Jak připravit a použít jahody

Jahody jsou tradiční chutí léta. Mohou být konzumovány čerstvé a použity do dezertů. Abyste své jahody uchovali co nejdéle, uchovávejte je v chladu a suchu v lednici, myjte a slupujte, jen když je hodláte sníst. Přidejte jahody do svého oblíbeného smoothie, palačinek, vaflí nebo dokonce do salátu. Nebo z nich připravte klasický dezert jako jahodový koláč nebo jahody namáčené v čokoládě.

Obsah

Metoda 1 ze 3: Mytí jahod

 1. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 1

  1 Vyberte si světlé, čerstvě vypadající bobule. Vyhněte se scvrklým, uschlým nebo plesnivým bobulím. Vyhněte se také mokrým jahodám, protože to znamená, že jsou za svým vrcholem. Dobrá jahoda je pevná a lesklá.
  • Vyberte si organické jahody, pokud můžete, protože neekologické jahody mohou být plné pesticidů.
  • Někteří kuchaři věří, že menší jahody mají větší chuť díky vyšší koncentraci cukrů.


 2. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 2

  2 Opláchněte jahody pod tekoucí vodou, až budete připraveni je sníst. Jahody opláchněte pouze těsně před tím, než je plánujete sníst, protože jejich umytí způsobí, že se rychleji zkazí. Bobule jemně vetřete pod tekoucí vodou, abyste zajistili, že každé bobule bude čisté a zbavené co největšího množství půdy. Většina jahod prodávaných v obchodě s potravinami je poměrně čistá, takže krátké opláchnutí by mělo stačit.
  • Pokud plánujete zmrazit jahody, nejprve je omyjte.
  • Jahody mohou změknout, pokud jsou pod vodou příliš dlouho. Rychlejší opláchnutí jim pomůže zachovat jejich pevnou strukturu.
  • Neorganické jahody důkladněji opláchněte a zvažte použití kapky jemného mýdla na nádobí nebo bílého octa k jejich čištění.
 3. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 3

  3 Jahody po umytí důkladně osušte. Nechte jahody scedit v cedníku nebo je položte na papírový ručník, aby vsákly přebytečnou vodu. Pokud opláchnete jen několik jahod, jemně je poklepejte ručníkem, abyste je rychleji osušili. Sušení jahod po jejich umytí pomůže zamezit vzniku kaše.
  • Čím více vlhkosti jahody nasáknou, tím bude kašovitější textura.
 4. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 4

  4 Trhejte a nakrájejte jahody těsně předtím, než je budete chtít sníst. Bobule oloupejte odstraněním zelené čepice a bledého masa pomocí ořezávacího nože nebo slupky na jahody. Na plně zralé jahodě ji můžete slupovat jemným taháním za listy, dokud nevystoupí stonek. Pokud chcete, nakrájejte je tak, že je postavíte na rovný okraj a pomocí krájecího nože je rozříznete na polovinu nebo menší.
  • Stonek jahody ji udrží déle čerstvou. Odstraňte ji pouze tehdy, když jste připraveni jíst jahody.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Skladování jahod

 1. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 5

  1 Nechte jahody na pultu, pokud je plánujete sníst během dne. Čerstvé jahody vydrží při pokojové teplotě asi 24 hodin. Jahody opláchněte a slupněte těsně před tím, než je sníte.
  • Asi po 24 hodinách jahody při pokojové teplotě plesniví.
 2. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 6

  2 Jahody skladujte v lednici až týden. Jahody skladujte celé a neumyté až 7 dní v lednici. Jahody připravte, až je budete moci použít.
  • Některé jahody v lednici vydrží o něco kratší nebo delší dobu. Před použitím jahody zkontrolujte, zda nemají plíseň.
 3. 3 Namočte jahody do octového roztoku, aby déle vydržely. Skleněnou misku naplňte směsí 1 dílu bílého octa a 3 dílů vody. Přidejte jahody do mísy a nechte je 5 minut máčet. Jahody opláchněte a osušte. Uchovávejte je v lednici v částečně zakryté nádobě vyložené papírovou utěrkou.
  • Ocet zabíjí spory, které na jahodách vytvářejí plísně. Jahody mohou touto metodou vydržet až několik týdnů.
  • Nebudete muset znovu opláchnout jahody, když jste připraveni je sníst, pokud je namočíte do octa.
 4. 4 Pokud mají bobule tendenci se rychle kazit, vyzkoušejte horkou lázeň. Přiveďte hrnec s vodou až na 49 ° C. Ponořte jahody na 30 sekund do lázně. Poté vyjměte jahody z vody a nechte je vychladnout a oschnout na papírovém ručníku. Zabalte je a uložte do lednice.
  • Pokud často kupujete bobule, jen abyste je druhý den zkazili v lednici, vyzkoušejte tuto metodu.
  • Pokud použijete tepelnou lázeň, nebudete muset jahody znovu oplachovat, až budete připraveni je sníst.
 5. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 9

