Roger Federer varuje před podceňováním důležitosti duševního zdraví

Roger Federer

Roger Federer

Tenis může být velmi osamělý sport. Navzdory častému cestování do exotických míst a hraní na některých z největších světových stadionů může být tenisový profesionál snadno přemožen mentálním vypětím, že ho na hřišti vytáhnete úplně sami. A nikdo to neví lépe než Roger Federer.

Téma duševního zdraví mezi tenisty není příliš široce diskutováno; ve skutečnosti bylo dlouhou dobu trochu tabu o tom mluvit. To se ale pomalu mění.

Tenisový zápas vyžaduje, aby byl hráč ve všech bodech duševně zapnutý a aby se vyhnul náskoku. Přizpůsobení herního plánu proti plánu soupeře je něco, co většina špičkových hráčů dělá. Ale dělat to den za dnem, turnaj za turnajem a sezónu za sezónou si může vybrat daň.

V minulosti o tom veřejně nevyšlo mnoho hráčů, aby to nebylo chápáno jako znak „slabosti“. 20násobný grandslamový šampion Roger Federer v tomto ohledu ukazuje cestu, svobodně hovoří o duševním zdraví a říká, že je to aspekt, který by nikdy neměl být podceňován.

Neměli bychom zapomenout na hráče, kteří mají problémy s duševním zdravím, “řekl nedávno Roger Federer. 'Je důležité, abychom nepodceňovali důležitost duševního zdraví v našem sportu.'

Řešení problémů s duševním zdravím není snadné: Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer dále uvedl, že otázka duševního zdraví tenistů je „neobvyklá“. Podle Švýcarů se toto téma začalo dostávat do centra pozornosti v poslední době, protože o něm mluví stále více hráčů.

'Je to velmi neobvyklé.' To jsme neviděli mnoho let. “

Roger Federer v tomto ohledu zaručil péči a citlivost, a to zejména v těchto zasažených dobách COVID-19, kdy svět touží po novém začátku.

„Není to snadné (vypořádat se s tím). Je důležité, abychom nepodceňovali důležitost duševního zdraví v našem sportu. Musíme si navzájem ukázat podporu. Možná je to nový začátek, který lidé a svět potřebují, “řekl Roger Federer.

Jak ATP podporuje hráče, kteří se zabývají problémy duševního zdraví?

Roger Federer je členem Rady hráčů ATP

Roger Federer je členem Rady hráčů ATP

Problém duševního zdraví se poprvé dostal do celosvětové důležitosti, když tehdejší hráč top 10 Mardy Fish odmítl nastoupit na kurt proti Rogerovi Federerovi na zápas čtvrtého kola na US Open 2012.

Cestou na stadion toho dne měl Fish závodní srdce a bolestivé křeče. Uklidnit se mohl až poté, co ho jeho žena přesvědčila, aby nehrál: Fish následně ze zápasu odstoupil a Roger Federer dostal náskok do čtvrtfinále.

Ačkoli to Fish v té době nepřiznal, později se ukázalo, že Američan trpěl úzkostí a depresí. Fish se k problému otevřel o několik let později:

'V našem sportu nám vždy říkali, že slabost je ostuda.' Pravděpodobně to mnozí cítí stejně, vždyť každý pátý (hráč) trpí strachem. Je to varovný signál těla, které ho připravuje: k letu nebo boji, “řekl Fish.
„Život v tenise se skládá z více než hraní před publikem a cestování na místa stesku. Je charakterizována rutinami. Stejná města, stejné stadiony, stejná letiště, stejné hotely a otázky. A v kufru jsou vždy obavy, starosti, samota, vnitřní démoni, “dodal.

ATP ve spolupráci se „Sporting Chance“ otevřelo 24hodinovou horkou linku, na kterou se mohou hráči obrátit v případě krize. Sporting Chance nabízí terapie, které jsou speciálně přizpůsobeny potřebám sportovců.

ATP navíc zajistilo, že hráči získají přístup k „Headspace“, online zdravotní společnosti, která poskytuje obsah o meditaci, všímavosti, spánkovém chování a tréninkových metodách.

Nedávno ATP oznámila, že svým hráčům poskytne přístup ke vzdělávací platformě 'Coursera', kde je nabízeno přes 4200 online kurzů.

Populární Problémy

Jak najít živé přenosy na YouTube. Tento wikiHow vás naučí, jak najít živé streamované video na YouTube pomocí počítače, telefonu nebo tabletu. YouTube Live nabízí celou řadu živých přenosů na různá témata, včetně sportu, zpráv, ...

Nejlepším nástrojem chovatele ve hře jsou jeho rukavice a jeho nástroj se může čas od času zabahnit. Pěkné vlhké rukavice také zlepší přilnavost. Tyto tipy vám ukážou, jak vyčistit a osvěžit své brankářské rukavice! Získejte malou ...

Ať už je to způsobeno nehodou nádobí v troubě nebo kapající svíčkou na podlaze v ložnici, roztavený plast nebo vosk způsobí nevzhledné 3D skvrny, jejichž odstranění může být velkým problémem. Jakmile látka zatvrdne na nešťastném ...

Daniil Medvedev zvrátil jednosetové manko, aby v úterý porazil Alexandra Bublika 4: 6, 6: 3, 6: 4 ve druhém kole National Bank Open v roce 2021 v Torontu.

Baylor nastupuje v pondělí na Arkansas-Pine Bluff. Takto můžete hru sledovat.

Bývalý australský hráč kriketu Ian Healy nedávno zvážil probíhající plivanec mezi Novakem Djokovičem a Nickem Kyrgiosem.