Jak odstranit trn

Pokud jste byli píchnuti trnem a uvízli ve vaší kůži, existuje řada triků, které můžete vyzkoušet doma, abyste je dostali ven. Klíčem je zajistit, aby bylo vše sterilizováno a abyste příliš nekopali - nechcete způsobit infekci a zhoršit situaci. Vyzkoušejte níže uvedené metody, které vám pomohou získat trn sami.

pravidla hry badminton

Část 1 ze 3: Příprava oblasti

 1. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 1

  1 Očistěte mýdlem a vodou. Než vyzkoušíte jakýkoli typ odstranění, je důležité vyčistit oblast, kde se vám trn dostal do kůže. Před odstraněním použijte jemné mýdlo a místo omyjte teplou vodou.
  • Oblast nedrhněte, nebo byste ji mohli zasunout hlouběji.
  • Místo osušte čistým hadříkem.


 2. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 2

  2 Nesnažte se ho vytlačit. Mohlo by to být v pokušení zatlačit a propíchnout oblast kolem trnu, aby to vyšlo. Může se však stát, že jej zatlačíte dále nebo ho rozbijete na kousky, takže ve svých rukou budete mít obtížnější problém. Nechte to být a vyzkoušejte lepší metody, jak to dostat ven.
 3. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 3

  3 Prohlédněte si to důkladně. Podívejte se na úhel a hloubku trnu, abyste zjistili, jak jej odstranit. Pro odstraňování trnů v různých úhlech a hloubkách jsou lepší různé metody. Podívejte se, jak blízko je povrchu a zda přes něj přerostla vrstva kůže. Pro bližší pohled budete možná muset použít lupu.
  • Pokud konec vyčnívá, můžete jej odstranit pinzetou nebo páskou.
  • Pokud je to hluboce zakořeněno, bude nutné jej vytáhnout.
  • Pokud je pokryta novou kůží, možná budete muset použít malou jehlu nebo břitvu, kterou bude nutné nejprve sterilizovat.
 4. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 4

  4 Vědět, kdy navštívit lékaře. Pokud je trn ve vaší kůži několik dní a vidíte známky infekce, navštivte lékaře, aby vám ho odstranil. Raději se nepokoušejte to dostat sami, protože byste se mohli dále zranit. Lékař bude schopen bezpečně odstranit trn a obléknout ránu, aby vyléčil infekci.
  • Pokud z něj vytéká hnis nebo krev, jděte k lékaři.
  • Pokud je to svědivé, červené a oteklé, jděte k lékaři.
  reklama

Část 2 ze 3: Odstranění mělkých trnů

 1. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 5

  1 Zkuste pinzetu. Toto je nejjednodušší a nejrychlejší metoda, pokud trní část trnu. Ujistěte se, že používáte čistou pinzetu. Vezměte pinzetu a zavřete špičky kolem horní části trnu a poté ji vytáhněte opačným směrem, než jak vám vklouzl do kůže.
  • Ujistěte se, že víte, kterým směrem jej vytáhnout. Pokud to není zřejmé, měli byste začít jinou metodou.
  • Nekopte pinzetou, pokud je hluboko, protože byste mohli oblast poranit. Místo toho použijte jinou metodu.
 2. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 6

  2 Použijte pásku. Dalším skvělým způsobem, jak jej vytáhnout, pokud část špičky trčí, je použít kousek pásky. Stačí na oblast umístit malý kousek pásky. Lehce jej zatlačte na špičku trnu a poté odstraňte pásku.
  • Netlačte příliš silně, nebo si vtlačíte trn hlouběji do kůže.
  • Skotská páska nebo maskovací páska je v pořádku, ale vyhněte se použití pásky, která by mohla zanechat mnoho zbytků a situaci ještě zhoršit.
 3. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 7

  3 Použijte kreslicí salvu. Pokud je hrot trnu pohřben, použijte kreslící salvu, která vám pomůže jej vytáhnout natolik, aby byl hrot odhalen. Když je špička odkrytá, můžete ji pinzetou vytáhnout. Tato technika trvá o něco déle než ostatní, ale funguje k odstranění trnů, pokud nová kůže ještě nevyrostla nad vstupním bodem.
  • Na oblast položte ichthammolovou mast (také nazývanou černá kreslící maska), poté ji zakryjte bandaskou. Můžete také použít trochu epsomské soli.
  • Nechte působit přes noc. Ráno bandaid sejměte a opláchněte. Pinzetou vytáhněte trn za jeho špičku.
 4. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 8

  4 Použijte jedlou sodu. Pokud nemáte po ruce ichthammolovou mast, funguje to také. Z vody a jedlé sody vytvořte hustou pastu a položte ji na oblast s trnem. Nasaďte na něj náplast a nechte působit přes noc. Ráno sundejte bandaid a opláchněte. Proces vytáhne trn, abyste jej mohli odstranit pinzetou.
 5. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 9

  5 Zkuste syrové brambory. Obsah surových brambor funguje stejným způsobem jako tažná salva, což způsobí, že trn stoupne na povrch kůže. Čerstvé, syrové brambory rozřízněte a nakrájejte na malé kousky. Umístěte jej na postižené místo a přidržte jej na místě pomocí bandáže. Nechte působit přes noc. Ráno sundejte obvaz a opláchněte a poté pinzetou vytáhněte trn.
 6. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 10

  6 Namočte ocet. Do misky vložte bílý ocet a namočte postižené místo. Asi po 20 minutách by se trn měl dostat na povrch a dostatečně se vynořit, abyste ho mohli vytáhnout za špičku. To je dobrá metoda pro prsty na rukou nebo nohou, které lze ponořit do malé misky.
 7. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 11

