Jak používat akupresuru k vyvolání porodu

Mnoho žen chce přirozeně vyvolat porod. Použití akupresurních bodů je jednou z metod, která může pomoci nastartovat nebo urychlit porod. Zastánci akupresury jako indukční pomůcky věří, že funguje tak, že podporuje dilataci děložního čípku a stimuluje produktivní kontrakce.

Část 1 ze 3: Pochopení akupresury

 1. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 1

  1 Seznamte se s konceptem akupresury. Akupresura je terapie vyvinutá před více než 5 000 lety v Asii, která je důležitá v čínské medicíně. Využívá specifické umístění prstů a tlak podél klíčových bodů na těle. Akupresura nejčastěji používá prsty, zejména palce, k masáži, tření a stimulaci tlakových bodů. Lze však také použít lokty, kolena, nohy a chodidla.
  • Předpokládá se, že body jsou uspořádány podél kanálů, nazývaných meridiány. Podle asijské lékařské filozofie může stimulace těchto oblastí uvolnit napětí a zvýšit průtok krve.
  • Populární masážní technika Shiatsu masáž je formou asijské bodywork terapie z Japonska.


 2. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 2

  2 Zjistěte, k čemu se akupresura používá. Předpokládá se, že akupresura, stejně jako masáž, způsobuje hlubokou relaxaci a snížení svalového napětí. Tato technika se také používá ke zmírnění bolesti. Lidé používají akupresuru k pomoci při nevolnosti a zvracení, bolestech hlavy, zad a šíje, únavě, psychickém a fyzickém stresu a dokonce i závislosti. Věří se, že akupresura a další asijské tělové terapie napravují nerovnováhu a blokády toku vitálních energií našimi těly.
  • Mnoho západních lázní a masérské služby začaly nabízet akupresurní masáž. Zatímco mnoho lidí je skeptických k účinnosti akupresury, mnoho lékařů, praktiků a zastánců holistického zdraví věří v pozitivní účinky akupresury. Vědci z Centra UCLA pro východo-západní medicínu například studují vědecký základ akupresury a zároveň poskytují vysvětlení a praktické aplikace těchto technik.
  • Licencovaní akupresuristé navštěvují formální vzdělávací programy, a to buď ve speciálních akupresurních a akupunkturních školách, nebo prostřednictvím programů masážní terapie. Tyto programy zahrnují studium anatomie a fyziologie, akupresurních bodů a meridiánů, teorie čínské medicíny, techniku ​​a protokol a klinické studie. Stát se licencovaným akupresuristou obecně vyžaduje až 500 hodin školní docházky, méně, pokud již osoba má licenci na masážní terapii.
 3. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 3

  3 Najděte společné tlakové body. V našem těle jsou stovky tlakových bodů. Některé z běžných jsou:
  • Hoku/Hegu/Large Intestine 4, což je popruh mezi palcem a ukazováčkem.
  • Liver 3, což je měkké maso mezi palcem na noze a druhým prstem na noze.
  • Sanyinjiao/Slezina 6, která je na dolním lýtku.
  • Mnoho tlakových bodů je voláno více názvy a někdy je označeno zkratkou a číslem, například LI4 nebo SP6.
 4. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 4

  4 Vědět, kdy použít akupresuru během těhotenství. Akupresura byla přičítána pomoci těhotným ženám s ranní nevolností a nevolností, se zmírněním bolestí zad, zvládáním bolesti během porodu a přirozeně vyvolávajícím porodem. Přestože je akupresura bezpečná během těhotenství, vždy buďte opatrní. Než to na sobě vyzkoušíte, možná budete chtít kontaktovat svého lékaře, dulu, která cvičí akupresuru, nebo licencovaného akupunkturistu nebo akupresuristu.
  • Těhotným ženám by se měly do 40 týdnů vyhnout všem tlakovým bodům spojeným s vyvoláváním porodu. Existuje riziko vyvíjení tlaku na body, které vyvolávají porod příliš brzy a způsobují problémy.
  reklama

