Italian Open 2021: 3 věci, které vynikly v epické výhře Rafaela Nadala nad Denisem Shapovalovem

Rafael Nadal a Denis Shapovalov

Rafael Nadal a Denis Shapovalov

Devítinásobný římský šampion Rafael Nadal ve čtvrtek v italském otevřeném osmifinále porazil Denise Shapovalova 3: 6, 6: 4, 7: 6 (7: 3). Shapovalov bojoval statečně tři hodiny a 27 minut, ale nakonec podlehl proslulé vůli a bojovnosti Španiela.

Nadal nyní dosáhl 16. čtvrtfinále v Římě a doufal, že bude pokračovat a vybojuje svůj 10. titul na historické akci. Na tomto místě je pohled na tři věci, které vynikly v maratónském zápase:

#1 Denis Shapovalov začal svižně a bez větších potíží vyhrál první set

Denis Shapovalov zlomil Rafaela Nadala v jeho prvních dvou servisních hrách a vypadalo to, že uteče s první sadou. Shapovalov rychle dosáhl vedení 3: 0, ale jeho slavný protivník se svým způsobem vrátil a vyhrál tři z následujících šesti her.

ortéza bolesti lokte

Shapovalov opakovaně udeřil hluboké returny, zejména z bekhendu, čímž zabránil Nadalovi dostat se do pozice, aby zahrál jeho následnou střelu. Kanaďanův závěsný jednoruční bekhend testoval Nadala po celou dobu střetnutí a někteří jeho bekhendoví vítězové byli čistí jako píšťalka.

Shapovalov v prvním setu zasáhl 11 vítězů, ale Nadal v posledních fázích lépe bojoval, když přišel se sedmi vlastními forhendovými vítězi. Střelba, kterou Nadal vyrobil v první sadě, byla křížová střela a vítěz v řadě, oba mimo forhendovou stranu.

Ale Shapovalov důsledně přistával se svými údery hluboko do Nadalovy poloviny hřiště a Španěl je nemohl dostatečně dlouho zadržet.

#2 Rafael Nadal se vrátil, protože první podání Denise Shapovalova začalo pokulhávat

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Kvalita prvního podání Denise Shapovalova poklesla ve druhém setu, což Rafaelovi Nadalovi umožnilo návrat do zápasu. Nadal začal dávat Kanaďanovi ochutnat jeho vlastní medicínu tím, že své návraty přistál hluboko; potrestal soupeřovo druhé podání a opakovaně ho bušil do svého bekhendového rohu.

Přesto to byl Shapovalov, kdo zahájil druhý set v převaze. Uháněl do vedení 3: 1 tím, že zlomil Nadala, než Španěl zvýšil svoji hru a vyhrál pět her v řadě, aby vedl 5: 3.

Shapovalov držel na 4: 5, ale Nadal dokázal podat set.

Poměr prvního podání Shapovalova byl pouze 50% ve druhém setu, zatímco Nadal dokázal udržet 70% poměr. Shapovalov se také ve druhé sadě dopustil 15 nevynucených chyb.

#3 Poslední set byl pomalý, ale Rafael Nadal dokázal skrotit

Denis Shapovalov předvedl dobrý boj, ale v posledním setu těsně prohrál

Denis Shapovalov předvedl dobrý boj, ale v posledním setu těsně prohrál

Slugfest mezi těmito dvěma pokračoval ve třetím setu, přičemž si oba hráči opakovaně vyměňovali forhendy crosscourtů a přicházeli s občasnými vítězkami v řadě. Denis Shapovalov byl však viditelně unavený, jak zápas postupoval, a promarnil některé z jeho bekhendů, aby zaznamenal nevynucené chyby.

raketbal hraje typy

Přesto to Kanaďan dokázal vybojovat až do konce a naservíroval docela dost es (12 v zápase), aby udržel své podání. Také často hrál drop shot a ve třetím setu se řítil často k síti ve snaze zkrátit rally.

Rafael Nadal ze své strany skvěle bránil a trefil několik divokých forhendových vítězů, ale nedokázal zcela přijít na rozhodující brejk. Nadal byl poté za stavu 5: 6 vystaven obrovskému tlaku při podání a byl dokonce nucen zachránit dva mečboly - oba skončili Shapovalovovými forhendovými chybami.

Set nakonec šel do tiebreaker, kde si Španěl dokázal udržet klid a zabalit věci 7-3. Shapovalov nezůstal bez boje, ale byl to Nadal, který stál jako poslední a oslavoval další nezapomenutelné vítězství na červené antuce.

Populární Problémy

Jak přimět chlapce na střední škole, aby vás měl rád. Sledujete toho okouzlujícího chlapce? Tak to máš štěstí! Tento wikiHow vám ukáže, jak přimět chlapce na střední škole, aby vás začal mít rád. Mějte na paměti, že i když nemůžete někoho udělat ...

Chicago Fire a Cruz Azul se v úterý večer setkají ve čtvrtích úvodního Poháru lig. Zde je návod, jak sledovat zápas v USA.

Váš průvodce streamováním filmu The Proud Family Movie online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Roger Federer nedávno hovořil o možnostech v nadcházející sezóně a o tom, co doufá, že uvidí ve svém comebacku. Švýcar také upozornil, že podpora fanoušků je klíčovým prvkem každého velkého zápasu.

Islanders se ve čtvrtek utkají s Rangers v otvíráku sezóny 2021 každého týmu. Zde je návod, jak můžete sledovat hru živě online, pokud nemáte kabel.

Obhájkyně titulu nyní vyhrála šest po sobě jdoucích sad proti bývalé dvojce US Open Azarenkové.