Když Martina Hingis hrála naposledy na olympiádě, vypadal svět jako úplně jiné místo

Martina Hingis tehdy a nyní 2016

Tehdy a teď: Martina Hingis si za ta léta udržela nějakou naprosto hvězdnou formuČtyřhra Světová jednička 1 Martina Hingisová bude hrát své první olympijské hry od svého olympijského debutu v roce 1996, kde skončila ve druhém kole dvouhry.Po dvou desetileté přestávce se vrátí na olympijské hry.Zde je pohled na 10 věcí, které se staly v roce 1996, což bylo naposledy, co Martina Hingis hrála na olympijských hrách:

#1 Macarena byla nejlepší hit!Nyní ikonický popový hit, Macarena vládl hitparádám v roce 1996, kdy vyšel poprvé. Stále hraje ve většině případů po celém světě, Macarena byla původně napsána a vydána před několika lety, ale verzi, kterou dnes většina z nás zná, kapela předělala v roce 1996.Vsadím se, že jste nevěděli, že píseň je o ženě ... jménem Macarena.

#2 Dunblane MassacreŠílený ozbrojenec zahájil palbu na školu ve Skotsku, několik lidí zabilo a zranilo, včetně malých dětí. Jejich ředitel a několik mladých školáků byli zabiti.Jeden z těch, kteří přežili ten masakr?

Svět č. 2, Andy Murray.

#3 Princ Charles a princezna Diana se rozvedli

Královský pár, který byl ženatý od roku 1980, se v roce 1996 po nešťastném manželství rozešel; Následující rok Diana zemřela při autonehodě v Paříži a zanechala za sebou prince Williama a Harryho.

#4 DVD byla uvedena na trh poprvé

Po VHS a laserových discích svět zaznamenal obrovský posun v technologii, protože v Japonsku byly poprvé uvedeny na trh digitální video disky nebo DVD. To znamenalo, že diváci již nebudou muset používat objemné videokazety.

Nyní jsou disky DVD již několik let zastaralé, protože uživatelé místo toho získávají online filmový obsah.

#5 The Spice Girls měly svůj první hit číslo 1: Wannabe

Píseň je nyní považována za hymnu dívčí síly a v roce 1996 byla prvním velkým hitem britského popového fenoménu Spice Girls, které si od té doby rozdělily vlastní cesty, ale stále jsou považovány za definitivní sílu v historii populární hudby.

sledovat hru steelers živě zdarma

#6 Den nezávislosti právě vyšel

Filmový trhák, který je nyní považován za ikonický v žánru sci -fi, právě vyšel v červenci 1996. O invazi mimozemské rasy a o tom, jak USA pracovaly, aby zabránily jejímu převzetí lidstva, by film skončil jako nejvyšší grosser roku 1996.

Byla to také jedna z prvních velkých hollywoodských filmových rolí Willa Smithe.

Nyní je Smith jedním z nejvýznamnějších aktérů v oboru - a také jedním z nejlépe placených.

#7 Charkhi Dadri

Nejsmrtelnější srážka ve vzduchu na světě, incident Charkhi Dadri, se odehrál na místě v indické Haryaně v roce 1996. Společnost Saudi Arabian Airlines 737-100B byla na cestě z Dillí do Saúdské Arábie, zatímco společnost Kazakhstan Airlines Ilyushin II-76 pronajala kazašská firma, byla na cestě do hlavního města z kazašského Chimkentu.

Tragicky nebyly zavedeny bezpečnostní systémy, které by u obou letů naznačovaly, že výstup Kazakh Air - a sestup Saudi Arabian Airlines - přiměl letadla k přímému koliznímu kurzu.

Je považován za nejhorší leteckou nehodu v indické historii a jednu z nejtragičtějších na celém světě.

Každý cestující v kterémkoli letadle - celkem 349 - při incidentu zahynul.

#8 Rahul Dravid a Sourav Ganguly absolvovali testovací debut

Indie podnikla turné po Anglii v roce 1996, jehož kapitánem byl Mohammed Azharuddin proti domácí straně Michaela Athertona. Na tomto turné se kromě tří testů objevila řada zápasů ODI - a řada jmen, která během této série debutovala, by se stala ikonou hry, a to nejen v Indii.

Dva hráči - jmenovali se Rahul Dravid a Sourav Ganguly - debutovali ve druhém testu v prestižním Lord’s.

Oba hráči by se stali nedílnou součástí odpalovacího útoku Indie - a oba byli budoucími testovacími kapitány.

#9 1996 viděl první a jedinou olympijskou tenisovou medaili Indie

Indická tenisová legenda Leander Paes zůstává jediným hráčem, který kdy vyhrál tenisovou medaili pro Indii. Ikona čtyřhry, bývalá světová jednička, je považována za jednu z nejlepších dvojic všech dob - ale jeho olympijská medaile byla ve dvouhře!

Byl by to Andre Agassi, který toho roku získal zlato, ale Paes se prosadil ve dvouhře stejně jako ve čtyřhře nad rokem.

Spolu s Martinou Hingisovou, se kterou již vyhrál 4 grandslamové tituly ve smíšené čtyřhře, budou oba hrát na olympijských hrách 2016, ačkoli čtyřhru žen bude Hinigis hrát až po odstoupení partnera smíšené čtyřhry Rogera Federera, po němž následuje Stan Wawrinka také odstoupil, takže žádný mužský hráč ve švýcarském olympijském losování.

# 10 Martina Hingisová se stala nejmladší hráčkou, která kdy ve Wimbledonu získala titul

Ačkoli by se také stala nejmladší vítězkou dvouhry žen na Mistrovství v roce 1997, Hingis již vyhrál Grand Slam v roce 1996. Účastí ve čtyřhře s českým esem Helenou Sukovou získala Hingis v roce 1996 ženskou čtyřhru, když porazila Lotyšku Larisu Neiland a partner Meredith McGrath.

Populární Problémy

ATP tour tento týden putuje do italské Parmy na jednu ze závěrečných akcí před Roland Garros.

Carla Gugino hraje v novém televizním seriálu Jett. Zde je návod, jak sledovat nové epizody pořadu online bez kabelu.

Liverpool a Manchester United se setkají v neděli na Anfieldu. Zde je návod, jak sledovat zápas online bez kabelu.

Američané John Isner a Reilly Opelka se letos zúčastní čtvrtého ročníku Laver Cupu.