Jak čerpat vlastní plyn

Čerpací stanice s plným servisem jsou stále vzácnější. Samoobsluha může být o něco rychlejší a vědět, jak správně naplnit nádrž, vám také může pomoci ušetřit trochu peněz, což z ní činí nejinformovanější a nejrychlejší volbu. Můžete se naučit obsluhovat čerpadlo, vybrat nejvhodnější paletu benzinu a dokončit proces, abyste se mohli rychle a bezpečně vydat na cestu. Další informace najdete v kroku 1.součást badmintonové rakety

Část 1 ze 3: Platba za plyn

 1. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 1

  1 Zvedněte k jakékoli dostupné pumpě. Zvedněte plynovou nádrž otvorem co nejblíže k čerpadlu a ujistěte se, že zatáhnete na správnou stranu (pokud nejste obeznámeni, na palubní desce by měl být indikátor ukazující, na které straně vozidla se nádrž nachází) . Protože je nebezpečné čerpat plyn při běžícím autě, musíte vypnout zapalování a vystoupit z auta.
  • Ujistěte se, že jste na správné odrůdě čerpadla. Některá čerpadla jsou určena pouze pro naftová vozidla, zatímco některá čerpají pouze běžný plyn a některá čerpají obě. Čerpadla, která čerpají oba druhy plynu, budou mít na každé straně dvě trysky.
  • Procvičujte dobrou bezpečnost čerpadla. Než se zastavíte u pumpy, uhaste cigarety, které by mohly způsobit požár v okolí plynu, a nechte svůj mobil v autě. Statická buňka byla spojena s několika vzplanutími čerpací stanice.
 2. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 2

  2 Vyberte si způsob platby a zaplaťte za plyn. Musíte zaplatit za plyn, než si vyberete různé druhy plynu a přečerpáte je. Můžete platit kreditní nebo debetní kartou přímo na pumpě, nebo kartou nebo hotovostí na přepážce uvnitř.
  • Platit na pumpě , stačí posunout kartu a začít podle pokynů. Pravděpodobně budete muset vybrat mezi debetem/kreditem a zadat PIN nebo PSČ pro potvrzení platby. Některé stroje vás vyzve k zadání částky. Pokud zadáte 20 $, čerpadlo vypne plyn, když jste načerpali 20 $. Pokud chcete naplnit nádrž, tento krok přeskočíte stisknutím klávesy Enter.
  • Předplatit uvnitř , zaplatit obsluhu. Budete jim muset sdělit, kolik plynu chcete zaplatit, a číslo pumpy, u které jste zaparkovali. Můžete použít buď kartu, nebo hotovost. Částka v hotovosti, kterou jim zaplatíte, se zobrazí na pumpě, která se odřízne, když se dostanete k této částce. Pokud chcete naplnit nádrž a zaplatit v hotovosti, budete pravděpodobně muset přeplatit, pak pumpovat plyn a pak se vrátit k přepážce, abyste získali své změny. To je běžné. Řekněte obsluze, že se ji pokusíte zaplnit, zaplaťte víc, než si myslíte, že budete muset zaplatit, a vraťte se k přepážce pro změnu.
  • Pokud jste členem jakýchkoli odměn nebo věrnostních programů, vložte v tomto okamžiku svou členskou kartu (nebo před kreditní/debetní kartu; pokyny najdete v pumpě). To vám může přinést slevu nebo přidat body k zůstatku na zúčastněných čerpacích stanicích.
 3. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 3

  3 Sejměte z vozidla uzávěr plynu. Pro přístup k plynové nádrži budete pravděpodobně muset vyklopit dveře do plynové nádrže. V závislosti na vašem modelu budete možná muset stisknout tlačítko uvnitř, aby se vyskočilo, nebo jej jednoduše otevřít prsty a odhalit uzávěr plynu. Odšroubujte uzávěr plynu a umístěte jej na bezpečné místo, nebo jej nechte viset, pokud je připojen pomocí drátu.
 4. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 4

