Rome Masters 2019: Roger Federer vs Borna Coric, náhled a předpověď

Roger Federer

Roger Federer

Honba Rogera Federera za prvním titulem Rome Masters začala letmým startem velitelským výkonem proti Joao Sousovi. Nejenže vyhrál zápas ve dvou setech, ale také ukázal několik záblesků, které v posledních dvou sezónách chyběly v jílovité sezóně.

Později dnes hraje mladého Borna Corica. Je to vzácný den, kdy Federer spolu s Nadalem a Djokovičem budou muset hrát druhý zápas ve stejný den. A Švýcar si neudělal žádnou škodu, když odehrál rychlý zápas a na ten druhý se udržel relativně čerstvý.

Federer odehrál svůj první zápas v Římě úplně stejně jako v Madridu - rychlý, agresivní styl, hrál podle svých vlastních podmínek. Nebylo překvapením, že v zápase měl 25 vítězů a 18 nevynucených chyb.

Nebylo to tak, že by Sousa hrála špatně. Portugalci měli ve skutečnosti až sedm šancí zlomit švýcarského maestra. Ale pokaždé byl zmařen. Stěžejním obdobím zápasu byl sedmý zápas prvního setu, kdy Federer předvedl pozoruhodnou směs obrany a hbitosti a získal neuvěřitelný bod, což vyvolalo kolektivní lapání po davu.

V této hře řádně zlomil Sousa, ale v další hře byl ve své vlastní servisní hře 0-40. Odehrál několik skvělých bodů, aby tam udržel podání, a to se ukázalo jako zlomový bod zápasu.

Druhá sada byla pro Federera mnohem snazší, i když v pozdějších fázích zápasu si musel uložit více brejkbolů.

Pravděpodobně bude i nadále hrát agresivní zápas proti Coricu, ale mladý Chorvat by to mohl značně ztížit, pokud Federer nesníží počet nevynucených chyb. Při výběru střel bude muset být trochu uvážlivější, aniž by musel obětovat svoji agresi.

Coric měl v nedávné minulosti určitý úspěch proti Švýcarům. Loni porazil Federera v Halle a Šanghaji, přestože Federer se svým mladým soupeřem na začátku letošního roku v Dubaji zvítězil.

Coric ve svých dvou dosavadních zápasech vypadal velmi dobře, proti Felixu Auger-Aliassime a Cameron Norrie. Sloužil obzvláště dobře, přičemž jeho první procento vítězství v obou zápasech v osmdesátých letech.

Očekává se však, že zdatný a uvolněný Federer bude mít v tomto střetnutí náskok, první na antuce.

Předpověď: Roger Federer vyhraje ve třech setech.

základní pravidla tenisu

Populární Problémy

Jak na Mountain Board. Už jste někdy cítili spěch sjíždění hory na snowboardu? Přáli jste si někdy, aby bylo celý rok sněhové, jen abyste mohli cítit ten nápor? Nyní s tímto jednoduchým průvodcem nebudete muset jezdit na snowboardu; Já jsem ...

RuPaul's Drag Race All Stars má premiéru v páté noci v 5. sérii. Pokud nemáte kabel, podívejte se, jak sledovat nové epizody naživo během vysílání nebo na vyžádání.

Rafael Nadal a Phil Mickelson: Levice má pravdu

Průvodce, jak sledovat živý přenos Michigan vs Texas Tech v turnaji Sweet 16 turnaje NCAA 2018-19.

Jak vyměnit pásy z praku. Většina moderních praků se skládá z ocelového těla ve tvaru Y se dvěma ohnutými trubkovými rameny, ke kterým je bezpečně připevněn kulatý elastický pás. Pokud se vám prak praskne nebo se guma časem opotřebuje, ...

Zde je návod, jak sledovat nový bezplatný online stream „High School Musical: The Series“.