Jak zacházet s nadměrným plynem u psů

Pokud se váš pes proslavil vyklízením místnosti plynem, možná je načase vzít ho k veterináři. Občasný plyn je u každého psa normální, ale pokud váš pes zažívá plynatost několikrát denně po delší dobu, může se jednat o základní stav, který vyžaduje léčbu. Vezměte svého psa k veterináři pro konkrétní diagnózu a plán léčby. Změna jídelníčku vašeho psa, zavedení plynových pomocných pomůcek a cvičení vašeho psa také vašemu psovi udělá mnohem větší pohodlí.

Část 1 ze 3: Získání lékařského ošetření

 1. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 8

  1 Proveďte změny ve stravě vašeho psa. Protože plyn je často přímým důsledkem toho, co váš pes jí, zkuste svému psovi nabídnout méně vlákniny a snáze stravitelné jídlo. Zkontrolujte také obsah obilovin v krmivu vašeho psa. Ti, kteří mají obiloviny nebo sóju na vrcholu seznamu složek, mohou kvasit ve střevě a způsobit plyn. Někteří veterináři také doporučují dát vašemu psovi protein, který nikdy předtím nejedl. To může léčit potravinové alergie nebo přecitlivělost, která by mohla způsobit plyn.
  • Pokud váš pes má tendenci jíst své jídlo velmi rychle, pak pomalé krmení může také pomoci snížit jeho plyn.


  Spropitné: Možná se budete chtít vyhnout psím konzervám, které obsahují guarovou gumu nebo odolné škroby. Mohou způsobit nadměrný plyn.

 2. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 9

  2 Dejte svému psovi psí probiotikum. Veterinář může doporučit dát vašemu psovi psí probiotikum nebo může doporučit krmivo pro psy, které obsahuje řepnou dužinu, která obsahuje probiotika. Probiotika mohou vyrovnat bakterie v trávicím traktu vašeho psa, což může snížit plyn.
  • Dodržujte doporučení veterináře ohledně dávkování a podávání probiotik. Nikdy nedávejte svému psovi probiotika pro lidské použití.
 3. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 10

  3 Použijte aktivní uhlí nebo trávicí enzymy. Promluvte si s veterinářem o přidání trávicích enzymů do jídla vašeho psa. Ty mohou vašemu psovi pomoci snáze rozbít jídlo a omezit plyn. Také můžete svému psovi na krátkou dobu (až 3 dny) podat tablety s aktivním uhlím. Ty mohou vašemu psovi rychleji pomoci snáze štěpit sacharidy.
  • Tablety s aktivním uhlím můžete rozdrtit a rozmixovat na kaši, pokud to váš pes snáze přijme.
 4. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 11

  4 Cvičte svého psa. Vezměte svého psa na procházku po jídle nebo ho nechte pobíhat po dvoře. Cvičení může napomoci pohybu střev, aby se v jeho útrobách nezachytil přebytečný plyn. Veterináři se shodují, že u aktivních psů je méně pravděpodobné, že budou mít nadměrné množství plynu.
  • Zjistěte, jaký čas nejlépe funguje při cvičení vašeho psa. Například můžete zjistit, že váš pes má méně plynu, když si ho vezmete na krátkou procházku po každém jídle.
  reklama

Část 2 ze 3: Získání lékařské diagnózy

 1. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 4

  1 Získejte základní veterinární vyšetření. Pokud váš pes vykazuje známky nadměrného plynatosti nebo nepohodlí v břiše, vezměte ho na lékařskou prohlídku. Veterinář bude hledat gastrointestinální příčiny plynatosti. Veterinář provede základní fyzickou prohlídku, aby zkontroloval oteklé břicho nebo jakékoli střevní potíže.
  • Budete také muset poskytnout úplnou anamnézu svého psa, takže se snažte sledovat, jak často prochází plynem, kdy stav začal, a jakékoli známky nepohodlí, kterých jste si všimli.
 2. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 5

  2 Proveďte krevní testy. Veterinář může chtít odebrat trochu krve k testování určitých onemocnění, jako je exokrinní pankreatická insuficience (EPI), syndrom dráždivého tračníku nebo pankreatitida. Veterinář může také testovat krev na bakterie nebo problémy s tenkým střevem.
  • Pokud veterinář zjistí důkazy o syndromu dráždivého tračníku, pes může potřebovat pokročilejší vyšetření.
 3. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 6

  3 Získejte rentgenové záření nebo ultrazvuk. K diagnostice jakýchkoli gastrointestinálních problémů, které by mohly způsobit nadměrné množství plynu, bude veterinář muset provést rentgenové záření nebo ultrazvuk. Veterinář konkrétně zkontroluje velikost břicha vašeho psa a zajistí, aby žaludku vašeho psa nic nebránilo (jako cizí předmět nebo nádor).