  7 Použijte bílé školní lepidlo. Na plochu naneste trochu bílého školního lepidla a nechte zaschnout. Když lepidlo zaschne, bude čerpat vlhkost z vašeho prstu, což způsobí, že se trn bude pohybovat směrem k povrchu. Když odstraníte suché lepidlo, trn se vysune přímo ven.
  • Nepoužívejte žádný jiný typ lepidla. Super lepidlo a další vysoce odolná lepidla by mohly ztěžovat odstranění trnu.
  • To funguje nejlépe, když je trn již blízko povrchu.
  reklama

Část 3 ze 3: Odstranění hlubších trnů

 1. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 12

  1 Vypíchněte ho jehlou. Pokud je trn těsně pod měkkou tenkou vrstvou kůže, která se nad ním začala hojit, tato metoda funguje dobře. Je však důležité dodržovat správnou techniku, abyste do pokožky nedostali bakterie a neskončili infekcí. Postupujte takto:
  • Ujistěte se, že oblast, do které trn vnikl, je čistá a suchá.
  • Sterilizujte šicí jehlu otřením alkoholem.
  • Stiskněte špičku jehly přes špičku trnu a jemným uvolněním nové vrstvy kůže, která tam vyrostla, kopáním jehly pod kůži. Uvolněte kůži kolem trnu.
  • Až bude dostatek trnu odkrytý, odstraňte jej pinzetou
  • Očistěte oblast teplou mýdlovou vodou. V případě potřeby si oblékněte obvaz.
 2. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 13

  2 Na trny v silné kůži použijte nůžky na nehty nebo žiletku. Trny hluboko zapuštěné v silné, mozolnaté kůži lze odstranit břitvou. Tuto metodu použijte pouze pro tlustou kůži na patách nebo jiné mozolnaté oblasti. Nepoužívejte tuto metodu na tenčí kůži, protože byste se mohli snadno řezat příliš hluboko. Pokud chcete tuto metodu použít, buďte při manipulaci s břitvou velmi opatrní.
  • Ujistěte se, že oblast, do které trn vnikl, je čistá a suchá.
  • Sterilizujte nůžky na nehty nebo holicí strojek otřením alkoholem.
  • Velmi opatrně proveďte řez přes trn, abyste jej odhalili. V mozolnaté kůži by to nemělo odebírat žádnou krev.
  • Pomocí pinzety odstraňte odhalený trn.
  • Očistěte oblast a v případě potřeby ji obvazujte.
 3. Obrázek s názvem Odstranit trn Krok 14

  3 Jdi k doktorovi. Pokud je trn příliš hluboký na to, abyste ho mohli odstranit sami, nebo pokud se nachází v blízkosti citlivé oblasti, jako je vaše oko, vyhledejte lékaře, který jej rychle a čistě odstraní. Lékař bude mít správné vybavení, aby jej snadno odstranil s nízkým rizikem infekce. reklama

Expertní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak odstraním trn, který je zasazen hluboko do mého prstu? Nemůžu to dostat ven. Jonas DeMuro, MD
  Board Certified Critical Care Surgeon Dr. DeMuro je pediatrický chirurg s kritickou péčí v New Yorku. Získal doktorát na Stony Brook University School of Medicine v roce 1996. Absolvoval stáž v chirurgické kritické péči na židovském zdravotním systému North Shore-Long Island a byl předchozím členem American College of Surgeons (ACS). Jonas DeMuro, MD Odborná odpověď chirurga s kritickou péčí, pokud je trn hluboký a nelze jej snadno odstranit, je čas navštívit lékaře. V některých případech je bezpečnější nechat předmět dovnitř a v jiných případech vyžaduje postup pro odstranění. To je založeno na pacientovi, umístění, velikosti trnu a riziku infekce. Lékař bude muset oblast prozkoumat, objednat příslušné testy a určit nejlepší terapii pro vaši konkrétní situaci.
 • Otázka Co mám dělat, když je mi v oku trn? Jonas DeMuro, MD
  Board Certified Critical Care Surgeon Dr. DeMuro je pediatrický chirurg s kritickou péčí v New Yorku. Získal doktorát na Stony Brook University School of Medicine v roce 1996. Absolvoval stáž v chirurgické kritické péči na židovském zdravotním systému North Shore-Long Island a byl předchozím členem American College of Surgeons (ACS). Jonas DeMuro, MD Odborná odpověď chirurga s kritickou péčí Odpověď odborníka Toto je vážná lékařská pohotovost, protože může mít za následek infekci. Může také způsobit trauma oka, které může mít za následek ztrátu zraku nebo oslepnutí. To by měl lékař ER okamžitě vidět a oni mohou určit nejlepší léčbu.

Populární Problémy

Roger Federer prozradil, že stále není schopen trénovat na tenisových kurtech déle než dvě hodiny. Švýcarská hvězda také promluvila o svých plánech po odchodu do důchodu.

Žáby jsou fascinující obojživelníci a jejich chytání může být spousta zábavy! Ať už je plánujete chovat jako domácí mazlíčky nebo je studovat, odchyt žáby je snadný. Můžete postavit past, která je bezpečně odhodí do kbelíku, nebo můžete použít síť a chytit ...

Man City se ve středu utká s Dinamem Záhřeb v zápase Ligy mistrů. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu v USA.

Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos Vánoc v Rockefellerově centru slavnostního rozsvícení stromku online bez kabelu.

Zde je vše, co potřebujete vědět ke sledování her Patriots online bez kabelu v roce 2019.

Gritty Anshuman bouří do hlavního tahu