Jak odstranit prsten v případě nouze

Pokud máte prsten přilepený na prstu, je důležité jej sundat co nejdříve. Vaše prsty mohou někdy nabobtnat, když je vaše ruka zraněná nebo kvůli věcem, jako je zvýšený příjem soli nebo artritida. Přestože samotný otok není nebezpečný, může jít o nouzovou situaci, pokud prsten zabrání normálnímu toku krve. Naštěstí vám některé účinné techniky mohou pomoci rychle sejmout prsten. Začněte tím, že použijete základní techniky první pomoci, jako je zvednutí a namrzání prstu, než se ho pokusíte odstranit. Pokud je prsten stále přilepený, zkuste prstem stlačit šňůrku nebo gumu a usnadnit vyjmutí prstenu. Pokud však tyto strategie nefungují nebo pokud máte poraněnou ruku, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

návod na raketbal

Metoda 1 ze 3: Používání základních technik první pomoci

 1. 1 Držte ruku pod studenou tekoucí vodou. Najděte poblíž umyvadlo a přeměňte ho na nejchladnější vodu, jakou můžete zvládnout. Podržte prst pod faucetem, abyste pomohli zmírnit otoky. Studená voda také pomůže zmírnit bolest a budete se cítit méně panicky.
 2. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 1

  2 Naneste lubrikant na oblast prstu kolem prstenu. Olej, mýdlo, pleťová voda, majonéza nebo dokonce čistič oken jsou dobré možnosti, jak si promazat prst. Naneste dostatečné množství na to, abyste si prstem obalili prsten, ale ne tolik, aby vám z něj kapalo. Poté jemně otočte kroužkem, aby se mazivo dostalo pod něj.

  Varování : Pokud je vaše kůže rozbitá, můžete na prst nanést lubrikant, pokud je důležité prsten sundat. V opačném případě přejděte na pohotovostní oddělení vaší nejbližší nemocnice nebo zavolejte záchrannou službu pokud je prst zraněn.

 3. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 2

  3 Držte ruku nad úrovní srdce po dobu 5-10 minut. Po namazání prstu zvedněte ruku nad úroveň srdce, například zvednutím paže nad hlavu. Při tomto postupu držte prsty rovně nahoru. Držte ruku v této poloze tak dlouho, jak jen můžete, ideálně však 5-10 minut.
  • Zkuste si sednout ke stolu a opřít se o něj loktem, pokud nedokážete držet paži nad hlavou příliš dlouho.


 4. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 3

  4 Prst ledujte po dobu 5-10 minut, abyste dále zmenšili otoky. Zabalte balíček ledu lehkým hadříkem nebo papírovým ručníkem a přidržte jej proti prstu. Toho docílíte tak, že přidržíte balíček ledu v druhé ruce a přitlačíte jej k prstu nebo tím, že balíček ledu přidržíte postiženou rukou. Prst můžete ledovat současně s jeho zvedáním.
  • Pokud nemáte balíček ledu, zabalte papírový ručník do sáčku naplněného kostkami ledu nebo sáčku mraženého hrášku nebo kukuřice.
  • Další možností je držet prst pod velmi studenou tekoucí vodou asi 30 až 60 sekund.
 5. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 4

  5 Přesuňte prstenec směrem k dolnímu kloubu a zatlačte na něj nahoru. Po zvednutí a namrzání prstu po dobu 5-10 minut mohl otok klesnout natolik, že prsten sundal. Začněte pohybovat prstenem ke konci prstu. Přitom zatlačte prstenem zespodu prstu nahoru.
  • Zatlačení prstenu nahoru může pomoci usnadnit překonání spodního kloubu, což je nejširší část prstu. Tato technika je známá jako housenková metoda.
 6. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 5

