Jak zastavit krvácení krtka

Krvácející krtek se obvykle nemusí bát. Stejně jako každá jiná kůže na vašem těle, krtek krvácí, pokud ho poškrábete (např. Břitvou). V těchto případech můžete zastavit krvácení působením tlaku vatou nebo žínkou. Jakmile krvácení přestane, očistěte místo mýdlem a teplou vodou, osušte a naneste antibakteriální mast a náplast. Je to vážnější, pokud krtek začne krvácet sám, a zvláště pokud stejný mol krvácí bez provokace několikrát. Protože to může být známkou melanomu, naplánujte si schůzku se svým lékařem, aby mohli krtka analyzovat.Metoda 1 ze 2: Uplatnění první pomoci na krtka

 1. Obrázek s názvem Zastavte krtek krvácení Krok 1

  1 Přitlačte čistou, teplou, mokrou žínku nebo bavlněnou gázu na řez přibližně 30 sekund. Navlhčete žínku nebo kousek bavlněné gázy teplou vodou z vodovodu a přidržte ji proti krvácejícímu krtkovi. Působením tlaku se omezí průtok krve a vytvoří se strup. Voda na žínce také vyčistí špínu od řezu. Pokud krtek nepřestal krvácet po 30 sekundách, pokračujte v tlaku, dokud krvácení neustane.
  • Pokud si nepřejete dostat krev na žínku, zkuste použít papírový ručník nebo čistý hadr.
 2. Obrázek s názvem Zastavte krtka z krvácení Krok 2

  2 Držte kostku ledu proti krtkovi po dobu 30 sekund. Jakmile krvácení zastavíte, lehce přitlačte kostku ledu proti řezu. To zúží malé kapiláry přímo pod kůží a zabrání opětovnému otevření malé rány.
  • V závislosti na velikosti krájeného krtka může stačit držet kostku ledu na místě jen 15 sekund. Zkuste kostku ledu vyjmout po 15 sekundách a uvidíte, zda krtek stále krvácí.
 3. Obrázek s názvem Zastavte krtka z krvácení Krok 3

  3 Nakrájený krtek dezinfikujte mýdlem a vodou nebo alkoholovým tampónem a naneste antibiotický krém. Vzhledem k tomu, že se do krtka mohlo při řezání dostat malé množství bakterií, je dobré ránu před přikrytím dezinfikovat. Omyjte oblast mýdlem a vodou nebo ji otřete tamponem na přípravu alkoholu. Poté ho osušte a na seškrábaný krtek naneste malý kousek antiseptického nebo antibiotického krému nebo masti (jako Neosporin). Tento druh krému je součástí většiny lékárniček nebo jej lze zakoupit v místní lékárně nebo lékárně.
  • Jako alternativu k antibiotickému krému nastříkejte na ránu malé množství vody po holení bez alkoholu. Nebo pokud nemáte vodu po holení, použijte k dezinfekci řezu stříkající toner z čarodějnice. Toner po holení nebo čarodějnický toner si můžete koupit v lékárně nebo obchodním domě.
 4. Obrázek s názvem Zastavte krtka z krvácení Krok 4

  4 Na krtka naneste náplast, abyste zabránili opětovnému zranění. Jakmile krtek přestane krvácet, přikryjte jej náplastí. Tím nasáknete veškerou zbývající krev a zabráníte tomu, aby se do kožní rány dostala špína a prach. Pokud máte obavy, že se nářez nakazí, přikryjte absorpční náplast náplastí malým množstvím lékařského dezinfekčního prostředku, jako je Neosporin.
  • Pokud je krtek v místě, kde by odpadl náplast (například koleno), kupte si speciální náplast navrženou tak, aby odpovídala kloubu, jako je váš loket nebo koleno.
  • Poškrábaný krtek by se měl do 2-3 dnů zcela uzdravit.
 5. Obrázek s názvem Zastavte krtka z krvácení, krok 5

  5 Pokud nemáte náplast, naneste na krvácející krtek vazelínu nebo balzám na rty. Pokud náhodou dostanete krtka, když jste mimo lékárničku, můžete škrábanec zakrýt vazelínou nebo balzámem na rty. Poté, co jste zastavili krvácení žínkou, namažte na řezané krtko malé množství vazelíny nebo balzámu na rty. To vytvoří bariéru, která udržuje krev uvnitř řezaného krtka a udržuje bakterie mimo.
  • Asi po 30 minutách jemně setřete balzám na rty.
 6. Obrázek s názvem Zastavte krtka z krvácení, krok 6

