Jak uklidnit nohy po stresu nebo dlouhé procházce

Stres je v moderní společnosti všudypřítomný a negativně ovlivňuje lidi mnoha způsoby, včetně jejich pohybového aparátu. Je známo, že stres zvyšuje svalové napětí, mění krevní tlak a ovlivňuje uvolňování různých hormonů a neurotransmiterů. Chůze je jednoduchý, přirozený a levný způsob, jak bojovat se stresem, ačkoli to může vést k napětí nebo nepohodlí v nohou - zvláště pokud na to nejste zvyklí. Existuje mnoho způsobů, jak uklidnit nohy, a to buď doma, nebo rukama zdravotnických pracovníků.

Část 1 ze 3: Uklidnění nohou doma

 1. Obrázek s názvem Uklidněte si nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 1

  1 Při odpočinku zvedněte nohy. Jedním z důvodů, proč nohy bolí, je nadměrné používání a otoky. Zvedání nohou při relaxaci doma pomůže negovat gravitaci a umožní krevním a lymfatickým tekutinám opustit dolní končetiny a vrátit se do oběhu. Sundání ponožek také pomůže snížit otoky, a tím je ještě více uklidnit.
  • Zvedání nohou na úrovni srdce nebo nad ním je dobré pro podporu oběhu.
  • Při ležení na pohovce zvedněte nohy pomocí měkkých polštářů, ale neomezujte průtok krve překřížením nohou nebo kotníků.


 2. Obrázek s názvem Zklidněte nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 2

  2 Zvažte solnou lázeň Epsom. Namáčení nohou v teplé solné lázni Epsom může výrazně snížit bolest a otoky, zvláště pokud je bolest způsobena svalovým napětím. Hořčík v soli pomáhá svalům relaxovat. Vodu příliš neohřívejte (abyste předešli opaření), ale udělejte ji tak teplou, jak je snesitelné - čím je voda teplejší, tím je Epsom účinnější. Nenamáčejte se do koupele na více než 30 minut, protože slaná voda vám z těla vytáhne tekutinu a může vás dehydratovat.
  • Pokud je otok ve vašich nohách zvláštním problémem, postupujte podle teplé solné lázně s ledovou lázní, dokud vaše nohy nezačnou být necitlivé (asi 15 minut).
  • Po koupeli vždy důkladně osušte nohy, abyste zabránili uklouznutí a pádům.
 3. Obrázek s názvem Zklidněte nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 3

  3 Proveďte několik protahování nohou. Pokud kráčíte na dlouhé vzdálenosti, může být napětí ve vašich nohou způsobeno svalovým napětím. Mírné svalové kmeny dobře reagují na lehké natažení, protože uvolňují svalové napětí a podporují průtok krve. Tři hlavní skupiny svalů, na které se musíte zaměřit, jsou lýtka, čtyřhlavý sval a hamstringy. Obecně držte úseky (bez poskakování) asi 30 sekund. Udělejte to třikrát až pětkrát denně, dokud nepohodlí v nohou neklesne.
  • Ve stoje se natáhněte na čtyřkolku, opřete se o zeď, pokrčte koleno a zkuste zatáhnout za nohu tak, aby se vaše pata dotýkala hýždí.
  • Ve stoje se natáhněte hamstring, ohněte se v pase a zkuste se dotknout prstů.
  • Zahřívání a protahování svalů nohou před chůzí nebo jakoukoli atletickou aktivitou může pomoci předcházet zraněním, jako jsou napětí, podvrtnutí a svalové křeče.
 4. Obrázek s názvem Uklidněte si nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 4

  4 Brát léky. Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), jako je ibuprofen nebo aspirin, jsou krátkodobá řešení, která vám pomohou vyrovnat se s napětím, bolestí nebo zánětem nohou. Mějte na paměti, že tyto léky mohou být těžké pro váš žaludek, ledviny a játra, takže je nejlepší je nepoužívat nepřetržitě déle než dva týdny.
  • Dávkování pro dospělé je obvykle 200–400 mg, ústy, každé čtyři až šest hodin.
  • Případně můžete zkusit volně prodejná analgetika, jako je acetaminofen (Tylenol), která uklidní vaše nohy, ale nikdy je neužívejte společně s NSAID.
  • Dávejte pozor, abyste nebrali léky na prázdný žaludek, protože mohou zvýšit riziko vředů.
 5. Obrázek s názvem Zklidněte nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 5

