Jak skladovat whisky

Na rozdíl od vína whisky již nezraje, jakmile je v lahvi. Při správném skladování může zapečetěná láhev whisky zůstat víceméně nezměněna po stovky let! Jakmile ji odškrtnete, začne vaše whisky pomalu oxidovat, ale stále můžete prodloužit její životnost tím, že ji budete uchovávat v dobře uzavřené nádobě mimo světlo a teplo.

skate tenisky

Metoda 1 ze 2: Skladování whisky v neotevřených lahvích

 1. Obrázek s názvem Store Whisky Krok 1

  1 Chraňte své lahve před přímým světlem. Vystavení velkému množství světla - zejména slunečnímu - vyvolává chemické reakce, které způsobí odbarvení vaší whisky a ovlivní její chuť. Udržujte svou whisky v temné oblasti, jako je například vinný sklep , skříň, krabice nebo zatemněná spíž.
  • Pokud jste sběratel nebo prodejce a chcete předvést své lahve, mějte na paměti, že vystavení přímému slunci také způsobí vyblednutí štítku.
  • Pokud se musíte s vaší whisky pochlubit na nějakém místě, kde bude vystavena světlu, zvažte umístění za okno s vrstvou blokující UV záření.


 2. Obrázek s názvem Store Whisky Krok 2

  2 Uchovávejte lahve na místě s chladnými a stabilními teplotami. Kolísání teploty, a zejména vystavení teplu, může ovlivnit kvalitu vaší whisky. Když se whisky zahřeje, expanduje v láhvi, což může nakonec poškodit těsnění a propustit kyslík. Uchovávejte whisky v chladné místnosti nebo nádobě s regulovanou teplotou.
  • Zkuste skladovat whisky v oblasti, kde se teplota pohybuje mezi 15 a 20 ° C (59-68 ° F).
  • Chlazení vaší whisky nebo skladování v mrazničce jí neublíží, ale whisky je za studena méně chutná a aromatická.
 3. Obrázek s názvem Store Whisky Krok 3

  3 Uchovávejte lahve ve svislé poloze. Láhve whisky mějte vždy ve svislé poloze. Pokud je vaše whisky skladována vodorovně nebo vzhůru nohama, bude neustále v kontaktu s korkem, což nakonec způsobí jeho znehodnocení. To může ovlivnit chuť vaší whisky a umožnit úniku kyslíku do láhve.
 4. Obrázek s názvem Store Whisky Krok 4

  4 Občas láhve otočte, aby se zátka zvlhčila. Nechcete, aby byl váš korek v neustálém kontaktu s whisky v láhvi. Zcela suchý zátka se však může při otevření lahve rozpadat nebo štěpit. Udržujte svůj korek vlhký tak, že jednou za měsíc lahvičku na několik sekund otočíte dnem vzhůru.
 5. Obrázek s názvem Store Whisky Krok 5

  5 Uchovávejte lahve mimo vlhkost (volitelně). Pokud je vaše láhev dobře uzavřená, vlhkost nepoškodí samotnou whisky. Pokud vám záleží na tom, aby vaše lahve vypadaly hezky, je dobré je skladovat v oblasti s nízkou vlhkostí. Příliš velká vlhkost může štítek poškodit nebo dokonce způsobit jeho plesnivění. reklama

Metoda 2 ze 2: Udržování whisky po otevření čerstvé

 1. Obrázek s názvem Store Whisky Krok 6

  1 Pokračujte v ochraně whisky před světlem a teplem. Jakmile je vaše whisky otevřena, budete ji muset chránit před živly. Skladujte jej na chladném a tmavém místě, jako je vinný sklípek, komora, skříň nebo krabice.
  • Většinou plná, otevřená láhev whisky by měla zůstat dobrá asi rok, pokud ji uchováváte mimo teplo a světlo.
 2. Obrázek s názvem Store Whisky Krok 7