  4 Vyjměte trysku a bezpečně ji vložte do otvoru v plynové nádrži. U většiny strojů musíte vyjmout trysku, než vám stroj umožní vybrat různé druhy plynu a začít čerpat. Nejbezpečnějším způsobem, jak to udělat, je vyjmout trysku a okamžitě ji zasunout do plynového portu vašeho auta a tlačit ji dovnitř, dokud nebude pohodlně sedět.
  • Pokud na plynovém čerpadle vidíte dvě trysky, znamená to, že čerpadlo dodává naftu i běžné. Dieselová tryska je obvykle o něco větší a zbarvená zeleně a tryska je obvykle příliš velká na to, aby se dala zasunout do portu běžné plynové nádrže. Ujistěte se, že jste vybrali správnou odrůdu pro vaše auto-použití špatného druhu plynu může zničit váš motor.
  • Trysky čerpadla jsou vyrobeny tak, aby se vešly do vaší plynové nádrže, aniž byste při pumpování drželi rukojeť. I když pravděpodobně uvidíte spoustu lidí, kteří se po celou dobu drží pumpy, není to nutné. Jen se ujistěte, že jste jej vložili úplně a pohodlně a mělo by to být v pořádku.
  reklama

Část 2 ze 3: Výběr plynu

 1. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 5

  1 Vyberte vhodný druh benzínu. U většiny plynových čerpadel si budete moci vybrat mezi třemi stupni benzínu na základě jejich oktanového čísla: běžný (87), střední stupeň (89) a prémiový plyn (91-93). V závislosti na značce čerpací stanice mohou mít tyto třídy různá jména, ale oktanové číslo je většinou univerzální. Chcete-li určit nejvhodnější oktan pro vaše vozidlo, nahlédněte do uživatelské příručky k vašemu vozidlu. Pro většinu vozidel je běžný nebo střední benzín zcela vhodný a dokonce výhodnější.
  • Oktanové hodnocení označuje množství benzínu, které lze stlačit během kompresního zdvihu před zapálením plynu. Plyn s nižším oktanem se zapálí dříve a vyšší oktan se zapálí později při úderu. Vysoce oktanový benzín se tradičně používá ve vysoce výkonných motorech, aby se zabránilo klepání a vytvářelo koňské síly. Většina vozidel nebude mít prospěch z vysoce oktanového paliva.
 2. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 6

  2 Proveďte výběr stisknutím odpovídajícího tlačítka na pumpě. Každý stupeň plynu bude mít tlačítko, které můžete vybrat stisknutím. Když jste se rozhodli na základě oktanové třídy a ceny, vyberte si druh plynu, který chcete použít, a
  • U některých starších strojů je ve spodní části „pouzdra“ malé sedadlo, kde je ve stroji umístěno plynové čerpadlo. Než si vyberete různé druhy plynu a začnete čerpat, musíte ho převrátit. Na novějších digitálních strojích to děláte stisknutím tlačítka. Jakmile aktivujete čerpadlo, jste připraveni vybrat plyn a začít čerpat.
 3. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 7

  3 Zmáčkni Start. Po výběru druhu plynu, který chcete čerpat, budete pravděpodobně muset u většiny čerpadel stisknout tlačítko „Start“. Tím se aktivuje plyn a naplní se čerpadlo, což znamená, že budete připraveni začít s čerpáním plynu, kdykoli budete připraveni.
  • Podívejte se na číselník na pumpě, abyste se ujistili, že jde zpět na nulu. Jakmile provedete výběr, bude to znamenat, že je čerpadlo připraveno k provozu. Při pumpování můžete sledovat, jak velký objem plynu se přidává a jaká je cena.
  reklama

