Jak nosit sportovní kabát

Všestranný, ležérní a chladný sportovní kabát by měl být základním kamenem promyšleného šatníku. Ať už chcete nosit chytrý sportovní kabát na formální příležitost nebo spárovat vzorovaný kostkovaný kabát s tričkem rockové kapely, sportovní kabáty mohou fungovat pro každou příležitost. Naučit se vybrat si jeden ze správných střihů, spárovat jej se svým šatníkem a naučit se ho správně nosit nemusí být žádný problém. Oblékání je skvělé.

Část 1 ze 3: Výběr sportovního kabátu

 1. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 1

  1 Zjistěte rozdíl mezi sportovním kabátem a jinými kabáty. Ačkoli jsou běžně kombinovaní, sportovní kabát není sako ani sako. Sportovní kabáty nemusí odpovídat tkanině kalhot, jak byste našli u saka. Největší rozdíl mezi sportovním kabátem a sakem je v tom, že sportovní kabáty jsou vzorované, zatímco blejzry jsou vyrobeny z pevné látky s kontrastní barvou knoflíku.
  • Stylisticky jsou sportovní kabáty někdy o něco volnější než jiné druhy kabátů, což umožňuje venkovní použití a „sportování“. Jsou o něco méně formální než sako nebo sako.
  • Rozmanitost tkanin je o něco větší i u sportovních kabátů. Pro sportovní kabáty je běžná vlna, len, bavlna a další druhy materiálů. Jedna věc, kterou sportovní kabát musí mít, je však vzor.


 2. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 2

  2 Správně nasaďte kabát. Vzhledem k tomu, že sportovní kabát není tak formální jako sako nebo sako, může mít něco a měl by vypadat (a cítit se) trochu volněji. U bund je délka kabátu obvykle standardní. Chcete -li se naučit vhodný střih, najděte níže svůj sortiment:
  • Kraťasy se obvykle používají u lidí mladších 5’7 let s rukávy až 32 palců.
  • Pravidelný je pro lidi mezi 5’8 a 5’11, s rukávy 32–33 palců.
  • Dlouhá je pro lidi mezi 6’0 a 6’2, s rukávy 34–36 palců.
  • Extra dlouhý je pro lidi vyšší než 6’2 s rukávy delšími než 36 palců.
 3. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 3

  3 Vyberte si vhodnou váhu pro sezónu. Sportovní kabáty přicházejí s letní a zimní váhou a jsou běžné v každém ročním období, ve kterém je třeba smíchat trochu formality s trochou zábavy. Pořízení sportovních kabátů, které lze použít pro různá roční období, vám pomůže zůstat v pohodlí.
  • Na léto noste bavlněné sportovní kabáty. Když je horko, nechcete být chyceni ve vlněné bundě. Bavlna dobře dýchá a pomůže vám zůstat v pohodě, přestože máte na sobě relativně těžký kus oblečení.
  • V zimě byste měli nosit vlněné bundy. Ty jsou tepelně úsporné a často je lze nosit bez potřeby kabátu.
 4. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 4

  4 Zkontrolujte větrací otvory. Větrací otvor je otevřený šev buď na zadní straně bundy, nebo na bocích, slouží k tomu, aby bunda mohla volně viset a zpřístupnila kapsy kalhot nositeli bundy. Přestože jsou nepromokavé bundy tvarově přiléhavé a stylové, jsou o něco méně pohodlné než sportovní kabáty, které jsou o něco méně formální.
  • Bundy s bočním větráním jsou v Evropě oblíbené a mají chladnou a elegantní moderní atmosféru. Zadní větrací otvory jsou tradičnější a pohodlnější.
 5. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 5

