Jak prát lyžařskou bundu

Lyžařské bundy vás v zimě skvěle zahřejí, ale po celé sezóně se mohou špinit. Rozhodnout se, jak vyprat lyžařskou bundu, může být těžké, zvláště pokud je vyrobena z materiálu, se kterým jste se dosud nikdy nesetkali. Chcete -li lyžařskou bundu vyprat, aniž byste ji poškodili, dvakrát ji propláchněte, použijte správný prací prostředek pro váš materiál a sušte na nízké teplotě.

Metoda 1 ze 3: Čištění péřových bund

 1. Obrázek s názvem Umýt lyžařskou bundu Krok 1

  1 Přidejte do svého stroje 1 kapitolu technického čističe prachového peří. Normální prací prostředek odstraní přírodní oleje z vaší péřové bundy. Přidejte 1 uzávěr čisticího prostředku na prach, kamkoli běžně dáváte prací prostředek. Čistič prachového peří najdete ve většině dobrých sportovních obchodech.

  Spropitné: Pokud má vaše pračka zbytky pracího prostředku, spusťte cyklus máchání bez prádla v pračce a vyčistěte jej před praním bundy.

 2. Obrázek s názvem Umýt lyžařskou bundu Krok 2

  2 Nastavte pračku na střední teplotu na jemné nastavení. Teplá voda udržuje peří nadýchané a vyhýbá se hrudkování. Použijte jemné nastavení, aby se vaše bunda v cyklu příliš netočila. Bundu vždy perte samostatně.
 3. Obrázek s názvem Prát lyžařskou bundu Krok 3

  3 Opláchněte bundu podruhé v pračce. Je důležité si bundu dvakrát propláchnout, abyste se zbavili veškerých zbytků, které by na ní mohly zůstat. Nastavte pračku na cyklus máchání teplou vodou a nechte ji běžet. Oplachovací cykly nebudou trvat tak dlouho jako úplné mycí cykly, takže vám praní nepřidá spoustu času.
 4. Obrázek s názvem Prát lyžařskou bundu Krok 4

  4 Vložte svou bundu do sušičky se 2 až 3 tenisovými míčky. Tenisové míčky fungují tak, aby rozbíjely shluky dolů, zatímco tvoje bunda schne . Přidejte do sušičky pár čistých, nepoužitých tenisových míčků, než ji zapnete. Tenisové míčky můžete zakoupit ve většině dobrých sportovních obchodů.
  • Můžete také použít sušičky, pokud je máte.


 5. Obrázek s názvem Prát lyžařskou bundu Krok 5

  5 Nastavte sušičku na nízkou teplotu a kontrolujte ji každých 30 minut. Možná budete muset bundu převrátit naruby nebo ji pravidelně znovu konfigurovat, aby vám vyschla. Kontrolujte svou bundu každých 30 minut, dokud není zcela suchá. To může trvat až 3 hodiny.
  • Zkontrolujte, zda z bundy nikde nevychází peří.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Praní syntetické izolace

 1. Obrázek s názvem Umyjte lyžařskou bundu, krok 6

  1 Naplňte velký kbelík nebo vanu studenou vodou. Syntetická izolace je velmi choulostivá a může se v pračce roztrhat nebo poškodit. Použijte vanu nebo velké vědro, které pojme dostatek vody na zakrytí bundy.
 2. Obrázek s názvem Umýt lyžařskou bundu Krok 7

  2 Nalijte do vody 1 uzávěr syntetického izolačního pracího prostředku. Syntetická izolace vyžaduje specifický typ pracího prostředku. Přidejte do studené vody 1 uzávěr syntetického izolačního pracího prostředku vyrobeného speciálně pro syntetickou izolaci.
  • Tyto specializované prací prostředky můžete koupit ve většině dobrých sportovních obchodů nebo kdekoli, kde jste si koupili bundu.
 3. Obrázek s názvem Umyjte lyžařskou bundu, krok 8

  3 Drhnout tvoje bunda rukama po dobu 10 minut. Rukama omyjte bundu ve studené vodě. Squish a stiskněte bundu, abyste se ujistili, že prací prostředek pokrývá celou věc. Zvláštní pozornost věnujte jakýmkoli znečištěným nebo obzvláště špinavým oblastem.
  • K čištění bundy nepoužívejte houbu ani žínku. Ty jsou na ochrannou vrstvu příliš drsné.
 4. Obrázek s názvem Umyjte lyžařskou bundu, krok 9

  4 Opláchněte studenou vodou, abyste se ujistili, že nezůstaly žádné zbytky. Vylijte vodu naplněnou pracím prostředkem a bundu důkladně opláchněte. Ujistěte se, že je bunda zcela bez zbytků pracího prostředku. Možná budete muset bundu vypláchnout více než jednou.