Část 3 ze 3: Čerpání plynu

 1. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 8

  1 Aktivujte benzín stisknutím spouště na čerpadle. Jemně stiskněte spoušť na trysce čerpadla, aby benzín vytékal z hadice do vaší palivové nádrže. U většiny čerpadel můžete uzamknout spoušť, aby plyn plynule proudil a usnadnil to vaší ruce.
  • Všechna moderní čerpadla mají nyní samočinné mechanismy, které zastaví přívod benzínu, když se nádrž naplní, nebo když dosáhnete částky, za kterou jste předplatili, podle toho, co nastane dříve. Uslyšíte cvaknutí, když je nádrž plná nebo když ji stroj vypne.
 2. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 9

  2 Před úplným naplněním nádrže zvažte odpojení plynu. Existuje debata o přesnosti vypínacího mechanismu u některých čerpadel. Někteří spotřebitelé se domnívají, že pokud naplníte nádrž úplně, ve skutečnosti platíte za více plynu, který proudí zpět do čerpadla, nepoužitý. Abyste se vyhnuli plýtvání, mějte nádrž někde méně než úplně plnou.
  • Je pravda, že některé stanice mají systémy rekuperace páry, které se vracejí zpět do čerpadla, slouží k regeneraci benzínu, a také to, že benzín některé v nádrži rozpíná, takže super-plná nádrž je poněkud zbytečná a nehospodárná, a to jak finančně, tak ekologicky.
 3. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 10

  3 Vyjměte a vyměňte trysku. Nechte spoušť vrátit na své výchozí místo a vyjměte trysku z nádrže, nechejte spadnout poslední kapky. Vraťte západku pouzdra do polohy „dolů“, pokud jste ji zvedli, a vraťte trysku do čerpadla.
  • Je běžné, že při vyjmutí z trysky odkapává malé množství plynu, takže buďte opatrní, abyste se nedostali na boty a oblečení. Pokud byste nějaké vylili na bok auta nebo kolem plynového otvoru, na boku čerpadla jsou obvykle k dispozici papírové ručníky, které můžete použít k čištění rozlitého benzínu. Není to nutně nebezpečné, ale může to vydávat zápach.
 4. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 11

  4 Rekapitulujte svou plynovou nádrž. Vraťte plynový uzávěr na své místo a zavřete jej, dokud několikrát nezacvakne, a poté zavřete dvířka plynové nádrže.
 5. Obrázek s názvem Čerpejte vlastní plyn Krok 12

