Jak hodit úder

Ať už se chcete bránit, nebo vás zajímá bojový sport, jako je box nebo MMA, vědět, jak hodit pořádnou ránu, je zásadním krokem. Umět házet kontrolovaným, přesným a efektivním úderem je také důležité z hlediska bezpečnosti, protože házení divokých a nestálých úderů vám pravděpodobně ublíží více než soupeři. Pokud trénujete s těžkou taškou, podložkami na ruce nebo boxerskými rukavicemi, vždy noste zábaly na ruce, abyste měli jistotu, že si nezlomíte kost nebo nezraníte zápěstí.průvodce tenisovou výstrojí

Metoda 1 z 5: Postavit se do bojového postoje

 1. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 1

  1 Nohy mějte pod rameny a otáčejte se směrem k cíli. Položte nedominantní nohu před sebe a namiřte ji v úhlu 35 až 45 stupňů směrem k cíli. Zasaďte dominantní nohu za sebe a namiřte ji od cíle v úhlu 45 až 60 stupňů. Srovnejte se se svým cílem tak, abyste se cítili pohodlně, ale mějte zadní nohu trochu otevřenou - nemělo by to vypadat, že se chystáte švihnout baseballovou pálkou.
  • Házející síla pochází ze spodní části těla, nikoli z horní části těla, takže před vrhnutím jakéhokoli úderu musíte zaujmout silný postoj.
  • Pokud se vaše nohy postaví na stejnou linii s vaším cílem, nebudete mít silnou základnu a bude extrémně těžké otáčet nebo otáčet. Udržujte hrudník mírně otevřený k cíli.
  • Ve většině bojových sportů se tomu říká A-postoj. Je to hlavní postoj k útoku a obraně.
 2. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 2

  2 Přeložte palec přes prostředníček, abyste udělali pořádnou pěst a vyhnuli se zranění. Chcete -li udělat dokonalou pěst, zavřete ruku pevně palcem na ostatních 4 prstech. Opřete si palec o horní část středního kloubu. Pevně ​​zmáčkněte, abyste udrželi silné sevření a vyhněte se poškození ruky úderem. Udržujte své zápěstí co nejrovnější a nikdy jej neohýbejte při zasažení cíle.
  • Pokud udeříte 4 prsty omotanými přes palec, je extrémní pravděpodobnost, že si zlomíte kost v ruce.
  • Vyrovnejte zápěstí, aby zůstalo rovné s předloktím. Pokud je vaše zápěstí opravdu chatrné, můžete si zápěstí protáhnout úderem.
  • V ideálním případě zasáhnete svůj cíl kloubem na prostředníčku, zatímco jsou vaše prsty v jedné rovině. Držte palec přes prostřední prst, abyste jej vzpírali.

  Varování: Pokud provozujete bojový sport, jako je box nebo MMA, použijte zápěstí a prsty na ruce. Pevně ​​zabalené zábaly rukou dramaticky sníží pravděpodobnost zranění úderem. 3. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 3

  3 Přiložte dominantní ruku k bradě a zvedněte volnou ruku. Ohněte lokty a zvedněte dominantní ruku až k tváři. Přidržte jej 1–3 palce (2,5–7,6 cm) od povrchu pokožky s klouby směřujícími nahoru a loktem o žebra. Zvedněte svou nedominantní ruku před sebe tak, aby byla na stejné úrovni jako vaše dominantní pěst, nejméně 4–10 palců (10–25 cm) před obličejem.
  • Pokud neházíte úderem, držte svou nedominantní ruku vzhůru. V boji je to vaše první obranná linie, pokud jde o blokování příchozího úderu.
  • Někteří profesionální bojovníci si doslova přitisknou dominantní ruku na tvář. Dělají to, aby se ujistili, že to během boje drží blízko. Když svou dominantní pěst držíte na tváři, snadno ji zvednete a přitom strčíte hlavu dolů, abyste se ochránili.
 4. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 4

