Roger Federer byl vybrán jako KOZA tenisovým kanálem, Rafael Nadal je na druhém místě

Roger Federer

Roger Federer

Tennis Channel zařadil Rogera Federera jako největšího hráče všech dob (GOAT) mezi mužské dvouhry. Federer vede seznam 10 hráčů, o kterých se kanál domnívá, že jsou nejlepší, jaké kdy vzaly raketu.

Roger Federer má ve sportu spoustu rekordů. Mezi některými z jeho významných mezníků ve sportu má švýcarský maestro nejvíce grandslamových titulů (20), nejvíce titulů ve finále ATP (6), většinu týdnů na prvním místě (310) a nejvíce po sobě jdoucích týdnů na jedničce (237) .

nové tenisky

Další samostatné záznamy Rogera Federera

Roger Federer

Roger Federer

Po debutu na turnaji ATP Tour v roce 1998 má Roger Federer za sebou 22letou profesionální kariéru, která stále pokračuje.

Osmatřicetiletý hráč je jediným hráčem, který vyhrál 10 a více titulů na trávě (19), vyhrál turnaj na trávníku 10krát nebo vícekrát (Halle-10krát) a alespoň 10krát vyhrál turnaj na tvrdém hřišti (Basilej - 10krát).

sledujte hru dallas cowboyů online zdarma

Roger Federer má nejvíce grandslamových finále, semifinále a čtvrtfinále ze všech hráčů v historii tohoto sportu. Nebýt srdcervoucí prohry ve finále Wimbledonu 2019 proti Novakovi Djokovičovi - kde měli Švýcaři při podání dva mistrovské body - Federer by byl nejstarším grandslamovým šampionem v otevřené éře.

Bazilejský rodák je držitelem žebříčku ATP 23 po sobě jdoucích let. Pouze Ivo Karlovic a Feliciano Lopez mají pořadí ATP delší dobu než Federer.

Federerovu sérii po sobě jdoucích vítězných sezón Grand Slamu (8) vylepšuje pouze Rafael Nadal (10), který je mimochodem zařazen Tennis Channel na druhé místo v jejich seznamu všech dob.

King of Clay, jak je Nadal často známý, má nejvíce titulů na turnaji (12 na Roland Garros) a je jediným hráčem, který vyhrál více než 10 titulů na třech různých turnajích (také Monte Carlo-11, Barcelona-11).

Kdo další tvoří žebříček 10 nejlepších tenisových kanálů všech dob?

Rafael Nadal a Roger Federer jsou tenisovým kanálem zařazeni mezi dva největší hráče všech dob

Rafael Nadal a Roger Federer jsou tenisovým kanálem zařazeni mezi dva největší hráče všech dob

Hned za Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem v žebříčku top 10 všech dob Tennis Tennis je Rod Laver. Australský levák je jediným hráčem v otevřené éře, který vyhrál kalendářní rok Grand Slam, když v roce 1969 zvítězil na všech čtyřech Majors.

Laverovo pořadí na 3. místě však určitě zvedne obočí, protože posune jistého Novaka Djokoviče, který má nejvíce grandslamových titulů (17) za Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem, až na čtvrté místo.

Laver vyhrál pouze pět grandslamových titulů v otevřené éře. I kdybychom vzali v úvahu i jeho šest dalších velkých titulů získaných před tím, než se tenis stal profesionálem, Laverův součet 11 stále bledne ve srovnání s úřadujícím šampionem Australian Open Djokovičem.

podávat tenisový skok

Djokovič je současnou světovou jedničkou a je jedním z pěti hráčů, kteří vyhráli kariérní grandslam, a přidali se tak k Laverovi, Andre Agassimu, Rogerovi Federerovi a Rafaelovi Nadalovi v exkluzivním klubu. Je také jediným hráčem kromě Lavera, který v Open Era drží všechny čtyři Majory současně.

Sedminásobný wimbledonský šampion a 14násobný grandslamový vítěz Pete Sampras je v žebříčku největších hráčů všech dob tenisovým kanálem Tennis Channel na pátém místě. Prvních 10 je dokončeno do Bjorn Borg , Jimmy Connors, John McEnroe, Andre Agassi a Ken Rosewall.

Zde je konečný seznam v sestupném pořadí:

  1. Roger Federer
  2. Rafael Nadal
  3. Rod Laver
  4. Novák Djokovic
  5. Pete sampras
  6. Bjorn Borg
  7. Ivan Lendl
  8. Jimmy Connors
  9. Andre Agassi
  10. Ken Rosewall

Populární Problémy

Pokud vyrábíte nebo opravujete náušnici, budete ke své práci potřebovat funkční háček na náušnici. Při práci s neobručovými náušnicemi použijte kleště s kulatým nebo jehlovým nosem k otevření a zavření malé kovové smyčky připevněné k ...

Eagles se ve čtvrtek večer utkají s Packers v klíčovém zápase NFC. Zde je návod, jak sledovat hru online, včetně možnosti sledování na Amazonu.

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Lakers vs Mavericks online bez kabelu.

Jak ošetřit suchou gangrénu. Suchá gangréna je neobvyklý stav, kdy některé části těla vysychají a následně časem zčernají kvůli nedostatečnému průtoku krve. V závažných případech se kůže a tkáně mohou dokonce odlupovat. Suchý...

Úsilí Novaka Djokoviče a jeho rodiny úspěšně přivést zpět turnaj ATP do Srbska si vysloužilo velkou chválu od proslulého bývalého hráče a trenéra Radmila Armenulica.

Jak vyrobit nudle Hibachi. Hibachi nudle jsou chutným pokrmem, který se snadno a rychle připravuje, a je vítanou změnou vašich klasických jídel kdykoli. Sladké a slané, tyto nudle jsou lahodné a jednoduché na přípravu, skvělé jídlo k ...