  Spropitné: Bundu nejlépe vypláchnete ve vaně.

  vyhledávač tenisových bot
 5. Obrázek s názvem Umyjte lyžařskou bundu, krok 10

  5 Sušte bundu na nízké teplotě a kontrolujte ji každých 20 minut. Možná budete muset bundu znovu upravit nebo převrátit naruby, abyste se ujistili, že je suchá. Vyjměte bundu a zavěste ji, až bude úplně suchá, a uložte ji.
  • Pokud máte obavy ze shlukování izolace, vložte 2 nebo 3 tenisové míčky do sušičky s bundou.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Praní nepromokavých bund

 1. Obrázek s názvem Umyjte lyžařskou bundu, krok 11

  1 Doporučení výrobce najdete na štítku na saku. Přestože většina bund bude mít stejné pokyny pro praní, vždy si dvakrát zkontrolujte, co vaše konkrétní bunda doporučuje. Podívejte se na štítek, který je obvykle na krku vaší bundy, abyste zjistili, jaké jsou její pokyny k praní.
  • Oblíbenou značkou nepromokavých bund je Gore-Tex.
 2. Obrázek s názvem Umyjte lyžařskou bundu, krok 12

  2 Zapněte si bundu a zavřete všechny kapsy. Ponecháte -li zapnuté zipy, mohou se vám kapsy zachytit na vnitřní straně pračky. Zavřete všechny kapsy a zajistěte si na bundě klapky nebo popruhy na suchý zip.
  • Zkontrolujte všechny kapsy, než je zavřete, abyste se ujistili, že v nich nic není, jako je balzám na rty nebo volné účty.
 3. Obrázek s názvem Umyjte lyžařskou bundu, krok 13

  3 Nalijte do pračky 1 uzávěr tekutého pracího prostředku. Můžete použít jakýkoli druh jemného tekutého pracího prostředku, který máte po ruce, protože nepromokavé bundy jsou docela odolné. Použijte 1 kapsuli na 1 bundu a nalijte ji kamkoli, kam byste normálně nalili prací prostředek.

  Varování: Nikdy nepoužívejte práškové prací prostředky, změkčovadla nebo bělidla, protože mohou poškodit vaši bundu.

 4. Obrázek s názvem Umyjte lyžařskou bundu, krok 14

  4 Nastavte pračku na nízké otáčky v teplé vodě. Teplá voda nepoškodí vaši bundu a může pomoci odstranit odolné skvrny. Zvolte na stroji nízké odstřeďování, aby nedošlo k přílišnému roztočení bundy a poškození. Bundu byste měli vždy prát samostatně.
  • Bundu můžete prát ve studené vodě, ale nikdy ne horké, protože by to mohlo poškodit nepromokavý materiál.
 5. Obrázek s názvem Prát lyžařskou bundu Krok 15

  5 Opláchněte bundu podruhé v pračce. Jakmile bude vaše bunda dokončena s počátečním cyklem, nastavte pračku znovu na odstřeďování, abyste se zbavili veškerých zbytků pracího prostředku, které na vaší bundě zůstaly.
  • Na druhé máchání můžete použít teplou nebo studenou vodu.
 6. Obrázek s názvem Umyjte lyžařskou bundu, krok 16

  6 Zavěste si bundu na vzduch. Sušičky jsou příliš drsné na to, aby nepromokavé bundy úplně vyschly. Nasaďte si bundu na ramínko a nechte ji úplně vyschnout. To může trvat několik hodin až celý den.
  • Bundu můžete nosit, jakmile je úplně suchá, ale nepromokavá vrstva nemusí být plně funkční.
 7. Obrázek s názvem Umýt lyžařskou bundu Krok 17

  7 Vložte svou bundu do sušičky na 20 minut. Abyste znovu aktivovali nepromokavou vnější vrstvu, musí být vaše bunda vystavena teplu. Nastavte sušičku na pravidelné nastavení teploty a zvolte 20minutový cyklus. Vyjměte bundu ze sušičky, jakmile uplyne 20 minut, a zavěste ji. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Čištění péřových bund

 • Technický čistič prachového peří
 • 2 až 3 tenisové míčky

Praní syntetické izolace

 • Syntetický izolační prací prostředek
 • Velká vana nebo kbelík
 • 2 až 3 tenisové míčky (volitelně)

Praní nepromokavých bund

 • Prací prášek

Populární Problémy

Buldoci patří do skupiny psů s vyhublými plochými tvářemi. Oficiální termín je brachycephalic, což znamená mít hlavu zkrácenou dopředu. Http://www.merckvetmanual.com/pethealth/dog_disorders_and_diseases/lung_and_airway_disor ...

Zion Williamson debutuje v NBA, když se Pelikáni v pondělí utkají s Hawks v přípravném zápase. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Penn State a Maryland se v pátek večer setkávají v show Big Ten. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak rehabilitovat vyvrtnuté kotník. Ať už jste sportovec nebo jen aktivní, vymknutý kotník je bolest - a chcete se vrátit ke svým běžným aktivitám! Rehabilitace vymknutého kotníku vyžaduje určitý čas a trpělivost, ale se správným ...

Uprostřed uzavírky COVID-19 se Serena Williamsová podělila o svou rutinu domácího cvičení se sestrou Venuší. Duo začalo žít na Instagramu během 40minutové relace, během níž Serena odhalila, že jí nechybí kurt.