  4 Mírně pokrčte kolena, abyste se stabilizovali a generovali energii. Každý úder, který hodíte, začne pohybem spodní části těla. Pokud vaše nohy a boky nejsou stabilní, nebudete se bít s velkou silou. Mírně pokrčte kolena, aby byla pohodlná a pružná. Tímto způsobem bude snazší generovat energii a rychle ji přenášet z nohou do horní části těla.
  • Ohnutá kolena také ztěžují převrácení, pokud někdo udeří zpět. Pokud stojíte vzpřímeně, je těžké se vyrovnat, pokud vás někdo zasáhne. Trochu pokrčené kolena vám však nedovolí spadnout, pokud svému protivníkovi dáte úder.
  • Jedním z důvodů, proč se boxeři a bojovníci MMA odrážejí, když jsou v A-postoji, je to, že pomáhá udržet kolena pokrčená.
  reklama

Metoda 2 z 5: Házení přímým úderem

 1. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 5

  1 Otočte zadní nohu a otočte koleno dovnitř, abyste zahájili úder. Zvedněte zadní část paty, aniž byste zvedali kouli chodidla. Jedním pohybem otočte chodidlo a zadní koleno směrem k cíli. Je v pořádku, když se ti při tom noha trochu ponoří dolů. Síla přímého úderu začíná nohama a otáčení dovnitř pomáhá vytvářet točivý moment pro horní část těla.
  • V bojových sportech znamená přímý úder kompaktní přímý úder, který se hodí dominantní rukou. Je silnější než úder, ale rychlejší než hák. Na to většina lidí myslí, když si představí pravidelný úder.
  • V případě potřeby udělejte krok 6–12 palců (15–30 cm) dopředu, než to uděláte. Chcete -li to provést, promíchejte přední nohu dopředu a poté zasuňte zadní nohu zpět pod rameno. Udělejte to pouze tehdy, pokud si myslíte, že se budete snažit zasáhnout svůj cíl.
  • Strategicky je přímý úder nejlepším nástrojem ve vašem arzenálu. Je snazší přistát než okázalý, špičkový senátor, ale je to silnější než rychlé popíchnutí.
 2. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 6

  2 Otočte boky a hrudník směrem k cíli. Jakmile se vaše zadní noha a koleno dokončí, začněte otáčet boky a hrudník směrem k cíli. V tuto chvíli by vaše ruce a paže měly být stále zhruba tam, kde byly v původní bojové pozici.

  Spropitné: Je v pořádku, když se trochu nakloníš, abys dosáhl cíle, který od tebe couvá. Vyvarujte se však naklánění více než 30 cm, protože pokud se nakloníte příliš daleko, vyvrhnete se z rovnováhy. 3. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 7

  3 Natáhněte pěst a nechte paži, aby se při úderu otočila dovnitř. Když se vaše boky a hrudník otáčejí dopředu, mějte předloktí směřující nahoru k obloze. Jakmile se otočíte o 10–20 stupňů směrem k cíli, nechte svou dominantní paži sledovat hruď. Roztáhněte ji přímo k cíli a nechte zápěstí přirozeně otočit dovnitř.
  • Udělejte vše, co je v vašich silách, abyste se vyhnuli smyčce paže směrem od vašeho a směrem k cíli. Může to být pohodlnější, pokud nejste vycvičený bojovník, ale ve skutečnosti tím ztratíte spoustu energie. Je to také nebezpečnější, protože vaše ruka pravděpodobně zasáhne cíl pod úhlem.
  • Nechte svou nedominantní ruku plavat 6–12 palců (15–30 cm) na stranu, ale držte ji zvednutou. Nespouštějte svou nedominantní ruku v případě, že se po úderu potřebujete chránit.
 4. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 8

