Jak zabránit bolesti rukou z nadměrného psaní

Napsali jste někdy esej a po nějaké době jste dostali mrtvou ruku? Ačkoli se to může zdát jako menší nepříjemnost, nesprávné držení těla a přilnavost mohou ve skutečnosti v dlouhodobém horizontu způsobit nepříjemné problémy. Aby bylo psaní co nejpohodlnější a zabránilo se bolestem rukou, měli byste si udělat čas a osvojit si nejlepší techniky psaní a tipy, jak bolesti zmírnit.jak hrát volejbal v tenise

Metoda 1 ze 4: Nácvik dobré techniky psaní

 1. 1 Vyberte si pero nebo tužka, která je pohodlná. Obecně hledejte širší hlaveň (větší průměr) s polstrovaným úchopem.
  • Zajistěte, aby pero psalo plynule, bez přeskakování nebo tažení po stránce.
  • Vyhněte se nákupu pera, která chrastí nebo zanechává skvrny inkoustu.
  • Lehká pera se lépe vyvažují, takže jsou ideálnější pro psaní na delší dobu. Pro tužky zkuste těžší olovo jako 2B, které umožňují lehčí úchopy.
 2. 2 Uchopte pero volně. Nesvírejte prsty kolem pera ani ho příliš pevně nesvírejte. Nemusíte ho škrtit - stačí ho přitáhnout na stránku. Představte si, že píšete s brkem. Pamatujte: lidé psali celé hodiny pomocí brk a rozhodně je nedrželi pevně.
  • Držte perozezadu, takže na boku zůstane více místa s hrotem na psaní.
  • Plnicí pera jsou ideální pro většinu autorů, protože nevyžadují velký tlak na stránku.
  • Vyhněte se kuličkovým perům, pokud vám to není příjemné, protože jejich design vyžaduje, abyste na stránku vyvíjeli větší tlak. Také bývají vyráběny levně.
 3. 3 Pište pomalu, když začnete používat nové gripy. Pokud používáte nesprávný úchop a teprve si začínáte zvykat na nový, začněte vždy pomalu. Bude chvíli trvat, než se vaše svalová paměť začne vyvíjet, takže se k rychlejšímu tempu dopracujte pouze tehdy, když máte správnou polohu a vaše psaní je úhledné.
  • Nenechte se odradit a přejděte na nevhodné techniky psaní, i když jste v nich rychlejší.
 4. 4 Pero jemně přitlačte na stránku. Pořiďte si dobré pero, abyste nemuseli silně tlačit, pak táhněte pero lehce a rovnoměrně proti papíru. Pokud dáváte přednost použití tužky, zkuste další nejjemnějšíVést.
  • Zkuste gelové nebo válečkové pero. Pokud píšete často po dlouhou dobu, jsou to skvělé investice. Některé gelové a tekuté inkousty mohou také proudit dostatečně hladce, aby vás to odradilo od sevření a stisknutí.
 5. 5 Pište rukou, ne prsty. Psaní není kreslení! Držte ruku a zápěstí v klidu a pohybujte celou paží pomocí lokte a ramene (jako když píšete na tabuli). Nepoužívejte svaly prstů - může se to zdát neintuitivní, ale prsty byste měli používat pouze k podepření pera nebo tužky.
  • Nejběžnější úchop je mezi prvním a prostředním prstem, pomocí palce držte pero nebo tužku na místě. Dalším úchopem je umístění prostředníčku a ukazováčku na vrchol, pomocí palce držte pero nebo tužku na místě.
  • Kaligrafové (velmi praktikovaní spisovatelé) drží své psací nástroje palcem a ukazováčkem a pero jemně opírají o kloub prstů ukazováčků.
 6. 6 Podívejte se na polohu vaší ruky a zhodnoťte ji. Možná jste nevěnovali velkou pozornost tomu, jak držet pero, protože jste byli na základní škole, ale věnujte pozornost nyní.
  • Je vaše poloha ruky neutrální? Zkuste zápěstí držet rovně a při psaní jej neotáčejte ani neohýbejte.
  • Dosahujete nebo namáháte se, abyste dosáhli na stránku nebo na stůl? Přesuňte stůl, židli a papír, dokud se nebudete cítit pohodlně.
  • Je zbytek vašeho pracovního prostoru pohodlný? Jsou pro vás židle a stůl ve správné výšce? Vidíte a dosáhnete na stránku bez namáhání nebo přikrčení? Jsou další položky, které potřebujete (například sešívačka nebo telefon), na dosah?
  • Je vaše zápěstí, paže a loket podporováno, alespoň když aktivně nepíšete?
 7. 7 Cvičte dobře držení těla . Posaďte se vzpřímeně s rameny dozadu, hrudníkem ven a vyhněte se sklápění přes stůl. Pokud se nakloníte nad svou práci, krk, ramena a paže vás unaví mnohem rychleji.
  • Při delších psaních změňte držení těla. Nakloňte se na židli jedním a druhým směrem a zkuste se každou chvíli opřít.
  • Vždy se ujistěte, že můžete správně dýchat - hrbení se může vést ke snížení hladin kyslíku, protože poloha způsobuje, že dýcháte z horní části plic místo ze spodní části, což vzhledem k menší gravitaci není tak účinné.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Pravidelné přestávky

