Jak číst datum vypršení platnosti ochranné přilby

Ochranné přilby ve skutečnosti nejsou opatřeny datem vypršení platnosti, ale mají razítko data výroby, které můžete použít k výpočtu maximální životnosti. Razítko je dobře čitelné jako ciferník, ale je na vás, abyste zjistili, kdy by měla být helma vyměněna. Přestože je datum vypršení platnosti důležité, je důležitější, abyste helmu často kontrolovali a vyměnili ji, jakmile bude vykazovat jakékoli známky opotřebení nebo poškození.orli vs obři živé vysílání zdarma

Metoda 1 ze 2: Přečtení symbolu data výroby

 1. 1 Na vnitřní straně helmy zkontrolujte symbol podobný hodinám. Hledejte malý kruhový symbol, který je podobný analogovému ciferníku, s čísly 1 až 12 umístěnými v pořadí po obvodu. Místo hodinové a minutové ručičky by tento „ciferník“ měl mít jedinou šipku mířící na jedno z obvodových čísel.
  • Symbol není samolepka, ale spíše vyvýšené razítko vytvořené z lisovaného plastového materiálu helmy.
  • Tento symbol data výroby je běžný v mnoha lisovaných plastových výrobcích.
 2. 2 Určete, kam šipka směřuje za měsíc výroby. Čísla kolem symbolu obvodu představují měsíce v roce - leden je 1., únor je 2 a tak dále až do prosince jako 12. Špička šipky v symbolu ukazuje na číslo, které odpovídá měsíci výroby .
  • Pokud například šipka ukazuje na 5, byla helma vyrobena v květnu; pokud ukazuje na 10, helma byla vyrobena v říjnu.
 3. 3 Podívejte se na rok výroby ve středu ciferníku. Uprostřed symbolu ciferníku na obou stranách šipky uvidíte 2místné číslo od 00 do 99. Ty představují poslední 2 číslice roku výroby.
  • Například 18 představuje rok 2018, což znamená, že helma byla v tomto roce vyrobena.
  • Pokud tedy šipka ukazuje na 10 a uprostřed je 18, byla helma vyrobena v říjnu 2018.
 4. 4 Pokud ciferník nevidíte, vyhledejte alternativní symbol. V závislosti na vládních předpisech a/nebo preferencích výrobce mohou některé ochranné přilby používat jiný symbol data výroby. Zatímco symbol ciferníku je zdaleka nejběžnější, můžete místo toho například vidět čtverec rozdělený na 4 menší čtverečky s 2místným číslem uprostřed. Číslo představuje rok výroby, zatímco čtvercové čtverce představují 3měsíční období roku.
  • Levý horní kvadrant představuje leden až březen; vpravo nahoře, duben až červen; vpravo dole, červenec až září; a vlevo dole, říjen až prosinec.
  • Zkontrolujte, zda je v každém kvadrantu jedna vyvýšená tečka uprostřed. Pokud vidíte tečku pouze v levém horním kvadrantu, helma byla vyrobena v období od ledna do března. Pokud vidíte tečky v obou horních kvadrantech, helma byla vyrobena v období od dubna do června atd.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Vědět, kdy vyměnit helmu

