Jak poznat čistý semiš

Semiš je druh kůže nebo kůže s měkkým kartáčovaným povrchem. Stejně jako kůže, semiš vyžaduje zvláštní péči a ruční čištění. Když uvidíte čistý semiš, chcete být co nejefektivnější a nejrychlejší, abyste minimalizovali poškození a zbytky. Protože voda a čisticí roztok mohou potenciálně znečistit semiš, buďte opatrní, co během čištění používáte.

Metoda 1 ze 3: Čištění semišových skvrn štětcem a gumou

 1. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 1

  1 Kartáčujte špinavé skvrny na semiši. V obchodech jako Target nebo Walmart najdete kartáče speciálně vyrobené pro čištění semiše. Fungovat ale bude i zubní kartáček nebo obecný čistý kartáček.
  • Štětiny na vašem kartáči by měly být poměrně tuhé, aby se dobře čistily.
  • Tato metoda funguje dobře při odstraňování oděrek a nečistot ze semišových bot, což je důležitou součástí restaurování semiše .
  • Nejprve jemně vykartáčujte semiš v jednom směru, abyste odstranili vrchní vrstvu nečistot.
  • Poté skvrnou potřete oblast semiše tam a zpět. Používejte krátké a rychlé tahy, abyste na semiši neudělali žádné stopy.


 2. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 2

  2 Vymažte skvrnu. Jakmile odstraníte veškerou špínu, kterou můžete, otřete gumou oblast skvrny.
  • K tomuto úkolu nejlépe fungují gumy na umělecké gumy. Nepoužívejte barevnou gumu, protože to může skvrnu spíše zhoršit než vymazat.
  • Nebojte se energicky otřít skvrnu.
  • Zvažte položení ručníku jako pracovní stanice, protože guma se může špinit a zanechat malé kousky na podlaze, stole nebo oblečení.
 3. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 3

  3 Opakujte postup. Než přejdete k jiné metodě odstraňování skvrn, několikrát kartáčujte a vymažte svou semišovou skvrnu. Skutečné odstranění skvrny může trvat trochu času a loketního tuku.
  • Tato metoda je skvělá, protože nezahrnuje žádné čisticí látky, které by mohly potenciálně poškodit nebo označit váš semiš.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Odstranění tvrdohlavých semišových skvrn

 1. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 4

  1 Na skvrnu naneste bílý ocet. Ocet pomáhá rozbít skvrnu a dostat ji na povrch, abyste ji mohli setřít.
  • Ocet funguje dobře jako čisticí prostředek na semiš, protože nebarví. Je to také přirozená možnost.
  • Navlhčete čistý hadřík nebo vatový tampon octem a lehce jej otřete přes znečištěné místo.
  • Pokud se hadřík nebo vata během čištění příliš znečistí, použijte nový, abyste skvrnu nerozetřeli zpět na semišový předmět.
 2. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 5

  2 Na skvrny od inkoustu použijte třecí alkohol. Pokud je skvrna čerstvá, zkuste nejprve nasát co nejvíce inkoustu čistým hadříkem. Poté použijte třecí alkohol.
  • Na vatový tampón naneste třecí alkohol. Poté naneste na skvrnu.
  • Opakujte to několikrát s čistými bavlněnými koulemi.
  • Ujistěte se, že máte semiš lehký dotek.
 3. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 6

  3 Opakujte tento proces s trpělivostí. Spíše než silně otírat skvrnu vatou nebo hadříkem z octa nebo alkoholu, chcete tento proces jemně opakovat.
  • Vatu často vyměňujte, abyste odstranili co nejvíce skvrn.
  • Může být užitečné nejprve vyčistit skvrnu čisticím kartáčem a pomocí umělecké gumy vymazat ze skvrny, co můžete. Poté budete muset méně odstranit metodou alkoholu nebo octa.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Získání olejových skvrn ze semiše

 1. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 7

  1 Pomocí hadříku nebo ubrousku odstraňte, co můžete. To je zvláště důležité, pokud si skvrny všimnete hned poté, co ji vytvoříte.
  • Utěrku nebo ubrousek raději otřete, než jej třete, aby skvrna nepronikla hlouběji do semiše.
 2. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 8

  2 Skvrnu zakryjte kukuřičným škrobem nebo jedlou sodou. Chcete trochu použít k vytvoření malé hromady, která zcela zakryje vaši skvrnu.
  • Kukuřičný škrob nebo jedlá soda vytáhne olej z vašeho semišového předmětu.
  • Nechte to sedět alespoň 10 minut.
 3. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 9