 1. 1 Dělejte přestávky, abyste méně zatěžovali své tělo. Nechte si na psaní více času. Pokud to není velký závěrečný test a nemáte na výběr, postavte se každou hodinu (nebo méně) a projděte se minutu nebo dvě. Během této doby uvolněte ruce, paže a zápěstí.
  • Pokud máte čas, udělejte si procházky venku.
 2. 2 Odložte pero, kdykoli nepíšete. Například pokud se na chvíli zastavíte, abyste složili další myšlenku, položte pero, uvolněte ruku, sklopte se do křesla a dokonce se postavte a trochu se projděte.
  • Udělejte si čas na rychlá cvičení rukou a prstů.
 3. 3 Omezte celkovou denní dobu psaní. Pokud píšete několik hodin, vraťte se později nebo dokonce další den. Zkuste rozložit celkovou dobu psaní na co nejvíce dní. Je to těžké, pokud jde o školu a práci, ale měli byste to udělat, kdykoli budete mít příležitost.
  • Pokud mátehodně psát, zkuste psát v několika menších sezeních než v jedné dlouhé.
 4. 4 Druhý den se věnujte jiné činnosti. Pokudtest, psaní úkolů, nebo vás nějaká důležitá myšlenka nutila psát včera, použijte dnes k získánícvičení. Projděte se venku a získejte dostatek času na uvolnění stresu.
  • Snížení stresu tím, že se dostanete ven a věnujete se jiným aktivitám, je důležité zejména pro kreativní psaní a předcházení spisovatelskému bloku.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Protahování rukou

 1. 1 Zvedněte zápěstí tak vysoko, jak to půjde, s visícími prsty. Obrázek, že si visíte látkovou stuhu na šňůru na prádlo nad hlavou. Zvedněte prsty, pusťte zápěstí a pomalu spusťte zápěstí. Nezapomeňte spustit zápěstí tak daleko, jak to půjde. Představte si, že stužku vyhlazujete. Poté pomalu znovu zvedněte ruku, jako byste měli na zápěstí připevněný balón.
  • Opakujte postup od začátku s opačnou paží asi 5 až 100krát.
 2. 2 Pravidelně provádějte klouzání šlachy rukou/prstů. Toto cvičení začíná prodloužením prstů rovně. Poté udělejte pěst a opět natáhněte prsty rovně.
  • Udělejte to opakovaně, ale pokaždé, když uděláte pěst, střídejte tři možnosti: přímou pěst, plnou pěst a hákovou pěst.
 3. 3 Proveďte jednoduchá ruční cvičení s rukou psaní. Například uchopte tužku nebo tužku a zkroťte ji mezi prsty. Můžete také otevřít a zavřít ruku a jemně natáhnout prsty tím, že je od sebe vzdálíte a pak zase k sobě.
  • Abyste předešli křečím, je důležité pravidelně cvičit ruku v psaní.
 4. 4 Natáhněte ruku prsty nahoru a dlaní dopředu. Jednoduchý způsob, jak si zapamatovat tento první pohyb, je předstírat, že signalizujete stopku. Poté levou rukou jemně přitáhněte prsty k sobě a pravou rukou se ohněte dozadu. V této poloze vydržte zhruba 15 sekund.
  • Toto cvičení opakujte oběma rukama.
 5. 5 Natáhněte jednu ruku před sebe a směřujte prsty dolů. Dlaň by měla směřovat k hrudi a prsty směřovat dolů. Vezměte svou protilehlou ruku a jemně stiskněte prsty směrem k sobě. V této poloze vydržte zhruba 15 sekund.
  • Toto cvičení můžete také provádět s dlaní směrem od sebe a prsty směřovat nahoru. V tomto případě stále tlačíte prsty směrem k sobě.
 6. 6 Stiskněte stresovou kouli, abyste procvičili zápěstí a prsty. Stresový míč je snadný způsob, jak si natáhnout prsty a zápěstí a zároveň je posílit. To může pomoci s vytrvalostí a snížit pravděpodobnost bolesti při psaní.
  • Většina velkých boxů a populárních online dodavatelů prodává stresové koule
 7. 7 Propleťte každý z prstů a natáhněte se směrem ven. Když natahujete ruce opačným směrem, ujistěte se, že vaše dlaně směřují od vás. Poté držte paže směrem ven, natáhněte je směrem ke stropu a ramena mějte natažená v souladu se zády.
  • V této poloze vydržte zhruba 10 až 15 sekund.
  • Toto cvičení protáhne prsty, ruce a předloktí a také zlepší oběh.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Zkoumání lékařských možností

