Hrát Davis Cup bez Rogera Federera není „totéž“: Stan Wawrinka

Roger Federer (L) a Stan Wawrinka (R) na Davisově poháru

Roger Federer (L) a Stan Wawrinka (R) na Davisově poháru

Přestože se dostává na soumrak své kariéry, stav Rogera Federera ve hře stále stoupá.

Švýcarský maestro nashromáždil 20 grandslamů a 103 kariérních titulů a strávil 310 týdnů jako světová jednička. Získal také 28 titulů Masters 1000 a šestkrát triumfoval ve finále World Tour.

Jeden aspekt Rogera Federera, který nelze vysvětlit čísly, je jeho hodnota jako spoluhráče. A podle jeho krajana a daviscupového spoluhráče Stana Wawrinky je Federer absolutním oddaným.

V nedávném rozhovoru Wawrinka popsal Rogera Federera jako „jako staršího bratra“. Mluvil také o tom, jak si nedokázal představit hrát daviscupové akce bez švýcarského maestra po jeho boku.

První setkání s Rogerem Federerem si pamatuji velmi dobře: Stan Wawrinka

Roger Federer (L) a Stan Wawrinka na finále ATP World Tour 2015

Roger Federer (L) a Stan Wawrinka na finále ATP World Tour 2015

V rozhovoru Ilustrované Stan Wawrinka prozradil, že pro něj bylo těžké zařadit Davisův pohár do svého plánu - zčásti proto, že jde o jeho postupující věk.

'Je to komplikované. V mém věku si už nemohu dovolit být na všech frontách, musím vybrat turnaje, “odpověděl Wawrinka na otázku, zda si znovu zahraje Davis Cup.

Stan Wawrinka poté pokračoval v rozhovoru o tom, jak nebyl fanouškem nového formátu Davisova poháru a že by to každopádně nebyl příjemný zážitek, protože Roger Federer již turnaj nehraje.

„Davis Cup v jeho novém formátu se mi vůbec nelíbí. A pak bez Rogera to není ono. Ne, že bych nechtěl hrát s kluky z nižších pozic, to jsem dělal deset let. Když jsem byl mladý, snil jsem o tom, že jsem byl Davis Cup. Dnes se všechno hodně změnilo. '

Bývalá světová trojka se spojila s Rogerem Federerem, aby na olympijských hrách v Pekingu 2008 získala zlatou medaili mužské čtyřhry. Švýcarský maestro byl také po Wawrinkově boku v několika Davisových pohárech, včetně triumfálního roku 2014.

Stan Wawrinka také hovořil o tom, jak zvláštní bylo reprezentovat Švýcarsko na Davisově poháru, bez ohledu na to, zda vyhráli nebo prohráli.

„Protože miluji týmové zápasy, mnoho mých nejlepších vzpomínek souvisí s Davisovým pohárem. Hrál jsem to 11 let a pokaždé jsem měl obrovskou radost, nejen rok našeho vítězství, “řekl 35letý hráč.

Stan Wawrinka se několikrát utkal s Federerem, ale na vítězné straně skončil jen třikrát. Tato vítězství však byla v klíčových dobách Wawrinkiny kariéry - včetně čtvrtfinálového triumfu na cestě k titulu na Roland Garros v roce 2015 a finále Monte Carlo Masters v roce 2014.

Švýcarský internacionál tvrdil, že si své první setkání s Rogerem Federerem živě pamatuje.

'Ano, velmi dobře,' odpověděl Wawrinka na otázku, zda si pamatuje své první setkání s Rogerem Federerem. 'Bylo to na antukovém hřišti v Bielu, ve Swiss Tennis.' Bylo mi 16 a byl jsem tam jako sparring partner. Pamatuji si, že jsem se dostal do šíleného tlaku, byl jsem paralyzován představou, že bych minul své střely. Dal jsem všechno, byl jsem rudý po pěti minutách na zemi. '

Populární Problémy

Rafael Nadal a Novak Djokovič budou muset po zrušení turnaje Mutua Madrid Open přeplánovat sezónu. Oba hráči již potvrdili svou přítomnost na Madrid Masters, pokud by se to mělo konat letos.

Zde je návod, jak sledovat online přenos 'Tyler Perry's Young Dylan' online bez kabelu.

Deiveson Figueiredo tituluje svůj druhý přímý PPV, když se utká s Brandonem Morenem na UFC 256. Zde je návod, jak koupit a sledovat PPV prostřednictvím ESPN Plus.

Smíšené recenze pro Twitter na French Open

Raketa Stefanose Tsitsipase se velkolepě rozpadla při jeho šokové ztrátě s Filipem Krajinovičem ve čtvrtečním čtvrtfinále Hamburg Open 2021 v pátek.

Zde je návod, jak sledovat online dokument Pooh: The Derrick Rose Story.