Jak léčit poruchy srdečního rytmu cvičením

Pokud zjistíte, že máte poruchu srdečního rytmu, známou také jako arytmie, neznamená to, že už nemůžete nikdy cvičit. Ve skutečnosti je cvičení důležitou součástí udržení srdce, které má neobvyklý rytmus tak zdravý, jak je to jen možné. Abyste mohli cvičení využívat jako součást léčby, je důležité porozumět své nemoci, poradit se s lékařem o nejlepších cvičeních, která byste měli používat, a znát své limity, pokud jde o námahu.

Část 1 ze 3: Příprava na zahájení cvičebního programu

 1. Obrázek s názvem Cope with a Heart Murmur Step 23

  1 Poraďte se se svým lékařem. První věcí, kterou musíte udělat, je navštívit svého lékaře a určit typ arytmie, se kterou se setkáváte. U mnoha typů arytmií je cvičení součástí léčby, ale musíte se poradit se svým lékařem, abyste zjistili, které cvičení je pro váš stav nejvhodnější.
  • U většiny arytmií je cvičení doporučováno a často může být nedílnou součástí léčby.


 2. Obrázek s názvem Cope with a Heart Murmur Step 21

  2 Nechte si sledovat srdce. Abyste určili přesný typ arytmie, kterou máte, a přesnou formu cvičení, které by bylo možné doporučit, lékař vám pravděpodobně nařídí 24hodinový srdeční monitor (Holterův monitor). To se obvykle nosí několik dní k posouzení srdečního rytmu.
  • Cvičení je vždy důležitou součástí zdraví, ale existují určité druhy cvičení, které se u některých forem arytmie nedoporučují. To vašemu lékaři pomůže posoudit, co je pro vaši přesnou situaci nejlepší.
 3. Obrázek s názvem Cvičení Krok 7

  3 Udělejte si zátěžový test. Váš lékař může také objednat zátěžový test srdce, například zátěžový test na běžeckém pásu, který lze provést pomocí připojeného zobrazovacího zařízení. To pomůže určit, zda můžete mít arytmii, která je vyvolána cvičením nebo se zhoršuje cvičením, nebo zda máte související blokády srdečních tepen.
  • Tento typ testu vám také může poskytnout cíl pro tepovou frekvenci (HR) a sdělit vám, kdy stačí dost!
 4. Obrázek s názvem Zhubněte, když vám bude 60 let Krok 13

  4 Pochopte, jak lze cvičení použít k léčbě poruchy srdečního rytmu. Rozvíjející se výzkum naznačuje, že zlepšení vaší kardiorespirační kondice a hubnutí, pokud jste obézní, může snížit pravděpodobnost návratu nepravidelného srdečního tepu. Mírně fyzická aktivita může snížit zátěž vašeho srdce a pomoci vám udržovat pravidelný srdeční rytmus.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se aspartamu Krok 9

  5 Diskutujte o potřebě programu rehabilitace srdce. Váš lékař vám může také doporučit program rehabilitace srdce, což je (obvykle) sledovaný soubor cvičení po dobu několika týdnů na běžícím pásu. Během programu rehabilitace srdce bude váš srdeční tep a krevní tlak příležitostně monitorován EKG.
  • Pokud je vaše arytmie vážná, může to být nejbezpečnější způsob, jak začlenit cvičení do obnovy.
  reklama

Část 2 ze 3: Zahájení cvičebního programu

 1. Obrázek s názvem Cope with a Heart Murmur Step 7

  1 Pochopte různé druhy cvičení, které můžete dělat. Existují čtyři základní typy kategorií cvičení: vytrvalostní nebo aerobní, síla, rovnováha a flexibilita. Vytrvalost je „nejtěžší“ forma a je třeba na ní zapracovat. Silová, rovnovážná a ohebná cvičení jsou pro začátek to nejlepší. Jinými slovy, nepokoušejte se běžet maraton první týden!
  • Léčba poruch srdečního rytmu cvičením vyžaduje, abyste si individualizovali svůj cvičební režim, ať už se rozhodnete pro jakýkoli druh cvičení, aby vyhovoval vašim konkrétním schopnostem a potřebám. Tyto kategorie cvičení můžete procvičovat mnoha různými způsoby, sami a ve skupinách.
  • Vytrvalostní cvičení mohou zahrnovat aktivity, jako je běh, běh, jízda na kole, používání veslařského trenažéru, práce na zahradě a tanec.
  • Silová cvičení obvykle zahrnují zvedání závaží různými způsoby.
  • Balanční cvičení zahrnují například různé pozice jógy a tai chi.
  • Flexibilní cvičení zahrnují strečink různými způsoby, včetně jógy nebo statických strečin.
 2. Obrázek s názvem Příznaky boje s rakovinou při cvičení, krok 5