  4 Udeřte cíl středním kloubem a pokračujte. Pokračujte v natahování paže přímo k cíli a současně otáčejte zápěstím dovnitř. Podle svých nejlepších schopností zasáhněte cíl středním kloubem. Jakmile navážete kontakt, pokračujte v natahování paže dopředu, dokud se úplně nevytáhne. Jakmile dosáhne svého úplného prodloužení, přichyťte ho zpět k sobě a přiložte si ho k bradě nebo pokračujte dalším úderem podle toho, zda je váš protivník zranitelný nebo ne.
  • Trefte cíl dlaní dolů.
  • Dobrý přímý úder dopadne s paží nataženou 90–95% cesty.
  • Pokud to vypadá, že se nepřipojíte ke svému cíli, dejte úder přirozeně do vzduchu a přijměte, že jste minuli. Nespouštějte se dopředu, abyste připojili úder. Pokud tak učiníte, je velmi pravděpodobné, že vás v boji zasáhne protiúder.
  ODBORNÁ TIP

  Srovnejte loket se zápěstím a rameny tak, abyste měli správnou strukturu, která odolá tlaku úderu.

  Adrian Tandez  Trenér sebeobrany Adrian Tandez je zakladatelem a vedoucím instruktorem Tandez Academy, světově proslulého výcvikového centra sebeobrany v Mountain View v Kalifornii. Adrian, vyškolený pod vedením bojového umělce Dana Inosanta, je certifikovaným instruktorem v Bruce Leeho Jeet Kune Do, filipínských bojových uměních a Silatu. Adrian má více než 25 let zkušeností s výcvikem sebeobrany. Adrian Tandez
  Reklama trenéra sebeobrany

Metoda 3 z 5: Jabbing

 1. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 9

  1 Lokty mějte opřené o žebra se zvednutýma rukama před sebou. Mírně upravte svůj postoj tak, aby došlo k úderu, a přitáhněte lokty těsně k bokům. Udržujte horní část těla co nejkompaktnější pro úder, protože manévr má být co nejrychlejší.
  • V bojových sportech se úderem rozumí jakýkoli přímý úder vržený vaší nedominantní rukou, kde neotáčíte boky. Používá se k testování obrany protivníka, vyhození z rovnováhy pro silnější úder nebo získání volného úderu, když se soustředí na vaši dominantní ruku.
  • V profesionálním boji se většinou hodí více úderů než jakýkoli jiný úder. Je to proto, že úder je nejbezpečnějším úderem z obranné perspektivy, protože se neotevíráte protiúderům s vysokým nárazem.
 2. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 10

  2 Udělejte krok 4–12 palců (10–30 cm) vpřed se svou nedominantní nohou. Bodnutí vždy začíná malým krokem. Zvedněte nedominantní patu nahoru a posuňte nohu dopředu k cíli. Pokud je soupeř dost blízko na to, aby právě teď zasáhl, udělejte krok 4 palce (10 cm). Pokud se potřebujete přiblížit, udělejte krok 8–12 palců (20–30 cm). Udržujte nohu zasazenou ve stejném úhlu, ve kterém spočívala ve vašem A-postoji.

  Variace: Někteří bojovníci rádi sklouznou nohou, zatímco jiní ji zvednou o 1–2 palce (2,5–5,1 cm) ze země a udělají skutečný krok. Dělejte, co vám bude příjemné. 3. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 11

  3 Natáhněte svoji nedominantní ruku 3/4 cesty směrem k cíli. Bez otáčení, otáčení nebo otáčení natáhněte svou nedominantní ruku směrem k cíli. Můžete se trochu předklonit, pokud chcete svému úderu dodat trochu více síly, ale není to povinné. Držte hlavu v klidu a neskládejte dominantní ruku z tváře, když to děláte.
  • Nejběžnějším pultem úderu je háček. Pokud budete mít dominantní ruku na tváři, zabráníte tomu, abyste od protivníka dostali velký protiúder.
  • Úder není zamýšlen jako vyřazovací úder. Je v pořádku, pokud nemáte pocit, že za vaším úderem je velká síla.
  • Snažte se, aby se vám při natahování paže neohnul loket od vás. Široký loket je signálem pro vašeho protivníka, že udeříte, zatímco rovné prodloužení je mnohem těžší vizuálně sledovat.
 4. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 12