Část 2 ze 3: Použití tlakových bodů rukou a zpět

 1. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 5

  1 Použijte Hoku/Hegu/tlusté střevo 4. Tento tlakový bod je považován za jeden z nejoblíbenějších k vyvolání porodu. Nachází se na ruce mezi palcem a ukazováčkem.
  • Přitiskněte popruh mezi ukazováček a palec. Soustředíte se na oblast směrem do středu ruky, mezi první a druhou metakarpální kost. Na tento bod vyvíjejte stálý a pevný tlak. Poté začněte třením kruhu prsty. Když vás ruka unaví, stačí s ní zatřást a začít znovu.
  • Když začne kontrakce, přestaňte třít tlakový bod. Pokračujte, až kontrakce pomine.
  • Předpokládá se, že tento tlakový bod pomáhá stahovat dělohu a dítě sestoupit do pánevní dutiny. Můžete to také použít během porodu, abyste pomohli zmírnit pocit kontrakcí.
 2. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 6

  2 Zkuste Jian Jing/Gallbladder 21. Žlučník 21 se nachází mezi krkem a ramenem. Před vyhledáním GB21 sklopte hlavu dopředu. Nechte někoho najít kulatý knoflík v horní části páteře a poté kouli na rameni. GB21 se nachází uprostřed mezi těmito dvěma body.
  • Pomocí palce nebo ukazováčku vyvíjejte na tento bod stálý tlak směrem dolů, abyste oblast masírovali a stimulovali. Můžete také sevřít bod mezi palcem a ukazováčkem na opačné ruce, ukazováčkem masírovat pohybem dolů po dobu 4–5 sekund a uvolnit držení sevření.
  • Tento tlakový bod se také používá pro ztuhlost krku, bolesti hlavy, ramen a bolesti.
 3. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 7

  3 Rub Ciliao/Močový měchýř 32. Tento tlakový bod leží na dolní části zad, mezi zadními důlky a bederní páteří. Používá se k vyvolání porodu, zmírnění bolesti během porodu a pomoci dítěti sestoupit.
  • Chcete -li najít tento bod, nechte těhotnou ženu klečet na podlaze nebo na posteli. Táhněte prsty dolů podél páteře, dokud neucítíte dvě malé kostnaté prohlubně (jednu na každé straně páteře). Tyto prohlubně budou mezi důlky a páteří - ale ne samotné důlky.
  • Zatlačte klouby nebo palce do tlakového bodu BL32, abyste dosáhli konstantního a stabilního tlaku, nebo třete krouživými pohyby.
  • Pokud nemůžete najít dutinu, změřte délku ukazováčku těhotné ženy. BL32 leží přibližně v délce ukazováčku nad horní hranou hýždí, přibližně o šířku palce směrem ke straně páteře.
  reklama

Část 3 ze 3: Používání tlakových bodů nohou a kotníků

 1. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 8

  1 Použijte Sanyinjiao/Spleen 6. Tento tlakový bod se nachází na bérci, těsně nad hlezenní kostí. Věří se, že SP6 protahuje děložní hrdlo a posiluje slabé kontrakce. Tento bod by měl být používán s opatrností.
  • Najděte kotníkovou kost. Umístěte tři prsty nad holenní kost. Vysuňte prsty těsně z holenní kosti směrem k zadní části nohy. Hned za holení bude něžné místo. Toto místo je u těhotných žen velmi citlivé.
  • Třete v kruzích nebo vyvíjejte tlak po dobu 10 minut, nebo dokud nedosáhnete kontrakce. Po skončení kontrakce pokračujte v tlaku.
 2. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 9

  2 Zkuste Kunlun/Bladder 60. Tento tlakový bod je považován za užitečný, pokud vaše dítě ještě nespadlo. Nachází se na kotníku.
  • Najděte místo mezi hlezenní kostí a achilovkou. Vtlačte palcem do kůže a zatlačte nebo vetřete do kruhu.
  • Toto místo se často používá během první fáze porodu, kdy dítě ještě nesestoupilo.
  • Předpokládá se, že BL60 zvyšuje oběh a zmírňuje bolest.
 3. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 10

