Jak zacházet se zlomenou nohou vašeho křečka

Křečci jsou malá rychlá stvoření. Bohužel jejich kroutí může způsobit jejich vypadnutí. Pokud spadnou z výšky, je pro kost příliš snadné uchopit, nejčastěji zadní nohu. Zlomená kost, známá také jako zlomenina, je vážným problémem a při rozhodování o tom, co je nejlepší, musíte vždy dávat na první místo pohodu svého mazlíčka. Pokud má váš křeček otevřenou zlomeninu, budete ho muset vzít k veterináři. Pokud je však zlomenina zavřená, odpočinek v kleci může pomoci kostem uzdravit se.

Část 1 ze 2: Reakce na zlomeninu

 1. Obrázek s názvem Ošetřete svého křečka

  1 Hledejte známky zlomeniny. Možná poznáte, že křečka bolí. Možná není tak aktivní nebo se nebude chtít vůbec hýbat. Mezi další příznaky zlomeniny vašeho křečka patří:
  • Otok
  • Praskající nebo praskající zvuk (od rozbité kosti o sebe)
  • Kost viditelně trčí z otevřené rány (což je vzácné)


 2. Obrázek s názvem Ošetřete svého křečka

  2 Rozlišujte mezi otevřenou a uzavřenou zlomeninou. Jakmile máte podezření, že váš křeček má zlomenou kost, musíte určit, jaký typ zlomeniny má. Pokud se jedná o otevřenou zlomeninu, bílé kosti budou viditelně proklouzávat kůží. Pokud má uzavřenou zlomeninu, kosti nejsou vidět a není tam žádná poranění kůže. Místo toho zůstávají zlomené kosti uzavřené ve svalech nohy. Pokud má váš křeček uzavřenou zlomeninu, všimnete si:
  • Tahání za nohu
  • Křeček se vyhýbá zatěžování nohy
  • Křupavý pocit pod prsty, když oblast jemně nahmatáte
 3. Obrázek s názvem Ošetřete svého křečka

  3 Vědět, kdy jít k veterináři. Pokud má váš křeček otevřenou zlomeninu, musíte navštívit veterináře. Tento druh přestávky nebudete moci léčit doma a bez lékařského ošetření se váš křeček nakazí kostními pahýly, což povede k obecné infekci tkáně, otravě krve a smrti. To je pro vašeho křečka pomalé a bolestivé, proto vyhledejte okamžitou pomoc.
  • Měli byste být připraveni, že vám veterinář navrhne eutanazii, aby křeček neutrpěl. Pokud neexistuje žádná lékařská možnost ošetřit nohu, eutanazie zachrání vašeho mazlíčka před bolestí a utrpením.
  ODBORNÁ TIP

  Pippa Elliott, MRCVS

  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář

  Pippa Elliott, veterinář s licencí, doporučuje: 'Prosím vezměte křečka k veterináři , i když máte jen podezření na zlomeninu. Křeček může mít bolest a musí být posouzen přinejmenším pro úlevu od bolesti. '

 4. Obrázek s názvem Ošetřete svého křečka

  4 Buďte připraveni na operaci. Pokud má váš křeček otevřenou zlomeninu, veterinář vám může navrhnout, že nejlepším způsobem léčby je amputace končetiny nebo pokus o fixaci zlomeniny. Oba tyto postupy jsou vysoce rizikové, které je třeba provádět za přísných sterilních chirurgických podmínek, aby se zabránilo infekci. Váš křeček bude potřebovat anestezii, aby si s bolestí poradil. Uvědomte si, že postup je vysoce rizikový a je vysoká pravděpodobnost, že křeček zemře
  • Ne zkuste vyměnit kostní konce pod kůží bez anestézie, protože to je pro vašeho křečka neuvěřitelně bolestivé. To by mělo být prováděno pouze pod vyškoleným lékařským dohledem.
  • Ne poskytněte úlevu od bolesti doma, protože křeček je kvůli malé velikosti nevyhnutelný, křečka předávkujete. Přílišná úleva od bolesti je škodlivá a může způsobit žaludeční vředy nebo smrt.
  reklama

