Iga Swiatek využil šestihodinové zpoždění deště jako „příležitost naučit se něco nového“ v Montrealu

A s ním světová jednička opět překonala Karolínu Muchovou přes tři sety ve čtvrteční odvetě finále Roland Garros na podniku WTA 1000.Teď už víme, co dostaneme, když se utkají Iga Swiatek a Karolína Muchová.

Rozdělí si první dvě sady. Muchová se pokusí narušit Swiatekův topspinový forhend svým slice bekhendem. Swiatek se pokusí odpálit vršek druhého podání Muchové. A někdo vyhraje 6-4 ve třetím setu. Poprvé hráli v roce 2019 Muchova. Podruhé, ve finále Roland Garros na začátku tohoto roku, to byl Swiatek. Potřetí, ve čtvrtek večer v Montrealu, to byl opět Swiatek, 6-1, 4-6, 6-4.'Tento zápas jsme hráli asi třikrát,' řekl Swiatek s úsměvem.

Tenhle měl ale nějaké zvláštnosti. Nejviditelnější je, že od začátku do konce to trvalo zhruba devět hodin. Polák a Češka dorazili na kurt ve 12:30 a potřásli si rukou kolem 21:30. Mezitím došlo ke dvěma zpožděním deště, které sežraly více než šest hodin. Swiatek je sice Swiatek, ale brala to jako šanci zažít zcela novou zkušenost. Nikdy předtím nemusela čekat tak dlouho, aby mohla hrát.

umíš sloužit v tenise pod rukama

'Byl to mimořádný den,' řekla. 'Chtěl jsem využít příležitosti naučit se něco nového.''Jen jsem si trochu připomněl svou klíčovou taktiku a co bych měl udělat, abych vyhrál proti Karolíně, a to je vše,' řekl Swiatek o resetu do jejich rozhodujícího setu.

návod na ortézu tenisového lokte

Způsob, jakým Swiateková vyhrála tento zápas, se také lišila od její normy. Typicky vede její potápění, průbojný úder jedním až dvěma údery země. Ale dnes večer to neměla. Zasáhla 37 vítězů, ale udělala 53 chyb. Mnoho jich přišlo z forhendové strany. Muchová donutila Swiatekovou, aby se snížila svým řezným bekhendem a ona na ni přispěchala forhendem crosscourtem. Velkou část druhého setu, který prohrála, hrála Swiateková jednu hru skvěle a další příšerně.Ale tentokrát měla zálohu. Normálně si nemyslím, že slouží a vrací se jako její hlavní zbraně. Ale byli proti Muchové. Swiatek udělala 70 procent svých prvních podání a trefila sedm es; pět z nich přišlo v rozhodující sadě a tři na brejkboly. Její jezdec – široký u dvojky a dolů po T v reklamě – byl jen zřídka účinnější. Ještě lepší byl její návrat. V představení ve stylu Djokoviče skočila na mnoho z Muchových nejlepších prvních podání a vrhla je buď zpět k nohám, nebo po řadě pro vítěze in-your-face. Jeden z těchto vítězů přišel v brejku v úvodní hře třetí sady. Odtud držel Swiatek pětkrát v řadě vítězství.

'Nebylo to snadné,' řekla Swiatek a zopakovala svého kolegu č. 1, Carlose Alcaraze, z předchozí noci. 'Musíš najít energii.'

Swiatek přechází na Danielle Collinsovou, vítězku 6-2, 6-3 nad Kanaďankou Leylah Fernandezovou. Teď ví, že může vyhrát i bez toho, aby ze země měla to nejlepší. A pro případ, nedej bože, by si to někdy potřebovala zopakovat, ví, že může vyhrát devítihodinový zápas.

Populární Problémy

Bitva Britů, kterou pořádá Jamie Murray, se vrátí tento měsíc s muži a ženami v bitvě o týmovou slávu.

Horolezec je cvičení tělesné hmotnosti, které je užitečné pro spalování kalorií, budování vytrvalosti a posilování jádra. Horolezci nejenže využívají všechny hlavní svalové skupiny těla, ale jsou také jednoduchí a užiteční ...

Novak Djokovic přijel do Japonska na olympijské hry v Tokiu 2020 a vypadá stejně sebevědomě jako kdykoli předtím.

Jak vyrobit šíp a kopí z břidlice. Takže chcete být lovcem z doby kamenné, lučištníkem nebo jen vyrábět skvělé zbraně? Pak čtěte dál. Vyhledejte nějakou břidlici (plochý kámen používaný k výrobě střešních tašek).

Indický prezident ocenil Paesův titul smíšené čtyřhry ve Wimbledonu, který vyhrál s partnerkou ve čtyřhře Martinou Hingisovou.