Maria Sharapova říká, že si není vědoma ovlivňování zápasů v teniseRuský hráč popřel možnosti ovlivňování zápasů v Tenisu.

Ruská tenisová hvězda Maria Šarapovová v pondělí řekla, že doufá, že ovlivňování zápasů v tenisovém sportu neexistuje, což pro ni osobně „vždy znamenalo mnohem víc než peníze“.

BBC v pondělí informovala, že za poslední desetiletí byli do ovlivňování zápasů zapojeni hráči, kteří byli zařazeni mezi 50 nejlepších na světě, včetně vítězů grandslamových titulů, uvádí Tass.

Šarapovová zde v pondělí zvítězila ve svém prvním kole dvouhry na Australian Open, když porazila rozvíjejícího se 21letého japonského hráče Nao Hibina 6-1, 6-3.

Na otázku v rozhovoru s organizátory turnaje po zápase, zda Šarapovová věří, že ovlivňování zápasů v tenise existuje, ruský hráč odpověděl: „Upřímně, opravdu doufám, že ne.“

„Chci říct, pro mě ten sport vždy znamenal mnohem víc než peníze. Vím, že čím úspěšnější budete a čím více zápasů vyhrajete, tím více prize money, tím více peněz dostanete.

'Ale nakonec to nikdy nebyl můj osobní faktor ve sportu.'

'Na řadě je toho mnohem víc.' Je tu konkurenceschopnost. Je tu výzva být lepší. Hrajete před tisíci lidmi, hrajete proti někomu přes síť a snažíte se ten zápas vyhrát.

'Když jste venku, nejde o peníze,' dodala Šarapovová, vítězka Australian Open 2008.

Oprava zápasu hlášena

Dokumenty získané BBC ukazují, že vyšetřování zjistilo, že sázkové syndikáty v Rusku, severní Itálii a na Sicílii vydělávaly stovky tisíc liber sázením na vyšetřovatele zápasů, o nichž se domnívalo, že jsou opraveny. Tři z těchto zápasů byly ve Wimbledonu.

Vyšetřování zkoumalo podezřelou sázkovou aktivitu po hře zahrnující Nikolay Davydenko a Martin Vassallo.

Oba hráči byli zbaveni porušení jakýchkoli pravidel, ale vyšetřování se podle BBC vyvinulo v mnohem širší vyšetřování zaměřené na síť hazardních hráčů spojených s hráči na nejvyšší úrovni.

Jedinými tenisty, kteří už byli chyceni při ovlivňování zápasů, jsou Daniel Kollerer z Rakouska a Alexandros Jakupovic z Řecka. Rakušan se stal prvním doživotně vyloučeným tenistou za pokus napravit nejméně tři zápasy v období od října 2009 do července 2010.

Na konci listopadu 2011 podal Kollerer žalobu na sportovní arbitrážní soud, aby napadl rozhodnutí ATP a Mezinárodní tenisové federace (ITF).

wiki badminton

V březnu 2012 však bylo odvolání zamítnuto. Jakupovic byl v polovině prosince 2015 doživotně vyloučen z pěti bodů týkajících se ovlivňování výsledků zápasů.

V říjnu 2009 byl Kollerer na 55. místě na světě, zatímco Jakupovicův nejlepší dosáhl v roce 2009 464. pozice.

Populární Problémy

Když se připojil k profesionálnímu okruhu, Borna Coric, bývalý juniorský světový hráč číslo 1, velmi rychle stoupal v žebříčku.

Angelique Kerber a Anna-Lena Friedsam se ve středu setkají v celoněmeckém zápase druhého kola na US Open 2020. Angelique Kerberová vyhrála obě předchozí setkání proti Friedsamu.

„Mountain Monsters“ je zpět na novou sezónu na novém kanálu. Zde je návod, jak sledovat streamování sezóny 6 online bez kabelu.

Jak zhubnout pouhým cvičením. Hubnutí nemusí být složité: pokud spálíte více kalorií, než spotřebujete, zhubnete! Abyste však byli úspěšní, nemusíte držet přísnou dietu ani počítat každou kalorii ...

Jak můžete sledovat 4. sérii online „This Is Us“? Podrobnosti získáte zde.

Po zkrácené houpačce na trávě se tenisová akce vrací do Prahy na tvrdá hřiště.