Jak léčit subakromiální bursitidu

Au! Bolest ramen není žádná legrace. Pokud máte subakromiální bursitidu nebo bolest a zánět ramene, je pravděpodobné, že ji můžete léčit a zbavit se bolesti.

Otázka 1 ze 6: Pozadí

 1. Obrázek s názvem Léčba subakromiální bursitidy Krok 1

  1 Bursa je vak naplněný tekutinou, který maže klouby. Jsou umístěny v místech kolem vašeho těla, kde dochází k vyššímu opotřebení a tření, jako jsou lokty, boky a kolena. Burzové vaky ve vašich ramenou pomáhají usnadnit tření mezi kostí, svaly a tkání šlach.
 2. 2 Subakromiální burzitida je zánět ramenní burzy. Subakromiální je lékařský termín pro prostor v rameni, kde se vaše vazy spojují se svaly. V tomto prostoru subakromiální burza pomáhá promazat oblast a snížit tření mezi svaly, klouby a vazy. Pokud se ale bursa zapálí, může to vést k bolestivému stavu známému jako subakromiální burzitida. reklama

Otázka 2 ze 6: Příčiny

 1. Obrázek s názvem Léčba subakromiální bursitidy Krok 3

  1 Nejčastějšími příčinami jsou opakující se pohyby a namáhání kloubu. Opakující se pohyby, jako je házení baseballu nebo zvedání boxů přes hlavu znovu a znovu a zatěžují váš ramenní kloub, což může vést k burzitidě. Burzitida může také způsobit tlak na kloub položením do polohy, která zdůrazňuje váš ramenní kloub.
 2. 2 Bursitida může být také způsobena infekcí. Tento typ subakromiální burzitidy je závažnější. Bakterie mohou infikovat burzu v rameni, což vede k bolestivému zánětu a otoku. Pokud se infekce rozšíří, může to způsobit vážnější zdravotní problémy.
 3. 3 Traumatické poranění nebo zánět může také způsobit bursitidu. Zranění jako pád, které přímo zasáhne vaše rameno, může vést k burzitidě. Některé zdravotní stavy, jako je artritida, mohou způsobit zánět kolem vašich kloubů, což může způsobit velký stres na burzu a způsobit bursitidu.
 4. 4 Dna, cukrovka a uremie mohou zvýšit pravděpodobnost burzitidy. Některé již existující zdravotní stavy mohou způsobit, že vám burza na rameni nabobtná, což může vést k burzitidě nebo se bude snadněji vyvíjet. I když je to méně časté, k bursitidě mohou přispět další základní zdravotní stavy. reklama

Otázka 3 ze 6: Příznaky

 1. Obrázek s názvem Léčba subakromiální bursitidy Krok 7

  1 Při pohybu může vaše rameno bolet a bolet. Je běžné, že lidé s burzitidou mají pocit, že jejich rameno je ztuhlé a bolestivé, kdykoli pohnou paží. Také to může bolet, kdykoli stisknete nebo se opřete o rameno.
 2. 2 Můžete mít otok kolem ramene. Otoky kolem ramene jsou docela běžné a někdy vás nemusí vůbec bolet. Kůže kolem ramene nemusí být červená, ale otok prostě neustoupí.
 3. 3 Teplo kolem zanícené burzy může být známkou infekce. Pokud je vaše burzitida způsobena infekcí, můžete mít zarudnutí a teplo spolu s bolestí a ztuhlostí. Teplo je známkou toho, že vaše tělo aktivně bojuje s infekcí.
 4. 4 Infikovaná burza vám může způsobit nevolnost, horečku a únavu. Pokud se infekce zhoršuje nebo se šíří do jiných oblastí vašeho těla, může ve vás vyvolat pocit, že jste nemocní. Mohli byste mít zimnici a bolesti těla na jiných místech kromě ramene. Můžete mít také horečku a cítit se unavení a malátní. reklama

Otázka 4 ze 6: Diagnóza

 1. Obrázek s názvem Léčba subakromiální bursitidy Krok 11

  1 Získejte fyzické vyšetření k diagnostice burzitidy. Váš lékař se často bude moci podívat na vaši anamnézu a klást otázky o vašich každodenních aktivitách. Poté budou moci fyzicky prozkoumat vaše rameno a zkontrolovat známky burzitidy. To obvykle stačí k určení, zda trpíte burzitidou nebo ne.
 2. 2 Váš lékař může nařídit rentgenové záření, aby vyloučil jiné příčiny. Pokud nemohou zcela plně potvrdit diagnózu burzitidy, může se váš lékař chtít ujistit, že vaše příznaky nemají jinou příčinu. Rentgen nemůže určit, zda máte bursitidu, ale může vyloučit další potenciální příčiny a pomoci lékaři stanovit diagnózu.
 3. 3 Laboratorní testy tekutiny kolem zanícené burzy mohou určit příčinu. Ačkoli je to vzácnější, váš lékař může extrahovat část tekutiny v otoku kolem ramene. Laboratorní testy mohou pomoci určit, zda existuje infekce a jaký typ. Může také pomoci vyloučit další potenciální příčiny vašich příznaků. reklama