  3 Stimulujte ZhiYin/močový měchýř 67. Tento bod se nachází ve vašem malíčku na noze. Předpokládá se, že pomáhá vyvolat porod a přemístit kojence.
  • Vezměte nohu těhotné do ruky. Pomocí nehtu zatlačte na špičku malíkového prstu přímo pod nehtem.
 4. Obrázek s názvem Použijte akupresuru k vyvolání porodu Krok 11

  4 V případě dotazů se poraďte se svým lékařem nebo porodní asistentkou. Pokud máte obavy o bezpečnost vás a vašeho dítěte, proč jste ještě nedonosili, nebo jen akupresuru obecně, obraťte se na svého porodníka, porodní asistentku nebo dulu. Mohou odpovědět na vaše otázky a vyřešit vaše obavy.
  • Pokud se chcete dozvědět více o akupresuře v těhotenství, najděte si akupresuristu s licencí. Naplánujte si návštěvu a zjistěte více, abyste zjistili, zda je to pro vás.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho se mám pokoušet použít akupunkturu k vyvolání porodu, než to vzdám? Můžete pokračovat ve snaze vyvolat porod akupunkturou, dokud porod nezačne, protože může pomoci s bolestí a regulovat kontrakce. Udělejte to však pouze tehdy, pokud vám to lékař nebo porodní asistentka nařídili nebo jste po 40 týdnech.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Můžete vyvíjet tlak na tlakové body LI4 a SP6 na svém vlastním těle, nebo můžete nechat přítele nebo porodního trenéra použít tyto techniky.
 • Někteří navrhují pracovat s více tlakovými body současně nebo postupně. Například použijte tlakový bod LI4 na levé ruce osoby a zatlačte na SP6 na opačné noze. Po několika minutách si udělejte přestávku a přepněte na opačnou ruku a nohu. Můžete také přidat BL32 do rotace pomocí LI4 a SP6.
 • Na tato místa můžete vyvíjet tlak několik sekund až několik minut.
 • Každá žena je jiná s různými prahy pohodlí pro tyto tlakové body. Tlak vyvíjejte tak dlouho, dokud se necítíte dobře.
 • Časové kontrakce k určení, zda přicházejí v pravidelných intervalech. Pomocí stopek zaznamenejte, kdy každá kontrakce začíná a končí. Trvání kontrakce je doba mezi začátkem a koncem 1 kontrakce, zatímco frekvence je doba mezi začátkem první kontrakce a začátkem nové kontrakce.

reklama

Varování

 • Pokud při masáži nebo lisování těchto oblastí cítíte bolest, musíte okamžitě přestat.
reklama

Populární Problémy

Vitalia Diatchenko o sobě dobře podala zprávu, ale nakonec nevydržela tempo proti Sereně Williamsové na French Open.

Jak dát masáž. Masáže uvolňují svaly, stimulují oběh a snižují emoční stres. Dát někomu rychlé otření ramene je příjemné, ale pokud chcete svému blízkému vytvořit nezapomenutelný a uzdravující zážitek, stojí to za ...

Váš průvodce streamováním The Aristocats online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

V jednom ze zápasů prvního kola na French Open nastoupí Johanna Konta v neděli na Coco Gauff. Konta dosáhla v loňském roce na French Open semifinále, zatímco Gauffová bude debutovat v hlavní remíze French Open.

Tyto levné kluby dávají profesionální pocit za rozumnou cenu. Pokud máte všechny materiály, můžete je sestavit za odpoledne. Zabalená rukojeť, vyrobená z láhve na sodovku, je trochu práce navíc, ale poskytuje měkký odraz ...

Jak odemknout Luigi. The Green Thunder je zpět pro další akci. Existuje dlouhá tradice her Nintendo s Luigi jako odemykatelnou postavou. Nalezení Luigiho je často jednou z nejtěžších výzev ve hře, takže zdokonalte své dovednosti ...