Legendy Wimbledonu - Bjorn Borg

Někteří lidé chodí do světa, aby dělali věci, které nikdo jiný nemohl. V polovině 70. let byl Wimbledon svědkem jednoho z největších konkurentů v historii tohoto sportu. Mnozí ho považovali za první rockovou hvězdu profesionálního tenisu.Švéd Bjorn Borg hrál úžasný tenis téměř pokaždé, když vstoupil na své oblíbené travnaté hřiště. Borg zahájil svou wimbledonskou cestu jako 17letý v roce 1973. Při prvním pokusu se dostal do čtvrtfinále.

vzory šití tenisových sukní

1976: Borg vyhrál šampionát, aniž by upustil jedinou sadu. Stal se nejmladším šampionem ve věku 20 let a 1 měsíc, který vyhrál mistrovství (rekord, který byl později překonán v roce 1985 Borisem Beckerem). Borg byl smolařem, který vyhrál proti Illie Nastaseové, ale zvítězil ve velkém stylu, 6-4,6-2,9-7. Nastase byl ohromen kvalitou Borgovy hry a Borga velebil.1977: Borg se vrátil do All England Lawn Tennis and Croquet Club, aby obhájil svůj titul. Ve finále se utkal s Jimmym Connorsem. Oba hráči hráli úžasný tenis. Connors vyhrál první set 6-3, ale Borg se vrátil ve druhém setu a vyhrál 6-2. Borg nabral na obrátkách a svou hrou na podání a volej ovládl třetí set 6-1. Connors vyhrál 4thset 7-5 a zápas dospěl do závěrečné sady. Borg v posledním setu zlomil Connorsa a vyhrál jej 6: 4.

1978: Borg se s Connorsem setkal ve finále podruhé za dva roky. Tentokrát zničil Connorsa a vyhrál ve dvou setech 6-2, 6-2, 6-3.

1979: Borg hrál dalšího 5-setera a porazil Američana Roscoe Tannera 6-7 (7-4), 6-1, 3-6, 6-3, 6-4. Bylo Borgova 8thGrand Slam a 4thWimbledonský titul.boty na tenis

1980: Byl to jeden z nejlepších zápasů v historii. Hraný tenis měl nejvyšší kvalitu. McEnroe byl při vstupu do arény vypískán, protože se hádal s úředníky během svého semifinálového střetnutí s Jimmym Connorsem. 4thset tie-breaker byl bohatý na události a je považován za nejnáročnější epizodu v historii sportu. McEnroe zachránil pět mistrovských bodů a nakonec vyhrál 18-16. McEnroe byl považován za favorita na výhru 5thset, ale Borg vyhrál poslední set 8-6 a vyhrál svůj 5thpo sobě jdoucí mistrovství v řadě.

thiem djokovič hlava na hlavě

Borg prohrál finále 1981 s McEnroem a to bylo jeho poslední vystoupení na kurtu. Borg odešel do důchodu ve věku 25 let a Wimbledon postrádal jednoho ze svých oblíbených synů.

Zdravím velkou wimbledonskou legendu.Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Assuncao vs Moraes 2, Aldo vs Moicano a všechny karty UFC Brazil 2019.

Všechny výsledky z mistrovství Wimbledonu 2016.

Jak léčit artritidu kyčle. Pokud máte artritidu v kyčli, víte, jak to může být nepříjemné. Může omezit vaše aktivity a udržet vás v neustálé bolesti, což je důvod, proč je jednou z hlavních léčby artritidy kyčle bolest a nemoc ...

Michail Youzhny oznámil svůj odchod do důchodu po jeho porážce na St. Petersburg Open. Jak si plukovníka zapamatují?