Část 2 ze 2: Řízení léčby uzavřené zlomeniny

 1. Obrázek s názvem Ošetřete svého křečka

  1 Nechte svého křečka hodně odpočívat. Odstraňte kolečko křečka, abyste zabránili dalšímu poškození nohy. Pokud žije v systému rotastak s několika úrovněmi a trubkami, kterými se dá prolézt, odstraňte všechna spojení, regály nebo žebříky, aby byl v jedné jednotce. Také byste se měli vyvarovat toho, abyste ho dávali do cvičebního míče, zatímco se mu noha hojí. Obecně se vyvarujte manipulace s ním v případě, že bojuje a pohybuje se neohrabaně na zlomenou nohu.
  • Tím, že křečkovi zabráníte v přílišné aktivitě, snížíte hmotnost, kterou na nohu přikládá. To umožňuje zlomeným koncům začít plést dohromady a opravovat.
  • Pokud je křeček aktivní a používá své kolo, naruší ranou jizevnatou tkáň a zpomalí nebo zabrání hojení.
 2. Obrázek s názvem Ošetřete svého křečka

  2 Krmit výživnou dietu. Promluvte si s veterinářem o doporučení zdravé stravy, která zahrnuje čerstvé ovoce a zeleninu. Zvažte možnost nabídnout jim sušenou zeleninu a další pelety, aby nehnily, když se je křeček pokusí hromadit v rohu své klece. Můžete také nabídnout mléko k pití, protože vápník může pomoci uzdravit kosti. Ujistěte se však, že je mléko čerstvé a vyměňováno alespoň každé dvě hodiny, aby se zabránilo bakteriální kontaminaci. Nekrmte svého křečka příliš mnoho, jinak by mohl mít nadváhu, což by znamenalo zlomeninu nohy.
  • Ne všichni křečci dokážou strávit mléko, takže pokud mu pelety změknou nebo se u něj objeví průjem, okamžitě přestaňte mléko nabízet.
 3. Obrázek s názvem Ošetřete svého křečka

  3 Vyvarujte se bandáže zlomeniny. Jelikož jsou křečci tak malí, není možné zlomeninu obvazovat žádným způsobem, který by pomohl procesu hojení. Je pravděpodobnější, že by se obvaz odřel a způsobil vředy na kůži, nebo by křečka rozrušil. Váš křeček by s největší pravděpodobností žvýkal obvaz, možná by ho trochu spolkl. Tlak obvazu na zlomeninu by také mohl způsobit větší bolest.
  • Mějte na paměti, že zatímco u jiných zvířat, jako jsou kočky nebo psi, mohou mít zlomeniny podložené obvazy, jejich kosti jsou nejprve zarovnány. Malá velikost křečka to znemožňuje.
 4. Obrázek s názvem Ošetřete svého křečka