  6 Silně krvácející krtek přikryjte gázou tlakem. Pokud váš krtek krvácí dostatečně silně, aby prosákl náplastí, přikryjte jej místo náplasti gázou 2 x 2 palce (5,1 cm x 5,1 cm). K upevnění gázy na místě použijte 2-3 proužky lékařské pásky. Sterilní gáza absorbuje více krve než náplast a také účinně zabrání vstupu bakterií do rány.
  • Gázu a lékařskou pásku můžete zakoupit v jakémkoli velkém supermarketu nebo lékárně.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Vidět doktora pro krvácejícího krtka

 1. Obrázek s názvem Zastavte krtka z krvácení, krok 7

  1 Navštivte svého lékaře, pokud krtek začne krvácet bez provokace. Pokud jste krtka nepoškrábali nebo nepoškrábali a začne krvácet, zavolejte svého praktického lékaře a domluvte si schůzku. Krtci, kteří spontánně začnou krvácet, mohou být známkou melanomu nebo jiných typů rakoviny kůže. Domluvte si také schůzku, pokud váš krtek vypadá jako otevřená bolest, bez ohledu na to, zda krvácí, nebo pokud poškrábaný krtek stále krvácí i po poskytnutí první pomoci.
  • Naštěstí, pokud jsou spatřeni brzy, je snadné odstranit krvácející krtky a všechny rakovinné buňky.
 2. Obrázek s názvem Zastavte krtka z krvácení, krok 8

  2 Popište krtka a související příznaky svému lékaři. Maligní krtci mají tendenci se v průběhu času vyvíjet. To znamená, že se změní jejich tvar, barva a výška. Spolu s krvácením zhoubné krtky často zčernají. Řekněte svému lékaři, jak dlouho váš krtek krvácel, zda je nebo není bolestivý a zda krtek pociťoval svědění nebo nepohodlí.
  • Pokud váš krtek začal krvácet bez jakéhokoli doprovodného vývoje, sdělte to také svému lékaři.
 3. Obrázek s názvem Zastavte krtka z krvácení, krok 9

  3 Zeptejte se svého lékaře, zda doporučují operaci k testování krtka. Pokud má lékař podezření, že krvácející krtek může být rakovinný - nebo vám krtek způsobuje bolest a nepohodlí - může navrhnout chirurgické odstranění krtka. Vzorky tkáně krtka budou odeslány do laboratoře a testovány na maligní tkáň. Protože odstranění krtka je relativně malý chirurgický zákrok, dostanete pouze lokální anestetikum. Odstranění pravděpodobně provede váš praktický lékař.
  • I když je krtek rakovinný, je velmi pravděpodobné, že chirurgický zákrok odstraní 100% malignity a ponechá vás bez rakoviny kůže.
 4. Obrázek s názvem Zastavte krtka z krvácení, krok 10

  4 Nikdy se nepokoušejte odstranit svého vlastního krtka doma. I když máte podezření, že krtek může být rakovinný, nikdy se jej nepokoušejte odstranit doma. Přestože jsou krtci malí, odstranění jednoho je technicky chirurgický zákrok a měl by ho provádět pouze lékař. Pokusili byste se odříznout krtka z vlastního těla, mohli byste si nechtěně zjizvit kůži nebo způsobit infekci.
  • Odstranění krtků doma pravděpodobně také zanechá rakovinné buňky ve vaší kůži.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Je poměrně běžné, že vyvýšené krtky krvácejí, když jsou poškrábány nebo zachyceny na šperku (např. Náhrdelníku). Krtek bude také krvácet, pokud ho hrubě oškrábete žiletkou.
 • Pokud se obáváte možnosti krvácení krtků a melanomu, můžete předcházet rakovině kůže nošením opalovacího krému a ochranou své exponované pokožky před sluncem.
 • Poraďte se svým lékařem o odstranění krtka, který často krvácí, je neatraktivní nebo vypadá podezřele.

reklama

Populární Problémy

Bojové programy Rutgers a UMass vypadají, že rok 2019 odstartuje vítězstvím v pátek večer. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos UFC Nashville: Thompson vs Pettis online bez kabeluTricepsové provize jsou snadné a všestranné cvičení s vlastní váhou, které je stále oblíbenější. Tricepsové kickbacky nejen izolují a procvičují vaše tricepsy, ale také vám pomáhají pracovat se souvisejícími svalovými skupinami a posilují vaše jádro ....

Andy Murray po léta bojoval se zraněním zad a zavolal na operaci zad, která ho pravděpodobně vyřadila do konce sezóny 2013.Jak nainstalovat venkovní elektrické vedení. Zapojení venkovního okruhu není vždy obtížné. Zde je několik způsobů, jak dostat energii z vašeho domova do externího spotřebiče nebo zásuvky, která není připevněna k domu (například na sloupek ...