Mnichov 2021: Analýza losování, náhled a předpověď dvouhry mužů | BMW Otevřeno

Alexander Zverev hovoří s médii před BMW Open 2021 v Mnichově

Alexander Zverev hovoří s médii před BMW Open 2021 v Mnichově

Po týdnu vzrušujících bojů ve Španělsku a Srbsku míří antuková houpačka do německého Mnichova, kde má BMW Open začít 26. dubna.

BMW Open je akce ATP 250 s polem 28 hráčů a celkovým finančním závazkem 481 270 eur. Německá antuková akce se vrací na turné poprvé od roku 2019, protože vydání 2020 bylo zrušeno kvůli pandemii COVID-19.

Dvojnásobný šampion a domácí favorit Alexander Zverev letos líčí losování. Zverev bude doufat, že se odrazí od své neuspokojivé kampaně v Monte Carlu, která ho ve třetím kole prohrál s Davidem Goffinem.

Casper Ruud je druhým semenem v Mnichově, zatímco Aslan Karatsev je třetím semenem. Prvních osm semen doplňuje Filip Krajinovic, Nikoloz Basilashvili, Dusan Lajovic, Jan-Lennard Struff a John Millman.

Nejlepší čtyři semena obdržela na BMW Open čau. Bez dalších okolků se podívejme na to, jak se očekává losování:

Horní polovina: Alexander Zverev hledá zisk svého 3. mnichovského titulu

Alexander Zverev poté, co vyhrál BMW Open 2018

Alexander Zverev poté, co vyhrál BMW Open 2018

Naočkovaní hráči: [1] Alexander Zverev, [4] Filip Krajinovic, [6] Dusan Lajovic and [7] Jan-Lennard Struff

Předpokládané semifinále: Alexander Zverev vs Filip Krajinovic

Tmavý kůň: Dominik Koepfer

Analýza: Přestože Alexander Zverev nebyl v roce 2021 příliš konzistentní, stále vstupuje na BMW Open jako pevný favorit. Zverev si díky nasazení zajistil v prvním kole bye.

Němec zde získal titul v letech 2017 i 2018. V roce 2019 prohrál ve čtvrtfinále s případným šampionem Cristianem Garinem.

Zverevovým soupeřem ve druhém kole bude tentokrát buď Maximilian Marterer, nebo kvalifikace. Marterer letos ještě nebude hrát hlavní remízu na turnaji ATP.

Svět č. 74 Emil Ruusuvuori mezitím zahajuje kampaň proti světové č. 85 Kwon Soon-woo. Ruusuvuori má zatím slušný rok, s osmi vítězstvími pod opaskem.

Fin absolvoval 16. kolo na Miami Masters a po cestě porazil Carlose Alcaraza a Alexandra Zvereva.

Kwon ze své strany postoupil do čtvrtfinále Andalucia Open a cestou porazil Holgera Runa. Korejec se poté zúčastnil Serbia Open, kde ho ve druhém kole vyhnal Novak Djokovič.

Vítěz utkání Ruusuvuori vs Kwon se ve druhém kole utká buď s Dusanem Lajovičem, nebo s kvalifikací. Lajovic, přestože byl zdatným antukářem, prožil strastiplný start své antukové sezóny 2021; byl vyloučen v prvním kole jak na Monte Carlo Masters, tak na Serbia Open.

Srb ale v minulosti trápil Zvereva na antuce, když dvakrát vzal Němce na pět setů na French Open. Pokud se Lajovič u nás v Mnichově dostane do čtvrtfinále, může být potenciální hrozbou pro Zverevovy ambice na titul.

Dušan Lajovic

Dušan Lajovic

Filip Krajinovic byl ve druhém kole vylosován proti Tarovi Danielovi nebo Yannicku Hanfmannovi. Srb dostal ve svém prvním kole sbohem.

Hanfmann je hráč, na kterého si dát pozor, vzhledem k tomu, že hraje ve svém rodném městě. Němec je také docela silný antukový kurt a přichází do této akce na základě několika slušných výsledků na povrchu v tomto roce; postoupil do čtvrtfinále Sardegna Open.

stolní tenis bekhendem

Trojnásobný šampion Philipp Kohlschreiber otevírá kampaň BMW Open proti krajanovi Dominiku Koepferovi. Sedmatřicetiletý Kohlschreiber hrál naposledy na French Open v roce 2020 a na turné prohrál všechna ze svých předchozích čtyř hlavních remízových zápasů.

Ale Němec může být stále hrstkou pro mnoho hráčů na antuce a pravděpodobně bude klást tvrdý odpor Dominikovi Koepferovi, který nedávno postoupil do semifinále Acapulco Open.

Vítěz této rvačky uzamkne rohy buď ve druhém kole s Janem-Lennardem Struffem, nebo s kvalifikací.