 1. 1 Poraďte se svým lékařem, pokud pociťujete častou bolest. Pokud pociťujete bolest, která nereaguje na opatření, která můžete provést sami, poraďte se s lékařem. Pokud je většina vašeho psaní pro školu nebo práci, zeptejte se, zda je možné zajistit ubytování nebo opatření. Váš lékař vám může dát doporučení a pomoci vám je implementovat, aby byla vaše práce lépe zvládnutelná.
  • Některá řešení zahrnují pracovní prostor, který je vhodnější pro vaši velikost nebo pracovní návyky (např. Židle a stůl vhodnější výšky, šikmá nebo vyvýšená pracovní plocha), jiný výběr psacích potřeb a jiný způsob psaní (například diktát) nebo psát místo psaní dlouze).
  • Lékaři vás také mohou odkázat na odborníka pro ergonomické hodnocení a návrhy týkající se vašeho pracovního prostoru a pracovních návyků.
 2. 2 Splint prstem pokud vzplane artritida. Udržování dlahy po dobu 2 až 3 týdnů může pomoci snížit zánět při vzplanutí artritidy. Změřte velikost prstu, abyste určili velikost dlahy, kterou chcete koupit, a přilepte si ji na prst pomocí lékařské pásky. Ujistěte se, že je poraněný prst řádně podepřen a držen ve vzpřímené poloze.
  • Můžete také vytvořit domácí dlahu pomocí 2 rovných, úzkých předmětů (jako jsou dva kusy lepenky) tak, že jeden nalepíte na horní část prstu a jeden na spodní část.
  • Pokud vás prsty brní nebo jsou necitlivé, vyhledejte lékařskou pomoc. To jsou známky toho, že nedostáváte dostatek kyslíku a průtoku krve do zraněné oblasti.
 3. 3 Použijte dlahu na zápěstí, aby se snížil zánět. Pokud začnete pociťovat bolest zápěstí, kupte si dlahu na zápěstí, která ji udrží v neutrální poloze a zmírní zánět. Provizorní dlahu si můžete vytvořit i doma tak, že si zápěstí jemně omotáte vycpávkami, například oblečením, a poté zajistíte tuhý předmět nahoře nebo dole.
  • Místní lékárny a online dodavatelé prodávají mnoho druhů dlažeb.
  • Noste dlahu 2 až 3 týdny v noci. Příznaky jsou obvykle nejhorší v noci, protože když spíte, vaše ruka se více ohýbá.
  • Dlahy nefungují vždy, ale nemají vedlejší účinky, jako je léčba založená na lécích.
 4. 4 Kupte si nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). NSAID tlumí bolest rukou blokováním enzymů, které způsobují zánět. Pokud můžete, používejte lokální NSAID jako Voltaren - někteří odborníci se domnívají, že představují menší zdravotní rizika než orální NSAID jako Advil a Motrin.
  • NSAID nejsou účinná při syndromu karpálního tunelu.
  • Používání NSAID k dlouhodobé léčbě bolesti je spojeno se krvácením do žaludku, vředy a zvýšeným rizikem infarktu.
  • Anti-cholinergní léky jako Artane a Cogentin jsou vhodnější pro spisovatelské křeče (nebo ruční dystonii).
 5. 5 Zeptejte se svého lékaře na injekce kortikosteroidů ke snížení zánětu. Tyto injekce jdou přímo do postižených kloubů, aby zmírnily zánět. Mohou poskytnout úlevu trvající až jeden rok, ačkoli někteří lidé hlásí snižující se návratnost, jak se zvyšuje počet injekcí.
  • Steroidní injekce se obvykle používají k léčbě tendonitidy, spouštěcích prstů s artritidou, syndromu karpálního tunelu, tenisového lokte a tendonitidy rotátorové manžety.
  • Mezi vedlejší účinky injekcí kortikosteroidů patří „vzplanutí“, což je bolest pociťovaná 1 nebo 2 dny po injekci, dále zvýšená hladina cukru v krvi, ztenčení kůže, zesvětlení kůže, oslabení šlach a ve vzácných případech alergické reakce.
  reklama