  5 Vyměňte si boty. K unaveným a bolavým nohám přispívá také špatně padnoucí a/nebo nadměrně těžká obuv. Noste proto stabilní a lehkou obuv, která vyhovuje vaší práci, sportu nebo aktivitě. Nesnažte se o více než a 1/2 palec (1,3 cm) pata. Vysoké podpatky tlačí prsty na nohou a vytvářejí větší napětí v lýtkových svalech a achilovkách. Pokud jste seriózní běžec, vyměňte si boty každých 560–800 km (350–500 mil) nebo tři měsíce, podle toho, co nastane dříve.
  • Nezapomeňte si vždy pevně zavázat boty, protože volné boty nebo žabky více zatěžují svaly dolních končetin.
  • Drobná poranění nohou, jako jsou holenní dlahy, jsou často způsobena chůzí (nebo během) do kopce, na nerovném terénu nebo na tvrdém povrchu, jako je asfalt nebo beton. Změňte tedy svůj kurz a změňte typ povrchu, po kterém chodíte - přepněte například na trávu nebo špínu.
 6. Obrázek s názvem Uklidněte si nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 6

  6 Zhubnout. Hubnutí pomáhá předcházet různým muskuloskeletálním problémům, protože na kosti a svaly chodidel a dolních končetin je vyvíjen menší tlak. U většiny žen vede konzumace méně než 2 000 kalorií denně k určitému úbytku hmotnosti každý týden, i když jste jen lehký cvičenec. Většina mužů zhubne pod 2200 kalorií denně.
  • Pro dosažení nejlepších výsledků hubnutí přejděte na libové maso a ryby, celozrnné produkty, čerstvé produkty a hodně vody.
  • Mnoho lidí s nadváhou má ploché nohy a má tendenci nadměrně pronovat kotníky, takže výběr obuvi s vynikající podporou klenby je zásadní.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Při zvedání nohou ke zvýšení průtoku krve byste neměli:

Dejte si cokoli pod nohy, protože to omezuje cirkulaci.

Ani náhodou! Pokud chcete zvýšit své nohy, je umístění polštáře nebo jógového blogu pod ně skvělým způsobem, jak znovu přirozeně proudit krev! Zkus to znovu...

Vezměte léky před výškou.

Zkus to znovu! Pokud jsou homeopatická léčiva na zklidnění nohou neúčinná, můžete vždy sáhnout po lécích. Nejlepší je být opatrný a nebrat to příliš často, ale není důvod, proč nemůžete kombinovat nadmořskou výšku a léky! Zkuste jinou odpověď ...

Zůstaňte v pozici příliš dlouho.

Nepřesně! Můžete se začít cítit nepříjemně a v takovém případě můžete vystoupit ze zvýšené polohy. Přesto je elevace bezpečným homeopatickým lékem na bolavé nohy, a pokud zjistíte, že vám pomůže, zůstaňte v poloze, dokud se budete cítit pohodlně. Existuje lepší možnost!

Překročte kotníky.

To je správně! Překřížení kotníků nebo kolen během převýšení neguje výhody, protože omezujete oběh, který byste jinak získali zvedáním nohou. Místo toho vytvořte volnou cestu, aby krev proudila zpět do vašeho srdce. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 2 ze 3: Příjem alternativní léčby

 1. Obrázek s názvem Uklidněte si nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 7

  1 Dopřejte si masáž nohou. Získejte masážního terapeuta, který vám poskytne důkladnou masáž nohou se zaměřením na lýtka, holeně, čtyřkolky a hamstringy. Masáž snižuje svalové napětí a záněty, pomáhá odbourávat jizevnatou tkáň a podporuje lepší průtok krve. Terapeut by měl začít v blízkosti vnitřních stehen, postupovat po noze dolů a poté zpět na nohu, aby správně odstranil lymfu.
  • Požádejte terapeuta, aby na vaše nohy použil esenciální oleje (například levanduli), protože vám to pomůže uklidnit se a zbavit se stresu.
  • Bezprostředně po masáži vždy pijte hodně vody, abyste z těla vypláchli vedlejší produkty zánětu, kyselinu mléčnou a toxiny. Pokud tak neučiníte, může způsobit bolest hlavy nebo mírnou nevolnost.
 2. Obrázek s názvem Zklidněte nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 8

  2 Zvažte akupunkturu. Akupunktura zahrnuje vpichování velmi tenkých jehel do specifických energetických bodů v kůži ve snaze snížit bolest a zánět. Akupunktura pro stres nebo nepohodlí nohou může být účinná, zvláště pokud je provedena, když se příznaky objeví poprvé. Akupunktura založená na principech tradiční čínské medicíny funguje tak, že uvolňuje celou řadu látek včetně endorfinů a serotoninu, které působí na snížení bolesti a stresu.
  • Najděte licencovaného akupunkturistu a požádejte přátele o doporučení. Většina států vyžaduje, aby akupunkturisté získali certifikaci Národní certifikační komisí pro akupunkturu a orientální medicínu, než jim bude povoleno cvičit.
 3. Obrázek s názvem Uklidněte si nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 9

