Jak si dát Bandaida na koneček prstu

Špičky prstů mohou být pro obvaz nepříjemné. Bandáže mohou sklouznout nebo jsou objemné, což ztěžuje používání prstu. Naštěstí můžete standardní páskový obvaz snadno upravit a pohodlně omotat kolem prstu. Pokud si často poraníte konečky prstů, kupte si obvazy na konečky prstů, které mají tvar přesýpacích hodin. Ty se omotávají kolem a přes prst, aby poskytly vašemu prstu extra podporu.

Metoda 1 ze 2: Použití páskového obvazu

 1. Obrázek s názvem Umístěte si Bandaida na koneček prstu Krok 1

  1 Prstem opláchněte a osušte. Držte prst pod čistou tekoucí vodou, abyste odstranili nečistoty a zpomalili krvácení. Poté před nasazením obvazu přitlačte prst na čistý bavlněný nebo gázový tampón, abyste jej osušili. Pokud koneček prstu stále hodně krvácí, zatlačte na polštářek, abyste krvácení zastavili.
  • Konec prstu si nemusíte mýt mýdlovou vodou, protože mýdlo by mohlo ránu dráždit.


 2. Obrázek s názvem Vložte si Bandaida na koneček prstu Krok 2

  2 Vyjměte páskový obvaz z vnějšího obalu. Odlepte vnější obal a vyjměte obvaz. Plastové proužky, které pokrývají lepidlo, zatím nechte na obvazu.

  Spropitné: Při zavinování rány vždy použijte nový obvaz. Nepoužívejte ten, který je již otevřený, protože na něm mohou být nečistoty nebo zárodky.

 3. Obrázek s názvem Vložte si Bandaida na koneček prstu Krok 3

  3 Odřízněte podélnou štěrbinu uprostřed každého konce lepidla. Držte střed obvazu a nůžkami ustřihněte štěrbinu uprostřed každého konce. Přestaňte stříhat, než se dostanete do středu gázy obvazu. Nesnažíš se zkrátit obvaz. Místo toho štěrbiny usnadňují obepnutí prstu.
  • Krájení konců obvazu usnadňuje omotání kolem prstu, protože je můžete ohýbat a překrývat.
 4. Obrázek s názvem Umístěte si Bandaida na koneček prstu Krok 4

  4 Odlepte plastové proužky a přitiskněte střed obvazu na ránu. Pomalu stáhněte plast, který kryje lepidlo na obou koncích obvazu. Poté zatlačte bílý střed obvazu přímo na řez na špičce prstu.
  • V tomto místě by měl obvaz lehce ulpívat na konečku prstu. Nyní můžete konce zajistit ke zbytku prstu.
 5. Obrázek s názvem Vložte si Bandaida na koneček prstu Krok 5

  5 Přeložte horní konce obvazu přes nehet tak, aby se křižovaly. Vezměte horní tenkou část lepicího konce a přeneste ji přes nehet. Opakujte to pro druhou stranu obvazu, aby horní proužky vytvořily X přes nehet.
  • Ovinutí konců křížem zabrání sklouznutí obvazu z vašeho prstu.
 6. Obrázek s názvem Položte si Bandaida na koneček prstu Krok 6

  6 Složte spodní konce obvazu dolů na prst. Uchopte 1 tenký spodní konec obvazu a stáhněte ho přes přední část prstu. Udělejte to s druhým koncem a přiveďte jej opačným směrem, aby také vytvořil X.
  • Tkaní konců přes sebe jim pomáhá zůstat na místě a snižuje většinu obvazu kolem prstu, takže je nošení pohodlnější.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Přiložení obvazu na konečky prstů

 1. Obrázek s názvem Umístěte si Bandaida na koneček prstu Krok 7

  1 Špičku prstu očistěte pod studenou vodou a osušte. Pokud je v ráně špína, nechcete si obvazovat konečky prstů, takže držte prst pod studenou tekoucí vodou. Poté jej přiložte k čisté bavlněné nebo gázové podložce. Pevně ​​stiskněte, pokud koneček prstu stále krvácí, protože tlak může krvácení zastavit.
  • Nemusíte používat mýdlo, které by mohlo podráždit vaši pokožku.
 2. Obrázek s názvem Umístěte si Bandaida na koneček prstu Krok 8

  2 Otevřete nový obvaz na konečky prstů a odlepte 1 plastový kryt. Vezměte nový obvaz na konečky prstů a odtrhněte vnější kryt. Poté odlepte pouze 1 plastový kryt, který chrání lepidlo obvazu.
  • Obvazy na konečky prstů mají tvar přesýpacích hodin, díky čemuž se snadno skládají přes špičku prstu.