  4 Buďte trpěliví a hledejte známky uzdravení. Zlomenina se obvykle hojí nejméně 4 týdny, ale některým křečkům může trvat déle, až 12 týdnů. Jakmile mu dáte nějaký čas, sledujte známky uzdravení, jako je chůze po noze nebo žádný otok nad místem zlomeniny. Když s nohou jemně manipulujete, nebude reagovat bolestí a pokud se zlomenina zahojí, nemělo by dojít k mřížkování. Pokud reaguje bolestí, přestaňte s ním okamžitě zacházet.
  • Nejjasnějším způsobem, jak zjistit, zda je uzdravení dokončeno, je nechat křečka rentgenovat. Ale to je drahé a možná budete muset svého křečka znecitlivět.
  • Pokud se váš křeček uzdravil, můžete znovu zavést jeho kolo nebo několik úrovní jeho klece. Existuje šance, že se noha vašeho křečka špatně zahojí. Pokud ano, nepanikařte. Jen sledujte svého křečka a mělo by to být v pořádku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Léčí se křečci rychle? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborníka na veterináře Křečci se uzdravují stejnou rychlostí jako většina tvorů. U nekomplikovaného řezu nebo rány je průměrná doba hojení 7 až 14 dní.
 • Otázka Mohou křečci lámat kosti? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborníka na veterináře Ano, křečci mohou lámat kosti. Kosti křečka v noze jsou tenčí než zápalky a mohou se náhodně zlomit, například když křeček spadne z výšky.
 • Otázka Jak ošetřujete křeččí ránu? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Očistěte ránu co nejdříve po poranění slabou slanou vodou - použijte 1 lžičku soli rozmíchané v 1 půllitru převařené (a vychladlé) vody. Poté koupejte zranění dvakrát denně, dokud se nezhojí. Pokud je přítomen výtok nebo hnis, pak mohou být nutná antibiotika.
 • Otázka Může křeček přežít zlomenou nohu? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď odborného veterináře Zlomená kost sama o sobě nemusí být smrtelná, ale je důležité si uvědomit bolest, kterou křeček může zažívat. Pokud křeček není dostatečně mobilní, aby dosáhl na jídlo, nebo nebude jíst, pak přestávka možná je nezabije, ale hladovění ano.
 • Otázka Je v pořádku, když můj křeček po zlomenině těžce dýchá? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Odpověď veterináře Těžké dýchání je známkou šoku a/nebo bolesti. Chcete -li léčit šok, udržujte křečka v teple a nechte ji odpočívat na tmavém místě, jako je její dům. Malá velikost křečka však ztěžuje poskytnutí úlevy od bolesti, protože je pravděpodobné předávkování. Pokud zvládáte šok a ona stále těžce dýchá, obraťte se na veterináře, protože pravděpodobně bude ve značném nepohodlí.
 • Otázka Je v pořádku, když vyndám kolečko mého křečka z klece tak dlouho, dokud se jeho noha uzdraví? Pippa Elliott, MRCVS
  Veterinář Dr. Elliott, BVMS, MRCVS je veterinář s více než 30 lety zkušeností ve veterinární chirurgii a praxi společenských zvířat. Vystudovala University of Glasgow v roce 1987 titulem ve veterinární medicíně a chirurgii. Pracovala na stejné zvířecí klinice ve svém rodném městě více než 20 let. Pippa Elliott, MRCVS Veterinární expert Odpověď Ano. Odpočinek je zásadní součástí umožnění spojení kostí. Je důležité vyjmout kolo, aby v něm nemohla pobíhat. Také, pokud máte velkou modulární klec pro křečky, vyjměte všechny moduly a držte ji jen v centrální kleci, aby si dále nepoškodila nohu procházením trubkami, aby se dostala do dalšího prostoru.
 • Otázka Pomůže masírování zlomené nohy uzdravit se? Ne, stejně jako byste se nepokoušeli masírovat zlomenou nohu člověka. Nechte si poradit od veterináře a dělejte jen to, co vám nařídí.
 • Otázka Co uděláte, pokud má váš křeček zadní zlomenou nohu? Nechte ho odpočívat Pokud kost trčí, okamžitě ho vezměte k veterináři. Jinak ho dejte na pohodlné místo, jako je jeho dům. Pokud se to po nějaké době nezlepší, vezměte ho k veterináři.
 • Otázka Mám dát křečka sama do klece, pokud má zlomenou zadní nohu? Ano. Křečci, kteří sdílejí klece, se mohou dostat teritoriálně, i když pocházeli ze stejné klece v obchodě s domácími zvířaty, takže není dobré dávat dva nebo více křečků (v závislosti na plemeni) do stejné klece, zvláště pokud je jeden zraněný .
 • Otázka Co mám udělat pro křečka, který má dvě zlomené zadní nohy? Okamžitě ji umístěte do pohodlné klece s podestýlkou ​​pro křečky a poté ji odneste k nejbližšímu veterináři.

Populární Problémy

Warriors a Lakers se střetnou v markýzovém zápase Štědrého dne. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Andy Murray nedávno tvrdil, že kontroverzní SABR Rogera Federera byla zcela legitimní taktika. Murray také věří, že Daniil Medveděv pomocí podpaží sloužil proti Zverevovi během finále ATP byla chytrá hra

Jak vyrobit Switchel. Mezi školou, prací, sportem, společenským životem a různými dalšími závazky někdy potřebujete jen tu extra energii. Než sáhnete po Red Bullu nebo 5hodinové energii, zvažte výrobu jednoduchého domácího ...

Zde je návod, jak sledovat živý přenos mistrovství světa v krasobruslení 2019, pokud jste v USA a nemáte kabel.

Jak střílet. Shotting vypadá jako jednoduchý sport: snažíte se hodit váhu dále než vaši konkurenti. Ve skutečnosti neobvykle těžký míč (nazývaný „výstřel“) vyžaduje specifické techniky házení, aby se předešlo zranění. Nejvíc...

Nick Kyrgios se stal nejnovějším, kdo kritizoval Novaka Djokoviče poté, co Srb požadoval uvolnění pravidel pro hráče, kteří byli v Melbourne zablokováni.