Roger Federer přijíždí po prohře Halle se zpožděním 2 hodiny na pressera, říká, že „potřeboval čas na strávení třetí sady“ a že „věci už nejsou jednoduché“

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer vypadl ve středu z 2021 Noventi Open v Halle se ztrátou 6-4, 3-6, 2-6 v rukou Felixe Augera-Aliassimeho. Švýcar, který v prvním kole porazil Ilyu Ivashku při jeho návratu na trávu, odehrál ve druhém a třetím setu proti Augeru-Aliassimeovi trochu bez inspirace.

Roger Federer se ve druhé polovině zápasu potýkal s podáním i návratem. Proti Kanaďanovi čelil neuvěřitelných 15 brejkbolů, kteří s postupem zápasu sílili.

Federer byl následkem své porážky důkladně zklamaný a na tiskovou konferenci také neobvykle pozdě. Po příjezdu devětatřicetiletý muž tvrdil, že potřebuje čas na strávení svého výkonu ve třetím setu a trochu se uklidnil, než promluvil s médii.

Roger Federer také vyjádřil názor, že jeho ztráta proti Felixu Auger-Aliassime byla podobná jeho ženevskému reverzu proti Pablu Andujarovi.

'Cítil jsem, že potřebuji čas na strávení třetí sady,' řekl Roger Federer. 'Byl jsem nešťastný, jak to skončilo, bylo to podobné jako v Ženevě.' Raději to zkrátím a zjednoduším, raději si nechám čas, abych vešel dovnitř, ne zpocený a v zápalu toho. Nejsem si jistý, co v těchto chvílích řeknu, to je důvod, proč (přišel jsem pozdě). '

Roger Federer dále prozradil, že se vůči závěrečným fázím zápasu cítil „velmi negativně“, a přiznal, že jeho postoj nebyl zdaleka žádoucí. Ale také tvrdil, že se v této chvíli nechce rozhodovat, než potvrdil, že stráví nějaký čas ve Švýcarsku, než se vydá do Wimbledonu.

'Byl jsem velmi negativní, což není můj styl,' Roger Federer pokračoval . „Můj postoj byl špatný, nejsem na to hrdý. To bylo zklamání. Nechci teď dělat žádná hloupá rozhodnutí. Nyní se vracíme do Švýcarska a máme čas diskutovat o dalších krocích. '

Roger Federer vstoupí do Wimbledonu s velmi malým tréninkem. Letos odehrál jen tři nejlepší z pěti zápasů (na Roland Garros) a pouze dva zápasy na trávě (v Halle).

Svět č. 8 však tvrdil, že si byl vědom toho, kde stál, když vstoupil do majáku na travnaté hřiště. Federer také pochválil Felixe Augera-Aliassime za jeho výkon.

'Získal jsem spoustu informací ze svých zápasů v posledních týdnech, změna povrchu není jednoduchá,' řekl Federer. 'Felix je skvělý hráč a dnes byl lepší.'

Roger Federer podstoupil v roce 2020 dvě operace kolene, které ho vyřadily ze hry téměř na rok. Ve středu devětatřicetiletý mladík hovořil o těžkostech rehabilitačního období a poukázal na to, že hraní na turné není tak snadné, jako kdysi.

'Proces rehabilitace pro mě byl obrovskou výzvou,' řekl Federer. 'Každý, kdo prodělal několik operací, ví, o čem mluvím.' Věci už nejdou snadno a to je někdy hlavní problém. '

Když jsme loni zrušili Wimbledon, byli jsme všichni v šoku: Roger Federer

Roger Federer na Wimbledonu 2019

Roger Federer na Wimbledonu 2019

COVID-19 loni zastavil tenis na zhruba šest měsíců, přičemž mnoho turnajů bylo odloženo nebo zrušeno. Wimbledon byl jednou z předních událostí, které byly úplně odvolány, i když se ostatní Slamy rozhodli změnit své plány.

Roger Federer poukázal na nejistotu plánu tenisu v roce 2020 a řekl, že byl „šokován“ zrušením Wimbledonu.

'V loňském roce se všechno seběhlo velmi rychle,' řekl Roger Federer. „Po zrušení Indian Wells jsme se všichni snažili pochopit, jak se situace bude vyvíjet. O několik týdnů později byl Wimbledon zrušen a byli jsme šokováni, ale samozřejmě známe důvod. '

Populární Problémy

Jak přežít první ročník střední školy. Každý se cítí nervózní a nadšený z nástupu na střední školu. Jako student střední školy s vámi bude zacházeno jako s odpovědnější osobou. Vaše hodiny budou intenzivnější a učitelé ...

Každoroční drag festival Wigstock je zaznamenán v novém dokumentu HBO „Paruka“. Zde je návod, jak sledovat streamování filmu online zdarma.

Tyto levné kluby dávají profesionální pocit za rozumnou cenu. Pokud máte všechny materiály, můžete je sestavit za odpoledne. Zabalená rukojeť, vyrobená z láhve na sodovku, je trochu práce navíc, ale poskytuje měkký odraz ...

Juventus se ve středu utká s Interem Milán v zápase ICC. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste ve Spojených státech.

Váš průvodce streamováním Bolt online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.