Struff má zatím špatnou sezónu, na kontě má už devět porážek. Dostal se až do čtvrtfinále Sardegna Open, ale poté prohrál v prvním kole v Monte Carlu (s Grigorem Dimitrovem).

Dolní polovina: Casper Ruud a Aslan Karatsev vypadají, že je jejich přítomnost v Mnichově cítit

Casper Ruud na Rolex Monte-Carlo Masters

Casper Ruud na Rolex Monte-Carlo Masters

Naočkovaní hráči: [2] Casper Ruud, [3] Aslan Karatsev, [5] Nikoloz Basilashvili a [8] John Millman

Předpokládané semifinále: Casper Ruud vs. Aslan Karatsev

Tmavý kůň: Egor Gerasimov

Analýza: Pátý semen Nikoloz Basilashvili zahajuje kampaň BMW Open 2021 proti Thiagu Monteirovi. Basilashvili určitě může hrát na antuce, o čemž svědčí fakt, že má na povrchu dva tituly ATP - oba přišly v Německu (Hamburk 2018 a 2019).

Gruzínec si ale bude dávat pozor na Monteira, který ho předtím porazil na antuce (na French Open 2020).

Vítěz střetnutí Basilashvili vs Monteiro byl vylosován tak, aby se ve druhém kole utkal se Stefanem Travagliou nebo Sebastianem Kordou. Korda se nedávno dostal do čtvrtfinále Miami Masters, ale stále je do značné míry neprokázanou entitou na antuce.

Federico Coria si mezitím otevírá účet proti kvalifikaci v prvním kole. Pokud to přežije, zkříží meče s Aslanem Karatsevem.

Aslan Karatsev na Rolex Monte-Carlo Masters

Aslan Karatsev na Rolex Monte-Carlo Masters

Karatsev zahájil svou antukovou sezónu docela dobře. Porazil Lorenza Musettiho v Monte Carlu, než se dostal k nejformálnějšímu hráči na turné, Stefanosu Tsitsipasovi.

Rus je v době psaní v semifinále na Serbia Open, kde se utká s Novakem Djokovičem.

John Millman byl mezitím vylosován proti krajanovi Alexeji Popyrinovi v prvním kole. Millman drží proti Popyrinu rekord 2: 0 a dokonce jej porazil na antuce na úrovni Challengeru.

Vítězem zápasu bude Guido Pella nebo Egor Gerasimov. I když má Pella dobré výsledky na antuce i na turnaji (druhé místo v roce 2017), jeho současná forma je hodně žádoucí.

Argentinec prohrál v prvním kole Sardegna Open, Monte Carlo Masters a Barcelona Open, vypadal úplně mimo. Zajímavé je, že Pella čelil Gerasimovovi také v prvním kole na Sardegna Open, kde utrpěl porážku 6: 4 a 6: 0.

Veterán Pablo Cuevas v prvním kole uzamkne rohy s Tennysem Sandgrenem. Vítěz tohoto zápasu byl vylosován, aby ve druhém kole narazil na druhého nasazeného Caspera Ruuda.

Ruud je v poslední době v dobré formě, postoupil do čtvrtfinále Andalucia Open a do semifinále Monte Carlo Masters. Nor je podle všeho jedním z hráčů, které lze na BMW Open porazit.

Semifinální předpovědi

Alexander Zverev vs Jan-Lennard Struff

Aslan Karatsev vs Casper Ruud

Předpokládané finále

Alexander Zverev vs Casper Ruud

Předpokládaný šampion

Casper Ruud

Populární Problémy

Lapač je možná nejdůležitější defenzivní hráč baseballového týmu. Lapač střeží nejen domácí metu, ale lapač spolupracuje s nadhazovačem a dalšími hráči na koordinaci obrany týmu. Nakonec však existují ...

Roberto Bautista Agut se v úterý utká s Tennysem Sandgrenem v jeho zápase prvního kola na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání kariéry této dvojice na turné.

Zde je návod, jak sledovat každý zápas Wimbledonu 2019 online bez kabelu, pokud žijete ve Spojených státech.

Jak se připravit na porod. Práce a porod jsou jednou z nejvíce naplňujících, ale přesto zdaněných částí porodu. Pomocí těchto tipů porozumíte této události měnící život a připravíte se na ni. Uvědomte si, že existují tři fáze porodu. První fáze ...

Argentina se v pátek ve čtvrtfinále Copa America setká s Venezuelou. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.

Jak zvedat těžší závaží. Silový trénink je skvělý způsob, jak budovat svaly a dostat se do formy, ale k dosažení nejlepších výsledků obvykle vyžaduje postupný postup k těžším váhám. Cíle těla a kondice jsou u každého jiné, takže ...