  2 Začněte cvičit postupně. Dopracujte se ke svým cvičebním cílům. Pokud by například celkový cíl vytrvalostních a aerobních cvičení měl být 30–45 minut pět dní v týdnu (nebo alespoň 150 minut týdně), nezačínejte s takovým časem. Začněte s pěti až 10 minutami pět dní v týdnu, pokud vám není doporučeno jinak.
  • Postupně se propracujte nahoru, ale nevynechávejte protahovací, ohebná a balanční cvičení, i když děláte krátká cvičení.
  • Můžete také zahrnout každodenní činnosti, jako je chůze nebo stoupání po schodech, a použít je k zahájení budování vytrvalosti. Mnoho aktivit může také budovat sílu a vytrvalost nebo rovnováhu a sílu. Jóga může například pomoci s vaší silou, vytrvalostí, flexibilitou a rovnováhou.
  • Nejprve se doporučuje, abyste spolupracovali s odborným cvičícím specialistou společně se svým lékařem, abyste se ujistili, že váš cvičební program je pro vás ten pravý a že rozumíte tomu, jak cvičení správně provádět.
 3. Obrázek s názvem Léčba nadýmání žaludku, krok 13

  3 Začlenit vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT). Nedávný výzkum ukazuje, že intervalový trénink s vysokou intenzitou neboli HIIT zlepšuje kardiovaskulární zdraví a může snižovat výskyt běžných poruch rytmu, jako je fibrilace síní. Tento typ tréninku, při kterém se člověk přepíná mezi intervaly cvičení střední intenzity a cvičení s vysokou intenzitou (jako je chůze a běh), může být ve skutečnosti lepší než vytrvalostní cvičení pro osoby s poruchami srdečního rytmu.
  • Příkladem HIIT může být rychlé pětiminutové zahřátí, po kterém následuje 60 sekund chůze nebo běhání. Poté na 30 sekund přepněte na běh nebo sprint, poté se na dalších 60 sekund vraťte k chůzi atd. Po 20 minutách přepínání mezi středně intenzivním a vysoce intenzivním cvičením se na pět minut zchlaďte.
  • Promluvte si se svým lékařem o HIIT a o tom, co by pro vás bylo vhodné (možná budete muset začít s delšími intervaly cvičení střední intenzity a kratšími obdobími cvičení s vysokou intenzitou).
 4. Obrázek s názvem Cvičení Krok 16

  4 Zkuste silová cvičení. Silová cvičení posilují vaše svaly a zlepšují svalový tonus. To může zahrnovat použití odporových pásů nebo zvedání závaží. Opět chcete začít v malém a propracovat se buď do pásem s větším odporem, nebo s vyšší hmotností.
  • Pokud nechcete, nemusíte se nutně „hromadit“. Začněte s váhou 1–2 libry a zvedněte ruce nad hlavu nebo před sebe, každý opakujte pětkrát až osmkrát. Můžete také udělat lokny a ohnout lokty, aby se závaží dostalo na úroveň ramen. Stejné cviky na horní část těla můžete provádět s odporovými pásy.
  • V dolní části těla se zavěste na židli nebo pult a položte závaží na kotníky nebo použijte odporový pás a zvedněte nohy na stranu, přední a zadní část.
 5. Obrázek s názvem Cvičení, krok 59

  5 Zahrňte cvičení flexibility. Cvičení ohebnosti protahují, posilují a tonizují vaše svaly a dodávají vám větší volnost pohybu. Protahování může také pomoci snížit bolest kloubů a snížit zánět. Protahovací cvičení mohou být tak jednoduchá jako protažení rukou a nohou před silovými nebo vytrvalostními cvičeními, nebo intenzivnější a formálnější než jóga.
  • Protahovací cvičení lze provádět na židli, na podlaze nebo obojí.
  • Před jakoukoli cvičební činností byste se měli vždy protáhnout.
 6. Obrázek s názvem Cvičení, krok 56

