Jak nasadit držák

Příchytka je zařízení vyrobené na zakázku, které má po odstranění rovnátek „udržet“ nebo udržet polohu zubů. Správné vložení do úst způsobí, že vaše rovnátka zůstanou a vaše zuby budou ve skvělé kondici. Existují dva hlavní typy přidržovačů: držák Hawley a držák Essix nebo čirý držák. Každý design můžete nosit na horní nebo dolní řadě zubů. Existuje ještě třetí typ, lepený nebo pevný držák, ale ten vkládá a vyjímá pouze váš zubař, takže si s tím nemusíte dělat starosti.

Metoda 1 ze 2: Nasazení Hawley Retaineru

 1. Obrázek s názvem Nasaďte si držák Krok 1

  1 Zjistěte, zda máte držák Hawley. Je vyroben z plastu a drátů. Plastový kus je tvarován do vnitřní části vašich úst. Dráty by se měly hodit kolem přední řady vašich zubů (obvykle předních šest), s více dráty vzadu, aby pevně držely na místě přes zadní zuby.
 2. Obrázek s názvem Nasaďte si držák Krok 2

  2 Držte držák správně. Budete muset vědět, zda je držák pro vaši horní nebo dolní řadu zubů. Plastový oblouk uprostřed by měl směřovat nahoru nebo dolů k řadě zubů, které bude držet na místě. Ujistěte se, že kovový proužek směřuje pryč od vašich úst.
 3. Obrázek s názvem Nasaďte si držák Krok 3

  3 Umístěte držák do úst. Ujistěte se, že je blízko pravé řady zubů. Nedržte to tam dlouho - to je rychlý krok, abyste se ujistili, že to zatlačíte najednou.
  • Nepoužívejte příliš mnoho síly, protože byste si ji mohli správně položit, můžete si poranit dásně. Zkontrolujte polohu v zrcadle a otevřete dokořán ústa.


 4. Obrázek s názvem Nasaďte si držák Krok 4

  4 Zatlačte držák na zuby. Udělejte to rychle po vložení do úst. Zajistěte, aby se plastový oblouk perfektně hodil na střechu nebo základnu vašich úst, aby drát vpředu perfektně seděl kolem předních zubů a aby dráty vzadu pasovaly kolem zadních zubů. Pokud vám držák správně nesedí, zavolejte svého zubaře nebo ortodontistu, protože pravděpodobně potřebuje úpravu. Mohou to být buď dráty kolem zubů, nebo plast v ústech.
 5. Obrázek s názvem Nasaďte si držák Krok 5

  5 Upevněte držák pevně k zadním zubům. V případě potřeby jej zatlačte na místo prsty. Nekousejte držák na místo, mohlo by dojít k jeho poškození. Když zapadne na místo, měli byste slyšet cvaknutí. Pokud vám držák vypadává nebo nezůstává na svém místě, možná jste ho nezakotvili správně, nebo budete muset navštívit zubaře nebo ortodontistu, aby upravil držák. reklama

Metoda 2 ze 2: Nasazení držáku Essix

 1. Obrázek s názvem Nasaďte si držák Krok 6

  1 Zjistěte, zda máte držák Essix. Tento držák je čistá plastová forma vašich zubů, bez dalších kousků nebo drátů. Měl by pokrývat celou řadu zubů (horní nebo dolní). Protože jsou vyrobeny pouze z tenkého plastu, držáky Essix se mohou zdeformovat nebo ohnout, což je způsobí, že nebudou správně sedět. Pokud váš držák dříve seděl, ale již ne, může být nutné jej opravit nebo vyměnit zubním lékařem.
 2. Obrázek s názvem Nasaďte si držák Krok 7

  2 Držte držák správně. Budete muset vědět, zda je váš držák určen pro horní nebo dolní řadu zubů. Ujistěte se, že oblouk směřuje dopředu a že otvor lze umístit na správné zuby.
 3. Obrázek s názvem Nasaďte si držák Krok 8

  3 Umístěte držák do úst. Ujistěte se, že je blízko správné řady zubů. Nedržte to tam dlouho - to je rychlý krok, abyste se ujistili, že to zatlačíte najednou.
 4. Obrázek s názvem Nasaďte si držák Krok 9

