát na klavír bez klavíru? Michael Noble, PhD
  Profesionální klavírista Michael Noble je profesionální koncertní klavírista, který získal doktorát z oboru klavírní hry na Yale School of Music v roce 2018. Je předchozím současným hudebníkem belgické americké vzdělávací nadace a účinkoval v Carnegie Hall a na dalších místech po celém světě. USA, Evropa a Asie. Michael Noble, PhD Profesionální klavírista Odborná odpověď Nedoporučoval bych to. Je mnohem snazší naučit se hrát na klavír pomocí skutečného klavíru.
 • Otázka Potřebujete klavír, abyste se mohli naučit hrát na klavír? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redaktora wikiHow Zaměstnanci Odpověď Je možné se naučit hrát na klavír bez vlastního klavíru za předpokladu, že máte přístup k pravidelnému procvičování klavíru nebo klávesnice. Pokud si nemůžete dovolit klavír, můžete si ho najít pravidelně používat v místní škole, ve vašem kostele nebo v hudební škole, kde se učíte. Zeptejte se svého učitele klavíru na možné možnosti, kde cvičit. Pokud nemáte přístup ke klavíru pro cvičení, bude velmi obtížné se učit pouze z lekcí.
 • Otázka Můžete se sami naučit hrát na klavír? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Ano, je možné se naučit klavír bez učitele. Chcete -li poradit, jak to udělat úspěšně, podívejte se na wikiHow Jak se naučit hrát na klavír .
 • Otázka Můžete se naučit hrát na klavír s klávesnicí? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Můžete začít na klávesnici, ale budete muset poměrně rychle přejít na správný klavír, nebo vám bude chybět vytváření dobrých návyků s klávesnicí správné velikosti a přijdete o porozumění nádherný zvuk, který vychází z dobře vyladěného klavíru.
 • Otázka Mohu si koupit levnou klávesnici? Rubín Top Answerer Levná klávesnice může fungovat, ale mějte na paměti, že není stejná jako skutečný klavír. Klávesnice obvykle odvedou více práce za vás (například ladění, akordy atd.). Bude to však fungovat pro procvičování vašich prstových dovedností.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Mississippi State a Iowa chtějí uzavřít sezonu vítězstvím v Outback Bowl 2018. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Po snu 2016 se Angelique Kerberová loni snažila vyrovnat svým standardům, ale věří, že jí to pomohlo vyhrát Wimbledon.Zde je návod, jak sledovat nový Hallmarkův film „Vánoce v Gracelandu“ online, i když nemáte kabel.

Jak používat opěrky zad při bolestech zad. Národní institut bezpečnosti a ochrany zdraví tvrdí, že 20% všech zranění na pracovišti zahrnuje poranění zad. Uvádějí: [Tyto] nemoci na pracovišti stojí národ odhadem 20 ...Zde je návod, jak sledovat zápasy Usman vs Burns a všechny zápasy UFC 258 na vašem PS4 nebo PS5.Mnozí věří, že Jannik Sinner vlastní některé z nejsilnějších a nejtěžších úderů na turné právě teď.