Jak si natáhnout ruce

Protahování rukou je skvělý způsob, jak si udržet nebo zlepšit obratnost rukou. Pokud trpíte artritidou nebo opakovaným zraněním, existují úseky, které vám pomohou zvládnout bolest a nepohodlí. Existují také úseky, které mohou pomoci zlepšit pohyblivost vaší ruky a zároveň zmírnit část bolesti způsobené artritidou a jinými chronickými stavy.

Metoda 1 ze 3: Provádění protahování prstů, rukou a zápěstí

 1. Obrázek s názvem Natáhněte ruce Krok 1

  1 Ohněte jednotlivé prsty. Začněte pravou rukou a natáhněte paži před sebe, dlaň směřuje dopředu a prsty směřují vzhůru. Levou rukou natáhněte ruku a jemně zatáhněte za každý prst, počínaje ukazováčkem, poté následují prostřední, prsten a malíčky.
  • Držte úsek v každém prstu na několik dechů.
  • Opakujte protažení prsty na levé ruce.


 2. 2 Proveďte natažení zápěstí jednou rukou. Natáhněte pravou ruku přímo před sebe, dlaň směřuje dopředu a prsty směřují vzhůru. Levou rukou jemně zatáhněte za všechny čtyři prsty a ohněte ruku dozadu.
  • Držte pozici asi 20 sekund a poté opakujte s levou rukou.
  • Můžete také provést tento streč s prsty směřujícími dolů a současně vyvíjet tlak na vrcholy prstů, abyste natáhli svaly v horní části ruky a předloktí.
 3. 3 Modlete se. Když sedíte nebo stojíte, položte ruce dlaněmi rovně s prsty. Lokty mějte pokrčené a ruce spusťte zhruba v pase nebo je položte na stůl nebo stůl před sebou.
  • Držte pozici po dobu 20 sekund a zhluboka dýchejte.
 4. 4 Propleťte si prsty. Propleťte prsty dlaněmi směrem ven. Poté natáhněte ruce přímo před sebe a jemně pokrčte propletené prsty. Poté natáhněte ruce rovně nahoru nad hlavu a paže držte v rovině se zády.
  • Držte každý úsek asi 15 až 20 sekund a opakujte několikrát.
 5. 5 Ohněte palec směrem k zápěstí. Natáhněte pravou ruku před sebe. Poté levou rukou uchopte palec a jemně zatáhněte palec směrem k zápěstí.
  • Držte pozici asi 20 sekund a poté opakujte druhou rukou.
  • Dávejte pozor, abyste nezmáčkli příliš silně a nezranili si ruku.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Cvičení artritických rukou

 1. 1 Ohněte palec přes dlaň. Začněte s rukou po boku v neutrální a uvolněné poloze. Potom pomalu ohněte palec přes dlaň a dotkněte se základny vašeho malíčku. Vraťte palec do výchozí polohy a opakujte toto cvičení několikrát s každou rukou.
  • Můžete také pomalu klouzat palcem po základnách prstů, dokud se nedostanete k základně malíčku.
 2. 2 Kroutit prsty. S rukama před sebou držte ruce a prsty natažené rovně a blízko u sebe, jako byste si podávali ruce. Udržujte své klouby rovné a pomalu pokrčte konečky prstů do dlaně. Narovnejte prsty a opakujte pohyb několikrát na každé ruce.
 3. 3 Udělej pěst. Položte předloktí, zápěstí a ruku na stůl rukou a prsty narovnanými a dohromady, jako byste si podávali ruce. Bez mačkání pomalu stočte prsty do ruky, udělejte pěst a obtočte palec kolem vnější strany prstů. Otevřete ruku a narovnejte prsty. Cvičení opakujte několikrát pro každou ruku.
 4. 4 Dotkněte se konečky prstů palce. Začněte rukou a prsty rovně a těsně u sebe, jako byste si podávali ruce. Poté se pomalu dotkněte každého prstu palcem a vytvořte tvar O. Začněte svým indexem a poté pokračujte prostředním, prstenovým a malíčkovým prstem. Opakujte cvičení na každé ruce několikrát.
 5. 5 Roztáhněte prsty jeden po druhém. Položte ruku dlaní dolů na rovný povrch. Odsuňte palec od prstů. Poté přesuňte prsty jeden po druhém směrem k palci, počínaje ukazováčkem a poté prostředními, prstencovými a malíkovými prsty. Cvičení opakujte pro každou ruku několikrát.
 6. 6 Zvedněte každý prst jeden po druhém. Položte ruce na desku stolu nebo dokonce na klín. Poté zvedněte každý prst jeden po druhém. Přitom se snažte držet zbytek prstů pevně položený na povrchu stolu nebo v klíně. Udělejte to několikrát s každým prstem na každé ruce.
 7. 7 Prsty se kroutí pomocí gumičky. Sílu v prstech si můžete také vybudovat pomocí kudrlinky prstů pomocí lehkého odporového pásu. Umístěte jeden konec pásky pod nohu a druhý konec pásky obtočte kolem prstů poblíž konečků prstů. Poté stočte prsty směrem k tělu. Proveďte několik opakování s každou rukou.
  • Ujistěte se, že páska nepůsobí přílišným odporem, jinak si můžete namáhat prsty.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Zlepšení pohyblivosti rukou

