Jose Luis Clerc tvrdí, že Novak Djokovič má z Velké 3 „největší šanci“ vyhrát „3 nebo 4 další grandslamy“

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Novak Djokovič ve wimbledonském finále ve čtyřech setech zvítězil nad Matteem Berrettinim, aby získal šestou korunu v All England Clubu a celkově 20. majora. Srb je nyní na úrovni Rogera Federera a Rafaela Nadala v čele grandslamové tabulky.

Djokovičův triumf v Londýně také posílil jeho nárok na titul GOAT.

Na tomto pozadí bývalý světový hráč číslo 4 Jose Luis Clerc nedávno zvážil debatu o KOZE a tvrdil, že Djokovič je nejpravděpodobnější ze skupiny Big 3, která do jeho hodnocení přidá několik Slamů.

'Nejlepší bude ten, který bude mít nejvíce vyhraných grandslamových turnajů,' řekl Clerc pro ESPN. Bod zlomu . 'Ve Wimbledonu jsme všichni čekali, až bude Djokovič vysvěcen, aby se Velká 3 vyrovnala 20 titulům.'
'Nemyslím si, že Roger dostane další Slam, možná Rafa ano, ale ten, kdo má největší šanci (vyhrát) tři nebo čtyři další, je Djokovič,' dodal.

Clerc také zdůraznil, že hráče z různých období nelze mezi sebou srovnávat. Argentinec uvedl příklad Bjorna Borga a to, jak v letech 1976 až 1980 získal pět po sobě jdoucích wimbledonských titulů v době, kdy tráva hrála jinak.

'Jsou to časy, které nelze srovnávat, protože předtím bylo všechno úplně jiné,' řekl Clerc. „Když [Björn] Borg vyhrál Wimbledon pětkrát, tráva byla velmi rychlá. Takže jsi musel hodně chodit na síť. '

„Co dělá Velká 3 je historické, ale historie bude znamenat Novaka Djokoviče“ - Jose Luis Clerc

Novak Djokovic (L) a Rafael Nadal

Novak Djokovic (L) a Rafael Nadal

Novak Djokovic je v současné době v horké formě. Srb už letos vyhrál tituly Australian Open, Roland Garros a Wimbledon a může dokončit Golden Slam v kalendáři triumfem na olympiádě a US Open.

Jose Luis Clerc oslavoval Djokoviče za jeho schopnost vzkvétat pod tlakem. Argentinec poukázal na to, že klíčem k Srbovu úspěchu jsou jóga a vizualizace.

„Tváří v tvář nepřízni osudu je, když hraje nejlépe. Dělá spoustu jógy a vizualizace, což je skutečnost, která je pro sport tak individuální, jako je tenis, zásadní, “řekl Clerc. „Každý den tomu rozumím víc. To, co tito tři dělají, je historické, ale historie poznamená Novaka Djokoviče. “

Clerc věří, že Djokovicovy další dva cíle budou vyrovnat Federerovi celkem osm wimbledonských titulů a dokončit Zlatý slam.

„Djokovič si vytváří rekordy a ve Wimbledonu bude hledat [rovno] Rogerovi Federerovi v titulech. Další návrh bude ten a možná také vyhraje Zlatý slam, “tvrdil Clerc.

Populární Problémy

Dezinfekce hraček je nutná poté, co bylo dítě nebo jiný člen rodiny nemocné a dostalo se do kontaktu s hračkami. Dalším důvodem může být to, že hračky byly ve špinavém prostředí, například v blízkosti venkovních zvířat nebo v nehygienické oblasti ....

Ve čtvrtek má premiéru nový reality show MTV „Rodiny mafie“. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.

Je čas na All-Star Game MLS 2019, protože MLS hraje s Atletico Madrid v Orlandu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Bývalá světová jednička 2 Věra Zvonarevová nastoupí v prvním kole Linz Open na osmnáctiletou Ukrajinku Martu Kostyuk. Půjde o první setkání obou hráčů.

How to Save the Snatched Girl in GTA V. Tato náhodná událost v Grand Theft Auto V zahrnuje záchranu dívky, která byla unesena členy The Lost MC. Je k dispozici pro jakoukoli postavu po dokončení mise s názvem „Tahání ...

Jak si zachovat oddanost své křesťanské víře. Během vaší cesty jako křesťana je normální mít období, kdy se cítíte obzvláště blízko k Bohu. Bohužel opak je také pravdou - mohou nastat situace, kdy je těžší cítit ...