  6 Stiskněte nahoru a otočte prstenem přes spodní kloub. Jakmile je prsten vedle kloubu nahoru, zatlačte na prsten ze spodní strany prstu nahoru a otočte horní část prstenu nahoru a přes spodní kloub. Může se to zdát nepříjemné, ale prsten by se měl sundat, pokud ho můžete dostat přes horní část kloubu.
  • Pokud nejste schopni dostat prsten přes horní část kloubu, zastavte se a zkuste jinou techniku.
 7. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 6

  7 Zatlačte prsten dolů a houpejte jej pod dolním kloubem. Pokud se vám podařilo dostat horní část prstenu nahoru a přes horní část kloubu, zatlačte na prsten shora dolů. Jak to uděláte, druhou rukou otočte spodní část prstenu přes spodní část spodního kloubu. Dávejte pozor, abyste při tom netlačili prsten zpět za kloub.
  • Netlačte prstenem násilím, pokud se nepohne, nebo si můžete ublížit.
  • Pokud prsten stále nesejde, zkuste zabalit prst.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Omotání prstu šňůrkou nebo gumičkou

 1. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 7

  1 Získejte cívku struny, zubní nit nebo 18 palců (46 cm) elastický pásek. K zakrytí prstu bude potřeba hodně provázku nebo nitě, proto si pořiďte plnou cívku, abyste měli jistotu, že budete mít dost. Pokud zažalujete elastickou věc, získejte kousek, který je alespoň 18 palců (46 cm) dlouhý. Vyberte si kousek gumičky, o který jde 1/4 v (0,64 cm) šířce, jako je popruh z kyslíkové masky.
 2. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 8

  2 Omotejte prst provázkem nebo gumičkou počínaje nad dolním kloubem. Okraje provázku nebo gumičky umístěte blízko sebe, zatímco prst obtočíte spirálovitě směrem k prstenu. Pokračujte, dokud nezakryjete spodní kloub na prstu provázkem.
  • Ujistěte se, že prst pevně omotáte provázkem, aby stlačil maso. To umožní vyjmout prsten.
 3. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 9

  3 Vložte řetězec nebo gumu pod prsten pinzetou nebo kleštěmi. Když dosáhnete prstenu, pomocí pinzety nebo kleští vložte konec gumičky pod prsten. Uchopte konec a vytáhněte asi 7 palců (7 palců) konce provázku nebo gumičky na druhou stranu prstenu.

  Varování : Tato technika se může cítit nepříjemně, protože vám stlačí prst. Sejmutí prstenu však obvykle trvá jen několik minut a poté můžete strunu nebo gumu odstranit.

 4. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 10

  4 Uchopte konec provázku nebo gumičku a začněte jej rozbalovat. Najděte konec provázku nebo gumičky, kterou jste navlékli pod prsten. Začněte to rozmotávat pohybem v opačném směru, než jste si omotali prst. Když to uděláte, prsten se bude postupně pohybovat směrem ke konci prstu.
  • Provázek nebo guma způsobí, že se prsten bude pohybovat v malých přírůstcích ke konci vašeho prstu, a proto tato metoda často funguje lépe, než když se snažíte prsten stáhnout.
 5. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 11

  5 Pokračujte, dokud nebudete moci prstem snadno sundat prst. Jakmile prsten dosáhne bodu, kde vám sklouzne z prstu, můžete jej jednoduše sundat a poté rozmotat zbytek provázku nebo gumičky. Cirkulace v prstu by se měla vrátit do normálu během několika minut po vyjmutí prstenu.
  • Ujistěte se, že jste sundali celý řetězec nebo gumu, i když vám tato metoda nefunguje. Šňůrka nebo guma může váš oběh ještě více přerušit, pokud ji necháte zapnutou.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vyhledání lékařské péče