  5 Hledejte univerzální vzory. Sportovní kabát se může ve stylu značně lišit, a proto je tak všestranný. Na loktech najdete různé kapsy, knoflíky a dokonce i kožené nášivky. Vzor však bude největším a nejpřitažlivějším prvkem sportovního kabátu, takže je důležité, abyste si vybrali ten, který budete moci nosit různými způsoby.
  • Chyba na straně jemnosti. Kostkovaná purpurová a oranžová může na figuríně vypadat sladce, ale jak často ji budete moci nosit? Vymyslete dobré barvy, aby ladily s tím, co již ve vašem šatníku je.
  • Co hodláte dělat, když nosíte sportovní kabát? Pokud se hodně pohybujete, hledejte kabát se spoustou pohybu a dokonce i rozšiřitelné panely nebo záhyby, které vám poskytnou větší schopnost švihnout golfovou holí nebo vyhodit rybářský prut.
  reklama

Část 2 ze 3: Sladění sportovních kabátů se šatníkem

 1. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 6

  1 Přizpůsobte si kabát ke kalhotám. I když ne všichni lidé rádi spárují sportovní kabát s džíny, je to naprosto přípustné. Jde o to, nosit džíny, které jsou ve výborném stavu, a nosit také úhledný pásek. Zajistěte také, aby kabát a džíny dobře seděly.
  • Případně noste kalhoty. Většina neformálních a chytrých neformálních kalhot se bude dobře hodit ke sportovnímu kabátu.
  • Pokud je kabát vzorovaný, zvolte kalhoty neutrálně zbarvené v béžové, šedé, plavé, krémové atd. Kalhoty by neměly konkurovat kabátu.
  • Ke sportovnímu kabátu světlé barvy použijte tmavé kalhoty. U tmavě zbarveného sportovního kabátu se hodí ke světlým kalhotám.
 2. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 7

  2 Noste sportovní kabát s košili a kravatou. Klasika je vždy ve stylu. Slaďte vzorované sportovní kabáty s jednobarevnými košilemi pro ležérní, ale stylový vzhled. Pokud chcete být sofistikovaní a kombinovaní, oblékání vzorovaného sportovního kabátu s pevnou košilí a úhlednou kravatou přiměje lidi otočit hlavu. Slaďte zaneprázdněné bundy s pevnými košilemi a kravatami a naopak. Bylo by těžké se dostat pryč se třemi vzory.
  • V chladném počasí vyzkoušejte sportovní kabát přes svetr a košili s límečkem. To může být skvělý způsob, jak zůstat v teple, aniž byste potřebovali kabát. Vypadá to stylově knižně, jako byste byli studenti na Oxfordské univerzitě, kteří studují avantgardní poezii.
  • Buďte kreativní s výběrem kravat. Vzory jsou pravděpodobně venku, ale přemýšlejte o vlněných kravatách, šňůrkách a dalších typech kravat, které vzor bundy pěkně doplní. Případně rozepněte několik horních knoflíků a oblékněte si jen košili a kabát. To může být skvělý silný vzhled.
  • Tričko s límečkem by mělo být vždy zastrčené a límec by měl být uvnitř bundy, pokud jej budete nosit se sportovním kabátem. Není rok 1974! Nenechávejte obojek viset venku.
 3. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 8

  3 Roztočte to tričkem nebo pólem. Pokud chcete vypadat, že pořádáte MTV Movie Awards, nebo se chystáte pracovat na svém technologickém startu, je to skvělý vzhled, méně formální, ale přesto fantastický. Jen se ujistěte, že obě trička jsou velmi kvalitní a ve výborném stavu. Nemělo by být průhledné ani vrásčité.
  • Nošení trička s potiskem se sportovním kabátem sděluje lehce podvratný postoj, umělecký i firemní zároveň. Přemýšlejte o umělcích při otevírání galerií v naději, že prodáte spoustu práce. Pěkně vypadající sportovní bunda, designové džíny a tričko Rolling Stones? Vždy v pohodě.
 4. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 9