 1. 1 Pokud přilba utrpí náraz, okamžitě se jí zbavte. Pokud jsou přilby správně nošeny a udržovány, skvěle chrání vaši hlavu před jediným nárazem. Ale jsou nuceni pracovat pouze proti tomuto jedinému nárazu. Poté, a i když nevidíte žádné poškození, helmu byste měli zlikvidovat a vyměnit.
  • Možná se ptáte, co představuje „dopad“. Řekněte to takto - pokud byste bez helmy utrpěli mírné (nebo horší) poranění hlavy, vyměňte jej.
 2. 2 Přilbu denně kontrolujte a v případě poškození ji vyměňte. Ochranné přilby jsou houževnaté a odolné, ale nejsou nezničitelné. Podívejte se pozorně na začátku každého pracovního dne, zda neobsahuje praskliny, škrábance, žetony, promáčknutí nebo jiné známky poškození. Jakmile se na vašem místě objeví jakékoli poškození, bez ohledu na to, jak malé, helmu vyměňte.
  • Zkontrolujte také nastavitelnou čelenku a další vnitřní součásti. Tyto části lze někdy vyměnit bez výměny celé přilby, ale je důležité používat náhradní díly schválené výrobcem, které přesně odpovídají starým.
 3. 3 Zkontrolujte doporučení maximální životnosti výrobce. Za ideálních pracovních podmínek se maximální životnost ochranné přilby pohybuje od 2 do 5 let. Ve většině případů je na výrobci helmy, aby pro svůj produkt nastavil tento maximální rozsah, proto si v příručce k produktu nebo na webu výrobce zjistěte maximální životnost pro konkrétní model helmy.
  • V některých případech mohou vládní předpisy nebo zásady společnosti stanovit kratší maximální číslo životnosti vaší ochranné přilby. Vždy používejte nejmenší počet (nejmenší počet let) z požadavků výrobce, vlády a/nebo firmy.
 4. 4 Vypočítejte životnost od data vydání nebo data výroby. Technicky vzato, „životnost“ helmy začíná datem vydání - datem, kdy ji skutečně začnete používat. Pokud jste však datum vydání jasně nezaznamenali - ať už v helmě nebo v bezpečnostním souboru - jako výchozí bod životnosti použijte datum výroby.
  • Někteří výrobci helem poskytují nálepku, kterou můžete nalepit na vnitřní stranu helmy poté, co na ni napíšete své jméno a datum vydání. Použijte trvanlivou trvalou značku k napsání těchto informací a podle potřeby je obnovte, až začne psaní slábnout.
 5. 5 Snižte maximální životnost přileb používaných v drsných podmínkách. Vždy mějte na paměti, že číslo životnosti je maximum, nikoli záruka! Helma může vydržet jen hodinu, pokud udrží náraz, a věci jako drsné povětrnostní podmínky mohou rozhodně snížit bezpečnou životnost vašeho vybavení. Například časté nošení a/nebo skladování helmy na přímém slunci způsobí, že bude rychleji vykazovat známky opotřebení.
  • Neexistuje žádný stanovený vzorec, ale je bezpečnou sázkou snížit maximální životnost o 1/3 až 1/2 (např. Ze 4 let na 2), pokud je helma pravidelně používána v drsných povětrnostních podmínkách.
  • Bez ohledu na to si svou helmu kontrolujte každý den, ale ještě větší opatrnosti věnujte, pokud ji používáte nebo skladujete za slunečného, ​​deštivého, větrného nebo zasněženého počasí. Okamžitě ji vyměňte, pokud uvidíte nějaké třísky, praskliny nebo bubliny/puchýře materiálu.
 6. 6 Správně pečujte o svou přilbu, abyste prodloužili její životnost. Chovejte se ke své přilbě jako k jemně vyladěnému bezpečnostnímu nástroji, nejen jako k dalšímu vybavení, které můžete na konci pracovního dne odhodit. Při správné péči vám helma vydrží déle, a co je důležitější, pravděpodobněji vás ochrání, když to nejvíce potřebujete.
  • Nečistoty a nečistoty setřete tak často, jak jednou denně, jemným čisticím prostředkem, jako je mýdlo a voda, nebo víceúčelovým čisticím prostředkem ve spreji. Na helmu nepoužívejte drsná čisticí rozpouštědla ani drsné pračky (například ocelovou vlnu).
  • Nemalujte si helmu, protože rozpouštědla v barvě mohou materiál helmy oslabit. Používání trvalých značek je pravděpodobně v pořádku, ale nejprve se poraďte s výrobcem, zaměstnavatelem a vládní bezpečnostní agenturou.
  • Samolepky na přilbu nanášejte pouze tehdy, pokud to povoluje výrobce, váš zaměstnavatel a vaše vládní bezpečnostní agentura. Je velmi nepravděpodobné, že by samolepicí samolepky ovlivnily materiál přilby, ale mohou zakrýt poškození helmy. Nikdy nedávejte nálepky blízko okrajů helmy, protože se tam často nejprve objeví známky opotřebení.
 7. 7 Přilbu používejte správně, aby vás mohla účinně chránit. Upravte čelenku tak, aby přilba pohodlně, ale pohodlně seděla na temeni hlavy - přední část čelenky by měla spočívat asi 2,5 cm nad obočím. Přilbu držte na úrovni hlavy, ne nakloněnou dopředu ani dozadu. Vyhněte se nošení helmy dozadu.
  • A co je nejdůležitější: noste přilbu alespoň tehdy a tam, kde je to nutné, a - ještě lépe - vždy, když vám hrozí poranění hlavy!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • I když se zdá, že je vaše helma v perfektním stavu a nejeví žádné známky poškození nebo opotřebení, vyměňte ji, jakmile dosáhne maximální životnosti. A vždy jej vyměňte, jakmile absorbuje náraz nebo vykazuje jakékoli známky poškození nebo opotřebení, bez ohledu na to, jak dlouho je v provozu.
reklama

Populární Problémy

Roger Federer a Kei Nishikori se ve středu setkávají ve wimbledonské čtvrti. Zde je návod, jak sledovat přímý přenos ze zápasu v USA.Předsezóna NFL pokračuje v sobotu Patriots vs Titans. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu v Bostonu, Nashvillu a na dalších trzích.

Frances Tiafoe se ve středu utká s Corentinem Moutetem v prvním kole Forte Village Sardegna Open. Půjde o vůbec první setkání turné mezi Tiafoe a Moutetem.Peníze na Australian Open: Zjistěte, co každý rok vydělají Djokovič, Nadal a Federer.