 1. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 12

  1 Pokud je prsten stále přilepený, jděte do nejbližší nemocnice. Pokud nemůžete prsten sundat, rozbalte provázek nebo gumu (pokud jste tuto možnost vyzkoušeli) a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Pokud je váš prst zraněný, je důležité sundat prsten co nejdříve, než se otok zhorší. Pokud však prsten nemůžete sejmout sami, možná budete muset navštívit místní pohotovost.
  • Nečekejte a vyhledejte nouzovou lékařskou péči o prsten, který se nesundá. To může vést k vážnějším zdravotním problémům, jako jsou infekce a případně i ztráta prstu, pokud tkáň zemře.
 2. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 13

  2 Informujte své poskytovatele zdravotní péče o všech příznacích, které máte. Ujistěte se, že dáte poskytovatelům zdravotní péče vědět, pokud v prstu a kolem prstu pociťujete necitlivost, brnění, bolest nebo jiné nepříjemné pocity. Nezapomeňte také upozornit na jakékoli řezy nebo bolestivá místa na prstu, protože to může komplikovat proces odstraňování.
  • Váš poskytovatel zdravotní péče může chtít nejprve ošetřit jakoukoli poškozenou tkáň na vašem prstu, například obvazem.
 3. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 14

  3 V případě potřeby nechte poskytovatele zdravotní péče prsten odříznout. Ve výjimečných případech může být jedinou možností nechat poskytovatele zdravotní péče prsten odříznout řezačkou prstenů. To může být nezbytné k zastavení otoku a obnovení průtoku krve do vašeho prstu. I když to může být zneklidňující vidět ceněný šperk řezaný, mějte na paměti, že věc může být obvykle opravena klenotníkem poté, co byla odstraněna.
  • Uvědomte si, že prsteny z karbidu wolframu nelze řezat, protože kov je příliš pevný. Pokud jiné techniky nefungují, místo toho mohou zdravotničtí pracovníci použít techniku ​​kontrolovaného drcení pomocí pojistných kleští k odstranění prstence.

  Varování : Nepokoušejte se sami prsten odříznout nebo rozdrtit. To může mít za následek vážné zranění, které by mohlo vést k většímu otoku a dokonce i odstranění prstenu.

 4. Obrázek s názvem Odebrání prstenu v nouzovém kroku 15

  4 V případě potřeby si dopřejte další péči o ruku nebo prst. Pokud má váš poskytovatel zdravotní péče podezření, že kost v prstu nebo ruce je zlomená v důsledku zranění, možná budete muset po odstranění prstenu provést zobrazovací testy, například rentgenové nebo magnetické rezonanční zobrazování (MRI). Sejmutí prstenu může někdy způsobit menší řezné rány nebo způsobit bolest, kterou budete také muset ošetřit. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Pokud vás bodne hmyz do prstu, okamžitě si sundejte všechny prsteny, které máte na sobě, pro případ, že byste začali otékat.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Používání základních technik první pomoci

 • Mazivo, jako je olej, pleťová voda, mýdlo, majonéza nebo čistič oken
 • Ledový balíček nebo sáček mražené zeleniny
 • Papírový ručník nebo látkový ručník

Omotání prstu šňůrkou nebo gumičkou

 • Provázek, zubní nit, příp 1/4 v (0,64 cm) elastické
 • Pinzeta nebo kleště

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Lakers vs Heat online bez kabelu, ať už jste v LA, Miami nebo mimo trh.

Ramanathan Krishnan nedávno hovořil s Balrajem Shukla z Mostu, kde se vyjadřoval k různým tématům.

Pilates je typ fitness systému, který se skládá z pohybových cvičení, která jsou navržena tak, aby zpevnila tělo, posílila svaly, zvýšila flexibilitu a hbitost, zlepšila držení těla a zvýšila koncentraci. Pohyby vyžadují ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas FA Cupu mezi Chelsea a Nottingham Forest, pokud jste ve Spojených státech.

Jak sledovat krevní tlak. Výzkum naznačuje, že zpočátku si nemusíte všimnout příznaků vysokého krevního tlaku, ale stále může poškodit vaše srdce a cévy. Váš krevní tlak je síla, kterou vaše krev působí na vaši krev ...