Na French Open hrají tři Číňané, první muž, který v zemi vstoupil do Paříže od roku 1937

Všichni tři členové průkopnické skupiny – Shang Juncheng, Wu Yibing a Zhang Zhizhen – odehráli své úvodní zápasy v pondělí, přičemž Zhang postoupil do druhého kola.SLEDUJTE: Vše, co potřebujete vědět o Roland Garros 2023 | Přestávka

PAŘÍŽ (AP) – Poprvé od roku 1937 soutěžil Číňan v hlavní losování French Open — a vlastně celkem tři, všechny hrály v pondělí zápasy úvodního kola.

První z průlomové skupiny v akci na červené hlíně Grand Slam turnaj v Roland Garros byl Shang Juncheng, který se dostal do pole přes kvalifikaci a na kurtu 5 se utkal s Juanem Pablom Varillasem z Peru.S několika čínskými vlajkami vlajícími na tribunách a skandováním na podporu diváků si Shang hned na začátku urval dvousetové vedení. Ale byl to Varillas, který po téměř třech a půl hodinách zvítězil 4-6, 2-6, 6-2, 6-3, 6-1.

Další tah šel na Wu Yibing, který na kurtu 12 nastoupil na 19. místo nasazeného Roberta Bautisty Aguta ze Španělska. Bautista Agut získal výhru relativně přímým skóre 7-6 (4), 6-1, 6- 1.

Později toho dne, na kurtu 5, dal Zhang Zhizhen Číně prvního muže ve druhém kole na French Open od doby, kdy se Kho Sin-Kie před 77 lety dostal do třetího kola. Zhang postoupil, když jeho soupeř Dušan Lajovič ze Srbska přestal hrát kvůli žaludeční viróze a prohrával 6-1, 4-1.3 Číňané hrají na French Open; první mužský účastník v Paříži od roku 1937
/

'To je docela zvláštní,' řekl Zhang, 26letý mladík ze Šanghaje, který je na 71. místě.

'Chci říct, že na nás čeká tolik (lidí), abychom získali první výhru,' řekl Zhang. 'Jen krok (za) krokem a pak můžeme získat spoustu výher.'

Byl prvním z tria, který hrál v pondělí o grandslamový průlom, když se před dvěma lety objevil ve Wimbledonu. V roce 2022 se on i Wu zúčastnili US Open, kde se Wu dostal do třetího kola. V lednu byli Zhang, Wu a Shang všichni v poli na Australian Open; Shang se dostal do druhého kola.Další velký okamžik přišel v únoru, kdy se Wu stal prvním čínským hráčem, který vyhrál titul na okruhu ATP, když ve finále Dallas Open porazil Johna Isnera.

Zhang řekl, že doufá, že on a jeho krajané jednou dosáhnou takového úspěchu, jaký dosáhly čínské ženy v tenise.

To zahrnuje členku Mezinárodní tenisové síně slávy Li Na, která vyhrála tituly na French Open v roce 2011 a na Australian Open v roce 2014.

Peng Shuai vyhrála dvě grandslamové trofeje ve čtyřhře a dostala se na první místo v žebříčku WTA; se ve dvouhře probojovala i do semifinále US Open. Peng zmizela z veřejného dohledu poté, co v roce 2021 vznesla obvinění ze sexuálního napadení vysoce postaveného čínského vládního činitele. WTA brzy poté oznámila, že pozastaví všechny své turnaje v Číně, což byl bojkot, který byl minulý měsíc zrušen.

Populární Problémy

Zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat film Lifetime „Sériový vrah na dlouhém ostrově“ online, pokud nemáte kabel.

Jak vyrobit octovou bombu. Z dodávek z vaší kuchyně můžete vyrobit neletální bombu. Jelikož se potýkáte s výbuchem, měli byste vždy provést bezpečnostní opatření. Nikdy nezamýšlejte někomu ublížit bombou, i když je ...

Ženy jsou tento týden v Tokiu v centru pozornosti olympijského turnaje v rugby sedmičkách. Zde je návod, jak můžete každý zápas sledovat online online v USA.

Ohlédnutí za neortodoxnějšími hráči turnaje WTA, kteří ohromili svět svou jedinečnou značkou tenisu.

Tenisoví obři svázaní uzlem: Přinesly jim jejich milenky štěstí?

CiCi Bellis uzamkne rohy s Jessicou Pegulou ve druhém kole Top Seed Open v Lexingtonu. Bellis prohrála s Pegulou začátkem tohoto roku na Auckland Open.