  3 Opláchněte kukuřičný škrob nebo ocet. K tomu můžete použít buď čisticí kartáč nebo hadřík. Odstraňte veškerý prášek, abyste mohli posoudit skvrnu pod ním.
  • Kdyby to byla malá skvrna, mohlo by to být už úplně pryč.
  • Pokud si všimnete velkého množství zbytkového oleje nebo tuku, opakujte postup s kukuřičným škrobem nebo jedlou sodou.
 4. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 10

  4 Použijte ocet. Pokud několikrát zopakujete postup odstraňování prášku a na semiši zůstane trochu oleje, můžete jej odstranit octem.
  • Jednoduše navlhčete čistý hadřík bílým octem a jemně jej otřete přes semiš.
  • Jakmile je skvrna odstraněna, nechte semiš úplně zaschnout.
 5. Obrázek s názvem Spot Clean Suede Krok 11

  5 Použijte odmašťovač speciálně na semiš. Tyto typy čisticích prostředků najdete v obchodech s kůží nebo v obuvi. Tyto typy čisticích prostředků jsou navrženy tak, aby zvedly přebytečný olej z pórů v semiši a přivedly ho na povrch, aby byl odstraněn.
  • Na extrémně zaschlé nebo staré skvrny budete pravděpodobně muset použít semišový čistič.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak získám vodní skvrny ze semiše? Tento článek wikiHow obsahuje sekci o odstraňování skvrn od vody konkrétně: Jak čistit semišové boty.
 • Otázka Jak odstraním skvrnu inkoustového pera ze semiše? Na skvrny od inkoustu použijte třecí alkohol. Pokud je skvrna čerstvá, zkuste nejprve nasát co nejvíce inkoustu čistým hadříkem. Poté použijte třecí alkohol. Na vatový tampón naneste třecí alkohol. Poté naneste na skvrnu. Opakujte to několikrát s čistými bavlněnými koulemi. Ujistěte se, že máte semiš lehký dotek.
 • Otázka Jak získám rezavé skvrny ze semišové bundy? Zkuste velmi jemně otřít jemným suchým brusným papírem. Můžete si také zakoupit výrobek v některých obchodech s obuví a odstranit skvrny od semiše.
Nezodpovězené otázky
 • Jak vyčistím růžový semišový kryt iPadu?
 • Jak odstraním zmrzlinu ze semiše?
 • Mám tmavě hnědou semišovou koženou bundu s olejovými skvrnami kolem loktů. Nejsou těžké, ale nápadné. Jaký je nejlepší způsob, jak je odstranit?
 • Jak odstraním starou skvrnu od červeného vína ze svého semišového nábytku?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • U opravdu drahých semišových předmětů nebo odolných skvrn je možná budete muset vzít do čistírny.
 • Abyste zabránili vzniku dalších skvrn na semiši, zakryjte je ochranným sprejem na semiš.
 • Může také pomoci obměna vašich čisticích technik podle typu semišových předmětů, se kterými manipulujete, např. rukavice , obuv , nebo bundy .

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.seahawks vs berani live stream zdarma

Populární Problémy

PACER je běžící test, který ukazuje, kolik kol můžete udělat. Může to být zábavné, ale většinou je to frustrující. Jste více unavení, že bolest v boku pálí, musíte běžet rychleji, všechny ty zábavné věci. Tady je ...Síť NFL bude mít rozsáhlou předzápasovou show Super Bowl. Zde je návod, jak to sledovat online.

Cholesterol je v tucích, které jsou ve vaší krvi. Vysoký LDL cholesterol je nebezpečný pro vaše zdraví, protože přispívá k vytváření blokád ve vašich tepnách. To může zvýšit riziko srdečního záchvatu. Mnoho lidí může ...Péče o psa vyžaduje hodně práce. Pokud však do toho vložíte úsilí, můžete být odměněni milujícím, blízkým vztahem. Pro vybudování pouta se svým psem je důležité věnovat pozornost jeho individuálním preferencím ...Jaká je vaše další šance sledovat Cade Cunningham, basketbal v Oklahoma State se v sobotu vydá na Texas Southern. Zde je návod, jak hru sledovat.

Carlos Moya chválil akademii svého krajana Rafaela Nadala jako akademii, které by se sám zúčastnil jako dítě. Moya velmi hovořil o nepřeberném množství zařízení dostupných v Akademii a také o týmu zkušených trenérů.