Rafael Nadal se stahuje z Basileje a Paris Masters a uzavírá sezónu 2016

Rafael Nadal

Rafael Nadal se v dohledné době neobjeví na tenisovém kurtu

Po dnech spekulací 14tinásobný grandslamový šampion Rafael Nadal konečně oznámil, že se rozhodl ukončit sezónu 2016. Španěl, který tento týden klesl na č. 6, se chce soustředit na úplné uzdravení po zranění levého zápěstí, které ho letos sužovalo, a připravit se na další sezónu.

Rafa se vrátil na olympijské hry v Riu po dvouměsíční přestávce a dosáhl tam na semifinále dvouhry, kromě toho, že vyhrál zlatou medaili ve čtyřhře s Marcem Lopezem. Nedokázal však zopakovat stejné výsledky v následujících turnajích a provedl předčasné výjezdy, z nichž poslední ho vyhodil ve druhém kole na Shanghai Masters.

technika podání tenisu

Bylo to po jeho šokující ztrátě na světovém 31 Viktor Troicki tam, že bývalý top-zařadil hráč odhalil, že zvažuje vytáhnout zástrčku na jeho sezóně.

Ve čtvrtek Španěl prostřednictvím prohlášení na Facebooku potvrdil, že se skutečně rozhodl ukončit sezónu. V příštích dvou týdnech měl hrát na Swiss Indoors v Basileji a na Paris Masters a také se ucházel o místo v sezóně končící ATP World Tour Finals, která je aktuálně sedmá v závodě.

jak hrát tenisový zápas

Není žádným tajemstvím, že jsem na olympijské hry dorazil krátce po přípravě a nebyl jsem úplně uzdraven, ale cílem bylo soutěžit a získat pro Španělsko medaili, uvádí se v prohlášení. Toto nucené zotavení mi od té doby způsobilo bolest a nyní jsem nucen zastavit a začít připravovat sezónu 2017.

Nadal trpí otokem kostí

Rychlý návrat do Ria po více než dvou měsících a poté pokračování nepřerušeného hraní na několika příštích akcích nefungoval dobře, uvedla španělská média. Přetížení způsobilo otok kosti na obtížném levém zápěstí, i když není přesně ve stejné oblasti jako jeho dřívější zranění. Bylo to kvůli tomu při hraní na China Open měl bolesti v Pekingu a Shanghai Masters.

Rafa tak končí sezónu s bilancí 39-14 ve dvouhře. Jeho největším vrcholem bylo vítězství antukových turnajů back-to-back na Monte Carlo Masters a v Barceloně. Vítězství v Monte Carlu bylo jeho prvním vítězstvím na turnaji ATP Masters od té doby, co v roce 2014 vládl na madridském šampionátu. Rafa během těchto dvou týdnů porazil pět nejlepších dvaceti hráčů a jeho solidní výkony vzbuzovaly naději, že v červnu získá titul Roland Garros.

Na French Open zahájil kampaň dvěma velitelskými výhrami a probojoval se do třetího kola, přičemž zahodil pouhých devět her. Bylo to ale den před jeho zápasem třetího kola, který šokujícím způsobem odhalil zranění zápěstí a stáhl se z hliněného hřiště Major.

pvc odpalovač tenisových míčků

Tím začalo jeho propouštění z Tour na více než dva měsíce, než se vrátil na olympiádu v Riu.

Od jeho návratu to byly čtyřhry, kde více vzkvétal a ke svému zlatu z Ria přidal pekingský titul.Populární Problémy

Zde je návod, jak můžete sledovat dnešní epizodu seriálu '90 Day Fiancé: Before the 90 Days' online bez kabelu. Epizoda 6 s názvem 'Can't Buy Me Love' se vysílá ve 20:00.

Zde je kompletní přehled o tom, jak sledovat každou hru Titans online v roce 2019, i když nemáte kabel.

James Madison a Northern Iowa se v pátek večer setkají ve čtvrtfinále play -off FCS. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Pokud milujete Instagram a chcete se stát influencerem, určitě nejste sami! I když se stát influencerem není žádná věda, můžete v tomto směru podniknout určité kroky tím, že založíte svou značku a upravíte svůj účet tak, aby odrážel ...

Celtics a Hawks se setkají v akci Summer League 2021 v neděli. Zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat živý přenos hry online.