  2 Skladujte whisky v dobře uzavřeném obalu. Největším nepřítelem otevřené láhve whisky je kyslík. Jakmile se kyslík dostane do láhve, reaguje s whisky a nakonec otupí chuť. Minimalizujte vystavení své whisky kyslíku tím, že ji budete pečlivě utěsňovat.
  • Pokud původní korek prostě neřeže, můžete si koupit víčko na láhev, které vytvoří vzduchotěsné těsnění (například víčko Polyseal) nebo přenést whisky do hermeticky uzavřené skleněné nádoby.
 3. Obrázek s názvem Store Whisky Krok 8

  3 Pokud si přejete, přeneste svou whisky do karafy. Na rozdíl od vína whisky z dekantování opravdu neprospívá. Dekantace vaší whisky jí také neuškodí a karafa je atraktivní a efektní servírovací nádoba. Jen se ujistěte, že má karafa těsné utěsnění, a uchovávejte ji na chladném, teplotně kontrolovaném místě.
  • Vyhněte se karafu z olovnatého krystalu. Ačkoli jsou tyto nádoby velmi atraktivní a jiskřivé, existuje riziko vyluhování olova do vaší whisky, pokud je používáte k dlouhodobému skladování.
 4. Obrázek s názvem Store Whisky Krok 9

  4 Dokončete láhev rychle, jakmile začne klesat. Čím více „rezervy“ má láhev whisky, tím rychleji začne oxidovat. Jinými slovy, většinou plná láhev whisky zůstane čerstvá mnohem déle než láhev, která je většinou prázdná.
  • Většinou plná láhev whisky může zůstat dobrá až rok po otevření, ale láhev, která je plná jen ze čtvrtiny, začne být plochá asi za měsíc. Jakmile začne vaše láhev klesat (například kolem 1/3 značky), možná je na čase pozvat několik přátel na drink!
  • Svou whisky můžete také udržet déle čerstvou tím, že ji přenesete do menších nádob, protože hladina v láhvi začne klesat.
 5. Obrázek s názvem Store Whisky Krok 10

  5 Uchovávejte whisky déle pomocí konzervačního spreje. Tyto spreje se skládají z neškodných inertních plynů (jako je dusík a argon), které vytvářejí pufr mezi whisky a kyslíkem, který by se normálně shromažďoval v prázdné části láhve. Ačkoli jsou obvykle prodávány jako spreje na uchovávání vína, fungují také pro whisky a jiné lihoviny.
  • Postupujte podle pokynů na obalu a určete, jak používat konzervační sprej.
  • Tyto spreje si můžete zakoupit online nebo je můžete najít ve svém místním obchodě s alkoholem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud máte použité zátky v dobrém stavu, uložte je. Pokud dostanete láhev s vadným nebo poškozeným zátkou, můžete ji nahradit jedním z uložených zátek.
 • Použijte skleněné kuličky ke snížení množství kyslíku v polovině nebo dvou třetinách prázdné láhve, aby byla whisky zachována, ale ujistěte se, že jsou čisté a suché.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Pěkný zadek je jednou z nejvyhledávanějších fyzických vlastností a může zlepšit váš vzhled, což může zvýšit vaše sebevědomí. Pokud chcete zlepšit vzhled zad, proveďte speciální cvičení zaměřená na zadek, zahrňte ...

Novak Djokovic nedávno potěšil dva mladé fanoušky v Adelaide před hotelem Majestic, kde v současné době tráví dvoutýdenní karanténu, a poskytl jim svou ochrannou známku dávku povzbuzení.

Zrušení Wimbledonu škodí nadějným grandslamovým rekordům Sereny Williamsové, ale je bez ohledu na to nejlepší hráčkou všech dob?

Jak používat kytaru Whammy Bar. Whammy bar (také nazývané tremolo rameno) je zařízení připojené k elektrickým kytarám, které ohýbá struny. Klasičtí kytaristé jako Jimi Hendrix a Eddie Van Halen použili whammy bar pro své dramatické ...

Tento týden má premiéru nový Real World: New York Reunion. Zde je návod, jak sledovat show.