  5 Jahody zmrazte až na 6 měsíců. Umyté a loupané jahody rozložte na pekáč vyložený pečicím papírem v jedné vrstvě, aby se jahody nedotýkaly. Zmrazte je asi na 1 až 4 hodiny, dokud nezmrazí. Vyjměte zmrazené jahody z plechu a vložte je do mrazicích pytlů. Vložte jahody zpět do mrazničky až na 6 měsíců.
  • Mražené jahody jsou vhodné do smoothies, koláčů, ševců, lupínků a kompotů.
  • Aby jahody rychleji zamrzly, nakrájejte je na půlky nebo čtvrtky. Je také mnohem snazší krájet čerstvé jahody než mražené.
 6. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 10

  6 Kupte si zmrazené jahody, pokud nemůžete najít žádné čerstvé. Mražené jahody mají stejný nutriční obsah a chuť jako čerstvé jahody, ale ztratí svou strukturu a změknou, když je rozmrazíte. Obvykle jsou nejlepší pro pečení a smoothies, protože při vaření nebo míchání jahod stejně ztratí texturu.
  • Zkuste přidat mražené jahody do smoothies, ovesných vloček nebo koláčů.
  • Mražené jahody jsou obvykle dobré asi 6 měsíců.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Použití jahod v receptech

 1. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 11

  1 Přidejte nakrájené, mražené jahody do smoothies. NA jahodový banánový koktejl je klasická kombinace. Na přípravu jednoho rozmixujte 1 banán, 2 šálky (400 g) mražených jahod, 1/2 šálek (120 ml) čistého jogurtu a 1 šálek (240 ml) mléka, dokud není směs hladká.
  • Můžete také přidat 1 polévkovou lžíci (15 ml) medu, pokud není smoothie dostatečně sladké, nebo 1 lžičku (3 g) chia semínek na zhoustnutí a přidání smoothie do smoothie.
  • Přidejte lžíci ořechového másla pro více bílkovin.
  • Čerstvé jahody můžete také použít do smoothie spolu se 3-4 kostkami ledu.
 2. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 12

  2 Připravte jahody namočené v čokoládě pro zábavný a oblíbený dezert. Vložte 2 šálky (350 g) polosladkých čokoládových lupínků a 2 polévkové lžíce (30 ml) kokosového oleje na 30 sekund do mikrovlnné trouby za stálého míchání, dokud se směs úplně nerozpustí a nebude hladká. Namočte jahody do čokolády a položte je na pergamenový papír. Vložte je do lednice na 30 minut ztuhnout.
  • Pro změnu zkuste použít bílou čokoládu nebo přidat postřik nebo ořechy, dokud je čokoláda ještě mokrá.
 3. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 13

  3 Připravte si jahodový koláč na letní dezert. Chcete-li udělat rychlý a snadný jahodový koláč, použijte koláč zakoupený v obchodě. Na shortcake přidejte nakrájené jahody a šlehačku.
  • Chcete -li vyrazit navíc, udělejte koláč a šlehačka ručně.
 4. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 14

  4 Přidejte balzamikové jahody do salátu. Na přípravu balzamikových jahod zkombinujte 2 polévkové lžíce (30 ml) balzamikového octa a 1/4 c (50 g) cukru na 16 oz (450 g) jahod. Promíchejte a nechte jahody odležet asi hodinu. Přidejte jahody do špenátového nebo kapustového salátu s přísadami jako piniové oříšky, vlašské ořechy, kozí sýr nebo řepa.
  • Do salátu můžete také přidat obyčejné, nakrájené jahody.
 5. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 15

  5 Vyzkoušejte snadný, zdravý jahodový sorbet na mraženou pochoutku. Aby byl jahodový sorbet rychlý a snadný, přidejte do mixéru asi 3 šálky (600 g) mražených jahod. Přidejte 2 polévkové lžíce (30 ml) medu. Rozmixujte dohladka a přidejte trochu teplé vody, chcete -li volnější strukturu.
  • Můžete také přidat různé bobule nebo místo medu použít javorový sirup.
 6. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 16