  6 Dělejte balanční cvičení. Vyrovnávací cvičení jsou zvláště důležitá u starších jedinců při prevenci pádů. Mohou to být cviky na spodní část těla na posílení nohou, cvičení ve stoje na jedné noze nebo cvičení Tai Chi. Velmi jednoduchým balančním cvičením je chůze od paty k patě, kdy patu jedné nohy položíte na špičku své vedoucí nohy a poté patu této nohy na špičce druhé nohy.
  • Procvičte si chůzi po místnosti. Pokud potřebujete, projděte se po pracovní desce a zavěste se.
 7. Obrázek s názvem Cvičení, krok 21

  7 Zatlačte na sebe, ale nechoďte příliš daleko. Je dobré tlačit sebe, ale jemně, ke svým fitness cílům. Dávejte však pozor, abyste příliš netlačili. Arytmie lze vyvolat také cvičením. Proto je velmi důležité spolupracovat se svým lékařem, užívat doporučené léky a být si vědom všech známek problému.
  • Pokud uvidíte některý z těchto příznaků, přestaňte a informujte svého lékaře.
  • Cvičení a fyzická aktivita jsou skvělé pro vaše celkové zdraví srdce a budou pro vás přínosem, ale musíte porozumět varovným signálům a spolupracovat se svými zdravotníky na dosažení nejlepšího výsledku.
 8. Obrázek s názvem Breathe Step 10

  8 Uvědomte si příznaky, na které příliš tlačíte pomocí vytrvalostních a aerobních cvičení. Vytrvalostní a aerobní cvičení byste měli nejprve zahájit pod dohledem profesionálního cvičence a od svého kardiologa byste měli mít jasné pokyny ohledně cílové srdeční frekvence a příznaků, které naznačují, že tlačíte příliš daleko. Některé z těchto příznaků mohou zahrnovat:
  • Tepová frekvence nad cílovou srdeční frekvencí
  • Palpitace nebo jakýkoli pocit nepravidelné srdeční frekvence (arytmie)
  • Závrať
  • Točení hlavy
  • Rozmazané vidění nebo potíže se zaostřením na předmět
  • Bolest na hrudi
  • Ztráta vědomí
  • Neschopnost popadnout dech
  • Pokud zaznamenáte některý z těchto stavů, okamžitě přestaňte a řekněte to někomu nebo zavolejte na linku 911 (nebo záchrannou službu)
  reklama

Část 3 ze 3: Porozumění poruchám srdečního rytmu

 1. Obrázek s názvem Identifikace srdečních arytmií Krok 1

  1 Pochopte různé typy poruch srdečního rytmu. Poruchy srdečního rytmu, také známé jako srdeční arytmie, v zásadě zahrnují abnormální srdeční rytmy. Existuje řada různých typů srdečních arytmií:
  • Fibrilace síní (AFib): Horní srdeční komory, nazývané atria, se stahují s nepravidelným rytmem. Příznaky AFib jsou únava, zrychlený srdeční tep, pocit třepotání nebo bušení v hrudi, závratě, dušnost a únava během cvičení. Nepravidelný srdeční tep může vést ke stagnaci krevního oběhu v srdci, což může způsobit sraženiny. Tyto sraženiny mohou cestovat do jiných orgánů a mohou vést k mrtvici, krevním sraženinám, srdečnímu selhání a dalším srdečním komplikacím.
  • Komorová fibrilace (VFib): Dolní čerpací komory srdce, nazývané komory, se stahují s nepravidelným rytmem. VFib je nejnebezpečnější formou arytmie, protože ve VFib srdce nemůže pumpovat krev, protože rytmus způsobuje, že srdce nečerpá. Příznaky jsou často náhlé a zahrnují ztrátu reakce bez dýchání. Okamžitá lékařská pomoc je nezbytná.
  • Bradykardie: Bradykardie je pomalá srdeční frekvence (nižší než 60 úderů za minutu (tepů za minutu). Fyzicky zdatní dospělí mají kvůli své fyzické kondici často tepovou frekvenci nižší než 60 tepů za minutu. Jedná se o fyziologickou bradykardii. Příznaky nebezpečné (patologické) bradykardie zahrnuje únavu, závratě, mdloby Patologická bradykardie může mít za následek srdeční selhání, bolest na hrudi a vysoký krevní tlak.
  • Předčasné kontrakce jsou časný srdeční tep, který je často popisován jako vynechání rytmu a jsou velmi časté. Obvykle nevyžadují léčbu.
  • Tachykardie: Tachykardie je rychlý srdeční tep (vyšší než 100 tepů za minutu). Existují tři formy tachykardie.
 2. Obrázek s názvem Identifikace příznaků zvětšeného srdce Krok 17