  4 Vyberte si správné boty. Pokud do svého vzhledu integrujete sportovní kabát, boty ho mohou vyrobit nebo rozbít. Bude to záviset na oblečení, ale obecně se chcete zaměřit na doplňkový vzhled.
  • Pokud máte na sobě džíny, může být lákavé chtít si hodit také ležérní boty, ale velmi neformální tenisky nebo Converse ve vás mohou vypadat jako teenager oblečený v tátových šatech. Pro elegantnější ležérní vzhled noste k riflím mokasíny, oxfordky nebo ležérní brogues.
  • Pokud máte oblečenější kalhoty, může se hodit i volnější obuv. Chcete -li dosáhnout dokonalého dotyku, zvažte nějaký druh vycházkové boty nebo dokonce stylové kovbojské boty, které dodají úžasný akcent.
 5. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 10

  5 Stavte v doplňkových stylech. Konzervativní myšlení by mohlo naznačovat, že sportovní kabáty s jasným vzorem by měly být sladěny s pevnými látkami a co nejvíce zmírněny. To je určitě skvělý způsob, jak sladit kabát s jiným oblečením. Ale klidně experimentujte. Možná by tvoje fialová kostkovaná bunda vypadala skvěle se šedým svetrem, s límečkem tvé růžové košilky, která by ti trčela časem. Hledejte doplňkové barvy a styly. Porušte pravidla a uvidíte, co funguje.
  • Zvažte přidání kapesního čtverce. Kapesní čtverce se stále častěji vracejí a nabízejí malý doplňkový akcent barev, díky nimž se vaše bunda rozzáří. Přizpůsobte zbarvení kapesního čtverce košili.
  reklama

Část 3 ze 3: Nosit svůj kabát

 1. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 11

  1 Když sedíte, rozepněte si kabát. Sportovní kabáty se dodávají ve variantách se dvěma a třemi knoflíky. Čím více tlačítek, tím delší je čára vytvořená jejich zapnutím. Obecně se doporučuje zapnout si bundu ve stoje a rozepnout kabát v sedě. U některých lidí je také běžné rozepnout si kabát na chůzi.
  • Jak se rozhodnete nosit kabát, je zcela na vás. Nemusíte jej kdykoli zapínat ani rozepínat, ale obvykle vypadá lépe a pomáhá zeštíhlit vaši siluetu tak, aby bylo zapnuto, když stojíte. Zapněte pouze horní tlačítko, pokud je na saku více tlačítek.
 2. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 12

  2 Noste kabát , Pokud je třeba. Ve velmi chladném počasí může být nezbytný kabát, i když máte na sobě sportovní kabát. Nezapomeňte vzít v úvahu počasí a vyhněte se tomu, abyste se nechali nachytat nedostatečně oblečeni. Vlněné kabáty, hráškové kabáty a trenčkoty jsou vhodně spárovány se sportovním kabátem. Obvykle budete chtít, aby byly tyto tlumené plné barvy: černá, šedá, tmavě zelená nebo béžová.
 3. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 13

  3 Na semiformální příležitosti noste sportovní kabát. Sportovní kabáty jsou univerzální pro každodenní nošení, ale také dost dobré pro formální příležitosti. V závislosti na vašem pracovišti může být přijatelné nosit sportovní kabát do práce a poté na sportovní bar. Pokud jste někdy někde, kde jsou vyžadovány bundy, sportovní kabát by měl být v pořádku.
  • Sportovní kabát je doma v restauraci, v baru, v hospodě a při volání přátel na večeři. Mezi dobré barvy pro společenské akce patří béžová, hnědá, krémová, khaki, pálená a bílá. Světlejší barvy jsou vždy méně formální.
  • Pro formální akce může být sportovní pobřeží, zvláště jasně vzorované, méně vhodné. Rozhodněte se raději pro sako nebo sako.
 4. Obrázek s názvem Noste sportovní kabát Krok 14