  3 Nechte si vyrobit nějakou protetiku. Pokud máte ploché nohy nebo holenní dlahy a trávíte hodně času stojící nebo chůzí, zvažte pár ortéz. Ortotika jsou přizpůsobené vložky do bot, které podporují klenbu chodidla a podporují lepší biomechaniku ve stoje, chůzi a běhu, což pomáhá předcházet nahromadění stresu a napětí ve svalech nohou. Ortotika také pomůže snížit riziko problémů s klouby, jako jsou kotníky, kolena a boky.
  • Zdravotníci, kteří vyrábějí vlastní ortotiku, zahrnují podiatry a některé osteopaty a chiropraktiky.
  • Jako alternativu k přizpůsobené ortotice zvažte pár ortopedických vložek do obuvi-jsou podstatně levnější a mohou poskytnout rychlou úlevu.
 4. Obrázek s názvem Zklidněte nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 10

  4 Vyhledejte fyzioterapii. Fyzikální terapeut vám může ukázat konkrétní a přizpůsobené protahovací a posilovací cviky na nohy a v případě potřeby ošetřit bolavé svaly elektroléčbou, jako je terapeutický ultrazvuk nebo elektronická stimulace svalů. Fyzický terapeut může také vyvinout cvičební rutinu / program, který vám pomůže zhubnout, což je užitečné při snižování stresu.
  • K pozitivnímu ovlivnění problémů pohybového aparátu je často nutná fyzioterapie dvakrát až třikrát týdně po dobu čtyř až šesti týdnů.
  • Dobrá posilovací cvičení pro vaše nohy, kromě chůze, zahrnují cyklistiku, kolečkové brusle, plážový volejbal, plavání a posilování.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Co je levnou náhražkou vlastní protetiky?

Vlastní obloukové vložky

Zkus to znovu! Pokud si myslíte, že vás bolí nohy kvůli problémům s klenbou, existují konkrétní boty a dokonce i některé konkrétní ortézy, které vám mohou pomoci problém napravit. Přesto bude cokoli na zakázku drahé a existují méně nákladné možnosti! Vyberte jinou odpověď!

Vložky na podporu paty

Nepřesně. Může se stát, že si budete chtít koupit boty buď s menšími podpatky, nebo s lepší oporou paty. Přesto, pokud hledáte levnější ortotiku, máte možnosti. Zkus to znovu...

Vložky do bot

Opravit! Zatímco vlastní ortotika bude tím nejlepším řešením pro vaše nohy, stále můžete získat ortopedické vložky do bot u většiny velkých maloobchodníků. Jsou mnohem levnější a mohou vám uklidnit nohy. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 3: Odstraňování problémů s komplikacemi

 1. Obrázek s názvem Uklidněte si nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 11

  1 Podívejte se na chiropraktika nebo osteopata. Pokud je bolest nohou chronická, zhoršuje se chůzí nebo je obzvláště silná, je dobré vidět chiropraktika nebo osteopata. Chiropraktici a osteopati jsou specialisté na páteř, kteří se zaměřují na navození normálního pohybu a funkce páteřních kloubů, které spojují obratle jejich ručním nastavením. Problémy s páteří, jako je hernie disku, „skřípnutí“ nervů nebo degenerativní artritida, mohou způsobit bolest, necitlivost a/nebo slabost nohou - což ztěžuje chůzi.
  • Ačkoli jediná úprava páteře může někdy zcela zmírnit váš problém, je více než pravděpodobné, že bude trvat tři až pět ošetření, než si všimnete významných výsledků.
  • Chiropraktici a osteopati také používají různé terapie přizpůsobené více svalovým kmenům, které mohou být vhodnější pro váš problém s nohou.
 2. Obrázek s názvem Zklidněte nohy po stresu nebo dlouhé procházce, krok 12

  2 Navštivte odborného lékaře. Lékařští specialisté mohou být zapotřebí k vyloučení nejzávažnějších příčin chronických problémů s nohami, jako je např diabetická neuropatie , žilní nedostatečnost (děravé žilní chlopně bérce), stresová zlomenina holenní kosti, infekce, rakovina kosti, chronický kompartment syndrom (otok svalů bérce) nebo zachycení popliteální tepny. Tyto stavy zjevně nejsou běžnými příčinami unavených a bolavých nohou, ale pokud domácí péče a konzervativní terapie nejsou pro uklidnění nohou účinné, pak je třeba zvážit vážnější problémy.
  • Rentgenové paprsky, kostní skeny, MRI, CT vyšetření, diagnostický ultrazvuk a studie nervové vodivosti jsou diagnostické testy a způsoby, které mohou specialisté použít k diagnostice vašeho problému s nohou.
  • Váš lékař vás může také poslat na krevní test k vyloučení cukrovky, zánětlivé artritidy nebo infekce kostí.
  • Pokud jsou žíly na dolních končetinách slabé nebo děravé, můžete dostat kompresní ponožky.
 3. Obrázek s názvem Uklidněte si nohy po stresu nebo dlouhé procházce Krok 13