  5 Přijměte nebo odmítněte účtenku. V tuto chvíli bude pravděpodobně pípat plynové čerpadlo. Přechod můžete vytisknout, abyste přechod dokončili, nebo jej odmítnout stisknutím „Ne“. V závislosti na čerpací stanici a způsobu platby se možná budete muset vrátit do obchodu a vyzvednout si potvrzení, pokud ho chcete. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete v New Jersey čerpat vlastní plyn? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď personálu redakce wikiHow Ne, stále je nezákonné čerpat vlastní plyn v New Jersey a pravděpodobně to bude v dohledné budoucnosti.
 • Otázka Můžete v Oregonu čerpat vlastní plyn? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Až donedávna jste nemohli nikde v Oregonu čerpat vlastní plyn, ale po zákonu, který vstoupil v platnost na začátku roku 2018, nyní mohou mít kraje s méně než 40 000 lidmi vlastní obsluhovat plynová čerpadla.
 • Otázka Co když chci naplnit nádrž jen do poloviny? Vytáhnu to? Když načerpáte tolik plynu, kolik chcete, přestaňte držet páku na pumpě. V tom místě přestane proudit plyn a vy pak můžete vyjmout čerpadlo z nádrže a umístit jej zpět do pouzdra.
 • Otázka Kolik druhů paliva se nachází na většině čerpacích stanic? Na většině stanic existují 4 typy. Diesel, bezolovnatý, Plus a Premium. Každou chvíli uvidíte 5. typ pro lodě, které neobsahují ethanol.
 • Otázka Mám špatnou ruku. Pokud někoho z čerpací stanice požádám, aby mi přečerpal plyn, udělá to? Dokonce i čerpací stanice, které mají pouze jednoho obsluhujícího pracovníka pro celý obchod, musí mít tento obslužný čerpací plyn pro zákazníky se zdravotním postižením. Pokud ale jdete v noci, nemusí tam být obsluha, a pokud je v obchodě rušno, může obsluze chvíli trvat, než se k vám dostane.
 • Otázka Lze míchat paliva běžné a prémiové třídy? Logika Johnson Lafontaine Nejlepší odpovídač Ano, ale pokud vaše auto jezdí na prémii, není dobré to dělat, protože mícháním snižujete kvalitu svého plynu. Pokud vaše auto jezdí na běžný plyn, pak jen plýtváte penězi.
 • Otázka Jak dlouho trvá tento proces? Dokončení čerpání plynu obvykle trvá pouze 3–4 minuty po zaplacení.
 • Otázka Jak zamknu trysku, aby plynule čerpala plyn do mého auta? U rukojeti by měla být malá spona, kterou můžete odložit a zamknout.
 • Otázka Kdy vytáhnu svou kreditní kartu ze zařízení? Když ti to řekne. Obvykle vám po několika sekundách řekne, abyste kartu odstranili. Pokud tomu tak není, jednoduše jej odeberte a může se automaticky přesunout dál.
 • Otázka Jak poznám, kolik plynu potřebuji k naplnění nádrže? Různé značky a modely vyžadují k naplnění nádrže různá množství plynu. Informace o kapacitě nádrže najdete v uživatelské příručce.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Musíte mít pro každou čerpací stanici jiný kód? Je bezpečné používat kód banky?
 • Jak nízko mohu nechat svou palivovou nádrž dostat se před tankováním?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vyhněte se stanicím, kterým právě tankovalo tanker. Čerpání nového plynu může způsobit, že se sediment a kal na dně palivové nádrže na čerpací stanici rozproudí a vystoupají nahoru. To ve svém tanku nechcete.
 • Naplňte nádrž ráno, když je venku ještě chladno. Jak teplota stoupá, benzínové páry se rozpínají, což způsobí, že zaplatíte za plyn, kterého se po ochlazení bude zdát méně.
 • V blízkosti spouště je obvykle malá západka, která udržuje spoušť otevřenou, takže nemusíte stát a držet ji. Nedělejte si starosti s přetečením; plynová čerpadla se automaticky vypnou, když je vaše nádrž téměř plná.

reklama

Varování

 • Cigaretu vždy uhaste, než začnete čerpat benzín. Pokud se plamen dostane do kontaktu s benzínovými výpary, může to způsobit výbuch.
 • Existují některé státy USA, například New Jersey a Oregon, kde na čerpací stanici nesmíte čerpat vlastní plyn. Před cestou do jiného státu se ujistěte, jaká jsou pravidla.
reklama

Populární Problémy

Celoživotní nejnovější film „Ripped from the Headlines“ je „Kruh podvodu“, který má premiéru v sobotu 6. března. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online.Jak prodloužit životnost bot. Boty jsou důležitým aspektem každého šatníku. Pomohou vám se zorientovat a mohou být skvělým přízvukem pro báječný outfit. Pokud máte drahé boty, možná budete chtít, aby vypadaly jako nové ...Roger Federer usiluje o své sté vítězství ve Wimbledonu. Bude Kei Nishikori tím, kdo ho zastaví?Hráči se budou snažit nasbírat co nejvíce bodů před finále ATP World Tour v Londýně.Naučte se, co si obléknout na pohřeb, s naším komplexním průvodcem vhodným pohřebním oděvem pro všechny události. Zjistěte, co můžete a co ne v pohřební módě, a oblékejte se uctivě a vkusně, abyste vzdali úctu.