  4 Správně se starejte o sportovní kabáty. Nikdy nenoste špinavý nebo vrásčitý sportovní kabát, nebo si můžete obléknout i pólové límec. Sportovní kabáty je třeba udržovat v dobrém stavu a pravidelně čistit, aby vypadaly hezky. Obecně platí, že byste neměli bundu nechat čistit chemicky více než jednou za šest měsíců.
  • Tip na rozpočet: Ve filmu Theophilus North od Thorntona Wildera má hlavní postava pouze jeden oblek, který musí každý večer tlačit mezi povlečení a matraci, aby vypadal bez vrásek a čistě. I když možná nebudete muset chodit tak daleko, pravidelné žehlení sportovního kabátu by vám mělo pomoci udržet ho v dobrém stavu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Vypadala by tmavě modrá sportovní bunda se středně šedými kalhotami v pořádku? To by mělo být dobré. Šedá se hodí ke všemu a námořnická barva je také neuvěřitelně univerzální.
 • Otázka Moje žena a já diskutujeme o tom, jakou košili a kravatu nosit se šedou sportovní bundou s černými nebo modrými kalhotami. Nějaké návrhy? Navrhoval bych bílou nebo černou košili se vzorovanou kravatou, která vyzvedne barvy saka i kalhot.
 • Otázka Hodil by se k tmavě hnědým kalhotám námořnický sportovní kabát? Drž se dál od tmavě hnědé, ale nejlépe poslouží hezká středně hnědá, světlá káva, mokka a další podobné odstíny. Spárujte s hnědou kravatou.
 • Otázka Mohu nosit sportovní bundu na podvečerní venkovní neformální párty? Ano, ale nenoste kravatu. Kravata by vypadala formálněji, než si příležitost přeje.
Nezodpovězené otázky
 • Rezavý sportovní kabát s vínovým/modrým svetrem?
 • Jak poznám, že je můj sportovní kabát v pořádku, když jdu na semiformální akci?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Vyvážte zátěž dobře. Nepřetěžujte kapsy kabátu na jedné straně natolik, že to způsobí, že se kabát špatně zakryje. Změňte uspořádání peněženky, iPodu, klíčů atd., Dokud kabát nesedí rovně.
 • Mezi doplňky, které můžete přidat do sportovního kabátu, patří kapesní hodinky, drahé pero (jméno pera musí směřovat ven) nebo efektní kapesník. Pokud kouříte doutníky, je to ideální také pro předvádění doutníků.
 • Sportovní kabát má buď dvě nebo tři tlačítka. Zapněte pouze horní tlačítko na sportovním kabátu se dvěma tlačítky; u sportovního kabátu se třemi knoflíky zapněte knoflík dva a vrchní nechejte rozepnutý.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud se mačkáte do kabátu nebo vám připadá sotva zapnutý, je vám příliš malý, a co je důležitější, bude vám připadat příliš malý, když ho uvidí ostatní.
reklama

Populární Problémy

Pokud chcete být nejúžasnější dívkou na domácím večírku, je pravděpodobné, že nebudete. Důvodem je to, že se již příliš zajímáte o to, co si o vás ostatní myslí. Místo toho, abyste si dělali starosti s tím, jak se srovnáte s ostatními na večírku, ...

Sheffield Wednesday a Man City se dnes setkají v pátém kole FA Cupu. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste v USA.

Wimbledon 2014: Je to konec cesty pro Serenu Williamsovou? 25. nasazená Alize Cornet ukázala špičkové nasazené Sereně Williamsové dveře ve třetím kole letošního Wimbledonu.

V sobotu se vedra rozjela na Bucks. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online bez kabelu na všech trzích.

Jak vypadat sexy, když jsem nahý. Vypadat sexy nahá může vypadat jako výzva, ale rozhodně je na dosah bez ohledu na to, jaký máte typ postavy. Je velmi běžné cítit se sebevědomí a nejste v tom pocitu sami. Můžeš...

Florida Atlantic a Georgia Southern se v sobotu setkají v přesvědčivém nekonferenčním fotbalovém zápase. Zde je návod, jak hru sledovat.