Rozhovor: Indický tenis má spoustu nevyužitého potenciálu - bývalý národní tenisový šampion Nirupama VaidyanathanFoto souboru: Nirupama Vaidyanathan

Bylo by vám odpuštěno, kdybyste spojili začátek indické ženské tenisové scény se Saniou Mirzou. Sedm let předtím, než se Mirza stala velkým průlomem ve hře Under Under, se Nirupama Vaidyanathan stala první indickou ženou, která kdy vyhrála hlavní los na Grand Slamu (na Australian Open 1998) a dosáhla vrcholu až v ne. 121 ve světovém žebříčku.

Indka nyní vydala novou knihu s příhodným názvem The Moonballer a Sportskeeda ji dohnala k rychlému rozhovoru.

Málokdo ví, že jste byla první Indkou, která vyhrála hlavní remízu na grandslamovém turnaji v roce 1998. Máte pocit, že se vám nedostalo dostatečného uznání za vaše úspěchy v indickém tenise?

Je normální, že se na sportovce zapomíná za to, čeho dosáhli před 10–15 lety. Ale je to dobrý pocit, že jsem inicioval cestu k profesionálnímu tenisu v Indii.

Vaše kniha se jmenuje „The Moonballer“. Jaký je za tím důvod a odráží se to na vašem herním stylu?

To má znamenat skromné ​​začátky. Začal jsem hrát tenis jako pětiletý a hodně jsem balil (trefoval vysoké míče). Ale když jsem hrál pro tenis, byl jsem hráčem všech hřišť, který si užíval příchod na síť.

Název je umožnit dnešním malým dětem pochopit, že můžete začít skromně, ale v životě můžete dosáhnout velkých věcí. Klíčem je udržet se u toho.

Jaká je vaše nejlepší vzpomínka z vašich hráčských dnů?

Rád jsem hrál turnaje v Austrálii. Byla to tak krásná země a lidé byli tak vřelí. Také se mi tam dobře hrálo za větrných podmínek.

Co si myslíte o dnešní scéně ženského tenisu v Indii?

Hodně se toho dá dělat. Potenciál tu je, ale stále je nevyužit. Zdá se, že nikdo není ochoten je správně vést.

Sania Mirza - trailblazer nebo underachiever?

Trailblazer určitě. Všem ukázala, že v ženských žebříčcích může být Indka 50 nejlepších na světě.

V roce 2010 jste se vrátili na scénu ve věku 33 let. Co k tomu návratu vedlo?

Viděl jsem, že mě Indie v té době potřebovala. Také jsem cítil, že bych mohl pomoci juniorům v Indii. Ale potřeboval jsem všem dokázat, že ještě umím hrát.

Jak v dnešní době trávíte čas? Stále se věnujete tomuto sportu?

V USA mám tenisovou akademii s názvem Nirus Tennis Academy. Učím více než 250 dětí a mám tam čtyři centra. Pracuji také na své další knize Rodičovství ve Wimbledonu.

Populární Problémy

Organizátoři navyšují výhru ve Wimbledonu o 40%

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Lakers vs Pacers online bez kabelu, ať už jste v Los Angeles, Indianě nebo mimo trh.

Drtiče jsou zcela přirozené, nejsou příliš snadno ovladatelné a - většinou - zcela neškodné. Může být zábavné toužit po člověku, i když víte, že navázat s ním vztah je zbytečné. Někdy však ty pocity ...

Zelená obrazovka je klíčovou součástí amatérské i profesionální filmové tvorby, která umožňuje vytvářet kulisy místo zelené barvy v záběru. Vytvořte si vlastní nastavení zelené obrazovky, které se snadno vyrábí a snadno přenáší ...

Těchto pět aktivních hráčů má proti Djokovicovi vítěznou bilanci.

Váš průvodce sledováním Hannah Montany online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav, nejlepších sezón a epizod.