  Poznámka: Ultrazvuk může také ukázat, zda je trávicí trakt celý a zdravý.

 4. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 7

  4 Otestujte výkaly svých psů. Pokud má veterinář podezření, že nadměrný plyn způsobuje infekce, možná budete muset dát k testování vzorek výkalů vašeho psa. Fekální testování může zkontrolovat přítomnost virů (jako je parvovirus). Testy mohou také identifikovat fekální parazity, které pomohou veterináři vytvořit léčebný plán.
  • Veterinář vám poskytne konkrétní pokyny pro odběr čerstvého vzorku stolice, protože s největší pravděpodobností bude muset být testován stejný den.
  reklama

Část 3 ze 3: Rozpoznání nadměrného plynu

 1. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 1

  1 Sledujte nadýmání svého psa. Všichni psi v určitém okamžiku zažívají plyn, zvláště pokud jedí něco, co je těžko stravitelné. Pokud však váš pes několik dní pravidelně prochází plynem, může být načase nechat psa vyšetřit. Nadměrná plynatost může být známkou toho, že existuje základní stav, který je třeba léčit.
  • Nadměrný plyn může mít zápach nebo může být bez zápachu. Několik zažívacích podmínek může způsobit páchnoucí plyn, proto dejte veterináři vědět, zda plyn vašeho psa má zápach.
 2. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 2

  2 Dávejte pozor na známky nepohodlí. Pokud má váš pes nadměrné plyny, může také vykazovat známky bolesti nebo nepohodlí v břiše. Můžete dokonce vidět nadýmání žaludku vašeho psa nebo se zdát větší kvůli přebytečnému plynu. Váš pes nemusí vypadat tak energicky nebo může dávat přednost odpočinku během dne.
  • Poslouchejte žaludek svého psa. Pokud má pes nadměrné množství plynu, můžete slyšet plynné zvuky nebo rachot.
 3. Obrázek s názvem Léčba nadměrného plynu u psů Krok 3

  3 Věnujte pozornost problémům s trávením vašeho psa. Pokud má váš pes zásadní problém s trávením jídla, může mít nadměrné plyny a řídkou stolici nebo průjem. Váš pes může také zvracet a zhubnout, protože nemůže správně absorbovat jídlo. Kvůli nepohodlí může dokonce přestat jíst jídlo.
  • Pokud je pes jinak v pořádku, zvažte, zda jste v poslední době změnili jeho jídelníček. Náhlé změny ve stravě nedávají bakteriím ve střevě dostatek času na přizpůsobení, což může vést k plynatosti.

  Poznámka: Pokud váš pes vykazuje jakékoli známky potíží absorbujících potravu, měli byste mu neprodleně vyhledat lékařskou pomoc.

