Nejlepší nasazená energie: Iga Swiatek, Carlos Alcaraz se probojovali do madridského semifinále

WTA č. 1 ve středu prohrála jen o tři zápasy, než Španěl vyhrál svůj poslední zápas jako teenager ve dvou setech.Nejlepší nasazení Iga Swiatek a Carlos Alcaraz postoupili ve středu ze svého čtvrtfinále na Mutua Madrid Open.Swiatek vyloučil Petru Marticovou 6-0, 6-3 a využil všechny čtyři brejkboly, které vytvořila. Trojnásobný major šampion, který vyhrál prvních sedm zápasů, než se Chorvat dostal na palubovku, nyní vyhrál osm zápasů v řadě, aby otevřel letošní evropskou antukovou sezónu.Před rokem 21letá hráčka vynechala závodění na Caja Magica, ale získala trofeje ve Stuttgartu, Římě a Roland Garros, když se oddělila od smečky. Swiateková usiluje o svůj největší titul v roce 2023 po 500-ti úrovních triumfech v Dauhá a Stuttgartu.

„Jen získat zkušenosti z hraní tady a v každém zápase bylo snazší a snazší zůstat někdy disciplinovaný a dělat správná rozhodnutí. Protože na začátku jsem měl pocit, že se musím postarat o tolik věcí, které byly trochu jiné než například ve Stuttgartu,“ řekl Swiatek tisku o přizpůsobení se podmínkám místa konání.'Ale právě teď se to stalo přirozenějším a můžu trochu víc používat svou intuici.' To jsem hledal.' Swiatek se na posledních pěti turnajích probojovala do semifinále nebo lépe.

Swiatek se na posledních pěti turnajích probojovala do semifinále nebo lépe.Pokud jde o Alcaraz, posunul se na dvě vítězství od úspěšného dokončení double Barcelona-Madrid již druhým rokem za sebou. Ve svém posledním zápase jako teenager porazil Alcaraz Karena Chačanova 6-4, 7-5, čímž si připsal posledních pět her tohoto střetnutí, aby se vyhnul rozhodujícímu rozhodnutí. Proti světové dvanáctce nyní vede 3:0.Ohledně jeho nadcházejícího pátku k narozeninám a ambicím na kurtu, kterým bude 20 let, Alcaraz tisku řekl: „Mým současným tenisovým snem je stát se jedním z nejlepších tenistů v historii. Vím, že je to velký sen, pravděpodobně je příliš velký (s úsměvem). Ale v tomto světě musíte snít ve velkém a musíte také myslet ve velkém.

'Chci být součástí nejlepších tenistů v historii a budu pro to pracovat.'

Šampion US Open z roku 2022 se může posunout na vzdálenost pěti bodů od Novaka Djokoviče pro světovou jedničku mířící do Říma, pokud se v neděli vrátí mezi vítěze. Tito dva závodníci si v této sezóně již třikrát vyměnili pozice v čele žebříčku ATP. Djokovič se z blíže nespecifikovaných důvodů stáhl z Madridu, ačkoli jeho pravý loket vykazoval známky znepokojení, které vedly k rozhodnutí.

Alcaraz nyní vyhrál 19 po sobě jdoucích zápasů ve své domovské zemi.

 Stejně jako Swiatek byl Alcaraz konzistentní silou v roce 2023. Na svých prvních šesti akcích roku's made it through to the final four on every occasion—winning three titles and adding one runner-up finish.

Stejně jako Swiatek byl Alcaraz stálou silou v roce 2023. Na svých prvních šesti akcích roku se pokaždé probojoval do posledních čtyř – vyhrál tři tituly a přidal jedno druhé místo.

Populární Problémy

Chcete sledovat CuriosityStream na Fire Stick nebo Fire TV? Zde je velmi snadný průvodce, jak streamovat zařízení CuriosityStream on Fire.

Jak zacházet se skřípnutým nervem. Přiskřípnutý nerv může být bolestivý a může vám také bránit v účasti na běžných každodenních činnostech. Vyskytují se, když se okolní tkáně zachytí nebo abnormálně přitlačí na nerv. Http://www.mayo ...

Nová série Showtime 'Black Monday' má premiéru v síti. Získejte přehled o tom, jak sledovat show online prostřednictvím živého streamování bez kabelů.