Ukázka úseků a cvičení

Ruky se natahují Cvičení na posílení rukou

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu psát rychle bez bolesti?Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee.Luba Lee, FNP-BC, MSMagisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odborná odpověď Může být obtížné psát rychle a úplně se vyhnout bolesti. Hladké a snadno psatelné pero, pravidelné přestávky, setřesení zápěstím a postupné budování síly při psaní může být jediným způsobem, jak zvýšit rychlost a vyhnout se bolesti.
 • Otázka Když uvolním sevření, můj rukopis je nedbalý a dostávám se do problémů. Jak si mohu zachovat dobrý rukopis a zároveň uvolnit sevření?Luba Lee, FNP-BC, MS
  Magisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Luba Lee, FNP-BC je certifikovaný rodinný praktický lékař (FNP) a pedagog v Tennessee s více než desetiletou klinickou praxí. Luba má certifikace v oblasti pediatrické pokročilé podpory života (PALS), urgentní medicíny, pokročilé podpory života v srdci (ACLS), budování týmu a ošetřování kritické péče. V roce 2006 získala magisterský titul v oboru ošetřovatelství (MSN) na University of Tennessee.Luba Lee, FNP-BC, MSMagisterský titul, ošetřovatelství, University of Tennessee Knoxville Odpověď odborníka Možná budete chtít vyzkoušet pohodlné, lehké pero, které budete psát s malým úsilím z ruky. Zdá se, že gelová pera fungují nejlépe, protože píší hladce, aniž by se táhla, přičemž vyžadují minimální tlak z vaší ruky, což pomáhá dodat vždy čisté a čisté linie.
 • Otázka Proč mě při psaní bolí ruka?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Při psaní vás může bolet ruka, protože nepoužíváte správnou techniku; Jak to napravit, najdete v pokynech v článku výše. Nebo to může být způsobeno křečemi spisovatele (dystonie rukou), což může být způsobeno nadužíváním (příliš mnoho psaní). Mezi další možné příčiny bolesti rukou patří: Bolest šlach, syndrom karpálního tunelu, osteoartritida, spouštěcí prst, tendinitida nebo bolest nervů - psaní by mohlo být těžší, pokud se setkáte s některou z těchto příčin.
 • Otázka Proč se mi při psaní křečí v ruce?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď personálu Ruka může při psaní křečovat v důsledku nadměrného používání, kterému se říká spisovatelská křeč nebo dystonie ruky. Další příčinou mohou být problémy, jako je poškození nervů nebo bolesti svalů v paži, rameni atd. Je důležité navštívit lékaře nebo fyzioterapeuta, pokud křeče trvají delší dobu, abyste získali konkrétní diagnózu.
 • Otázka Jak mohu zabránit bolesti ruky?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď personálu Pokud vás kvůli přílišnému psaní bolí ruka, nejprve zkontrolujte, zda používáte správnou techniku ​​psaní, a proveďte potřebné změny; viz výše uvedený článek. Při psaní používejteergonomické sezeníaergonomické nastavení pracovní stanicepomoci s pohodlím a zabránit namáhání. Při častém psaní si udělejte přestávky a provádějte protahování rukou a rukou, abyste měli natažené svaly. Pokud zjistíte, že vás bolest rukou po těchto změnách nepřestala, navštivte svého lékaře nebo fyzioterapeuta, protože bude pravděpodobně zapotřebí cílený přístup ke zdravotní péči.
 • Otázka Může vás bolet ruka z přílišného psaní?Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď Ano, z nadměrného psaní vás může bolet ruka. Může to být důsledek spisovatelských křečí, známých také jako ruční dystonie. K tomu může dojít, když píšete příliš mnoho na zkoušky nebo píšete velké množství práce ručně.
 • Otázka Kdykoli uvolním sevření, moje písmo bledne. Jak mohu zabránit bolesti rukou, když nemohu uvolnit úchop? Investujte do kvalitnějšího pera pro sebe. Získejte pero, které jen stěží potřebuje jakýkoli tlak; možná to bude více peněz, ale bude to stát za to.
 • Otázka Jak uvolníte stres po několika minutách psaní? Po dlouhém psaní si podejte ruce a zakroutte zápěstím. Zhluboka se nadechněte a dejte si pauzu, pak pokračujte znovu.
 • Otázka Jak se mohu naučit nezatáhnout pero? Procvičte si lehčí psaní na papír. Pokud píšete lehčí, bude obtížnější sevřít pero tak pevně.
 • Otázka Jak uvolním úchop? Mám tendenci držet pero velmi pevně. Předstírejte, že se snažíte zatřást perem. Držte jej pouze konečky prstů a třepejte perem. Pak pohněte rukou nahoru a začněte psát. Vždy byste měli držet pero dostatečně volné, abyste s ním mohli zatřást.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Potřebuji psát rychleji, protože musím někam jít, a musím psát úhledně. Co můžu dělat?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pořiďte si stojan na dokumenty, šikmý kreslící nebo psací stůl nebo psací stůl, abyste si pohodlně uspořádali práci.
 • Snažte se netlačit na papír, na který píšete. Jen vás ruka bolí hůř, na papíře to nevypadá dobře a také se hůře vymazává.
 • Zkuste místo psaní použít jinou metodu, například psaní.
 • Pokud vás ruka stále bolí, relaxujte asi 5 minut. Možná stačí, když si odpočinete.
 • Zkuste amasáž rukouk uvolnění napjatých svalů.
 • Při psaní se ujistěte, že je vaše paže podporována. Pokud musíte celou dobu podporovat váhu, unaví vás to rychleji.
 • Vyzkoušejte různé druhy pohodlných per. Vyhledejte na webu „Ezgrip“, „Pen Pen“ nebo „Pilot“ Dr. Grip 'line.
 • Ustupte občas od psaní. Pokud máte tendenci se svou prací pohltit, nastavte si časovač. Pokud vás to, co píšete, napíná (protože je to pro vás důležitý předmět nebo protože na tom budete například ohodnoceni), vědoměrelaxovatpři psaní čas od času svou mysl a tělo.
 • Pokud k tomu používáte počítač typ , vždy držte polohu zápěstí neutrální. Při psaní neohýbejte zápěstí dovnitř, ven, nahoru ani dolů. Ujistěte se, že vaše poloha paží a polohy těla jsou neutrální, a neklepejte na klávesy. Počítače, na rozdíl od psacích strojů, fungují nejlépe, když použijete lehký dotek, a budete k rukám mnohem šetrnější.