  4 Při dopadu úderem převraťte zápěstí. Během poslední 1/4 prodloužení paže otočte zápěstí dolů, aby dlaň směřovala k podlaze. Zasáhněte cíl svým středním kloubem, jak nejlépe umíte, abyste zasáhli čistě.
  • Když to uděláte rychle, bude to vypadat jako bičovací pohyb.
  • Pokud při úderu neobrátíte zápěstí, necháte své tělo otevřené protiproudu. Ztrácíte také spoustu síly úderu, která pochází z tohoto rychlého pohybu.
 5. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 13

  5 Po zasažení cíle stáhněte ruku téměř okamžitě zpět. Nesledujte tvrdě úderem. Poté, co navážete kontakt, přitáhněte svou nedominantní ruku zpět do původní polohy. Buď okamžitě vhoďte další úder, nebo udělejte krok zpět a připravte se na další úder.
  • V boxu, MMA nebo bojových uměních je cílem úderu buďto dostat volný úder, nebo se připravit na lepší úder dominantní rukou. Pokud budete postupovat a necháte svou nedominantní paži nataženou, bude těžké využít obranného manévru svého protivníka včas, abyste dostali úder.
  reklama

Metoda 4 z 5: Přistání na háku

 1. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 14

  1 Otočte dominantní ruku dolů a zvedněte loket. Z polohy A zvedněte dominantní loket nahoru, dokud nebude vaše předloktí rovnoběžné s podlahou. Nechte zápěstí přirozeně otočit dolů, aby vaše klouby směřovaly k zemi. Udělejte to co nejrychleji, aniž byste pohnuli celým hrudníkem, abyste předešli signalizaci úderu soupeři.
  • Dominantní nebo nedominantní rukou můžete hodit háček. Pokud házíte tento úder druhou rukou, otočte své nedominantní zápěstí dolů a zvedněte loket.
  • Házení háčku trvá déle než přímý úder, ale při správném použití je docela silný. Házejte háčky, když je váš protivník opravdu blízko vás, abyste je vyvedli z rovnováhy. Dobrý háček má také vyšší šanci srazit protivníka dolů, protože na něj udeříte pod úhlem, který neočekávají.
 2. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 15

  2 Ohněte přední koleno dovnitř a přitom otáčejte celým tělem. Háček vyžaduje malé navíjení pro maximální výkon. Chcete -li za úder dát trochu váhy, ohněte přední nohu dolů a směrem k tělu, jako byste se stočili. Nechte kyčle sledovat koleno, jako byste se odkláněli od soupeře. Nehýbejte přitom rukama.
  • Na konci tohoto pohybu by vaše dominantní ruka měla být přímo za hlavou.
  • Obraťte pokyny, abyste hodili háček svou nedominantní rukou; pokrčte zadní nohu dovnitř a přitom mírně otáčejte trup od sebe.
 3. Obrázek s názvem Hoď úderem Krok 16

  3 Při otáčení do cíle držte loket ohnutý pod úhlem 90 stupňů. Při otáčení celého těla směrem k cíli udržujte pokrčený loket. Otočte zadní nohu dovnitř a otevřete přední nohu směrem k cíli. Umožněte své úderné paži sledovat váš bok a zasáhnout protivníka středním kloubem. Když to uděláte správně, vypadá to, že se celé vaše tělo kroutí dopředu jako závěs.
  • U háčku s nedominantní rukou jsou pokyny v zásadě stejné, kromě toho, že se kroutíte z druhého směru a pomocí své nedominantní nohy otáčíte své tělo.