  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co způsobuje páchnoucí plyn pro psy? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Nejčastější příčinou je strava bohatá na fermentovatelné uhlohydráty nebo rostlinné bílkoviny, jako je sója. Strava bohatá na obilí je hůře stravitelná a má tendenci ve střevě kvasit a vytvářet plyn.
 • Otázka Pomáhá jogurt psům s plynem? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Lidský jogurt může psovi způsobit průjem a plyn, protože obsahuje laktózu i bakterie vhodné pouze pro lidské střevo. Správné psí probiotikum (například Fortiflora) však může pomoci.
 • Otázka Jak mohu uvolnit plyn svého psa? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Na dobré stravě není plyn normální, proto navštivte veterináře. Zkontrolujte jídlo svého psa a vyhněte se těm, které obsahují hodně sóji nebo vlákniny.
 • Otázka Můj pes je velmi plynný a zjevně nepohodlný. Mám mu dát jednu dávku Gas-X? KatnissForLife Ano. Gas-X se často používá u psů. Doporučuje se nejprve promluvit se svým veterinářem, abyste vyloučili další problémy. Pes s nediagnostikovaným problémem s nadýmáním může zemřít bolestivou smrtí.
 • Otázka Můj pes někdy grgá poté, co jí. Je to normální? Ano, toto je přirozený způsob přenosu plynu u psů a lidí. Psi po rychlém jídle často říhnou. Pokud má váš pes zlozvyk jíst příliš rychle, zkuste mu do misky vložit tenisový míček, aby zpomalil. Někdy příliš rychlé jídlo může být pro psy škodlivé.
 • Otázka Mám psa, který váží méně než 10 liber. Dostala plyn, který předpokládám. Kolik uhlí by potřebovala? KatnissForLife Pokud je to plyn, můžete svému psovi dát aktivní uhlí, které se prodává přes pult. Obecným pravidlem je 5 gramů aktivního uhlí na každých 10 liber tělesné hmotnosti vašeho psa. Můžete dokonce chtít promluvit se svým veterinářem, abyste se ujistili, že jí dáváte správné množství, protože váží méně než 10 liber.
 • Otázka Kolik aktivního uhlí dám svému psovi o hmotnosti 75 liber? Brie Lalally Dávka je 5 g aktivního uhlí na 10 liber. Takže pro vašeho psa byste mu dali kolem 35,5 g. I když bych se pro jistotu dvakrát zkontroloval u vašeho veterináře a zkontroloval dávkování pro tuto konkrétní značku.
 • Otázka Může rýže pomoci žaludečním problémům mého psa? Může to být možné, ale záleží na tom, o jaký problém jde. Tuto záležitost byste měli okamžitě konzultovat se svým veterinářem.
 • Otázka Jaký typ suchého krmiva pro psy je nejlepší? Můj Cav pro tento stav podstoupil operaci a nyní je mu 13 měsíců. Vždy byste jim mohli dát Blue Buffalo. Je to skvělá značka a je to suché krmivo. Blue Buffalo také pomáhá vašemu psovi s pachem plynu a jeho srst bude hladší, a protože váš pes potřebuje bílkoviny, má tam spoustu.
 • Otázka Co mám dělat, když můj pes nepřestane jíst a je velmi plynný? Nejlepší je naplánovat si rutinní schůzku s veterinářem, než se pokusíte vyřešit plyn svého psa sami. Příznaky jako průjem a zvracení, které se vyskytují spolu s plynatostí, mohou znamenat problém s GI-traktem. Během schůzky s veterinářem můžete vyvolat přebytečný plyn a zjistit, co doporučuje.
Nezodpovězené otázky
 • Co mohu udělat pro léčbu nadměrného plynu svého psa?
 • Je normální, že pes má plyn po odstranění nádoru?
 • Jak najdu dobré volně prodejné krmivo pro psy pro 9letého diabetického psa se žaludeční nevolností?
 • Dal jsem svému psovi poslední dva dny extra panenský kokosový olej a jeho žaludek je nafouklý a je mu velmi nepříjemně. Nějaké návrhy?
 • Co mohu dát svému psovi, aby mu pomohl při bolestech a bolestech břicha?
Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Dominic Thiem zvítězil nad australským Alexem de Minaurem 7-6 (7), 6: 4 ve čtvrtečním testovacím střetnutí, které trvalo téměř dvě hodiny.

Shrnutí klíčových momentů z mistrovství Wimbledonu 2014, kde triumfovali Novak Djokovič a Petra Kvitová.

Film The Oval od Tylera Perryho je zpět na 2. sérii. Zde jsou všechny způsoby, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Druhý speciál South Park zaměřený na Covid, „South ParQ Vaccination Special“, má premiéru 10. března. Zde je návod, jak jej můžete sledovat streamování online zdarma.

Soupeři Kansas a KSU se setkají v úterý v Lawrence. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry, pokud nemáte kabel.

CiCi Bellis nastoupí proti Jilu Teichmannovi ve čtvrtfinále Top Seed Open v Lexingtonu. Bellis a Teichmann se nikdy předtím na turné nepotkali.