Kim Clijstersová: „žádné důsledky pro největší červenou vlajku týmu“ v případě Simony Halepové

V novém podcastu Served with Andy Roddick diskutuje bývalá světová jednička o krutých pravdách ohledně postavení Halepové.Nejnovější epizoda Servírováno s Andym Roddickem podcast přivítal čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Kim Clijstersovou, aby probral pokračující antidopingový případ Simony Halepové.

'Pro mě je největší červenou vlajkou tým,' řekl Clijsters o situaci, kterou Roddick popsal jako 'vír.' 'Je pro mě opravdu těžké, že to nemá žádné důsledky pro tým, že je to jen sportovec.'Bývalá světová jednička pochybení popírá, obviňuje kontaminované doplňky stravy.

Začátkem tohoto měsíce zahájila Halep svou formální výzvu její čtyřleté suspendace za spáchání dvou porušení antidopingových pravidel (ADRV) před sportovní arbitráží (CAS), přičemž jako zdroj důkazů obvinili kontaminované doplňky stravy.Halepová byla poprvé pozitivně testována na zakázanou látku roxadustat po US Open v roce 2022, kdy angažovala trenéra Patricka Mouratogloua a propustila většinu svého personálu – včetně dlouholeté agentky Virginie Rucizi – aby pracovala výhradně se členy Mouratoglouova týmu.

'V podstatě převrátila celý svůj tým a on to měl trochu pod kontrolou, přivedl své lidi, ale smrdí to, protože ona skončí potenciálně jako plakátové dítě konverzace,' vysvětlil Roddick.

V listopadu 2023 Patrick Mouratoglou zveřejnil video, které převzalo odpovědnost za Halepovu dopingovou ságu kde přiznává, že zavedl kolagen, který byl testován pozitivně.Podívejte se na tento příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený THE COACH (@patrickmouratoglou)

'Jeho tým jí navrhl, aby to vzala, a aby to vzala bez váhání tam, kde důvěřujete svému týmu a kde věříte lidem kolem,' řekl Clijsters. „Věříš, že vědí, že dělají správnou věc, a pak se jí stane tohle.

'V situaci, jako je tato, zvláště pro ženy, když máte trenéry, kteří převezmou váš tým tam, kde oni... chci říct, já tomu říkám manipulace. Nenacházím pro to jiné slovo, pro převzetí kontroly nad vším, co se děje.' kolem sportovce to mám těžké.'

Mouratoglou se k Halepové připojil na jaře 2022, v době, kdy ITIA poprvé argumentovala nesrovnalostmi v Rumunovu krevním pasu.

Krátce poté, co se Mouratoglou dostal na Instagram, Halepová v prosinci 2023 oznámila, že s ním a jeho týmem přerušila styky .

Mouratoglou se tento týden znovu dostal do titulků když oznámil, že se znovu připojí k trenérskému týmu Holgera Runea .

'Jsem zvědavý jen na budoucnost WTA. To se může stát znovu a znovu, viděli jsme to v minulosti, kdy máte tyto trenéry, kteří přijdou a převezmou život hráče a chtějí být.' pod kontrolou všeho a každého, kdo mluví se sportovcem. Je to rozhodně velká červená vlajka,“ řekl Clijsters.

'Myslím, že Simona je nešťastná pozice, kde vytvoří precedens mnoha nepříjemnými způsoby, zatímco se zdá, že nikdo jiný, kdo se podílí na rozhodování, za to ve skutečnosti neplatí,' dodal Roddick.

Halepová strávila téměř celé tři dny odvoláváním se proti čtyřletému zákazu dopingu.

kompresní ortéza na tenisový loket

Očekává se, že konečné rozhodnutí CAS v reakci na Halepovo odvolání bude trvat několik týdnů. Toto je považováno za rozhodnutí o ukončení kariéry, protože Halepové by v době, kdy vyprší pozastavení, bylo 36 let.

Nové epizody Served s Andym Roddickem bude mít premiéru v neděli večer exkluzivně na T2, druhé síti Tennis Channel ve Spojených státech, od 3. března. Později bude k dispozici na oficiálním kanálu podcastů a kanálu YouTube příští úterý.

Populární Problémy

Prohlédněte si náš ručně vybraný výběr nejlepších tenisových dárků pro muže. Ideální pro každou příležitost, včetně jeho narozenin, Vánoc a Dne otců.

Jak říct trenérovi, že končíte. Přestat se sportem může být obtížné rozhodnutí, ale neměli byste se bát informovat o novinkách svého trenéra. Možná budete potřebovat více času na školní práci, nebo vás kvůli zranění příliš mnoho ...

Ve čtvrtek odpoledne se Blazers a Pacers setkají na rvačce v bublině NBA. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy exhibiční hry online.

Paes, jehož partnerem je Australan John Peers, dnes vypadl ze čtyřhry China Open.

Když byla Naomi Osaka v sobotu korunována šampionkou Australian Open, je na čase obrátit naši pozornost na menší akce WTA.