  4 Zatlačte držák na zuby. Udělejte to rychle po vložení do úst. Plast by měl těsně přiléhat na celou řadu vašich zubů a neměl by se hýbat. Zajistěte, aby vám držák pasoval na všechny zuby, včetně zad, aby jej držel na svém místě. Pokud vám držák vypadává nebo nezůstává na svém místě, možná jste ho nezakotvili správně.
  • Nezapomeňte nejíst s nasazeným držákem, protože byste si ho mohli zlomit nebo poranit čelist.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč vám musí zubař strčit drát do pusy? Cristian Macau, DDS
  Doctor of Dental Surgery Dr. Macau je orální chirurg, parodontista a estetik na zubní klinice Favero v Londýně. Získal DDS z Carol Davila University of Medicine v roce 2015. Cristian Macau, DDS Doktor zubní chirurgie Expertní odpověď Ortodontisté obvykle umisťují dráty, aby udrželi konečný výsledek zarovnání zubů po ortodontickém zákroku. To pomáhá zubům zůstat na svém místě a může to být nutné roky po dokončení léčby.
 • Otázka Dostal bych držák zdarma, kdybych dostal rovnátka zdarma (ve Velké Británii)? Cristian Macau, DDS
  Doctor of Dental Surgery Dr. Macau je orální chirurg, parodontista a estetik na zubní klinice Favero v Londýně. Získal DDS z Carol Davila University of Medicine v roce 2015. Cristian Macau, DDS Doctor of Dental Surgery Expertní odpověď Je méně pravděpodobné, že bude mít ve Velké Británii bezplatné ortodontické ošetření, zejména v soukromých kancelářích. Pokud se to však stane a NHS schválí bezplatné ošetření, bude zahrnovat také držitele zdarma.
 • Otázka Co se stane, když je držák uvolněný a nezapadá mi správně do zubů? Okamžitě to řekněte svému ortodontistovi. Pokud to nesedí, pak to nepůjde.
 • Otázka Proč mi zubař poskytl držák, přestože jsem nikdy předtím nenosil rovnátka? Někteří lidé potřebují nosit podprsenky, než dostanou rovnátka. Jiným lidem se někdy dají zubní potíže opravit rovnátky místo rovnátek.
 • Otázka Pokud mám pevný držák, musím k němu nosit držák Essix? Září Kordelewski Ne, nemáš. Když získáte pevný držák, funguje v podstatě jako Essix nebo Hawley, takže nebude vyžadovat, aby byl vložen další.
 • Otázka Pokud mi sundávají rovnátka, jaký držák bych dostal? Září Kordelewski To závisí na rovnátkách, která byla použita. U tradičního metalu/Damonu s největší pravděpodobností získáte klasický držák Hawley. Pro Invisalign byste s největší pravděpodobností získali držák Zendura nebo Essix (vypadají jako Invisalign, ale ve skutečnosti jsou držáky).
 • Otázka Má mi můj držák vůbec zakrývat dásně? Může to trochu projít, ale nemělo by to být bolestivé pro vaše dásně, a pokud ano, měli byste jít navštívit svého ortodontistu.
 • Otázka Mají být držáky tlačeny na místo? Na spodní zuby je musím přinutit na místo, pak to opravdu bolí. Předpokládá se, že nebudou tlačeny na místo. Pokud musíte projít takovým bojem, abyste je vložili, měli byste se okamžitě poradit se svým ortodontistem, abyste se vyhnuli dalším problémům později.
 • Otázka Když vložím držák, bolí to. Existuje způsob, jak to mohu vložit, aniž bych způsobil bolest? Ne. Úchyty mají bolet, a proto vás nutí je nosit. Nakonec si na to zvyknete.
 • Otázka Jak mám vyčistit svůj držák? Zeptejte se na to svého ortodontisty. Různé držáky mají různé čisticí procesy.

Populární Problémy

Jak se vydat do Grand Canyonu. Grand Canyon je jedním z největších přírodních divů světa. Je také docela snadné se dostat! Rozhodněte se, kterou část kaňonu chcete navštívit, a rezervujte si let na letiště v nedalekém městě ...

Athletics a White Sox se setkávají v sérii tří divokých karet. Zde je návod, jak sledovat hry online naživo, pokud nemáte kabel.

Plynová lana v Bruguera jako trenér

Společnost FOX dnes večer uvádí premiéru své soutěžní série „Mental Samurai“. Naučte se sledovat online bez kabelu.

Abscesy jsou bolestivé, zanícené hrbolky naplněné hnisem, které jsou způsobeny bakteriálními infekcemi. Absces, kterému se také říká var, můžete dostat kdekoli na vašem těle. Https://www.emedicinehealth.com/abscess/article_em.htm Nějaká menší kůže ...

Brisbane uvidí účast tří nejlepších ženských dvouhry Ashleigh Bartyové, Karolíny Plí & scaron; kové a Naomi Osaka.