  6 Udělejte si na víkendový brunch doma palačinky z jahodového jogurtu. Na přípravu palačinek smíchejte 2 šálky (260 g) mouky, 1 lžičku (4 g) prášku do pečiva, 1 lžičku (4 g) jedlé sody, 1 lžičku (4 g) soli a 4 lžičky (16 g) ) cukru. V jiné míse smíchejte 2 lehce rozšlehaná vejce se 4 polévkovými lžícemi (60 g) rozpuštěného másla, 1 šálkem (250 g) vanilkového jogurtu a 1 1/2 šálkem (375 ml) podmáslí. Přidejte mokré přísady k suchým přísadám. Vařte najednou asi 1/4 šálku (60 ml) těsta na roštu. Navrch nakrájíme jahody.
  • Pokud chcete, můžete také přidat nakrájené jahody přímo do směsi na palačinky. Přidejte asi 1 šálek (200 g).
  • Přidejte k jahodové chuti použitím jahodového jogurtu místo obyčejného.
  • Mrazené jahody můžete použít i do palačinkového těsta, pokud nemáte žádné čerstvé.
 7. 7 Pro jemnou chuť vložte do vody několik jahod. Aby byla vaše hydratace o něco více vzrušující, jednoduše přidejte do vody několik nakrájených jahod. Jahodovou vodu dejte do chladu asi na 6 hodin nebo přes noc.
  • Zkuste to s perlivou vodou a přidejte trochu sycení.
 8. Obrázek s názvem Příprava a použití jahod Krok 18

  8 Připravte si jahodový džem, kterým potřete svůj ranní toast. Ve velké míse pomocí vařečky rozdrťte v dávkách 2 libry (0,91 kg) jahod. Přidejte drcené jahody do velkého hrnce se 4 šálky (800 g) bílého cukru a šťávou z jednoho citronu. Směs mícháme na mírném ohni, dokud nepřivede k varu. Nechte vařit, dokud směs nedosáhne 220 ° F (104 ° C).
  • Tento recept připraví přibližně 40 tekutých uncí (1,2 l) džemu, takže je užitečné mít alespoň 3 16 unce (0,5 l) zednické nádoby s víčky sterilizované a připravené k uložení džemu.
  • To je skvělý dárek, pokud nemůžete sami sníst celý džem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho vydrží jahody v lednici? To závisí na tom, jak čerstvé/zralé byly, když jste je koupili, ale obecně asi týden.
 • Otázka Jak zajistím, aby moje jahody nezhnědly? Kdy je mohu pocukrovat? Nalijte na ně trochu citronové šťávy. Cukrovat můžete před zmrazením nebo když je vyndáte. Mám je rád pocukrované hned, jak je vyndáme; Myslím, že chutná více svěže. Pokud se rozhodnete cukr a pak zmrazit, krystaly mohou zmrznout a rozpadnout se.
 • Otázka Lze podávat jahody s ještě přichycenými listy? Ano. Většina lidí ví, že je nesmí jíst. Pokud jsou na dortu nebo v něčem jako koláč nebo ovocný salát, chtěli byste je odstranit, ale pokud jsou jen na talíři, měli byste být v pořádku.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Sušení jahod je vynikající způsob jejich přípravy pro použití ve svačinkových směsích, cereálních směsích a pro pečení.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak vyhodnotit řeč. Vyhodnocení řeči někoho jiného a poskytnutí zpětné vazby je skvělý způsob, jak zlepšit své vlastní řečnické dovednosti, ale na co byste se měli zaměřit? Tento wikiHow vás naučí, jak aktivně poslouchat řeč, ...

Pokud vás na konci dne často bolí v krku nebo v rameni, můžete mít technologický krk. Shrbená pozice, kterou tolik z nás zaujímá při pohledu na svůj telefon nebo počítač, může vést k bolesti, ztuhlosti a ...

Zde je návod, jak sledovat finále Survivor: Winners at War a live reunion live stream online bez kabelu. Vysílá se ve středu 13. května ve 20 hodin. ET/PT na CBS.

Ostruhy paty jsou malé vyčnívající usazeniny vápníku, které se vyvíjejí poblíž základny patní kosti. Mohou být způsobeny opakujícími se aktivitami, jako je tanec nebo běh, nebo se mohou tvořit ve spojení s plantární fasciitidou. Pokud jsi...

Sezóna 12 „Real Housewives of Atlanta“ je tady. Přečtěte si o tom, jak sledovat všechny nové epizody RHOA online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.

Copánky jsou oblíbeným ochranným stylem pro přírodní nebo přecházející vlasy. K copánkovým copánkům můžete přidat vlasy, aby byly ještě delší, než už jsou. Můžete také přidat vlasy Marley do cornrows pro přirozenější vzhled, který můžete ...