Otázka 5 ze 6: Léčba

 1. Obrázek s názvem Léčba subakromiální burzititidy Krok 14

  1 Přestaňte s činností, která způsobila otok, k léčbě chronické burzitidy. Chronická burzitida se týká trvalé burzitidy, která se stále vrací. Hlavním způsobem léčby je omezit nebo zastavit jakékoli činnosti, které podle všeho zhoršují.
  • Pokud například existuje konkrétní aktivita, která způsobuje vzplanutí vaší burzitidy, například házení kopané nebo tlaky na ramena, možná budete muset tyto činnosti zastavit nebo omezit, abyste předešli budoucím událostem.


 2. 2 Noste dlahu, která vám pomůže znehybnit rameno. Ramenní dlaha může pomoci zabránit pohybu ramene a zhoršit vaši burzitidu. Možná budete muset nosit dlahu, abyste zabránili dalšímu zranění a pomohli procesu hojení.
 3. 3 Užívejte perorální NSAID k léčbě bolesti a zánětu. Nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), jako je aspirin, ibuprofen a naproxen, pomáhají snižovat zánět a otoky kolem ramene. Pokud dokážete snížit otoky, může to způsobit menší tlak na kloub, což může snížit vaši bolest.
  • Váš lékař vám může doporučit volně prodejné NSAID nebo vám předepíše silnější v závislosti na závažnosti vaší burzitidy.
 4. 4 Proveďte fyzickou terapii, abyste zabránili opakování burzitidy. Váš lékař vás může odkázat na fyzického terapeuta nebo doporučit konkrétní cvičení, která můžete udělat pro posílení svalů kolem ramenního kloubu. Pokud jsou svaly silnější a lépe podporují kloub, může snížit vaši bolest a potenciálně zabránit budoucím výskytům burzitidy.
 5. 5 Užívejte antibiotika k léčbě bursitidy způsobené infekcí. Pokud váš lékař zjistí, že je vaše burzitida způsobena infekcí, bude chtít infekci vyřadit co nejdříve. Antibiotika pomohou vašemu tělu bojovat s infekcí. Jakmile to zmizí, nebude kolem ramene tolik otoků a zánětů a vaše burzitida se může vyjasnit.
 6. 6 Získejte injekce kortizonu k úlevě od silné bolesti a zánětu. Pokud se vaše burzitida nezlepší po vyzkoušení jiných možností léčby, může se lékař uchýlit k injekcím steroidů. Kortizon je steroid, který vám lékař může aplikovat přímo do ramenního kloubu a pomáhá snížit otok, bolest a zánět.
 7. 7 Operujte se ve vzácných, ale někdy nezbytných případech. Pokud vše ostatní selže, lékař může oteklou burzu chirurgicky vypustit. V extrémních případech mohou burzu chirurgicky odstranit úplně. reklama

Otázka 6 ze 6: Prognóza

 1. Obrázek s názvem Léčba subakromiální bursitidy Krok 21

  1 U většiny lidí tento stav nemá dlouhodobý dopad. Prognóza subakromiální burzitidy je dobrá! S terapií a léčbou se symptomy většiny lidí zlepšují. Pokud tomu tak není s jednoduchými možnostmi léčby, často mohou pomoci injekce steroidů nebo chirurgické možnosti. Zatímco někteří starší lidé mohou mít potíže s úplným zotavením se z burzitidy, u většiny lidí tento stav nemá dlouhodobý vliv na váš každodenní život. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Protože opakující se pohyby mohou způsobit subakromiální burzitidu, pokud začnete po určitých činnostech, jako je zvedání boxů nad hlavou, zvedání závaží nebo házení baseballu, pozorovat bolest nebo otok, zkuste tyto činnosti omezit, pokud můžete.

reklama

Varování

 • Neužívejte žádné léky na předpis, pokud to není poskytnuto lékařem.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

rozdíl mezi tenisky a běžeckými botami

Populární Problémy

Jak otestovat reflex kolene. Pokud jste někdy měli fyzičku v ordinaci, pravděpodobně vám poklepali na koleno malým gumovým kladivem a vyrazili nohu. Tento jednoduchý test je určen ke kontrole reflexů ve vaší noze nebo ...

„The Good Lord Bird“, nová minisérie v Showtime, má premiéru v neděli večer. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online, pokud nemáte kabel.

Seahawks a Bills se v neděli setkají v bitvě 6 výherních týmů. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry zdarma.

Chůze je snadný způsob, jak zůstat fit a zdravý. Jako u každé jiné činnosti je klíčem k úspěchu správné vybavení. Abyste se ujistili, že si vyberete správnou vycházkovou obuv, podívejte se na důležité funkce, vyzkoušejte je v ...

Prezident Ruské tenisové federace nazývá Venuši a Serenu „bratry Williamsovými“.