Roger Federer získává svůj první titul ITF: Tento den, toho roku

Roger FedererRoger Federer, který má za sebou úspěšnou 22letou kariéru na turnaji ATP Tour, získal svůj první titul ITF na antukových kurtech v italském Prato (11. května 1997). Je obzvláště pozoruhodné, že jeho první kus významného stříbra přišel na antuce. , povrch, kde skvěle prožil spoustu žalů v rukou Rafaela Nadala.

Poté, co se stal profesionálem v roce 1998, je nyní 38letý Federer jediným hráčem kromě Jimmyho Connorsa, který vyhrál více než 100 titulů ve dvouhře (103) a více než 1200 zápasů ve dvouhře (1243). Měl ale také slušnou juniorskou kariéru, což bylo zdůrazněno několika nezapomenutelnými triumfy.Týdny před dovršením 15 let debutoval Roger Federer na ITF Junior v roce 1996 jako zástupný znak na švýcarském halovém turnaji G2. Federer vyhrál úvodní dva zápasy na antuce Davosu, než prohrál v 16. kole s Nathanem Healyem z Austrálie.

nastavuje tenis

O rok později získal Roger Federer svůj první titul ve dvouhře ITF na mezinárodním juniorském turnaji Prato 1997. Tehdy šestnáctiletý švýcarský zázrak vyhrál šest zápasů v řadě bez ztráty setu a ve finále porazil Luku Kutanjac z Chorvatska 6: 4 6: 0.

Když Roger Federer získal své první body do žebříčku ATP

Roger Federer

Čtyři měsíce po triumfu na rudé hlíně v italském městě získal Roger Federer 12 bodů na Swiss 1 Masters Satellites v Bossonnens. To znamenalo jeho debut v žebříčku ATP na čísle 803 od týdne začínajícího 22. září 1997.

Pouze mezi aktivními hráči na turnéIvo Karlovica Feliciano Lopez mají pořadí ATP delší dobu než Roger Federer.Roger Federer (#803) debutuje v žebříčku ATP.

Co dalšího Roger Federer ve své juniorské kariéře dokázal?

Roger Federer vyhrál svůj jediný juniorský grandslamový titul ve Wimbledonu 1998

Další úspěch Rogera Federera na juniorském turné přišel na začátku roku 1998. Tehdy 16letý porazil francouzského Juliena Jeanpierra a vyhrál viktoriánské juniorské mistrovství.

Ve svém prvním juniorském grandslamovém turnaji na Australian Open toho roku však 705. Federer zařadil švédskou Andreu Vinciguerru ve třísetovém semifinále.

Švýcarský teenagerský zázrak znovu okusil svůj další úspěch na juniorské tour na italské půdě. Na mezinárodním tenisovém turnaji City of Florence porazil místní naději Filippa Volandriho na florentské antuce.

Roger Federer navázal na svůj florentský triumf svým prvním a jediným juniorským grandslamovým titulem. Pravák, který se do té doby vloupal do top 700, neztratil na trávě Wimbledonu v šesti zápasech ani set. Ve finále porazil Irakli Labadze z Gruzie 6: 4 6: 4, aby zvedl trofej.

O pět let později se Roger Federer připojí k proslulé trojici Bjorn Borg (1972), Pat Cash (1982) a Stefan Edberg (1983) jako jediní hráči dvouhry, kteří na trávníku Major získají juniorské i seniorské tituly.

Po svém juniorském wimbledonském úspěchu vstoupil Roger Federer do kategorie GB1 uzavřeného mistrovství Evropy juniorů také na domácí půdě, kde v semifinále prohrál s Felicianem Lopezem. Federer má mimochodem perfektní rekord 13-0 nad španělským levákem na turné ATP.

Na svém posledním juniorském grandslamovém turnaji Roger Federer ve finále podlehl Argentinci Davidu Nalbandianovi ve dvou setech. To byl jediný případ, kdy Federer prohrál finále na juniorském okruhu.

Poslední turnaj juniorů Rogera Federera

Roger Federer pózuje se svým názvem Orange Bowl z roku 1998

Po brzkých odchodech z Mezinárodního tenisového mistrovství juniorů Eddieho Herra a Sunshine Cupu Roger Federer ukončil svou juniorskou kariéru na prestižním tenisovém mistrovství Orange Bowl.

Sedmnáctiletý Federer v semifinále porazil svého konečného přemožitele US Open Nalbandiana a v zápase o titul přemohl dalšího Argentince Guillerma Coriu.

Vítězstvím Roger Federer zakončil rok jako nejlepší juniorský hráč na světě. Ukázalo se také, že to byl finálový zápas švýcarského teenagera jako junior.

Během tříletého působení na okruhu Federer zaznamenal působivý rekord vítězství a ztráty 144-19 (88,3%).

Populární Problémy

Jasné myšlení může být občas výzvou pro každého a ještě těžší je, když se cítíte ve stresu, zdrceni a unaveni. Pokud se cítíte nesoustředění nebo zdrceni, udělejte si chvilku odpočinku, udělejte si v myšlenkách pořádek a řešte ...

Vánoce 2020 v Rockefellerově stromě osvětlují speciální vysílání ve středu večer na NBC. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos, pokud nemáte kabel.

Ellie Goulding vystoupí v rámci letní koncertní série Good Morning America v pátek 14. června od 7 do 9 hodin ET na ABC.

Od doby, kdy byly vytvořeny gaučové polštáře a přikrývky, byly pevnosti základem života dětí. Vytváření těchto úkrytů není žádná raketová věda a ani tato podzemní verze. I když ne všechna místa jsou ideální pro kopání pevnosti, v ...

Jak léčit tenisový loket. Tenisový loket je běžně používaný termín pro bolest šlach v zadní části lokte a je často způsoben opakovaným namáháním. Přestože tento stav může být bolestivý, obvykle není příliš vážný a je snadno ...

Jak cestovat z Los Angeles do Grand Canyonu. Grand Canyon je přírodní povodí v severní Arizoně, které bylo po miliony let vytesáno řekou Colorado. Grand Canyon se nachází v národním parku Grand Canyon a je zapsán na seznamu UNESCO ...