 1. 1 Ohněte zápěstí. Položte předloktí na stůl dlaní dolů a rukou visící z okraje stolu. S srolovaným ručníkem pod zápěstím jemně pohybujte rukou nahoru. Vraťte se do výchozí polohy a pohyb opakujte.
  • Tento cvik můžete provádět také s rukou otočenou a dlaní nahoru.
  • Pro větší odpor byste mohli také držet činku v ruce.
 2. 2 Otočte předloktí. Postavte se nebo si sedněte s rukama po stranách. Ohněte lokty o 90 stupňů a položte ruce rovně dlaněmi dolů. Otočte předloktí dlaněmi nahoru a potom dolů. Tento pohyb opakujte několikrát.
 3. 3 Mávni rukou. Položte předloktí na stůl a zápěstí položte na srolovaný ručník. Natáhněte ruku rovně s dlaní směřující dovnitř. S paží položenou na stole pohybujte rukou nahoru a dolů, jako byste mávali. Cvičení opakujte několikrát a druhou rukou.
 4. 4 Pohybujte rukama několika pohyby. Začněte s prsty nataženými rovně ven a poté pohybujte prsty směrem k dlani, přičemž je držte co nejrovnější. Vraťte se do rovné ruky a poté zavřete ruku v pěst s palcem stočeným kolem prstů. Narovnejte prsty a jemně udělejte přímou pěst s ohnutými klouby prstů, ale prsty rozevřené. Opakujte sérii pohybů vícekrát s každou rukou. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Dva mladí tenisoví fanoušci z irského města Ashbourne mohli svůj sen hrát tenis s Rogerem Federerem velmi brzy proměnit ve skutečnost.

Jak léčit dysplázii u rotvajlerů. Rotvajlery jsou velké a silné, což je činí vhodnými pro činnosti vyžadující vytrvalost a sílu. Váš vlastní rotvajler nemusí pravidelně předvádět výkony, ale jeho velký ...

Jak si udržet tělo fit a silné. Nejčastěji je nejtěžší udržet si tělo fit a silné držet se cvičebního plánu. Aby bylo vaše tělo fit a silné, volte aktivity, které vyhovují vaší osobnosti. Hrajete rádi na ...

Zion Williamson a další hvězdy nacházejí nové domovy během čtvrtečního draftu NBA 2019. Zde je návod, jak jej sledovat online bez kabelu.

Po silném startu 5: 1 u hráče A-10 Duquesne hostí v sobotu VCU v klíčovém zápase. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Čím déle budete mít počítač, tím více nepotřebných, dočasných nebo duplicitních souborů se na vašem disku nahromadí. Tyto soubory zabírají místo, což může způsobit pomalejší běh počítače nebo zabírání místa na pevném disku. Smazáním nebo konsolidací ...