  2 Určete rozdíl mezi typy tachykardie. Tyto tři typy zahrnují supraventrikulární, sinusový a ventrikulární. Každý typ je trochu odlišný od ostatních.
  • U supraventrikulární tachykardie (SVT) začíná rychlý srdeční tep v horních komorách (síních) srdce. SVT může být paroxysmální, což znamená, že se může objevit náhle. SVT je nejběžnější formou arytmie u dětí. U dospělých je SVT častější u žen. Hlavními příznaky je zrychlený srdeční tep.
  • Sinusová tachykardie je zvýšení srdeční frekvence, které může být normální reakcí na horečku, strach, úzkost nebo cvičení. Může to být také reakce na anémii, poruchy štítné žlázy, srdeční choroby nebo krvácení.
  • Komorová tachykardie může být život ohrožující a vyžaduje okamžitou léčbu. Mezi příznaky patří závratě, mdloby a infarkt.
 3. Obrázek s názvem Identifikace příznaků zvětšeného srdce Krok 23

  3 Pochopte, jak jsou poruchy vedení spojeny s arytmií. Poruchy vedení jsou abnormality srdeční frekvence, které jsou způsobeny zpožděním elektrického impulsu srdce. Poruchy vedení nejsou vždy spojeny s arytmiemi a arytmie nejsou vždy spojeny s poruchami vedení, ale mohou spolu souviset. Poruchy vedení interferují s elektrickým signálem, který určuje vaši srdeční frekvenci, a mohou zahrnovat:
  • Větvové bloky svazku jsou poruchou vedení komor, dolních komor srdce. Často není nutná žádná léčba.
  • Srdcové bloky jsou ty, které blokují elektrický signál z síní (horní komory) do komor (dolní komory), srdeční bloky nejčastěji vyžadují léčbu.
  • Syndrom dlouhého Q-T je relativně vzácný a je dědičnou poruchou.
  • Adams-Stokesova choroba je náhlé přerušení normálního srdečního tepu.
  • Flutter síní se může vyskytovat společně s AFib nebo se může vyskytovat samostatně a vede k velmi rychlému, stabilnímu srdečnímu tepu
  • Syndrom nemocného sinusu nastává, když sinusový uzel, kde začíná elektrický signál srdce, „nevystřelí“ správně.
  • Sinusová arytmie jsou změny srdeční frekvence během dýchání a jsou zcela běžné u dětí a poněkud méně časté u dospělých.
  • Wolff-Parkinson-Whiteův syndrom se vyskytuje u lidí s extra elektrickým „obvodem“, který způsobuje, že signál dorazí do komor příliš brzy, přičemž se signál odrazí zpět do síní.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Counterpuncher Murray se ve vítězství nad Federerem mění v agresora

USA fotbal hraje ve středu přátelský zápas na Jamajce. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Roland Garros se v neděli chýlí ke konci a mnoho špičkových hvězd se tento týden vydá do Halle na Noventi Open.

Scorpions je notoricky těžké zabít. Tito jedovatí pavoukovci jsou zvyklí žít v drsných podmínkách, takže u většiny pesticidů netrpí řasou. Nejjistější způsob, jak se zbavit štíra, je propíchnout jeho exoskeleton ostrým ...

Rumunský kapitán Fed Cupu Ilie Nastase se omluvil za své kontroverzní poznámky týkající se těhotenství Sereny Williamsové.

Váš průvodce streamováním Twitches online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.