  Spropitné: Projděte se a vraťte se do polohy A nebo nahoďte další úder. Pokud připojíte dobrý hák, šance jsou extrémně vysoké, takže byste měli pokračovat v děrování. Silný hák vyvede protivníka z rovnováhy.

  reklama

Metoda 5 z 5: Připojení Uppercut

 1. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 171 Přesuňte váhu na dominantní nohu a generujte energii. Když jste v A-pozici, je vaše hmotnost obvykle rovnoměrně rozložena mezi obě nohy. Vzhledem k tomu, že hák vyžaduje, abyste hodili úder do lichého úhlu, musíte přesunout svoji váhu, abyste generovali energii. Udržujte svou váhu na zadní noze, abyste vytvořili dostatek přirozené hybnosti k vrhnutí silného háku.
  • Svou nedominantní rukou můžete hodit hák. Chcete -li to provést, přesuňte váhu na svou nedominantní nohu.
  • Horní okraj je nejtěžší typ efektivního tahu. Vzhledem k tomu, že udeříte z lichého úhlu, je těžší dostat úder do síly. Cílem horního háku je proříznout obranu vašeho soupeře úderem z jedinečného úhlu.
 2. Obrázek s názvem Hoďte úder 18. krok

  2 Snižte dominantní paži a rameno o 10–20 stupňů. Předkloňte se o 2–3 palce (5–7,6 cm) a sklopte dominantní rameno. Posuňte dominantní loket o žebra předloktím namířeným na cíl. Nechte svou nedominantní ruku zvednutou před sebou, abyste zablokovali protiproud a skryli úhel útoku.
  • Tyto pokyny jsou obráceny pro svrchu vaší nedominantní rukou. Důležité je, že byste neměli strkat loket, pokud házíte horní hranou svou nedominantní rukou. Místo toho jej nechte volně viset pod ramenem.
 3. Obrázek s názvem Hoď úder 19. krok3 Otáčením dominantní nohou zahájíte úder. Zvedněte dominantní patu ze země a ohněte koleno dovnitř. Současně se předkloňte směrem ke svému cíli. Při předklonu sklopte dominantní nohu o další 2–3 palce (5,1–7,6 cm). Získáte tak větší sílu a vytvoříte lepší úhel náběhu.
  • Když to uděláte správně, vaše tělo bude vypadat, jako by to dělalo nějaký nabírací pohyb, když se ponoříte dolů a natáhnete úder.

  Spropitné: Přitom mějte svoji nedominantní paži zvednutou před sebou. V tomto místě držte oba lokty směrem k podlaze. 4. Obrázek s názvem Throw a Punch Krok 20

