Madrid Open 2021: Rafael Nadal vs Carlos Alcaraz náhled, souboj a předpověď

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Podrobnosti zápasu

Svítidlo : (1) Rafael Nadal vs (WC) Carloz Alcaraz

Datum: 5. května 2021

Turnaj : Mutua Madrid Otevřeno 2021

sada tenisu

Kolo : Druhé kolo (kolo 32)

Místo : Madrid, Španělsko

Kategorie : ATP Masters 1000

Povrch : Červený jíl

Odměna : 2 614 465 EUR

Načasování zápasu: Ne dříve než v 15 hodin místního času, 18:30 IST

Živé televizní vysílání : USA - Tenisový kanál | Velká Británie - Amazon Prime Video

Náhled Rafael Nadal vs Carlos Alcaraz

Rafael Nadal zahájí kampaň Open Mutua Madrid Open 2021 proti krajanovi Carlozovi Alcarazovi. Oba Španělé se střetnou ve druhém kole turnaje ve středu, což jsou shodou okolností 18. narozeniny Alcarazu.

Alcaraz si v pondělí připsal premiéru na Masters 1000 důraznou výhrou 6: 4 a 6: 0 nad Francouzem Adrianem Mannarinem. Nadal naopak dostal v úvodním kole bye.

Alcaraz měl docela úspěšný start do antukového švihu, dosáhl semifinále Andalucia Open. Sedmnáctiletý mladík poté spadl v úvodním kole na Barcelona Open a Estoril Open, ale zdá se, že znovu objevil svůj nejlepší tenis v Madridu.

Alcaraz přehrával Mannarina od začátku do konce, přičemž zejména jeho forhend byl pro Francouze příliš žhavý. Španěl srazil z tohoto křídla neuvěřitelných 19 vítězů.

hodnocení pádla na stolní tenis

Mannarino, který dokázal shromáždit pouze čtyři vítěze svého vlastního zápasu (ve srovnání s 24 soupeřovými), měl viditelné potíže s měřením rotace a odrazu na Alcarazovy střely.

Rafael Nadal mezitím nepotřebuje úvod, pokud jde o antukový tenis. Čtyřiatřicetiletý milostný vztah s hlínou zůstává stejně silný jako vždy, přestože v poslední době není v nejlepší formě. Odolal tvrdé výzvě Stefanose Tsitsipase ve finále Barcelona Open minulý týden, když zvítězil po 200 minutách vyčerpávajícího tenisu.

Světová dvojka je ve španělském hlavním městě pětinásobným šampionem, ale od roku 2017 se nedostala do titulního kola. Nadal skončil jako čtvrtfinalista v roce 2018 a jako semifinalista v následujícím roce.

Rafael Nadal vs. Carlos Alcaraz proti sobě

Rafael Nadal a Carlos Alcaraz se na turné nikdy předtím nepotkali, takže jejich vzájemný souboj momentálně stojí 0-0.

Predikce Rafael Nadal vs. Carlos Alcaraz

Zástupný obrázek pro Carlos Alcaraz

Zástupný obrázek pro Carlos Alcaraz

Bez ohledu na výsledek bude tento zápas pro Carlosa Alcaraza mezníkem. Hrát Rafaela Nadala na antuce je zdaleka největší zkouška, o kterou může v této fázi své kariéry požádat.

nakládaný tenis

Soudě podle jeho bezohledného pondělního chování je pravděpodobné, že Alcaraz nebude touto událostí zahlcen. Mnozí očekávají, že teenager zahájí boj proti Nadalovi.

To znamená, že porazit Mallorcan na antuce je vzdálený sen i pro ty nejrozšířenější hráče na turné. Nadal absorbuje tlak a agresi lépe než kdokoli jiný a pravděpodobně zruší začarovaný forhend teenagera svou odhodlanou obranou.

Pokud Alcaraz dokáže dobře odstartovat, možná by odehrál set. Ale vítězství nad Nadalem může být pro teenagera v této fázi jeho kariéry příliš velká žádost.

Předpověď: Rafael Nadal vyhraje ve dvou setech.

Populární Problémy

Syndrom karpálního tunelu je stav, při kterém dochází ke stlačení středního nervu, který probíhá z ruky do předloktí. To může způsobit řadu nepříjemných příznaků, včetně bolesti v ruce a zápěstí, necitlivosti, brnění a ...

Novak Djokovic hovořil o své každodenní stravě s americkým novinářem Grahamem Bensingerem. Djokovič přičítá své rychlejší časy zotavení přísné rostlinné stravě.

Pohled na to, jak se očekává losování žen US Open 2021, s předpověďmi pro každé čtvrtletí i výběrem pro šampionku. S Ashleigh Barty, Naomi Osaka a Aryna Sabalenka, kteří jsou ve hře, to slibuje, že to bude soutěžní turnaj - navzdory absenci Sereny Williamsové.

Whisky je druh alkoholického nápoje destilovaného z obilné kaše nebo sladu a zrající v dřevěných sudech. Pijáci whisky oceňují whisky pro její rozmanitost chutí, která se může pohybovat od lehké a ovocné po bohatou a kouřovou. Pokud jste nikdy ...

US Open: Rozhodčí neměl ženu varovat před výměnou trička.

Pokud vás kouslo klíště, je normální cítit nervozitu, že jste se mohli nakazit boreliózou. CDC doporučuje testovat Lyme ve dvou krocích. Tento proces testuje vaši krev na přítomnost protilátek ...