  3 Navštivte odborníka na duševní zdraví. Pokud je stres ve vašem životě příliš velký a způsobuje pohybové a/nebo emoční problémy, promluvte si s odborníkem na duševní zdraví. Kromě pomoci při stresu, úzkosti a depresi může kognitivně-behaviorální terapie také pomoci při bolestech pohybového aparátu.
  • Odborníci v oblasti duševního zdraví někdy doporučují léky měnící náladu, jako jsou antidepresiva, která mohou také ovlivnit pohybový aparát.
  • Mezi přirozenější metody uvolňující stres patří meditace, jóga, tai chi a hluboká dechová cvičení.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Pokud máte v dolních končetinách slabé žíly, které vám způsobují bolest, co byste mohl udělat od svého lékaře?

Noste ploché boty.

Ani náhodou! Výměna obuvi nebude pro pomoc se slabými žilkami příliš účinná. Může vám však pomoci s podporou klenby, paty a oporou míče vaší nohy. Může to dokonce pomoci vašim zádům a bokům! Hádej znovu!

Použijte solné lázně v horkém máčení.

Ne nutně! Solné koupele jsou skvělým způsobem, jak bojovat proti symptomům slabých žil, nepohodlí, otoků, bolestivosti atd. Přesto nejsou dlouhodobým řešením pro vaše zdraví. Místo toho vám lékař doporučí jiná řešení pro každodenní nepohodlí. Vyberte jinou odpověď!

Levandulový olej potřete kůží.

Zkus to znovu! Zatímco mnoho bylin a rostlin může způsobit, že se vaše pokožka bude cítit skvěle-myslete například na aloe vera-levandule je obvykle spojována spíše s emočním blahobytem, ​​než s fyzickým pohodlím. Můžete to cítit při masáži, ale to je pro vaše duševní zdraví více než vaše fyzické zdraví. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Noste kompresní ponožky.

Pěkný! Kompresní ponožky jsou skvělým způsobem, jak snížit otoky a udržet krev v žilách, i když se snaží nahromadit. Jsou to bezpečný způsob, jak zvládnout nepohodlí a navrátit vám lepší pocit. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Expertní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je rozcvička před cvičením dobrá? Monica Morrisová
  Osobní trenér s certifikací ACE Monica Morris je certifikovaná osobní trenérka ACE (Americká rada pro cvičení) se sídlem v oblasti San Francisco Bay. S více než 15 lety zkušeností s kondičním tréninkem zahájila Monica vlastní tělesnou přípravu a získala certifikaci ACE v roce 2017. Její tréninky kladou důraz na správné rozcvičení, ochlazení a protahovací techniky. Monica Morrisová Odborný trenér s certifikací ACE Odpověď Ano! Pomáhá snižovat pravděpodobnost zranění a výrazně usnadňuje vašemu tělu přizpůsobit se cvičení, které děláte. Začněte se statickými úseky, přejděte na dynamičtější úseky a poté si dopřejte kardio celé tělo na 5-10 minut, než začnete cvičit. Než začnete, měli byste být mírně zadýchaní.

Populární Problémy

Jak se dívat na fotbal v pondělí večer online. Tento wikiHow vás naučí sledovat online fotbal v pondělí večer. Streamování pondělního večera (MNF) můžete streamovat prostřednictvím bezplatné online služby, i když je to nezákonné. Pokud máte herní průkaz NFL ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasů Chandler vs Pitbull, Lima vs MVP a všech bojů Bellator 221 online.

Rychlý bowling je jedním ze dvou hlavních stylů doručování ve kriketu, druhým je spin bowling. Kompetentní rychlý nadhazovač může být pro jejich tým velkým přínosem, ale získání dovedností nezbytných k získání míče na branku vyžaduje ...

Jak získat krávu s nervovým poškozením zadních nohou z dlouhého porodu nebo tvrdého tahu, aby se postavil. Někdy po dlouhém, těžkém porodu, kdy se kráva snaží mít velké tele bez pomoci a je to v porodních cestách příliš dlouho, nebo po těžkém ...

Zde je návod, jak můžete online streamovat temnou novou minisérii FX A Christmas Carol. Série je založena na stejnojmenné novele z roku 1843 od Charlese Dickense.

Novak Djokovic hovořil o své každodenní stravě s americkým novinářem Grahamem Bensingerem. Djokovič přičítá své rychlejší časy zotavení přísné rostlinné stravě.