  Spropitné: Pokud máte pouze velké čtvercové nebo obdélníkové obvazy, vytvořte si vlastní obvaz na konečky prstů. Ořízněte trojúhelník ze 2 protilehlých stran obvazu. Tím se vytvoří tvar přesýpacích hodin obvazu na konečky prstů.

 3. Obrázek s názvem Vložte si Bandaida na koneček prstu Krok 9

  3 Položte nehet na spodní polovinu obvazu tak, aby byl vycentrován. Než odlepíte druhý plastový kryt, položte nehet na střed gázy obvazu. Položte prst tak, aby byl blízko spodní části obvazu.
  • To vám umožní přehodit obvaz přes koneček prstu, aby gáza zakryla ránu.
 4. Obrázek s názvem Vložte si Bandaida na koneček prstu Krok 10

  4 Omotejte dno na špičku prstu a odlepte druhý kryt. Přeneste spodní roh obvazu, na kterém je lepidlo odkryté, na špičku prstu a přitlačte jej na místo. To zajišťuje obvaz, takže můžete z druhé strany obvazu stáhnout plastový kryt.
  • Ačkoli byste mohli stáhnout oba plastové kryty současně, mohlo by to ztížit manipulaci s lepkavým obvazem.
 5. Obrázek s názvem Vložte si Bandaida na koneček prstu Krok 11

  5 Přeneste druhý roh na špičku prstu a horní část přeložte na prst. Omotejte druhý roh na špičku prstu a pevně jej přitlačte na místo, aby byla spodní polovina obvazu bezpečná. Vezměte horní polovinu obvazu a přeložte ji na špičku prstu, aby gáza zakryla ránu.
  • Jakmile přeložíte obvaz, horní rohy obvazu by měly stále vyčnívat.
 6. Obrázek s názvem Umístěte si Bandaida na koneček prstu Krok 12

  6 Omotejte odhalená křídla na špičce prstu, abyste zajistili obvaz. Vezměte každý z rohů lepidlem a vsuňte je do středu nehtu. Zatlačte na každé místo, aby vám obvaz těsně přiléhal na prst.
  • Obvaz se nebude klouzat, protože je pomocí rohů obvazu na konečky prstů ukotven k vašemu prstu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zrychlete hojení nanesením tenké vrstvy antibiotické masti nebo vazelíny na řez, než jej překryjete obvazem.

reklama

Varování

 • Při zajištění obvazu nevyvíjejte příliš velký tlak. Ujistěte se, že obvaz přiléhá k vašemu prstu, ale ne tak přiléhavý, aby přerušoval oběh.
 • Pokud máte podezření, že řez na konečku prstu je hluboký, nemůžete prstem hýbat nebo si myslíte, že v tkáni může uvíznout nějaký předmět, okamžitě kontaktujte svého lékaře.
reklama

Populární Problémy

Gael Monfils se v pondělí v prvním kole French Open setká s Alexandrem Bublikem. Setkání je první mezi oběma hráči ATP Tour.

Nadalovi fanoušci po celém světě se netrpělivě těší na sezónu 2018, ale Španělovi může stát v cestě několik překážek.

Jak vyřešit vaši obuv. Vyřešení obuvi, podobné původní podrážce, je ekonomické. Vlastní rozlišení obuvi stojí prakticky stejné a přináší mnoho pohodlí. Zvažte výhody a nevýhody řešení vašeho ...

Jak začít nový vztah pozdě v životě. Začít nový vztah je obtížné bez ohledu na životní fázi. Lidé začínající nový vztah pozdě v životě však čelí řadě výzev. Nejen, že máte potenciálně ...

Roger Federer se bez 11-12 hodin spánku necítí dobře a studie ukazují, že toto množství je pro sportovce užitečné. Stejně jako Federer přísahá na svůj spánek několik velkých olympioniků a legend NBA.

Jak si vyrobit zápěstí korzet. Při mnoha formálních a poloformálních příležitostech jsou korzety na zápěstí módním a dokonce očekávaným doplňkem. Naučit se vyrábět korsáž na zápěstí vám může ušetřit od placení květinářství za totéž a může ...