„Rafael Nadal je nejlepší sportovec v historii“ - Andrey Rublev

Andrey Rublev (L) a Rafael Nadal (R)

Andrey Rublev (L) a Rafael Nadal (R)

tenisová loketní ortéza s gelovou podložkou

Vítězný běh Rafaela Nadala na Roland Garros si získal mezi současnými tenisty velkou pozornost. Španěl porazil ve finále ve dvou setech světovou jedničku Novaka Djokoviče, aby získal 13. titul French Open, který prodlužuje rekord, a 20. grandslamový titul, který se vyrovná rekordu.

Vítěz St. Petersburg Open Andrey Rublev nedávno zvážil vítězství Rafaela Nadala, označil to za jeden z největších výkonů v historii sportu a oslavoval 34letého hráče jako nejlepšího sportovce v historii.

Nedokážu si představit, jak je možné, co dělá Rafael Nadal: Andrey Rublev

Rafael Nadal svým 13. titulem French Open

Rafael Nadal svým 13. titulem French Open

V rozhovoru pro média po svém triumfálním běhu v Petrohradě Rublev upřesnil, jak musí svoji hru neustále zlepšovat, přičemž příkladem byl Rafael Nadal.

přichází na hbo březen 2019
'Nedokážu si představit, jak - ani nemluvím o (jen) grandslamech - je možné, co dělá (Rafael Nadal),' řekl Rublev. 'Abych byl mentálně tak silný celý život a celou svoji kariéru, nevím, jak je to možné.'

Šance nebyla zrovna ve prospěch nyní 20násobného grandslamového šampiona, který se zúčastní letošní akce Roland Garros. Nadal se potýkal s mokrými pařížskými podmínkami v chladném počasí, které omezovaly jeho přirozenou hru, a nové míče používané na turnaji měly také omezit účinek jeho topspinu.

Ve finále se Nadal utkal s Novakem Djokovičem, který byl podle všeho v nejlepší formě svého života-o čemž svědčí do té doby jeho bilance vítězství 37: 1 v sezóně 2020.

Kázeň a mentální odhodlání, které Rafaelovi Nadalovi navzdory všem nepříznivým podmínkám v Paříži trvalo, bylo tím, z čeho má Andrey Rublev hrůzu.

„Každý hráč, dokonce i Roger (Federer) nebo dokonce Novak (Djokovic), měl ve své kariéře jeden okamžik, kdy byl mentálně trochu na dně, nebo se během zápasu mohl trochu citově dostat dolů, a pokud se něco stane, mohl ztratit nebo co, “vysvětlil Rus. „Rafa je jediným hráčem v historii, který nezáleží na tom, jak se cítí, ať už špatně nebo dobře. Nakonec vždy najde způsob, jak vyhrát. '
„Pokud nevyhrává, prohrává ve třech setech po třech hodinách, pokud se nejedná o Grand Slam. Pokud se jedná o Grand Slam, bude to trvat pět hodin a [proti] hráčům, kteří jsou opravdu dobří. Nevím, jak je možné být mentálně tak silný po celou dobu své kariéry, “dodal Rublev.

Dvaadvacetiletý hráč je toho názoru, že vzhledem k tvrdosti svého sportu a odolnosti, kterou je nutné k vítězství ve špatný den, je Rafael Nadal nejlepším sportovcem-nejen v tenise, ale i v historii.

„I když vezmete jiné sportovce nebo sportovce, mohou mít špatné dny. Ale protože je možná tým dobrý, stále vyhrává, řekl Rublev. Pokud máte v tenise opravdu špatný den, je opravdu těžké najít způsob (vyhrát) a soutěžit, jako by se nic nestalo. Dělal to během celé své kariéry. Pro mě je to nejlepší sportovec, dokonce ani v tenise, nejlepší sportovec v historii. '

Populární Problémy

Juventus se v sobotu utká s Napoli ve velkém zápase Serie A na začátku sezóny. Zde je návod, jak sledovat hru v USA.

Jak udržovat koženou obuv. Milujete své kožené boty a chcete je udržet krásné a lesklé po mnoho let. Aby vaše boty vypadaly co nejlépe, pravidelně je čistěte, zejména v drsném počasí, jako je sníh a led ....

Jak se dostat na ostrov Nami ze Soulu. Nami Island, také známý jako Namiseom nebo Namiseom Island, je turistickým místem severovýchodně od Soulu, hlavního města Jižní Koreje. Malý ostrov ve tvaru půlměsíce se nachází v řece North Han a je jen ...

Úřadující šampionka Australian Open porazila svého ukrajinského soupeře 6-2, 5-7, 6-2; čelí Carina Witthoeft další.

Peníze na Australian Open: Zjistěte, co každý rok vydělají Djokovič, Nadal a Federer.