Istomin dosáhne mise „nemožné“ vítězstvím Djokoviče

Tenis - Australian Open - Melbourne Park, Melbourne, Austrálie - 19. 1. 17 Uzbekistán

Tenis - Australian Open - Melbourne Park, Melbourne, Austrálie - 19.1.17 Uzbekistán Denis Istomin slaví vítězství ve druhém kole dvouhry mužů nad Srbem Novakem Djokovičem. REUTERS/Issei Kato

Od Nicka MulvenneyhoMELBOURNE - ReisTřicetiletý Uzbek měl stále dost povědomí, aby věděl, že udělal něco docela zvláštního.

Pro světové číslo 117 porazit úřadujícího šampiona ve druhém kole grandslamu byla jedna věc, ale sestřelit slavně odolného Srba na pět setů hraničilo s říší fantazie.'Je to neskutečné,' řekl novinářům. „Porazit Novaka v pěti setech je skvělá výhra. Nečekal jsem, co dělám teď a co jsem dělal na hřišti. „Líbí se mi, jak hraji. Cítím se prostě unavený. Nemyslím si, že jsem vyhrál proti číslu dva na světě. 'Bývalý světový hráč číslo 33, který byl nucen hrát asijsko-pacifický divoký turnaj jen proto, aby se dostal na Australian Open poté, co se poprvé od roku 2010 dostal z řady zraněných v loňském roce.

Myslet si pak, že jen o několik týdnů později bude ve třetím kole poté, co porazil šestinásobného šampiona Australian Open, bylo podle něj prostě neuvěřitelné.„Řekl bych:„ Zbláznil ses nebo co? “Řekl třicetiletý muž.„Zvláště v pěti sadách určitě. Pro mě bylo nemožné si myslet, že to s Novakem vydržím pět setů, fyzicky i duševně. Dnes se mi tedy dařilo.

skate tenisky

„To pro mě samozřejmě tolik znamená porazit světovou dvojku. Jen ... doufám, že to není jen jedno moje vítězství. Snažím se pokračovat stejným způsobem a pokouším se vyhrát další. '

Istomin sledovala z tribuny jeho matka Klaudiya, která ho koučovala po celou dobu jeho kariéry.

'Řekla:' Dobrá práce, 'prozradil s úsměvem.

„Díky mé matce mi vždy věřila. Vždy říkala: ‚Jen pokračuj a jen cvič. '

Před svým ohromujícím vystoupením v Rod Laver Arena byl Istomin pravděpodobně nejlépe známý svými výraznými fluorescenčními brýlemi, které ve čtvrtek sladil s podobně jasně žlutým šátkem.

'Je to stylové, víš,' řekl. „Snažím se udělat šátek a brýle stejné barvy. Vypadá to lépe. '

Předchozí dva běhy Istomina do melbournského třetího kola ukončil Djokovič a řekl, že se bude v sobotu co nejvíce soustředit na zotavení, než bude čelit Španělovi Pablu Carrenovi Bustovi.

'Nejprve se musím vzpamatovat z tohoto zápasu, protože je to pět hodin,' řekl. 'To je hodně. Na této úrovni je to těžké. Na výhru teď nemyslím. Musím se soustředit na další zápas a jen se připravit. '

(Reportáž Nick Mulvenney, úprava Pritha Sarkar)

Populární Problémy

Čištění prostěradla je prospěšné pro vaše tělo i mysl. Lidé mnohem lépe spí, když jsou jejich listy čisté. .

Nový CFP č. 1 Ohio State se v sobotu ujímá Maryland doma. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

V sobotu bitva ve státě staví č. 6 v Ohiu proti Miami OH. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Fabio Fognini čelí ve druhém kole Hamburg Open formálnímu Casperu Ruudovi. Ruud vede Fogniniho 1: 0 při vzájemných setkáních na turné.