Je tenis druhým nejatletičtějším sportem na světě?

Londýn, Anglie - červenec 08: Roger Federer ze Švýcarska slouží během mužů

Na nedávno skončených olympijských hrách v Riu byl Ashton Eaton, šampion v desetiboji a mnohými považován za jednoho z největších sportovců na světě, dotázán na jeho názory na nejatletičtější sport na světě. Jeho odpověď byla poněkud překvapivá.I když uznal svůj sport za nejobjektivnější měřítko čiré atletiky - každá jednotlivá událost v rámci desetiboje získává individuální skóre, přičemž o vítězi rozhoduje kombinovaný výkon napříč všemi disciplínami - dodal, že by nebylo dokonalé definovat atletiku pouze pomocí měřítek fyzického výkonu.Je tu tělo a pak určitě i mysl, řekl Eaton. Vybral si tenis jako druhý nejatletičtější sport, protože se domníval, že tenis je bližší než jiné sporty k hodnocení výkonnosti sportovce pomocí holistického přístupu. Mezi důvody, které uvedl pro uvedení tenisu na vrchol, patřil technický aspekt, hbitost, vědomí mysli a těla ... a samotná hra ... což je trochu jako šachový zápas.

Jak postupujeme při definování nejtěžšího sportu na světě? Jaké dovednosti jsou nutné k tomu, aby se stal největším sportovcem? Je rozumné porovnávat více sportů napříč různými kategoriemi? Jak se ukázalo, porota je stále mimo.V roce 2009 vyvinula společnost ESPN projekt Ultimate Sports Degree of Difficulty, který má za úkol vytvořit seznam nejtěžších sportů na světě. Byl sestaven panel složený z více odborníků, který se skládal ze sportovních vědců, akademiků z kineziologie a vývojové psychologie, sportovce se dvěma sporty a sportovních novinářů. Panel určil deset kategorií (nebo dovedností) a ohodnotil každý sport podle těchto dovedností pomocí stupnice od 1 do 10. Deset dovedností bylo -pravidla tenisových skóre
  • Vytrvalost
  • Síla
  • Napájení
  • Rychlost
  • hbitost
  • Flexibilita
  • Nerv
  • Trvanlivost
  • Koordinace oko-ruka
  • Analytické schopnosti


Hodnoceno bylo až 60 sportů. Sportem, který skončil na vrcholu, byl box (72,375), úzce vyčnívající z ledního hokeje (71,750). Box zaznamenal u každého parametru minimálně 5,63, jeden uložte. V pěti kategoriích dovedností se umístila v prvních pěti a v prvních 20 ve čtyřech dalších. Eric Stevens, dlouholetý trenér boxu v USA, říká, že není náhoda, že nejvyšší skóre boxu bylo na nervy (8,88), protože vrozená kvalita boxerů musí být schopnost překonat strach ve sportu, kde cílem soupeře je způsobit fyzické zranění.

V roce 2010 Forbes prohlásil squash za nejzdravější sport ze všech. Studie Forbes požádala odborníky na fitness, aby ohodnotili výběr sportů v oblasti kardiorespirační vytrvalosti, svalové síly, svalové vytrvalosti a flexibility a spálených kalorií a rizika zranění. Squash byl na vrcholu a 30minutová relace tvrdila, že spálí více než 500 kalorií.Squash také skóroval vysoko na svalové a kardiovaskulární vytrvalosti. Australanka Michelle Martinová, trojnásobná mistryně světa, podporuje tento sport jako ideální volbu pro rozvoj koordinace ruka-oko, což je dovednost, kterou lze později přenést do jiných sportů. Vítá ji také jako konečnou hru mysli a těla. Jak se říká, nehrajete squash, abyste se dostali do kondice, ale jste fit, abyste mohli hrát squash.Jiné průzkumy a průzkumy uváděly gymnastiku, veslování, fotbal / fotbal, smíšená bojová umění a ragby jako jedny z tvrdších sportů. Samotný tenis má další příznivce (v průzkumu ESPN byl uveden až na sedmém místě).

Andre Agassi ve své autobiografii píše, že tenis je nejosamělejším sportem, přirovnává ho k samotce. Rafael Nadal ve své knize velebí jedinečnost tenisu v tom, že to není lineární hra, ale je přerušovanější. Tenisté se musí ujistit, že jejich těla jsou vhodná pro dlouhodobou výbušnost, sprint a brzdění. Vzpomíná na svého trenéra, který přirovnával tenisty k hučení ptáků, jediného ptáka nebo zvířete, které kombinuje nekonečnou výdrž s vysokou rychlostí.

Jako všechny vášnivé sportovní debaty, ani tato neskončí kňučením.

Populární Problémy

Výhra ve dvou setech nad Stevem Johnsonem viděla, jak Roger Federer připravil střetnutí BNP Paribas Open s Rafaelem Nadalem.

Světová jednička Novak Djokovič byl z turnaje US Open 2020 vyřazen poté, co míč zasáhl čárovou ženu. Mnozí se ptali, zda to bylo správné volání, ale kniha pravidel je v této záležitosti zcela jasná.

Fognini ukázal na Rio Open svou mimořádnou reflexní akci, která uchvátila dav.

Cowboys and Steelers zahájili ve čtvrtek předsezónu NFL 2021 hrou Síně slávy. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos, pokud nemáte kabel.

Robin Soderling vysvětlil svou neortodoxní taktiku proti Rafaelovi Nadalovi na French Open 2009. Soderling dokázal porazit Rafaela Nadala neustálým úderem na plocho, což se na antuce obvykle nedoporučuje.