Jak ze své hry odstranit dvojité chyby

PETE-sampras-citáty

Všichni jsme tam byli- v zásadním bodě, při otevírání zápasu nebo po velké přestávce podání spáchání té obávané dvojchyby. Někteří z nás se během hry nebo zápasu potýkají s trýznivými epizodami několika dvojitých chyb. Bolí to rozdávat ty volné body, ale je to oslabující nevědět, jak je odstranit/ovládat.

Jak jsme se z této krásné hry naučili, téměř všechny naše chyby jsou způsobeny kombinací technické chyby a blokující mentální víry. V případě podání (kde vládneme svému osudu) - lze snadno vytvořit mnoho škodlivých negativních a iracionálních přesvědčení.

Juniorští hráči se snadno stanou obětí tohoto cyklu, např. Moje porce je na hovno ... Dvakrát chybuji ... Chystám se znovu chybovat dvakrát ... Prohraji tento zápas ... Jsem poražený ... Jsem jen plýtvání člověkem.

Osobně jsem se tímto problémem zabýval a měl jsem příležitost pracovat s juniorem a dospělými na tomto problému. Zde je můj nejnovější student a náš přístup k řešení.

Případová studie

Pozadí Jeden z mých studentů z New Jersey, špičkový juniorský hráč, byl ve městě na mistrovství národních antukových kurtů dívek do 14 let. Vycházela z turnaje a měla 1,5 dne před svým prvním zápasem na Clay Court.

Problém/výzva : Hráč má epizody několika dvojitých chyb. 15-20 dvojchyby v jejích zápasech. Cítila se velmi špatně ze svého podání a schopnosti vyhrávat zápasy. Chtěl ji připravit na turnaj v neděli 8 hodin ráno.

Řešení : Protože na naší straně není mnoho času, dostali jsme se do práce. Nejprve jsem ji nechal sepsat 2 prohlášení, o kterých cítila, že jí brání vyhrát další zápasy. Přišla s:

1. Moje podání není dobré

2. Nemohu ukončit hry

(k těm se ještě vrátíme)

Dále jsme se podívali na její podání. Určitě ji hod byl viníkem číslo 1 za její dvojchyby. Byl příliš vysoký, nekonzistentní a procházel po celé mapě. Nevyvinula disciplínu zastavovat, chytat a znovu házet špatné hody. Výsledkem bylo, že neměla žádný rytmus při podání a velmi malou důslednost. Předpokládali jsme, že lepší hod by se postaral o 50% jejích chyb při podávání.

Co jsme udělali:

VYLEPŠTE SVÉ TOSS

Před jejím postojem k podání jsme nakreslili půlkruh a vytáhli časy, 12:00, 13:00 a 14:00. Ve 14 hodin, přesně vpředu s přední nohou, byla požádána, aby hodila míč ve 14 hodin. Zpočátku to považovala za extrémně obtížné a postrádala povědomí o hodu (nedokázala předpovědět dobrý a špatný hod).

Během několika minut (přičemž jsem na ni vyvíjel tlak, aby to pochopila správně) dokázala hodit přesněji. Výsledky byly okamžité, čistší zásahy, více podání, více energie atd.

hody na servírování

NAJDĚTE SI SVÉ JEDINEČNÉ SLUŽBY RYTMUS

The druhá věc udělali jsme, abychom vytvořili její jedinečný rytmus podávání. Požádal jsem ji, aby zazpívala hrabě, který odpovídal jejímu podání. 1 (připraveno) -2 (zpětný pohyb/hod) -3 (poškrábání) -4 (zásah). Její jedinečný rytmus jí umožnil více si uvědomovat špatné hody, protože by narušily její rytmus, a to jí MNOHEM lépe načasovalo.

jak sloužit badmintonu

Pokračovali jsme v bodování, strategii zápasů a ona nakreslila půlkruhové hodiny jako vodítko. Výsledky byly ohromující, od 3/10 prvních podání provedla 7/10 a 8/10 druhých podání. Při našem druhém tréninku se v naší sadě dopustila 1 dvojchyby.

MENTÁLNÍ ÚPRAVY

Zpět k jejím bránícím přesvědčením. Požádal jsem ji, aby obě tvrzení negovala 6 pravdivými tvrzeními, která považovala za 100% pravdivá.

skóre v badmintonu

VERZE VĚŘÍCÍ: Moje podání není dobré

FAKTUÁLNÍ ARGUMENTY POČÍTAČE:

→ Moje podání není špatné, je to hod, který potřebuje úpravy.

→ Bylo mnoho zápasů, kde moje podání bylo skvělé.

→ Měl jsem časy v zápasech, kdy mohu udělat 10-12 prvních podání v řadě

→ Spousta lidí má problémy se svými podáními, nedělá to ze mě špatného hráče.

→ Mám pocit, že mám při podání celkově dobrou techniku

NOVÝ VĚR: Moje porce jsou dobré :)

VERZE VĚŘÍCÍ: Nemohu ukončit hry

FAKTUÁLNÍ ARGUMENTY POČÍTAČE:

→ Nejde o to, že bych prohrál každý zápas, kde jsem, ale mnoho z nich vyhrál.

→ Potřebuji se trochu více soustředit na své herní body, abych je převedl.

→ Na svých herních bodech nehraji jinak než na ostatních bodech, takže se potřebuji trochu více soustředit na body jako 40-15, 40-30 atd.

NOVÝ VĚŘÍCÍ : Mohu ukončit hry!

Výsledek: Při svém vítězství v prvním kole udělala pouze 5 dvojchyb! A 66% zlepšení během 24 hodin!

Můžete si přečíst blog Nehy Uberoi tady , a můžete se podívat na její kanál YouTube tady .

Populární Problémy

Jak vyrobit salát z mořských řas. Mnoho lidí váhá vyzkoušet mořské řasy, ale ve skutečnosti je to vynikající jídlo. Mořské řasy mají nízký obsah tuku a kalorií a jsou vynikajícím zdrojem minerálů, včetně vápníku a železa. Https://www.bbcgoodfood.com/howt ...

Dnes večer se koná finále 7. sezóny seriálu Masterchef Junior. Získejte přehled o tom, jak sledovat epizodu edice Jr. 2019 online prostřednictvím živého přenosu.

Zde je návod, jak zdarma sledovat novou sérii doku-reality „Svět podle Jeffa Goldbluma“ online.

Jak vyrobit italskou sodu. Italská soda je lahodný nápoj, který se snadno vyrábí a je příjemný na pohled. Standardní italská soda se vyrábí z klubové sody a ochuceného sirupu. Francouzská soda - také nazývaná italská smetana - je oblíbenou variací ...

Je čas na další díl El Clásica. Pokud žijete v USA, podívejte se, jak a kde můžete v sobotu sledovat přímý přenos Barca vs Real Madrid.

Jak odstranit vodní kámen. Vodní kámen je usazenina uhličitanu vápenatého, která se zanechává, když se voda odpařuje z povrchu. Časem se tento minerál hromadí a způsobuje tvorbu bílých krystalů. Vodní kámen se často tvoří na domácích spotřebičích i na ...