reklama

Varování

 • Tento článek se zaměřuje na bolest rukou při psaní, ale bolest rukou může způsobit i jiná blízká práce využívající jemné motorické dovednosti. Pokud provádíte vyšívání nebo jinou jemnou práci, možná přidáváte efekty.
 • Nepřetržitá bolest může vést k problémům s rukou, pokud budete pokračovat v psaní. Pokud je vaše bolest silná nebo neustává, požádejte lékaře, aby vám pomohl rozhodnout o správných preventivních opatřeních.
 • Rozšířené psaní a další blízké činnosti mohou také způsobit napětí v zádech, krku, pažích a očích, zvláště pokud je váš pracovní prostor špatně uspořádaný. Pokud při psaní zažíváte bolest jinde, neignorujte ji.
reklama

Populární Problémy

Jste žáci šesté třídy a chcete být zdraví? Naštěstí to lze provést několika jednoduchými kroky. V tomto článku se dozvíte, co dělat, abyste byl zdravým žákem šesté třídy. Jezte zdravou snídani. Místo toho, abyste jedli cereálie nebo palačinky ...

Je dost těžké naučit se být dobrým přítelem v každém věku, ale ještě těžší je být dobrým přítelem jako teenager, protože je pravděpodobné, že vy a váš partner nemáte příliš mnoho zkušeností se seznamováním. Přesto, pokud se naučíte komunikovat a ...

Rafael Nadal a Diego Schwartzman se v pátek setkají v semifinále French Open. Pokud jste v USA, můžete sledovat živé přenosy zápasů online.

Jak zajistit, aby se bolavé svaly cítily dobře. Po cvičení nebo jiné namáhavé činnosti mohou svaly často bolet. Ačkoli bolest svalů může být zhoršující a brání vám ve cvičení, dobrou zprávou je, že čím více cvičíte, tím méně ...