  4 Vyrazte pěstí vzhůru, aby váš cíl zasáhl pod úhlem. Navzdory tomu, jak to může vypadat v profesionálním boji, ve skutečnosti neházíte paži kruhovým pohybem, je to v podstatě přímý úder vzhůru pod úhlem. Vyhoďte pěst směrem k cíli. Udeřte středním kloubem a projeďte úderem. Poté, co protáhnete cíl, zatáhněte paži dozadu a připravte se na další úder nebo blok. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dívka udeří správným způsobem? Úder je úder, bez ohledu na pohlaví. Správně děrujete stejným způsobem.
 • Otázka Jak mohu někoho udeřit tak silně, abych mu ublížil, pokud je silnější a vyšší než já? Zaměřte se na měkké části těla, jako je hrdlo, střevo, třísla a ledviny. Bez ohledu na to, jak jste silní, zasažení těchto oblastí hodně zabolí.
 • Otázka Jak mohu zesílit? Jezte hodně bílkovin, jako je kuře, hovězí maso, mandle, ořechy, nízkotučný sýr atd. Zkuste denně udělat alespoň 50-100 kliků. Jezte zdravě, nekuřte a cvičte.
 • Otázka Pokud spadnu, jak se mám dostat zpět? Místo převrácení se otočte dozadu, abyste mohli okamžitě vstát a pokračovat v obraně nebo útoku. Jedná se o běžnou techniku ​​bojových umění, kterou si mnoho lidí nepamatuje.
 • Otázka Jak vyberu správné místo, abych někoho praštil? Začněte tím, že se rozhodnete, čeho chcete svým úderem dosáhnout. Chcete je dočasně deaktivovat nebo úplně vyřadit? Pokud je chcete pouze deaktivovat/rozptýlit, jděte do měkkých oblastí těla, jako je žaludek. Pokud je chcete vyřadit, zamiřte do obličeje.
 • Otázka Jak mohu někoho tvrdě udeřit do paže? Slabší část paže, jako je předloktí, rameno nebo loket, můžete popíchnout nebo zaháknout, což je může omráčit, nebo to udělat tak, aby tuto paži nemohli použít.
 • Otázka Funguje to na kopy? Nepřesně. Vložte nohu do komory a otočte boky, abyste získali větší sílu.
 • Otázka Nejsem ani 5 palců vysoký. Jak se mohu bránit proti muži, který má 5'11? Použijte push kopy. Váš protivník může mít delší úder než vy, ale jeho úder nebude delší než váš kop. Nezapomeňte při tom naklonit trup a hlavu dozadu, abyste zůstali mimo jeho dosah. Provádějte také dobrou práci nohou, abyste mu mohli uříznout úhel a vytrhnout silový úder.
 • Otázka Jak hodím úderem, který nezpůsobí zranění? Aby nedošlo ke zranění druhého, bude to muset být měkký úder. V žádném případě to člověku trochu neublíží.
 • Otázka Jak uhodím někoho do hrudi, když jsem vysoký a on je nízký? Postavte se trochu stranou, protože se budete pohybovat. Umístěte svou dominantní boční nohu dozadu, natáhněte nedominantní paži dopředu a zatáhněte dominantní pěst. Namiřte na soupeřovu hruď. Uskutečněte skok dopředu, ne vysoko, ale rychle, a vrhněte úder údernou silou pohybu. Při úderu současně stáhněte nataženou paži. Pokud je váš úder zablokovaný nebo uhnutý, můžete buď kopnout, nebo použít druhou ruku k obraně, zatímco se odtáhnete.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Kroky se zde zaměřují na mechaniku úderu. Procvičujte každou součást úderu samostatně, dokud neztratíte celý pohyb dolů. Když je hotový ve skutečném boji, dobrý úder netrvá déle než 1–2 sekundy.

reklama

Varování

 • Pokud se nevěnujete bojovému sportu, nikdy do nikoho nebijte, pokud na vás někdo nezaútočí a nemůžete se dostat pryč. Cílem učení sebeobrany je chránit se, nezačít zbytečný boj.
 • Pokud cvičíte údery s těžkou taškou, rychlostní taškou, podložkami na ruce nebo sparringem, vždy noste zábaly na ruce. Pokud tak neučiníte, pravděpodobně si zlomíte zápěstí nebo si poraníte ruku.
reklama

Populární Problémy

Nošení správného oblečení do školy může mít zásadní vliv na vaše sebevědomí. Je velký tlak vypadat dobře, ale také se cítit pohodlně. Pokud si uděláte čas najít skvělé padnoucí oblečení a připravíte svůj vzhled, než vyrazíte ...Jaký je příběh? Bývalý vítěz US Open Juan Martin del Potro, nasazený č. 31 na BNP Paribas Open v Indian Wells v Kalifornii, dnes w.

Bruceova Leeova vize pro televizní show ožívá novou sérií „Warrior“ na Cinemax. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online bez kabelu.

Jak povzbudit své dítě k větší soutěživosti ve sportu. Sportování je pro většinu dětí obřad. Soutěž a děti se však mohou stát citlivým tématem - některé děti a rodiče mohou být příliš soutěživí a stát se špatnými sporty ...

Výměna sudu s pivem je jednoduchý postup, ale musí být prováděn systematicky, aby se omezilo plýtvání a zajistila špičková čerstvost a chuť. Pokud se chcete dozvědět, jak změnit sud, postupujte podle těchto pokynů. Zkontrolujte, zda je váš sud prázdný ....

Sporty jsou v sobotu zpět s velmi očekávaným UFC 249. Zde je kompletní průvodce, jak objednat PPV.